Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3071)
З потоку життя (6279)
Душі криниця (3454)
Українці мої... (1456)
Резонанс (1482)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1661)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦ╤Я ТАРАС ШЕВЧЕНКО ╤ СЬОГОДЕННЯ
П╕дкреслювалося, що твори Тараса Шевченка актуальн╕ й понин╕.


╤ ВЕСН╤ВКА, ╤ СВИСТУХА
У молод╕ роки вона вела вкрай порочне життя, але п╕д впливом ченця Германа в╕дмовилася в╕д...


ДО ПЦУ ПЕРЕЙШЛИ ВЖЕ 458 ХРАМ╤В ╤ ДВА КАФЕДРАЛЬН╤ СОБОРИ
Автокефальну пом╕сну Православну церкву Укра╖ни було створено 15 грудня за результатами...


ВСЕ МА╢ СТР╤ЛЯТИ!
Нещодавно у Львов╕ вийшов друком перший випуск ╕сторико-кра╓знавчого та л╕тературно-мистецького...


В╤ЧНО ЖИВИЙ ТАРАС
Музей Тараса Шевченка в Торонто в╕дкрив св╕й 66-й сезон виставкою сучасного образотворчого...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 22.10.2010
Збагачу╓мось духовно ╕ патр╕отично

 Вельмишановна редакц╕╓ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»! З нетерп╕нням чекаю кожного Вашого прим╕рника, де з такою толерантн╕стю, в дус╕ християнсько╖ морал╕ написан╕ на р╕зну тематику вс╕ статт╕. Ск╕льки жертовност╕ ╕ любов╕! Честь Вам.
 Надзвичайно подоба╓ться мен╕ зац╕кавлен╕сть Ваших кореспондент╕в молод╕жною пол╕тикою, любов до р╕дного порогу, до свого родоводу, п╕сн╕, ╕стор╕╖. У нас д╕йсно росте прекрасна молодь: зд╕бна, працьовита, достатньо осв╕чена. На жаль, обмаль самов╕дданих висококвал╕ф╕кованих учител╕в-патр╕от╕в.
 Хочу перед Вами похвалитися учн╕всько-студентською молоддю нашого Галицького м╕стечка Тлумача (╕сторична назва «Товмач») ╤вано-Франк╕всько╖ обл. Ми разом ╕з
п. Наталею Михайленко (диригент-хоровик) створили з учн╕в 8-10 клас╕в середньо╖ школи ╕ г╕мназ╕╖, а також студент╕в Тлумацького коледжу церковний хор.
 Колектив займа╓ться всього 7 м╕сяц╕в ╕ повн╕стю вивчив св. Л╕тург╕ю (автор Григор╕й Курцеба, працюючи в Лондон╕, написав для укра╖нц╕в греко-католик╕в св. Л╕тург╕ю). Разом з молодими людьми духовно ╕ патр╕отично збагачу╓мось ╕ ми. Спочатку в╕дв╕дали древн╕й Галич, де ознайомилися з духовними святинями Х╤-Х╤╤╤ ст., музеями, замками, з геро╖чною ╕ траг╕чною ╕стор╕╓ю Галича.
 У церкв╕ Р╕здва Христового Х╤-Х╤╤ ст. п╕д диригентством п. Натал╕ в╕дсп╕вали службу Божу. Пот╕м в╕дв╕дали церкву (твердиню Х╤╤-Х╤╤╤ ст.) св. Пантелеймона, церкву Успення Пресвято╖ Богородиц╕ ХVI ст. ╕ мури Успенського собору Х╤-Х╤╤ стол╕ть.
 Наступного разу молод╕жний хор в╕дв╕дав нац╕онально-траг╕чну святиню на околиц╕ м. ╤вано-Франк╕вська «Дем’ян╕в Лаз». Разом з екскурсоводом п. Ю. Куйб╕дою пройшли Хресною дорогою наших мученик╕в, а в музе╖ побачили зв╕рства кат╕в-«визволител╕в», як╕ в нелюдський спос╕б катували ╕ вбивали наш народ лише за те, що в╕н любив св╕й край, свою Укра╖ну.
 Напевно, н╕коли так щиро не молились молоденьк╕ хористи, як на тих 5 могилах (як 5 Христових ран), де розкопан╕ ╕ перепохован╕ за хрис-тиянським звича╓м 524 жертви комуно-б╕льшовицького режиму. А пот╕м в церкв╕-каплиц╕ «Дем’янового Лазу» з натхненням в╕дслужили св. Л╕тург╕ю за невинно закатованих. Молились за те, щоб н╕коли б╕льше така траг╕чна доля не сп╕ткала Укра╖ну. Того ж дня в╕дсп╕вали св. Л╕тург╕ю для молод╕ в ╤вано-Франк╕вськ╕й катедр╕ Св. Воскрес╕ння. Ви╖здив хор ╕ на запрошення священик╕в в с. Богородчани Коломийського р-ну ╕ с. Лок╕тка Тлумацького р-ну.
 Молодь церковного хору дуже здружилася, ус╕ з великим бажанням беруть участь у Богослуж╕ннях. Дуже шанують ╕ слухають художнього кер╕вника ╕ чудового диригента п. Наталю. На одн╕й з репетиц╕й я розказав молодим хористам про долю ╖хнього ровесника В╕ктора Чайки, який за укра╖нське слово, укра╖нську п╕сню був вбитий в Одес╕ нов╕тн╕ми катами Укра╖ни. Молод╕ люди, помолившись за душу невинно вбитого В╕ктора, попросили передати через «Кримську св╕тлицю» батькам В╕ктора Чайки, «що вони високо ц╕нують мужн╕й вчинок ╖хнього сина, який ц╕ною власного життя став на захист укра╖нсько╖ мови». Хористи впевнено сказали, що вони також готов╕ стати на захист сво╓╖ мови, сво╓╖ п╕сн╕, сво╓╖ чест╕. Готов╕ дати в╕дс╕ч нов╕тн╕м яничарам ╕ укра╖нофобам, щоб не повторились «Дем’янов╕ Лази», «Бик╕вн╕», «Крути».
 Я пов╕рив, що кров борц╕в за волю Укра╖ни не пролилася марно, а п╕дносить дух нац╕╖, дух лицар╕в Укра╖ни. Як кажуть: «Буде духовна нац╕я — буде Укра╖на» - ╕ я в це в╕рю!
 
Зенов╕й ЗАВ╤ДОВСЬКИЙ.

Р. S. Надсилаю вам фото нашого учн╕всько-студентського хору, наших «Ча╓нят».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 22.10.2010 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8411

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков