Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 12.11.2010
ПЕРЛИНИ СЛОВА УКРА╥НСЬКОГО

 9 листопада в Ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка в С╕мферопол╕ в╕дбулося урочисте в╕дкриття святкування Дн╕в укра╖нсько╖ писемност╕ та мови. У ньому взяли участь прац╕вники Пост╕йного Представництва Президента Укра╖ни в автоном╕╖, представники М╕н╕стерства культури та мистецтв Криму, ДО «Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр» та р╕зних громадських орган╕зац╕й, а ще кримськ╕ студенти та школяр╕.
 До свята були п╕дготовлен╕ книжков╕ виставки ╕ концерт силами переможц╕в та ф╕нал╕ст╕в мистецького конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!», який в╕дбувся наприк╕нц╕ жовтня у с╕мферопольському Гарн╕зонному будинку оф╕цер╕в.
 У виставков╕ експозиц╕╖ «Культура ╕ мова укра╖нського народу», «Укра╖нська книга та писемн╕сть за тисячу рок╕в», «Дивосв╕т укра╖нського слова», «З глибини в╕к╕в» (давня укра╖нська л╕тература), «Живе мова - й житиме народ», «Укра╖нська мова у д╕ловому сп╕лкуванн╕», «Скарбниц╕ укра╖нсько╖ писемност╕», розроблен╕ спец╕ал╕стами б╕бл╕отеки, ув╕йшли видання, а також документи про ╕стор╕ю походження укра╖нсько╖ мови, основн╕ етапи ╖╖ становлення, про сучасну мовну пол╕тику ╕ ситуац╕ю в кра╖н╕, про роль мови в осв╕тньому процес╕ та процес╕ розвитку сусп╕льства.
 Окр╕м того, поц╕новувачам укра╖нсько╖ л╕тератури була презентована колекц╕я СD «Перлини укра╖нського художнього слова» - зб╕рка л╕тературно-музичних композиц╕й, котра м╕стить шедеври в╕тчизняно╖ л╕тератури у виконанн╕ неперевершеного майстра розмовного жанру, народного артиста Укра╖ни, лауреата Нац╕онально╖ прем╕╖ ╕м. Т. Шевченка Анатол╕я Паламаренка.
 Чимало теплих сл╕в говорилося про укра╖нську мову й культуру п╕д час урочистостей. При╓мно було в деяких виступах чути, що з кожним роком у Криму все б╕льше людей розум╕╓ необх╕дн╕сть вивчення державно╖ мови. Та разом з цим, мовне питання в Укра╖н╕ загалом ╕ в Криму, зокрема, на жаль, ще й донин╕ залиша╓ться т╕╓ю «крапленою» картою в пол╕тичних ╕грах, якою не гребують користуватися деяк╕ пол╕тики...
 
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

 * * *

 У свят╕ укра╖нсько╖ писемност╕ та мови взяв участь перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим Володимир Казар╕н. В╕д ╕мен╕ Представництва в╕н вручив б╕бл╕отекарям подарунок - ун╕кальне видання «Укра╖на. Поез╕я тисячол╕ть».
 Цей двотомник було визнано кращою книгою кра╖ни 2009 року. У 2010 роц╕ видання п╕дкорило нов╕ висоти: на VII М╕жнародному конкурс╕ держав-учасниць СНД «Мистецтво книги», який проходив у Москв╕, антолог╕я «Укра╖на. Поез╕я тисячол╕ть» (том перший «Роксолан╕я: вигнання з раю» ╕ том другий «В╕тчизни дим: повернення до себе») отримала найвищу нагороду - «Гран-пр╕».
 До першого тому антолог╕╖ «Роксолан╕я: вигнання з раю» ув╕йшли давн╕ поетичн╕ пам'ятки - залишки епос╕в протошумер╕в, ар╕╖в та ск╕ф╕в, фрагменти з давньогрецько╖ та давньоримсько╖ поез╕╖ з Укра╖ни або про Укра╖ну древню, п╕сенна арха╖ка давн╕х слов'ян, фрагменти норманських та тюркських епос╕в. Продовжують поетичну хронолог╕ю Укра╖ни духовна ╕ геро╖чна поез╕я княжо╖ доби, твори майстр╕в укра╖нського Ренесансу XVI-XVII ст., шедеври укра╖нсько╖ народно╖ творчост╕ доби Гетьманщини ╕ Просв╕тництва, твори ╕ншомовних поет╕в, як╕ писали про Укра╖ну або залишили великий сл╕д заради укра╖нсько╖ культури.
 Другий том антолог╕╖ «В╕тчизни дим: повернення до себе» присвячений Укра╖нському поетичного св╕ту. В╕д зародження укра╖нсько╖ л╕тератури до поет╕в 60-х та в╕д поет╕в Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ до полум'яних представник╕в вигнано╖ з р╕дних терен╕в укра╖нсько╖ ел╕ти.
 Також Володимир Казар╕н передав В╕тальну Адресу, п╕дписану виконуючим обов'язки Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим В╕ктором Плак╕дою.
 «Укра╖нська мова почалася з писемност╕, витоки яко╖ йдуть з далекого минулого. Давньоруськ╕ л╕тописи ╓ дорогоц╕нними рел╕кв╕ями ╕стор╕╖, науки, л╕тератури та культури, як╕ й сьогодн╕ вражають глибиною мудрост╕, далекоглядност╕, ╓ актуальними ╕ сусп╕льно значимими.
 У всьому св╕т╕ в╕домо, що державн╕сть мови ╓ ун╕версальною формою об’╓днання людей в одне ц╕ле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нац╕╖, над╕йна основа розвитку кра╖ни.
 Укра╖нська держава повинна гарантувати сво╖й нац╕ональн╕й мов╕ всеб╕чну п╕дтримку, зробити якнайб╕льше для того, щоб ╖╖ престиж у нашому сусп╕льств╕ зростав, щоб вона м╕цн╕ла й розвивалася разом з ╕ншими мовами нашо╖ багатонац╕онально╖ кра╖ни», - йдеться у В╕тальн╕й Адрес╕ .
 Прес-служба Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8471

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков