Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ: ПОПРИ ТРАВМУ, МИ МА╢МО ЗНАЙТИ СИЛИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Виступ учасника Нестор╕всько╖ групи ╢вгена Гл╕бовицького у Кримському дом╕ п╕д час вечора,...


ОДИНОЧН╤ П╤КЕТИ В КРИМУ: ВИКЛИК ОКУПАНТАМ
Б╕льше 80 суд╕в у справах кримськотатарських патр╕от╕в провела в один день т.зв. "кримська влада"...


ЗА «КРИМСЬКУ СВ╤ТЛИЦЮ» В КРИМУ!
Поширюйте цього листа. Ма╓мо застоювати себе, св╕й Край. Хто, як не ми?


КОР╤ННЕ НАСЕЛЕННЯ ВИТ╤СНЯЮТЬ З КРИМУ
Про це йдеться в допов╕д╕ "Пол╕тичн╕ пересл╕дування в Рос╕╖": ш╕сть м╕сяц╕в 2017 року.


10 МАЛОВ╤ДОМИХ ФАКТ╤В ПРО КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР
Блакитний кол╕р прапора означа╓ чистоту, свободу ╕ чесн╕сть
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 12.11.2010
СВЯТА СПРАВА ЗАПОВ╤ДНА - У ЧИ╥Х РУКАХ?

 ╤стор╕я про передачу Ялтинського г╕рничо-л╕сового природного запов╕дника (ГЛПЗ) М╕н╕стерству охорони навколишнього природного середовища Укра╖ни тягнеться вже не один р╕к. Разом з тим, за оф╕ц╕йною ╕нформац╕╓ю, на початку листопада цього року Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни було розглянуто ╕ схвалено проект указу Президента Укра╖ни щодо п╕дпорядкування природних запов╕дник╕в ╕ нац╕ональних природних парк╕в М╕нприроди.
 Зг╕дно з проектом цього указу с╕м об’╓кт╕в зм╕нять сво╓ п╕дпорядкування: нац╕ональн╕ природн╕ парки – Галицький, Гомольшанськ╕ л╕си, Шацький; ╕ природн╕ запов╕дники – Ровенський, Дн╕провсько-Орильський, Черемиський ╕ Ялтинський.
 Нагада╓мо, що ще 2008 року Ялтинський ГЛПЗ було виведено ╕з п╕дпорядкування Республ╕канському ком╕тету з л╕сового ╕ мисливського господарства Криму ╕ переп╕дпорядковано Державному ком╕тету з л╕сового господарства Укра╖ни. Верховна Рада автоном╕╖ збиралася оскаржити це р╕шення, але через якийсь час Держкомл╕с в╕дм╕нив св╕й наказ. Трохи згодом, зг╕дно з указом Президента Укра╖ни «Про додатков╕ заходи щодо розвитку природно-запов╕дно╖ справи в Укра╖н╕», Держкомл╕с погодив проект постанови Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни щодо вдосконалення управл╕ння природно-запов╕дним фондом Укра╖ни, який все ж таки передбачав передачу Ялтинського запов╕дника М╕нприроди. Кримський Рескомл╕с вважав таку передачу недоц╕льною. Серед мотивац╕й тако╖ позиц╕╖ була й та, що у структур╕ останнього система оперативно╖ роботи з проф╕лактики ╕ гас╕ння вогню у запов╕днику налагоджена добре, а М╕н╕стерству доведеться починати роботу з нуля. Як в╕домо, питання боротьби з л╕совими пожежами в Криму поста╓ довол╕ гостро.
 Протид╕я л╕совим пожежам залиша╓ться актуальною ╕ на сьогодн╕. Разом з тим, дехто з еколог╕в переконаний, що передача Ялтинського ГЛПЗ скор╕ш за все п╕де йому на користь – будуть знешкоджен╕ т╕ньов╕ схеми експлуатац╕╖ земель запов╕дника.
 Можливо, й так, але все одно питання передач╕ залиша╓ться довол╕ неоднозначним.
 Так, на думку колишнього кер╕вника кримського Рескомл╕су, заслуженого прац╕вника л╕сового господарства Укра╖ни, кандидата економ╕чних наук Анатол╕я Ковальського, передача Ялтинського ГЛПЗ М╕н╕стерству може призвести й до ряду проблем. Наприклад, в╕дтоку фах╕вц╕в, зниження статусу запов╕дника до природного парку, що, за словами Анатол╕я Йосиповича, навпаки може в╕дкрити широкий шлях до афер ╕з запов╕дною землею та багато ╕ншого. «Я впевнений, що будь-яке р╕шення под╕бного плану ма╓ грунтуватися на серйозному анал╕з╕ ситуац╕╖ - коли врахован╕ ус╕ точки зору, коли ╓ ч╕тке розум╕ння пр╕оритет╕в у розвитку природно-запов╕дного фонду, л╕сового ╕ мисливського господарства Укра╖ни та Криму зокрема, а також еколог╕╖ кра╖ни в ц╕лому», - зазначив фах╕вець.
 * * *
 Ялтинський г╕рничо-л╕совий природний запов╕дник було засновано 1973 року. Його площа склада╓ 14,5 тис. га, на як╕й росте близько 75 вид╕в рослин, занесених до Червоно╖ книги Укра╖ни. Площа запов╕дника м╕стить три зони: запов╕дна - 4588 га, експозиц╕йна - 2135 га, екосистемно-в╕дновлювана - 7861 га.
 * * *
 ╤дея запов╕дност╕ була висловлена фах╕вцями ще 1895 року, а науков╕ кола ╕ громадськ╕сть вважали збереження запов╕дних еталон╕в будь-яко╖ природно-╕сторично╖ област╕ святою справою, справою сов╕ст╕ та чест╕ нац╕╖.
 Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
 
На фото: запов╕дна Ай-Петринська яйла.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 12.11.2010 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8478

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков