Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 19.11.2010
«КРАТКОЕ НАЗВАНИЕ – ССР…»

Обличчя влади

 16 листопада у Севастопол╕ пройшла перша сес╕я м╕ськради VI скликання, на як╕й депутати п╕дбили п╕дсумки вибор╕в до орган╕в м╕сцевого самоврядування, обрали голову м╕ськради та його заступника, а також кер╕вник╕в пост╕йних ком╕с╕й.
 До м╕ськради нового скликання обрано 76 депутат╕в, з яких: в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в – 46, Парт╕╖ «Русский блок» - 9 , Комун╕стично╖ парт╕╖ – 8, Сильно╖ Укра╖ни – 4, Народно╖ парт╕╖ – 3, ПСПУ –3, Укра╖нсько╖ парт╕╖ чест╕ й боротьби з корупц╕╓ю – 2,  Парт╕╖ пенс╕онер╕в – 1.
 Напередодн╕ сес╕╖ депутати в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в, Народно╖ парт╕╖ та Парт╕╖ «Сильна Укра╖на» утворили коал╕ц╕ю п╕д назвою «Севастополь – Сильний Рег╕он».
 Т╕, що вважають себе опозиц╕онерами, також об’╓дналися в коал╕ц╕ю, до складу яко╖ ув╕йшли: комун╕сти, прогресивн╕ соц╕ал╕сти та депутати  Укра╖нсько╖ парт╕╖ чест╕ й боротьби з корупц╕╓ю.
 Характерна ознака нового депутатського корпусу – суц╕льна одностайн╕сть: на посаду голови м╕ськради та його заступника було висунуто лише по одн╕й кандидатур╕, й обидв╕ – в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в.
 Такий стан речей  взявся пояснити присутн╕м депутат-рег╕онал Чекмезов. Оск╕льки, на його думку, найб╕льша п╕дтримка в╕д виборц╕в була надана Парт╕╖ рег╕он╕в, а дов╕ра породжу╓ в╕дпов╕дальн╕сть, то перекладати ╖╖  на плеч╕ ╕нших рег╕онали не хочуть. До того ж, висунут╕ кандидатури мають ц╕лу низку як профес╕йних, так ╕ просто людських чеснот. Перерахувавши ╖х, пан Чекмезов (╕сторик за фахом) заглибився у т╕ далек╕ часи, коли под╕бн╕ чесноти мали виключно представники дворянства, й п╕дсумував сказане: саме тому ╖х тод╕ обирали, скаж╕мо, до складу м╕сько╖ думи. 
 П╕сля тако╖ паралел╕, що умовно розмежувала депутат╕в на дворян ╕ не дворян, представники ╕нших парт╕й, мали би обуритися, але промовчали. Не байдужим до титул╕в виявився  лише  м╕сцевий вождь парт╕╖ пролетар╕ату, комун╕ст Василь Пархоменко. В╕н ╓диний ╕ висловився критично: «Чесно кажучи, я не в захват╕ в╕д того, що тут ко╖ться…». П╕зн╕ше,  торкнувшись персонал╕й, в╕н висловив низку зауважень.
 На його думку, Юр╕ю Дойн╕кову, якого пропонують на посаду голови м╕ськради, треба навчитися р╕вному ставленню до вс╕х депутат╕в: «На вашому обличч╕, - звернувся в╕н до п. Дойн╕кова, - написана симпат╕я й антипат╕я до того чи ╕ншого депутата. А це – неприпустимо. Зможете це зробити, значить, наблизитеся до тако╖ в╕дпов╕дально╖ посади, як голова м╕ськради. ╤ ще: працювати треба з депутатами, а апарат м╕ськради розглядати, як допом╕жний орган, а не навпаки. Й нарешт╕, останн╓: не може голова м╕ськради  бути буквально «заступником» голови держадм╕н╕страц╕╖. Ви ма╓те розум╕ти, що у природ╕ стосунк╕в двох г╕лок влади, виконавчо╖ та представницько╖, закладений певний антагон╕зм, певн╕ протир╕ччя.  Це – нормально. Ви ма╓те представляти м╕ськраду, а не пост╕йно п╕длаштовуватися п╕д держадм╕н╕страц╕ю. Якщо ви будете вести справи под╕бним чином, станеться те, що ми вже спостер╕гали в к╕нц╕ роботи депутатського корпусу V скликання, коли м╕ськрада почала перетворюватися на позаштатний в╕дд╕л держадм╕н╕страц╕╖.  Я раджу врахувати мо╖ дружн╕ побажання, бо вже розум╕ю: почути ╖х тепер ви зможете лише в╕д мене».
 Ц╕ слова головного комун╕ста й справд╕ були ╓диною критикою за увесь час сес╕йного зас╕дання.
 На користь кандидата на голову м╕ськради висловився ще колега рег╕онал Анатол╕й Бородатов: в╕н згадав, як один з високопоставлених чиновник╕в завжди тестував на порядн╕сть дещо ╕ншим чином, запитуючи: «А ти коли-небудь пив з тим чолов╕ком?». Й додав: «Я  подорожував  з Ю. Дойн╕ковим  ╢вропою й хочу вас запевнити, в╕н ╕з завданням впорався».
 На цьому курйозн╕ випадки й ск╕нчилися. На посаду голови Севастопольсько╖ м╕ськради був обраний Юр╕й Дойн╕ков. Його заступником став Олександр Антоненков.
 Новостворену провладну коал╕ц╕ю з представник╕в Парт╕╖ рег╕он╕в, Народно╖ парт╕╖ та Парт╕╖ «Сильна Укра╖на» очолив Валер╕й Саратов. В╕н же – голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖, в╕н же – голова фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в у м╕ськрад╕.
 Коментуючи створення коал╕ц╕╖, В. Саратов сказав: «…У нас есть все возможности совместно добиться, чтобы Севастополь стал одним из лучших в Украине. Не зря же наша коалиция называется «Севастополь - Сильный  Регион».
 Краткое название – ССР…»

 Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8492

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков