Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 19.11.2010
К╕лька хороших новин для Криму за результатами вибор╕в

Точка зору
 
  М╕сцев╕ вибори в Криму за оц╕нками б╕льшост╕ учасник╕в виборчого процесу проходили не чесно, не прозоро ╕ не справедливо. Вт╕м, вони зак╕нчилися, але так ╕ не були оскаржен╕ жодним ╕з ╖хн╕х критик╕в. Зараз ╕де формування ново╖ кримсько╖ влади на м╕сцях. ╤ якщо законодавчий супров╕д, орган╕зац╕я, переб╕г виборчо╖ кампан╕╖, кажу як св╕док, ╓ одн╕╓ю великою поганою новиною, то за результатами цих вибор╕в у Криму все ж можна побачити й к╕лька маленьких, але важливих для автоном╕╖ хороших в╕сток.
 Перша з них стосу╓ться результату на виборах найб╕льшо╖ та найорган╕зован╕шо╖ прокремл╕всько╖ пол╕тично╖ сили – парт╕╖ «Руська ╓дн╕сть». Вона постала тор╕шньо╖ осен╕ як об’╓днання ц╕ло╖ низки пророс╕йських орган╕зац╕й п╕вострова на кошти кримсько╖ б╕знесово╖ «групи Воронка», кор╕ння яко╖ лежить у крим╕нальних 90-х роках, ╕ за ╕н╕ц╕ативи давнього «московського куратора» Криму, депутата Державно╖ думи Рос╕╖ Костянтина Затул╕на.
 Попри те, що парт╕я «Руська ╓дн╕сть» оф╕ц╕йно з’явилася в Криму безпосередньо перед початком вибор╕в, рекламну ╕ пропагандистську кампан╕ю однойменний всекримський рух проводив ╕з к╕нця минулого року. Потужна, затратна ╕ системна кампан╕я «Русько╖ ╓дност╕» велася за вс╕ма правилами класики виборчого п╕ару. Широке використання в╕зуальних нос╕╖в реклами, масова «джинса» в кримських мас-мед╕а, залучення громадських орган╕зац╕й, в тому числ╕ молод╕жних, робота з виборцями за принципом «в╕д дверей до дверей» – все це, в результат╕, дало жалюг╕дн╕ 4,02 в╕дсотка голос╕в на виборах до Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим.
 За неоф╕ц╕йними даними, перед Костянтином Затул╕ним стояло завдання досягти 20% для «Русько╖ ╓дност╕». А ╖╖ л╕дер Серг╕й Аксьонов публ╕чно говорив про 35%. Одним п╕дсумком такого провалу став ще б╕льший розкол ╕ ще б╕льша марг╕нал╕зац╕я рос╕йського нац╕онал╕стичного руху Криму, ан╕ж це було до створення «Рос╕йсько╖ ╓дност╕».
 ╤ншим результатом може стати остаточне зниження впливу Костянтина Затул╕на у «кримських справах» у Кремл╕. Це вже друга поразка депутата Держдуми, п╕сля того, як тор╕к в╕н брутально покритикував призначення послом Рос╕╖ в Укра╖н╕ Михайла Зурабова.
 Звичайно, ситуац╕я, що виникла п╕сля ф╕аско «Русько╖ ╓дност╕», да╓ шанс для ╕нших пророс╕йських радикал╕в на кшталт парт╕╖ «Родина». Але й вона ма╓ у сво╓му «актив╕» ще б╕льш ганебн╕ 0,2 в╕дсотка голос╕в кримських виборц╕в.
 Саме тому вигра╓ тут насамперед кримське сусп╕льство – зосередитися не на штучно ╕нсп╕рованих цив╕л╕зац╕йних, мовних ╕ рел╕г╕йних суперечках, а на проблемах пошуку м╕жетн╕чного ╕ м╕жконфес╕йного д╕алогу, нових шлях╕в розвитку кримсько╖ економ╕ки ╕ залучення ╕ноземних ╕нвестиц╕й для модерн╕зац╕╖ занепало╖ ╕нфраструктури.
 Ще одн╕╓ю обнад╕йливою новиною ╓ п╕дсумки голосування за два кримськотатарськ╕ виборч╕ проекти – Народний рух Укра╖ни (в партнерств╕ з Меджл╕сом кримськотатарського народу) та Укра╖нсько╖ селянсько╖ демократично╖ парт╕╖ (в партнерств╕ з орган╕зац╕╓ю «М╕лл╕ Ф╕рка»). Перший отримав понад 7% голос╕в кримчан, чим майже на в╕дсоток покращив результат м╕сцевих вибор╕в 2006 року, а другий, попри амб╕тн╕ заяви л╕дера Васв╕ Абдура╖мова та «зелену вулицю», орган╕зовану владою, отримав трохи менше 1%.
 Враховуючи тиск, який чинився на Меджл╕с з боку влади п╕сля того, як 3 серпня його кер╕вники в╕дмовилися прийти на зустр╕ч ╕з Президентом В╕ктором Януковичем, результат НРУ ╓ не просто електоральним усп╕хом. В╕н зн╕ма╓ будь-як╕ сумн╕ви у питанн╕, хто представля╓ насправд╕ ╕нтереси кримських татар, а також ╕з ким сл╕д ╕ влад╕, ╕ м╕жнародним структурам вести д╕алог для розв’язання проблем ран╕ше депортованих та врегулювання м╕жетн╕чних ╕ м╕жрел╕г╕йних суперечок в рег╕он╕.
 Правда, л╕дер «М╕лл╕ Ф╕рка» Васв╕ Абдура╖мов, який ще не так давно називав В╕ктора Януковича «народним президентом», а Парт╕ю рег╕он╕в – «шансом ╕ над╕╓ю Криму», тепер заявля╓ про згов╕р Меджл╕су з владою ╕ стверджу╓, що «рег╕онали» все змахлювали.
 Важливим також ╓ ╕деолог╕чний виб╕р кримськотатарського народу. Про╓вропейськ╕, проукра╖нськ╕, л╕беральн╕ ╕ пом╕рковано-нац╕онал╕стичн╕ ор╕╓нтири Меджл╕су п╕дтримало у 7 раз╕в б╕льше кримських татар, ан╕ж пророс╕йськ╕, ╕слам╕стськ╕ ╕ сепаратистськ╕ ╕де╖ «М╕лл╕ Ф╕рка».
 Перший номер виборчого списку НРУ-Меджл╕су Рефат Чубаров зазначив, що спроби розколоти кримськотатарський народ провалилися. В╕н також заявив, що кримськотатарськ╕ депутати не будуть класичною опозиц╕╓ю ╕ готов╕ п╕дтримувати владу у тих ╖╖ д╕ях, як╕ йдуть на користь усьому кримському сусп╕льству й критикуватимуть т╕, як╕ шкодять.
 Все це вселя╓ над╕ю на в╕дновлення конструктивного д╕алогу м╕ж владою ╕ кримськими татарами та налагодження системно╖ роботи з подолання насл╕дк╕в депортац╕╖ ╕ геноциду кримськотатарського народу, в тому числ╕ – пол╕тико-правових.
 ╤, зрештою, трет╓. Попри те, що ╕ «Руська ╓дн╕сть», ╕ Рух-«Меджл╕с» заявили, що вибори в Криму пройшли хоч ╕ складно, але загалом без сутт╓вих порушень, тим не менш питання ╕ сумн╕ви щодо ╖хньо╖ чесност╕, прозорост╕ ╕ справедливост╕ залишаються. Нова кримська влада зац╕кавлена у сво╖й лег╕тим╕зац╕╖ не лише всередин╕ кра╖ни чи в очах Москви, але й на Заход╕. ╤ тому саме зараз нова кримська влада, як оч╕ку╓ться, буде б╕льш в╕дкрита не т╕льки до зах╕дних ╕нвестиц╕й в економ╕ку п╕вострова, але й до сп╕впрац╕ в гуман╕тарн╕й ╕ пол╕тичн╕й сфер╕.
 Зроста╓ в╕рог╕дн╕сть того, що в С╕мферопол╕ нарешт╕ буде в╕дкрита дипломатична м╕с╕я США та «╢вропейський д╕м», знайдеться прим╕щення для польського консульства у Севастопол╕. Напевно, ╕нтерес до сп╕впрац╕ в рамках програми ╢С «Сх╕дне партнерство» нарешт╕ п╕дкр╕питься стаб╕льн╕стю та орган╕зац╕йною спроможн╕стю ново╖ кримсько╖ влади.
 Звичайно, тут багато чого залежатиме в╕д самих зах╕дних партнер╕в, ╖хньо╖ наполегливост╕ ╕ ц╕леспрямованост╕. Та й цей пер╕од в╕дносно╖ стаб╕льност╕ ╕ в╕дкритост╕ Криму навряд чи буде тривалим – максимум до весни. Перервати його можуть або можлив╕ парламентськ╕ вибори в Укра╖н╕, або ж рос╕йський «апокал╕псис» – вибори президента Рос╕╖.
 
Володимир ПРИТУЛА.
(Рад╕о Свобода).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8493

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков