Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФРАНЦ╤Я ПОЧАЛА РОЗСЛ╤ДУВАННЯ ЩОДО ПРИЧЕТНОСТ╤ РОС╤╥ ДО ПРОТЕСТ╤В «ЖОВТИХ ЖИЛЕТ╤В»
«Зараз ведеться розсл╕дування», — сказав м╕н╕стр закордонних справ Ле Др╕ан.


ПУТ╤Н «ПООБ╤ЦЯВ ПОДУМАТИ» ПРО ЗВ╤ЛЬНЕННЯ СЕНЦОВА
Про це в╕н сказав у в╕дпов╕дь на прохання к╕норежисера Олександра Сокурова


ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИК╤В США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
Таким чином, на сьогодн╕ обома палатами Конгресу США ухвалено р╕шення, у яких Голодомор визнано...


НИЖНЯ ПАЛАТА КОНГРЕСУ США ЗАСУДИЛА АГРЕС╤Ю РОС╤╥ НА МОР╤
Про це пов╕домило Посольство Укра╖ни в Вашингтон╕


М╤ЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗ╤ П╤ДТВЕРДИВ: АНЕКС╤Я КРИМУ – М╤ЖНАРОДНИЙ КОНФЛ╤КТ
Канцеляр╕я Прокурора М╕жнародного крим╕нального суду оприлюднила зв╕т ╕з попереднього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 19.11.2010
П╕д головуванням Президента Укра╖ни в╕дбулося зас╕дання РНБОУ

 17 листопада п╕д головуванням Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича в╕дбулося зас╕дання Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни.
 В╕дкриваючи нараду, Глава держави наголосив, що мова йтиме про низку важливих для держави питань, можливих ризик╕в ╕ загроз, що постають перед державою у найближч╕й та в╕ддален╕й перспектив╕.
 «Питань у сфер╕ нац╕онально╖ безпеки завжди надзвичайно багато, ╕ кожне з них, на перший погляд, вигляда╓ поряд з ╕ншими чи не найголовн╕шим.
 Адже за майже 20 рок╕в незалежност╕ про безпеку написано чимало книжок, схвалено десятки р╕шень, а ситуац╕я не ста╓ кращою – вона ста╓, на жаль, г╕ршою. Тому ма╓мо говорити не просто про безпеку взагал╕, а про нац╕ональну безпеку розвитку, виходячи з проблемних питань та загроз наступного 2011 року.
 Для мене очевидно, що реформа арм╕╖ та всього сектору безпеки ╓ неможливою в умовах кризи влади. Неможлив╕ радикальн╕ зм╕ни в економ╕ц╕ без соц╕ально╖ стаб╕льност╕ та дов╕ри людей до власно╖ держави. ╤ неможлива зовн╕шньопол╕тична п╕дтримка без посл╕довно╖ та ╓дино╖ пол╕тики ус╕х г╕лок влади.
 Давайте чесно поставимо перед собою одне просте питання: в╕д чого насправд╕ сьогодн╕ залежить стаб╕льн╕сть держави ╕ можлив╕сть ╖╖ подальшого розвитку? Що сьогодн╕ ╓ ключовим?
 На мо╓ глибоке переконання, ключовим сьогодн╕ ╓: по-перше, усп╕шне проведення реформ ╕ модерн╕зац╕я кра╖ни; по-друге, ефективн╕сть само╖ влади як у внутр╕шн╕й, так ╕ в зовн╕шн╕й пол╕тиц╕; по-трет╓, наявн╕сть у влади довгостроково╖ стратег╕╖ розвитку держави, яку розум╕╓ ╕ под╕ля╓ сусп╕льство; по-четверте, широка соц╕альна база державно╖ пол╕тики, збереження стаб╕льно╖ сусп╕льно╖ п╕дтримки д╕й влади; ╕ по-п’яте – недопущення нових пол╕тичних криз та революц╕й.
 Вс╕ ц╕ завдання ╓ пр╕оритетними, оск╕льки стосуються найголовн╕шо╖ загрози нац╕ональн╕й безпец╕ – кризи дов╕ри людей до влади ╕ держави.
 Для того, щоб бути усп╕шною демократ╕╓ю, реально захищеною в╕д внутр╕шн╕х ╕ зовн╕шн╕х погроз, ми повинн╕ стати народом, який в╕рить не т╕льки соб╕ самому, але ╕ сво╖м л╕дерам та влад╕.
 Вс╕ програми, пол╕тика ╕ д╕╖ влади повинн╕ бути спрямован╕ на в╕дновлення ц╕╓╖ дов╕ри та утвердження впевненост╕ народу у сво╓му майбутньому, у нових можливостях власних, для д╕тей та внук╕в.
 Про ц╕ п’ять завдань ми багато говорили у р╕зн╕ часи. Це – зм╕ст мо╓╖ пол╕тики як Президента. Вони повинн╕ стати фундаментом пол╕тики нац╕онально╖ безпеки.
 В╕дсутн╕сть будь-якого з цих 5 складових елемент╕в призведе до нових провал╕в ╕ невдач. Я в цьому впевнений. А це означа╓ ╕ неможлив╕сть сво╓часно в╕дпов╕сти на будь-яку конкретну загрозу – економ╕чну, оборонну чи техногенну.
 З цього виплива╓ й наше головне завдання на наступний 2011 р╕к – провести радикальн╕ економ╕чн╕ перетворення за умов збереження соц╕ально╖ стаб╕льност╕ та побудови ч╕ткого як годинник механ╕зму влади.
 Що ж ми ма╓мо зараз? Ми забезпечили пол╕тичну стаб╕льн╕сть у парламент╕, хоча це ╕нколи, я знаю, д╕ста╓ться важко. ╢ вза╓мод╕я м╕ж Президентом, парламентом та Каб╕нетом М╕н╕стр╕в. Я ╕н╕ц╕ював ╕ разом з вами ми розробили Програму реформ, що отримала п╕дтримку в сусп╕льств╕ п╕д час минулих ╕ президентських, ╕ м╕сцевих вибор╕в. ╤ кажу про це впевнено.
 Тому наш╕ перш╕ антикризов╕ заходи дали позитивний результат – в╕дновлено зростання, збер╕га╓ться ф╕нансова стаб╕льн╕сть. Ми повернули дов╕ру м╕жнародних партнер╕в.
 Але громадяни чекають в╕д нас конкретних, добре прорахованих ╕ усп╕шних подальших крок╕в.
 ╤нерц╕я, бюрократизм ╕ свав╕лля, повернення до адм╕н╕стративного ресурсу як головного засобу керування, затягування з конкретними зм╕нами може призвести до нових розчарувань ╕ пад╕ння дов╕ри до влади.
 Кредит дов╕ри ще збер╕га╓ться, але в╕н з кожним м╕сяцем ста╓ меншим. Зроста╓ соц╕альна напруга. А серйозн╕ й бол╕сн╕ зм╕ни в соц╕ально-економ╕чн╕й сфер╕ ще попереду. ╤ це ц╕лком природно, бо будь-який крок, який ми з вами робимо, безумовно, виклика╓ протистояння бюрократ╕в», – сказав Президент.
 Найважлив╕шим питанням на сьогодн╕ Глава держави назвав швидкий рух модерн╕зац╕╖ та всеб╕чн╕ реформи. Зокрема, сл╕д врахувати загрози, як╕ несе нова хвиля св╕тово╖ кризи. «Напружена праця, модерн╕зац╕я, адм╕н╕стративна реформа, яка зараз попереду – найближчим часом ми ╖╖ почнемо – все це дасть можлив╕сть ╕ над╕ю отримати насамперед позитивний економ╕чний результат ╕ на його основ╕ зберегти соц╕альну стаб╕льн╕сть у наш╕й кра╖н╕», – п╕дкреслив Глава держави.
 «Економ╕чна ситуац╕я в Укра╖н╕ значною м╕рою залежить в╕д того, як дал╕ розвиватиметься св╕това криза. Але ми не повинн╕ сид╕ти, склавши руки. Ми надм╕рно в╕дкрит╕ для вплив╕в кризових процес╕в, однак я н╕кого не лякаю. Я закликаю лише до одного – достойно продовжувати той план д╕й, який ми започаткували з реформування нашо╖ кра╖ни ╕ проведення ефективно╖ антикризово╖ пол╕тики.
 Нам потр╕бно по╓днати два надзвичайно складн╕ завдання – реал╕зац╕ю реформ задля економ╕чного зростання ╕ м╕н╕м╕зац╕ю впливу на Укра╖ну нових кризових процес╕в у св╕тов╕й ф╕нансов╕й систем╕.
 ╤ тут нема╓ м╕сця для романтичних спод╕вань. Ми повинн╕ бути максимально прагматичними у вир╕шенн╕ проблем нац╕онально╖ безпеки. В╕д цього залежить, без переб╕льшення, подальша доля нашо╖ держави.
 Я готовий до серйозних переговор╕в ╕з св╕товими центрами впливу стосовно захисту ╕ просування наших нац╕ональних ╕нтерес╕в.
 Як Глава держави зроблю все, щоб Укра╖на пройшла цей пер╕од ╕з м╕н╕мальними втратами.
 Хочу, щоб до нашо╖ прагматично╖ пол╕тики ╕з розум╕нням поставилися вс╕. ╤, безумовно, ми сьогодн╕ зац╕кавлен╕ в тому, щоб сусп╕льство було об╕знаним, щоб сусп╕льство св╕домо передбачало кожен наш крок.
 Тому я зараз вимагаю в╕д нашого, умовно кажучи, ╕деолог╕чного блоку, який займа╓ться ╕нформац╕йною пол╕тикою, щоб ми поб╕льше давали ╕нформац╕╖ сьогодн╕ сусп╕льству: що ми робимо, для чого ми це робимо ╕ як╕ будуть насл╕дки.
 ╤ сьогодн╕, коли я дивлюся на виступи представник╕в р╕зного б╕знесу, я сказав би так, чого вони вимагають п╕д час розгляду Податкового кодексу. Щоб ми залишили ц╕ «д╕рки», як╕ були в законодавств╕, для того, щоб не платити податки. Ми ж про це в╕дверто кажемо! Так чи н╕? Повинн╕ вс╕ платити. Ск╕льки – це питання регулю╓ Податковий кодекс. Але повинен платити кожен.
 Обл╕к у кра╖н╕ повинен бути. ╤накше ми н╕чого не зробимо. Як кажуть, не бува╓ такого, щоб ми ховали податки ╕ добре жила кра╖на. У св╕т╕ такого нема╓! Тому нам треба, безумовно, роз’яснювати людям, чому ми це робимо, задля чого.
 ╤ ми повинн╕ вс╕ разом, вс╕м сусп╕льством дати в╕дпов╕дь на одне питання: що ми, хочемо мати корумповану державу, хочемо п╕дтримувати корумповану бюрократ╕ю, розвивати т╕ньову економ╕ку ╕ дал╕ так жити? Так не можна дал╕ жити. Тому я переконаний, що б╕льш╕сть сусп╕льства сьогодн╕ бажа╓, щоб ми, врешт╕-решт, навели порядок у кра╖н╕, у використанн╕ вс╕х ресурс╕в, як╕ ╓, ╕ ф╕нансових ресурс╕в – перш за все. ╤ ми повинн╕ в цьому питанн╕ займати принципову позиц╕ю. Уряд, правоохоронн╕ органи, вс╕ разом ми повинн╕ навести порядок. Щоб ф╕нанси використовувалися ефективно.
 Хто сьогодн╕ гальму╓ чи дискредиту╓ наш реформаторський рух? Я ще раз повторюю: т╕, кому це не виг╕дно, т╕, хто звикли на державному бюджет╕ робити б╕знес. До реч╕, робити б╕знес на дозволах, як╕ завжди видавалися б╕знесу, п╕дпри╓мцям... Таких випадк╕в дуже багато, ╕ ми можемо навести тут багато приклад╕в. Тому я хот╕в би сказати, що ми в жодному раз╕ не повинн╕ зупинятися на п╕вкроку.
 ╤ зараз заклики, що «ми орган╕зу╓мо п╕дпри╓мницький майдан» – я вам скажу, це заклики тих, хто звик працювати за межами закону. ╤ це не жарт. Тому сьогодн╕ у нас йде прозорий процес прийняття Податкового кодексу. ╤ все, що ми будемо робити, вс╕ наш╕ подальш╕ кроки – ми будемо застосовувати механ╕зм громадських обговорень.
 Безумовно, завжди будуть розб╕жност╕, завжди будуть р╕зн╕ точки зору, але ми не повинн╕ створювати систему, в як╕й би панував его╖зм великого чи малого б╕знесу. Повинен бути п╕дх╕д до вс╕х у держав╕ однаковий – справедливий ╕ д╕йсно патр╕отичний», – п╕дкреслив Президент.
 В╕ктор Янукович окремо наголосив на важливост╕ усв╕домлення великим б╕знесом сво╓╖ соц╕ально╖ в╕дпов╕дальност╕: «Великий б╕знес завжди буде нести в╕дпов╕дальн╕сть за загальнодержавний економ╕чний розвиток ╕ за участь у р╕зних нац╕ональних проектах ╕ програмах. ╤ влада повинна вимагати, щоб великий б╕знес мав соц╕альну в╕дпов╕дальн╕сть».
 «Наступна загроза поляга╓ в низькому р╕вн╕ життя людей ╕ можливост╕ його пог╕ршення в наступному роц╕ через зростання ц╕н, поглиблення кризи в медицин╕, осв╕т╕, низький р╕вень соц╕ального захисту.
 Це – прямий шлях до соц╕ально╖ напруги, посилення еп╕дем╕й соц╕альних та ╕нших небезпечних хвороб.
 Зараз ми стика╓мось ╕з жахливою статистикою щодо розповсюдження В╤Л-СН╤Ду, наркоман╕╖ та алкогол╕зму. Соц╕альна деградац╕я вже зараз досягла загрозливого р╕вня, ╕ сусп╕льство просто не витрима╓ це у подальшому.
 У цьому план╕ в мене до вас ╓ дуже прост╕ запитання: чи готов╕ люди до запланованих на 2011 р╕к зм╕н, що далеко не завжди будуть популярними? Ми повинн╕ про це говорити. Це наш обов’язок, якщо ми хочемо подолати кризу», – в╕дзначив В╕ктор Янукович.
 Говорячи про важлив╕сть ╕нформування сусп╕льства про реальний стан у держав╕, Президент, зокрема, звернув увагу на ситуац╕ю з пенс╕йною реформою.
 «Ми повинн╕ мати конкретну небрехливу ╕нформац╕ю про реальний стан у держав╕», – сказав В╕ктор Янукович. Глава держави також висловився за доц╕льн╕сть проведення парламентських слухань з питання пенс╕йно╖ реформи.
 «Треба сказати правду. Д╕йсно, ситуац╕я надскладна в кра╖н╕, ╕ дал╕, якщо не будемо реформувати р╕зн╕ напрямки життя, кра╖на не витрима╓», – переконаний Президент.
 «╤ у пенс╕йн╕й реформ╕, у бюджетн╕й сфер╕ ми повинн╕ спрямувати наш╕ зусилля на ефективну роботу. А ╖╖ неможливо виконувати при так╕й складн╕й сьогодн╕ систем╕ виконавчо╖ влади. Тому адм╕н╕стративна реформа вкрай назр╕ла. ╤ ми найближчим часом будемо п╕дходити до ╖╖ розгляду», – зауважив Президент.
 Глава держави в╕дзначив, що за його дорученням М╕н’юсту створено робочу групу, яка займа╓ться п╕дготовкою адм╕нреформи. «Нам треба значно скорочувати апарат, вдосконалювати роботу виконавчо╖ влади, прибрати дублювання функц╕й», – сказав В╕ктор Янукович.
 У цьому контекст╕ Президент окремо звернув увагу на необх╕дн╕сть удосконалення та оптим╕зац╕╖ роботи РНБО.
http://www.president.gov.ua/news/18731.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 19.11.2010 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8495

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков