Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 03.12.2010
В╕д «несознанки» до «пом╕новен╕я»

 (З Богом чи з князем св╕ту цього?)
 
У крим╕нальному св╕т╕ ╓ багато влучних вираз╕в, що стосуються повед╕нки на сл╕дств╕. Особливо тяжк╕ злочини, зазвичай, приховуються. Таких називають «ушел в несознанку». Мовляв, не знаю, не чув, не бачив…
 Большевики займали таку позиц╕ю перед зах╕дним св╕том систематично. Сво╖ жертви вони засекречували, за правдив╕ св╕дчення – карали, лжесв╕дк╕в наймали.
 Нав╕ть коли проти них св╕дчили документи, вони в╕дмовлялися в╕д «чистосердечного признання». Наприклад, вбивства в Катин╕ або пакт Молотова-Р╕ббентропа про розв’язування Друго╖ св╕тово╖ в╕йни…
 Але серед злочин╕в, як╕ особливо приховують перед людством, – злочин людиновбивства. Тим б╕льше, тод╕, коли в╕н д╕став м╕жнародну квал╕ф╕кац╕ю – геноцид.
 Викриваючи гр╕хи Стал╕на перед парт╕╓ю, Микита Хрущов обминув його найтяжч╕ гр╕хи перед народом. Ми не зна╓мо, що прихову╓ться в арх╕вах Кремля. Най╕мов╕рн╕ше, Стал╕н не записував тих розпоряджень, як╕ видавав усно. Так само, як Г╕тлер н╕де не задокументовував Голокосту…
 Але коли укра╖нську ╕нтел╕генц╕ю судять «за тероризм», ╕ то демонстративно – в столичному оперному театр╕, 9 березня, в день народження Шевченка… Коли Укра╖нську церкву л╕кв╕довано, а священика убито або засуджено. Коли сотн╕ письменник╕в розстр╕ляно або вислано в концтабори. Коли села, в яких вилучено все ╖ст╕вне, оточен╕ чек╕стами, а Молотов ╕з Кремля вида╓ зимою 1933 року заборону продавати в селах с╕рники, то тут злочин геноциду нав╕ть не прихований. Але його важко усв╕домити, бо в╕н жорсток╕ший за розстр╕ли ╕ виходить за меж╕ св╕домости.
 ╤ тут, за законами жанру, знищуються св╕дки, на закордон наймаються фальшив╕ св╕дки типу Дурант╕, на Зах╕д експорту╓ться зерно. Слово голод заборонене.
 Один Бог бачить правду. ╤, мабуть, бачать слуги його…
 Принаймн╕ п╕сля пад╕ння цензури 1989-го, п╕сля зупинення терору вже можна було п╕ти до уц╕л╕ло╖ церкви ╕ помолитися за спок╕й душ православних християн, замучених голодом, закопаних у ровах, не в╕дсп╕ваних ╕ не пом’янутих… Чому цього не сталося? Церква ж молиться за вс╕х людей. Нав╕ть за вс╕х подорожн╕х – на земл╕, в пов╕тр╕, на мор╕… На в╕дм╕ну в╕д пол╕тично╖ влади, яка допомага╓ т╕льки сво╖й парт╕╖, сво╓му блоку.
 Чому ж РПЦ на сво╖й «канон╕чн╕й територ╕╖» в умовах свободи не виконала свого християнського обов’язку – молитися за ус╕х живих ╕ пом’янути ус╕х гнаних, замучених, померлих? Чи ╖й була заборона з Кремля?
 Чому на Волин╕ православн╕ попи молилися на могилах безбожних ка╜еб╕ст╕в ╕ в╕дмовлялися правити панахиди на могилах православних волинських повстанц╕в?
 Чому на Слобожанщин╕, де Голодомор косив м╕льйони православних, РПЦ в╕дмовилась поминати нев╕дсп╕ваних чад Церкви, замучених Голодомором?
 Кремл╕вськ╕ пол╕тики, вихован╕ большевиками, «п╕шли в несознанку». Вони не знають, не чули про Голодомор в Укра╖н╕. Але чому за ними «п╕шла в несознанку» Церква? Чи вона спов╕да╓ться перед Богом, чи перед Кремлем?
 Пор╕вняно недавно предстоятель УПЦ митрополит Володимир визнав укра╖нський геноцид, коли його визнала Верховна Рада Укра╖ни. Прес-служба УПЦ заявила про сво╓ в╕дмежування в╕д заяви свого митрополита! Важко УПЦ примиритися з Богом ╕ його суворою правдою. Легше «йти в несознанку», особливо коли д╕знання проводять «сво╖ люди», для яких Бог далеко, а влада близько.
 27 листопада, в останню суботу листопада, в╕дбулося традиц╕йне поминання в Укра╖н╕ замучених Голодомором. Громадський Ком╕тет поминання жертв Голодомору призначив громадську жалобу на традиц╕йно уставлений час запалювання св╕чки пам’ят╕ о 16-й годин╕, б╕ля пам’ятника Геноциду. Туди з╕брались тисяч╕ людей, представники ус╕х конфес╕й, люди р╕зно╖ в╕ри. Там були представники ╕ноземних посольств. Виступали попередн╕ Президенти В╕ктор Ющенко ╕ Леон╕д Кравчук. Хто там був ╕ стояв у черз╕, щоб ударити в дзв╕н ╕ поставити свою св╕чку, той запам’ята╓, що народне визнання Укра╖ною Геноциду безповоротн╓. Хай не вс╕ телеканали були наст╕льки в╕льними, щоб прийти туди. Хай не вс╕ журнал╕сти зрозум╕ли, що ╖х м╕сце було там.
 Там не було УПЦ. Разом ╕з Президентом В╕ктором Януковичем ╕ групою чиновник╕в вони пом’янули усопших рано-вранц╕, перед телекамерами.
 Окремо в╕д народу ╕ встановлено╖ традиц╕╖. Вони все ще вол╕ють «несознанку» за сценар╕╓м запеклих. Мовляв, був голод, була б╕да, ус╕м тод╕ було важко, умирали з голоду. Що й в╕дзнача╓мо пом╕новен╕╓м…
 ╤ н╕що сумл╕ння не потривожить, ╕ н╕хто не нагада╓, що в Б╕бл╕╖ ус╕ лиход╕╖ ╕ жертви назван╕ по ╕мен╕.
 
╢вген СВЕРСТЮК.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/2234102.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 03.12.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8539

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков