Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 28.01.2011
Хто ╕ що об’╓дна╓ Укра╖ну?

 Ну, звичайно ж, Парт╕я рег╕он╕в, парт╕я влади. ╤ не треба скептично посм╕хатися, мовляв, вам-то добре в╕домо, що в ╖╖ програм╕ передбача╓ться федеративний устр╕й нашо╖ держави. Було. Але в народ╕ недарма дивуються: зв╕дки ╕з таких милих, гарних, вв╕чливих д╕вчаток беруться так╕ лих╕ лайлив╕ нев╕стки? Бува╓, що й навпаки, як у нашому приклад╕.
 Опозиц╕йна Парт╕я рег╕он╕в, яка прагнула влади, ладна була для зд╕йснення ц╕╓╖ мети в╕дчепити хоча б сх╕дний шматок Укра╖ни, самодостатн╕й у економ╕чному план╕, бо там ╕ вуг╕лля, та ще й не вмерла важка ╕ндустр╕я, ╕ в такий спос╕б показати «зах╕днякам» кузькину мат╕р, аби нат╕шилися вони, нарешт╕, сво╖ми «нац╕онал╕змом» та демократ╕╓ю.
 ╤нша справа - позиц╕я парт╕╖ влади. Для тако╖ значно престижн╕ше ╕ зручн╕ше керувати великою ╓диною ╓вропейською державою, н╕ж проводити реформи у к╕лькох автономних утвореннях, де д╕ють власн╕ правила гри.
 Недарма ж у День Соборност╕ Укра╖ни Президент В╕ктор Янукович неодноразово з’являвся на телеекран╕ ╕ наголошував на тому, наск╕льки важливою ╓ для Укра╖ни ╓дн╕сть саме зараз, в╕таючи громадян з р╕чницею злуки ЗУНР ╕ УНР. А напередодн╕ один з його однопарт╕йц╕в у прямому еф╕р╕ телепередач╕ «Велика пол╕тика» з ╢вгеном Кисельовим виголосив зовс╕м не «рег╕ональну» промову...
 В╕н п╕дкреслив, що в ╕нтересах держави не зациклюватися на турбот╕ про благополуччя ╖╖ окремих рег╕он╕в, а брати за основу загальноукра╖нськ╕ потреби. ╤ дарма телеведучий намагався спровокувати виступи «знизу» про прагнення зах╕дних укра╖нц╕в в╕докремитися - ╓диний промовець, якого було запрошено саме з ц╕╓ю метою, наштовхнувся на р╕шучу в╕дс╕ч: сьогодн╕ ця ╕дея плека╓ться лише тими, хто ма╓ експансивн╕ нам╕ри взяти сепаратист╕в п╕д сво╓ «крило».
 Тож розмова, запланована ведучим, не склалася: «сх╕дняки» не бралися говорити про свою «несум╕сн╕сть» ╕з «зах╕дняками» ╕ навпаки. Натом╕сть звучали пропозиц╕╖, зокрема, в╕д представник╕в парт╕╖ влади, зосереджуватися на тому, що об’╓дну╓ укра╖нц╕в. Нещодавно на под╕бному ток-шоу в якост╕ об’╓днавчо╖ нац╕онально╖ ╕де╖ В. Янукович назвав реформи, до проведення яких активно вдалася його команда. ╤ влучив в десятку. Правда, не тому, що укра╖нц╕ вс╕х рег╕он╕в ╖х щиро п╕дтримували, а навпаки, тому, що почувалися однаково безпом╕чними ╕ беззахисними перед навалою нових «правил життя», як╕ супроводжують нав╕ть ╖хн╕ автори словом «непопулярн╕». В╕дтепер ╕ зах╕дний, ╕ сх╕дний укра╖нець ма╓ викладати непом╕рн╕ суми за комунальн╕ послуги, а укра╖нки - йтимуть на пенс╕ю у 60 рок╕в. Щоправда, присутн╕й на передсвятковому ток-шоу в╕це-прем’╓р Серг╕й Т╕г╕пко пояснив - невдовз╕ робота з’явиться ╕ для 60-л╕тн╕х, треба лише спок╕йн╕ше ставитися до перепроф╕лювання ╕ бути легшими на п╕дйом. В╕н вже зараз запросив як зах╕дних, так ╕ сх╕дних укра╖нц╕в вирушати до шахт Донбасу, де ╓ добр╕ соц╕альн╕ гарант╕╖. Та чи по╖дуть туди ж╕нки нин╕ пенс╕йного, а згодом передпенс╕йного в╕ку, як╕ надивилися свого часу на голод╕вки шахтар╕в у Ки╓в╕ та наслухалися монотонних удар╕в ╖хн╕х касок об коштовну брук╕вку (за пошкодження яко╖ п╕дпри╓мц╕в нин╕ тягають по сл╕дчих ╕золяторах). А ще про «безпечн╕сть» роботи в п╕дземеллях регулярно нагадують з тих же телеекран╕в - це пов╕домлення про численн╕ людськ╕ жертви, пошуки пропалих безв╕сти тощо. Звичайно, якщо вже там народився ╕ практично не мав вибору, якщо через це горнило пройшли тво╖ батьки ╕ д╕ди, до шахт ╕ ставлення ╕нше - як до вироку дол╕, але кандидат╕в у пенс╕онери з р╕зних рег╕он╕в це м╕сце роботи навряд чи зац╕кавить. Як на Заход╕, так ╕ на Сход╕ люди звикли ще з╕ шк╕льно╖ лави ор╕╓нтуватися на якусь профес╕ю, опановувати ╖╖, удосконалювати. Та й заклики на кшталт «если партия скажет надо» розраховувалися лише на комсомольц╕в. Але хоче цього прем’╓р-м╕н╕стр, чи н╕, об’╓днавчий фактор спрацьову╓. ╤ так - чи не на ус╕х р╕внях.
 Нещодавно у в╕дд╕л╕ соц╕ально╖ допомоги одиноким нем╕чним пенс╕онерам Центрального району м. С╕мферополя було в╕дмовлено у наданн╕ послуг по догляду к╕льком особам - це були стареньк╕, у яких д╕ти проживали як в Рос╕╖, так ╕ на Зах╕дн╕й Укра╖н╕ (альтернатива - оплата послуг у сум╕ 288 грн. на м╕сяць). Теж чудовий об’╓днавчий момент!
 А якби ви почули кримських п╕дпри╓мц╕в, що повернулися з ки╖вського Майдану восени! Вони заговорили укра╖нською мовою! Нав╕ть гасло нею написали «Разом нас багато...» Розпов╕дали, як браталися, об╕ймалися, д╕лилися бутербродами ╕, звичайно ж, обговорювали сп╕льн╕ тривоги та турботи... А хтось помилково вважа╓, що укра╖нц╕ об’╓днуються лише перед розстр╕лом.
 А тепер щодо самого Дня Соборност╕ 22 с╕чня в С╕мферопол╕, який, здавалося б, ╕ мав продемонструвати справжн╓ народне братання. Влада ╕ т╕, хто хот╕в показати свою ╓дн╕сть саме з нею, б╕ля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку з’явилися о 9-й годин╕ ранку (пол╕тичн╕ парт╕╖ ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ заявили свою акц╕ю на 10-ту годину).
 Т╕, хто прийшов у «першу зм╕ну» - а це кер╕вництво ВР АРК, заступники прем’╓р-м╕н╕стра та прац╕вники Представництва Президента Укра╖ни в Криму, - не поскупилися на кошики з кв╕тами, але «╕дентиф╕кували» себе лише останн╕ - ╕нш╕ стр╕чки на кв╕тах залишилися неп╕дписаними (невже посоромилися? Президент би таке не схвалив). Решта м╕тингуючих («друга зм╕на») була багатою не на дорог╕ кв╕ти, а на щир╕сть. Ведучим став голова Укра╖нсько╖ громади Криму та заступник голови Кримсько╖ орган╕зац╕╖ ВГО «Наша Укра╖на» Владислав Хмеловський. Першим в╕н запросив до слова священика греко-католицько╖ церкви о. В╕ктора, пот╕м, не маючи в розпорядженн╕ необх╕дних засоб╕в, громада засп╕вала акапельно Г╕мн Укра╖ни. Можливо, ╕ не надто профес╕йно, але не викидаючи другого куплету, як це п╕д час урочисто╖ церемон╕╖ зробили ки╖вськ╕ керманич╕, ╕ не переробляючи перший в пошуках б╕льш оптим╕стичного трактування (чим дуже занепоко╓на парламентська б╕льш╕сть). Засп╕вали таким, як ╕ на Заход╕, де завжди були в╕дчутн╕шими волелюбн╕ прагнення. Промовц╕ не приховували сво╓╖ стурбованост╕: в кра╖н╕ розпочалися репрес╕╖, у нас намагаються забрати наших геро╖в, закрито в Криму ╓дину укра╖номовну газету «Кримська св╕тлиця», кримська земля не ╓ товаром!
 Звичайно ж, влад╕ за ус╕х час╕в д╕ставалося в╕д простого люду, можливо, тому вона ус╕ ц╕ роки ╕ розводить у час╕ сво╖ в╕дв╕дування пам’ятника Тарасу Шевченку, не бажаючи вислуховувати опонент╕в та зовс╕м не прагнучи спостер╕гати поруч прапори опозиц╕йних парт╕й: «Свободи», «УНП», «Нашо╖ Укра╖ни», «Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в» тощо. Але ж це було свято ╓днання, а не з’ясування стосунк╕в. Вт╕м, коли на пропозиц╕ю Владислава Хмеловського люди взялися за руки на ознаку сол╕дарност╕ ╕з «живим ланцюгом», який утворено було в Ки╓в╕, хот╕лося, аби його прикрасив ╕ якийсь «д╕амант» з «б╕лого» дому чи Ради м╕н╕стр╕в.
 П╕д к╕нець м╕тингу було виголошено ╕ прийнято низку протестних документ╕в, пов’язаних з репрес╕ями в Укра╖н╕, пересл╕дуванням укра╖нських громадських орган╕зац╕й на теренах Рос╕╖ та, окремо, - щодо ситуац╕╖ з «Кримською св╕тлицею». Вс╕ ╖х можна назвати конструктивними - вартими, аби ╖х почули ╕ взяли до уваги. Зда╓ться, саме так ╕ ма╓ в╕дбуватися цив╕л╕зована сп╕впраця влади ╕ громади. Але який для цього треба п╕дписати Ун╕версал? Та чим швидше ми його складемо ╕ п╕дпишемо, тим б╕льше шанс╕в, що запроваджуван╕ реформи будуть мати «людське» обличчя, тим б╕льше, що спитати за них через 8-10 рок╕в (саме тод╕ С. Т╕г╕пко оч╕ку╓ першого ефекту) навряд чи буде з кого.
 
Тамара СОЛОВЕЙ.
 Фото О. НОСАНЕНКА.
 
***
У День Cоборност╕ Укра╖ни в С╕мферопол╕ в╕дбулася урочиста церемон╕я покладання кв╕т╕в до пам`ятника Т. Г. Шевченку. У н╕й взяли участь голова Верховно╖ Ради АРК Володимир Константинов, заступники голови Ради м╕н╕стр╕в АР Крим Валер╕й Кравець та Аз╕з Абдулла╓в, Перший заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим В╕ктор Плак╕да, заступник голови ВР АРК Григор╕й ╤оффе, члени кримського уряду, депутати парламенту автоном╕╖, сп╕вроб╕тники Представництва Президента Укра╖ни в АР Крим, представники с╕мферопольсько╖ мер╕╖, громадськ╕сть. 

Прес-служба Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в АР Крим.
 
***

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8614

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков