Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 28.01.2011
ЗБУДУ╢МО ФЛОТ ГРОМАДОЮ!

Про  Укра╖ну як  велику  морську державу в часи незалежност╕ було продекларовано не один раз на р╕зних р╕внях. Але в╕д под╕бних висновк╕в ╕ заяв становище в╕йськового флоту не стало кращим. Говорити про нашу державу як про справд╕ морську кра╖ну буде можливим лише тод╕, коли ╖╖ морськ╕ ╕нтереси будуть над╕йно захищен╕.
 Не ╓ та╓мницею, що сучасн╕ В╕йськово-Морськ╕ Сили Укра╖ни створювалися у перш╕ роки незалежност╕ з того, що знаходилося недобудованим на судноверфях Укра╖ни без комплексно╖ програми буд╕вництва флоту. Отриман╕ корабл╕ внасл╕док розпод╕лу Чорноморського флоту були в такому стан╕, що не п╕длягали в╕дновленню ╕ були роз╕бран╕ на метал. Сучасн╕ ВМС спроможн╕ провадити лише окрем╕ одиночн╕ плавання корабл╕в, корабл╕ для сучасного морського бою в╕дсутн╕.
 Слабк╕сть нашого морського компоненту провоку╓ наших сус╕д╕в не зважати на морськ╕ ╕нтереси Укра╖ни, а захист перевозок енергонос╕╖в морем ставиться п╕д сумн╕в. В╕дсутн╕сть сучасних бойових корабл╕в у склад╕ в╕тчизняного флоту вже порушу╓ нац╕ональну безпеку ╕ зменшу╓ можливост╕ участ╕ Укра╖ни в ряд╕ престижних м╕жнародних проект╕в. Через в╕дсутн╕сть В╕йськово-морського прапора Укра╖ни на просторах Св╕тового океану морськ╕ п╕рати на морських шляхах безкарно захоплюють укра╖нських моряк╕в, на викуп яких сплачуються суми, за як╕ вже можна було б збудувати не один бойовий корабель.
 Для виправлення ситуац╕╖ в минул╕ роки був розроблений проект сучасного ╕ перспективного корабля типу «корвет», визначено завод-буд╕вник, п╕дписано угоди з виробниками збро╖. Та на сьогодн╕шн╕й день в умовах економ╕чно╖ кризи ╕ проведення економ╕чних реформ, держава не спроможна забезпечити буд╕вництво корвет╕в. Однак час не жде, Укра╖на може бути надовго, як не назавжди, в╕дсунута в╕д м╕жнародних морських проект╕в.
 Виходячи саме з таких позиц╕й, ╕н╕ц╕ативна група у Севастопол╕, яку очолив в╕це-адм╕рал у в╕дставц╕ Микола Кл╕тний, враховуючи ╕сторичний досв╕д нашого народу, вийшла з пропозиц╕╓ю звернутися до кер╕вництва держави, представник╕в великого та середнього б╕знесу ╕ народу Укра╖ни розпочати буд╕вництво корвет╕в для потреб оборони держави на народн╕ пожертви. ╤н╕ц╕ативу п╕дтримала конференц╕я ветеран╕в ВМС Укра╖ни ╕ члени в╕йськово╖ ради нац╕онального флоту. Пропону╓ться на громадських засадах створити «Морський особливий ком╕тет з буд╕вництва корабл╕в на народн╕ пожертви» п╕д патронатом Президента Укра╖ни, який би акумулював народн╕ зусилля ц╕╓╖ патр╕отично╖ акц╕╖.
 ╤сторичний досв╕д св╕дчить, що в Укра╖н╕ завжди, ще з козацьких час╕в, проявлялася  ╕н╕ц╕атива патр╕отичного руху з розбудови флоту.  У т╕ часи кожна козацька паланка будувала певну к╕льк╕сть козацьких бойових корабл╕в – чайок.
 П╕сля рос╕йсько-японсько╖ в╕йни Рос╕я практично втратила бойове ядро флоту. Для в╕дновлення флоту з ╕н╕ц╕ативи козацького нащадка, укра╖нського князя Кочубея в Укра╖н╕ розпочався патр╕отичний рух з╕ збору кошт╕в на буд╕вництво нових бойових корабл╕в для в╕дновлення бойово╖ готовност╕ флоту. ╤н╕ц╕атива була п╕дтримана рос╕йським ╕мператором, а ╕н╕ц╕ативний ком╕тет тод╕ очолив брат ╕мператора, великий князь контр-адм╕рал Костянтин. В 1906 роц╕ на народн╕ пожертви мешканц╕в Волинсько╖, Под╕льсько╖, Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Харк╕всько╖, Катеринославсько╖, Одесько╖ ╕ Херсонсько╖ губерн╕й та м╕ста Севастополя були збудован╕ м╕нн╕ крейсери «Укра╖на», «Гайдамака» ╕ «В╕йськовий», як╕ були включен╕ до складу Балт╕йського флоту ╕ мужньо воювали в часи Першо╖ Св╕тово╖ в╕йни. Всього в 1906 – 1910 роках на народн╕ пожертви було збудовано 23 корабл╕.
 З патр╕отичного здвигу на м╕нному крейсер╕ «Укра╖на» у 1917 роц╕ розпочався процес буд╕вництва флоту Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки. З розпадом Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ бажання укра╖нського народу забезпечити свою безпеку з моря не зменшилося. В 1920-т╕ роки на народн╕ кошти, з╕бран╕ в областях Центрально╖ ╕ Сх╕дно╖ Укра╖ни, для Чорноморського флоту були фактично заново в╕дбудован╕ ескадрений м╕ноносець «Незаможник» ╕ бронепалубний крейсер «Ком╕нтерн», колишн╕й «Пам’ять Меркур╕я». Вже у роки незалежност╕, завдяки шефськ╕й допомоз╕ вс╕х областей Укра╖ни, вдалося в коротк╕ терм╕ни в╕дновити бойову готовн╕сть великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський», корвету «Хмельницький», середнього десантного корабля «К╕ровоград», сан╕тарного катера «Сокаль» та ряду ╕нших суден.
 В непрост╕ перш╕ роки незалежност╕ Укра╖ни завдяки народному здвигу ╕ п╕дтримц╕ вс╕х областей Укра╖ни вдалося сформувати флот ╕ вивести його в море. Та настав час завершити його буд╕вництво в╕дпов╕дно до потреб оборони кра╖ни ╕ сучасно╖ м╕жнародно╖ ситуац╕╖ у св╕т╕. ╤накше ми не забезпечимо мирного ╕снування безблоково╖ Укра╖ни.  
 На думку ╕н╕ц╕ативно╖ групи ╕ ветеран╕в ВМС Укра╖ни, буд╕вництво корвет╕в для нац╕онального флоту не лише зм╕цнить В╕йськово-Морськ╕ Сили, а й у значн╕й м╕р╕ сприятиме об’╓днанню вс╕х рег╕он╕в Укра╖ни заради велико╖ мети – перетворенню нашо╖ кра╖ни з декларативно╖ на справжню морську державу, на  зб╕льшення вкладу в економ╕ку кра╖ни ╕╕ морського сегмента.
 Тож збуду╓мо укра╖нський флот укра╖нською громадою! Слово - за рег╕онами Укра╖ни.

Мирослав МАМЧАК,
кап╕тан 1 рангу запасу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8618

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков