Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 28.01.2011
Курс — на зачистку орган╕зованого укра╖нського руху в Рос╕╖?!


 ЗАЯВА ПРАВЛ╤ННЯ ОБ’╢ДНАННЯ УКРА╥НЦ╤В РОС╤╥ ТА ПРАВЛ╤ННЯ ФЕДЕРАЛЬНО╥ НАЦ╤ОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНО╥ АВТОНОМ╤╥ УКРА╥НЦ╤В РОС╤╥
 
 Правл╕ння Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖ та Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в Рос╕╖ змушен╕ констатувати, що останн╕м часом вкрай ускладнилась ситуац╕я навколо укра╖нських громадських ╕нституц╕й в Рос╕йськ╕й Федерац╕╖.
 Показником цього ╓ прийняте Верховним судом р╕шення про л╕кв╕дац╕ю Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в Рос╕╖ - одн╕╓╖ з двох загальнорос╕йських укра╖нських орган╕зац╕й, юридичне пересл╕дування друго╖ тако╖ орган╕зац╕╖ - Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖ та под╕╖ у Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕.
 Причому, як виплива╓ з╕ сл╕в м╕н╕стра закордонних справ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ С. Лаврова, органи державно╖ влади взяли курс на зачистку орган╕зованого укра╖нського руху в кра╖н╕, п╕дм╕ну його знову створеними псевдоукра╖нськими орган╕зац╕ями. З ╕нтерв’ю м╕н╕стра можна, нарешт╕, д╕знатися про справжню причину л╕кв╕дац╕╖ ФНКА УР - ╖╖ н╕бито «пол╕тичну» д╕яльн╕сть (тепер бажаним було б зрозум╕ти, що саме м╕н╕стр вважа╓ такою д╕яльн╕стю). До цього М╕н╕стерство юстиц╕╖ РФ намагалось представити справу як порушення орган╕зац╕╓ю формальних юридичних правил.
 У цьому зв’язку вельми дивною вигляда╓ оприлюднена ╕нформагенц╕╓ю УН╤АН 16 с╕чня ц. р. заява представника М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни О. Волошина про те, що «МЗС Укра╖ни вже працю╓ над тим, щоб допомогти укра╖нськ╕й громад╕ в Рос╕╖ створити нову всерос╕йську впливову й ефективну громадську орган╕зац╕ю, яка б захищала культурно-осв╕тн╕ та ╕нш╕ права етн╕чних укра╖нц╕в, як╕ ╓ громадянами РФ. Укра╖нськ╕ дипломати в Рос╕╖ в т╕сн╕й вза╓мод╕╖ з громадськими актив╕стами, як╕ представляють укра╖нську д╕аспору, опрацьовують це питання. Недол╕ком л╕кв╕довано╖ ран╕ше Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в Рос╕╖ був низький р╕вень активност╕ (!?) б╕льшост╕ ╖╖ учасник╕в».
 Правл╕ння ОУР та ФНКА УР уповноважен╕ заявити, що в Рос╕╖ вже понад 19 рок╕в працюють федеральн╕ укра╖нськ╕ орган╕зац╕╖, що об’╓днують понад 90 м╕сцевих осередк╕в з ус╕╓╖ Рос╕╖ та захищають права укра╖нц╕в. Кр╕м того, р╕шення про л╕кв╕дац╕ю ФНКАУР не набуло законно╖ сили ╕ в цей час оскаржу╓ться у встановленому законодавством РФ порядку. У численних прив╕таннях, у тому числ╕ МЗС Укра╖ни, неодноразово в╕дзначалась велика робота, що ╖╖ проводять ОУР та ФНКА УР саме в царин╕ вир╕шення питань нац╕онально-культурного розвитку укра╖нц╕в Рос╕╖. Н╕яких консультац╕й з представниками наших орган╕зац╕й н╕хто не проводив, а втручання прац╕вник╕в МЗС Укра╖ни в орган╕зац╕йне життя укра╖нц╕в - громадян Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в так╕й форм╕ ╓ вкрай недоц╕льним ╕ може призвести до небажаних насл╕дк╕в. Очевидно, що под╕бна заява могла з’явитися лише в силу повно╖ некомпетентност╕ зазначеного прац╕вника МЗС Укра╖ни.
 Под╕╖ у Б╕бл╕отец╕ укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕ насправд╕ не мають н╕якого в╕дношення н╕ до укра╖нсько╖ книги, н╕ до б╕бл╕отечно╖ справи, н╕ до культури в ц╕лому, а можуть бути зрозум╕лими т╕льки з огляду на зовн╕шньо- ╕ внутр╕шньопол╕тичну ситуац╕ю в Рос╕╖, характер ╖╖ в╕дносин з Укра╖ною, а також можливе намагання л╕кв╕дувати б╕бл╕отеку як укра╖нську. Для укра╖нсько╖ громади в Рос╕╖ вилучення л╕тератури, читацьких формуляр╕в, електронного каталогу, сервера б╕бл╕отеки, що не лише парал╕зувало д╕яльн╕сть дано╖ установи, але й позбавило вс╕х прихильник╕в укра╖нського слова права на задоволення ╖хн╕х культурно-просв╕тницьких потреб, ╓ св╕дченням порушення прав укра╖нц╕в в Рос╕╖.
 У той же час не може мати н╕якого виправдання психолог╕чний ╕, що дуже прикро, ф╕зичний тиск з боку представник╕в правоохоронних орган╕в ╕ залякування кер╕вництва б╕бл╕отеки, яке намага╓ться просто виконувати сво╖ обов’язки.
 ОУР та ФНКА УР звертаються до орган╕в влади Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ з вимогою припинити тиск на укра╖нськ╕ орган╕зац╕╖ Рос╕╖ та нормал╕зувати ситуац╕ю навколо Б╕бл╕отеки укра╖нсько╖ л╕тератури в Москв╕ - державно╖ установи, яка покликана розвивати любов до читання, до укра╖нсько╖ книги та укра╖нсько╖ культури загалом.
 Зверта╓мось також до Орган╕зац╕╖ з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕, Президента Укра╖ни, Верховно╖ Ради, Каб╕нету М╕н╕стр╕в, М╕н╕стерства закордонних справ Укра╖ни, Св╕тового Кон╜ресу Укра╖нц╕в, Укра╖нсько╖ Всесв╕тньо╖ Координац╕йно╖ Ради, св╕тово╖ та укра╖нсько╖ громадськост╕ з проханням допомогти укра╖нськ╕й громад╕ Рос╕╖ у в╕дстоюванн╕ сво╖х прав та свобод.
 Пропону╓мо також обговорити зазначен╕ под╕╖ на черговому зас╕данн╕ П╕дком╕тету з питань гуман╕тарного сп╕вроб╕тництва Укра╖нсько-Рос╕йсько╖ м╕ждержавно╖ ком╕с╕╖.
 
Правл╕ння Об’╓днання укра╖нц╕в Рос╕╖
 Правл╕ння Федерально╖ нац╕онально-культурно╖ автоном╕╖ укра╖нц╕в Рос╕╖
м. Москва, 20 с╕чня 2011 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 28.01.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8620

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков