Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 25.02.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 25.02.2011
ДЕКАДЕБ╤ЗАЦ╤Я У ПОЛЬЩ╤: НИЖЧ╤ ПЕНС╤╥ ДЛЯ РЕПРЕСИВНОГО АПАРАТУ

 Ось уже р╕к колишн╕ функц╕онери м╕л╕ц╕╖ та служби безпеки комун╕стично╖ Польщ╕ отримують пенс╕╖ значно нижч╕, н╕ж ран╕ше. Незадоволен╕ законом про декадеб╕зац╕ю, вони оскаржують у польських та м╕жнародних судах постанову, що позбавила ╖х високих пенс╕й. Натом╕сть пол╕тики, котр╕ ухвалювали цей закон, а також колишн╕ репресован╕ вважають р╕шення польського парламенту виявом ╕сторично╖ справедливост╕.
 Вже р╕к, як колишн╕м прац╕вникам репресивного апарату комун╕стично╖ Польщ╕, а це приблизно сорока тисячам ос╕б, пенс╕╖ нараховують по-новому. Якщо ран╕ше за кожен в╕дпрацьований р╕к таким людям доплачували до основно╖ пенс╕йно╖ ставки по два з половиною в╕дсотка в╕д останньо╖ зарплати, то тепер менше н╕ж один в╕дсоток. Нец╕лий в╕дсоток – це нав╕ть дещо менше, н╕ж той показник, що використову╓ться при нарахуванн╕ пенс╕й перес╕чним польським пенс╕онерам.
 Мар╕уш Блащак, депутат Сейму в╕д парт╕╖ «Право ╕ справедлив╕сть», каже, що екс-кадеб╕сти не мають жодного права на вищ╕ пенс╕╖, ан╕ж ╖хн╕ колишн╕ жертви. За його словами, позбавлення спец╕альних пенс╕й тих ос╕б, як╕ в╕дправляли до тюрем чесних людей, – це вияв ╕сторично╖ справедливост╕.
 «Ми не вважа╓мо, що цих ос╕б взагал╕ потр╕бно позбавити засоб╕в до ╕снування, аж так далеко ми не йдемо. Але ми переконан╕, що колишн╕ функц╕онери служби безпеки не можуть отримувати 8 тисяч злотих пенс╕╖, тод╕ як ╖хн╕ жертви – 800 злотих», – зауважив парламентар╕й.
 Р╕шення польського парламенту не сподобалося колишн╕м оф╕церам комун╕стично╖ м╕л╕ц╕╖ та служби безпеки. Упродовж минулого року ц╕ люди над╕слали до польських суд╕в понад 10 тисяч скарг на закон, котрий вони називають репресивним.
 А понад 400 екс-функц╕онер╕в комун╕стичних орган╕в безпеки звернулися з╕ скаргою до ╢вропейського суду з прав людини у Страсбурз╕. Вони звинувачують польську владу у тому, що вона поставила колишн╕х оф╕цер╕в м╕л╕ц╕╖ та спецслужб у нер╕вн╕ умови з перес╕чними польськими пенс╕онерами. Мовляв, нец╕лий в╕дсоток за кожний в╕дпрацьований р╕к, що дорахову╓ться до основно╖ пенс╕йно╖ ставки, – це менше, н╕ж мають ╕нш╕ польськ╕ пенс╕онери. За ╖хн╕ми словами, критер╕й, за яким ╖м тепер нараховують пенс╕╖, – дискрим╕нац╕йний.
 На запит польських л╕вих питанням конституц╕йност╕ закону, що скасував п╕льги для екс-функц╕онер╕в Польсько╖ Народно╖ Республ╕ки (ПНР), займався польський Конституц╕йний суд. В╕н визнав оновлений закон про пенс╕йне забезпечення функц╕онер╕в правоохоронних орган╕в та держбезпеки таким, що в╕дпов╕да╓ Основному законов╕ Польщ╕. Проте Конституц╕йний суд д╕йшов висновку про неконституц╕йн╕сть зменшення пенс╕й для найвищого кер╕вництва ПНР, зокрема, генерала Войцеха Ярузельського.
 У в╕дпов╕дь на скарги екс-м╕л╕ц╕онер╕в та есб╕ст╕в, репресован╕ комун╕стичним режимом поляки звернулися з в╕дкритим листом до ╢вропейського парламенту. Вони закликали ╓вропарламентар╕в не в╕рити скаргам колишн╕х прац╕вник╕в польських спецслужб, ╕ твердять, що, обмеживши прив╕ле╖ комун╕стичних функц╕онер╕в, польський Сейм повернув принцип сусп╕льно╖ справедливост╕.
 Варшав’янин Каз╕м╓ж Януш, який у комун╕стичн╕ часи був дв╕ч╕ ув’язнений за опозиц╕йну д╕яльн╕сть, говорячи про тих, хто в минулому його пересл╕дував, а тепер домага╓ться велико╖ пенс╕╖, зауважив: «Я вважаю ╖хню д╕яльн╕сть антипольською, вони п╕дтримували злочинну систему - це вагома причина для того, щоб позбавити ╖х вс╕х тих п╕льг, як╕ дала ╖м попередня система, зокрема, великих пенс╕й. Кульм╕нац╕я абсурду – це те, що генерал Ярузельський отриму╓ у к╕лька раз╕в вищу пенс╕ю, ан╕ж я, - людина, яка в часи його правл╕ння була репресована».
 Поляки, котр╕ потерп╕ли свого часу в╕д репресивного апарату комун╕стично╖ влади, звертають увагу на те, що нав╕ть п╕сля скасування п╕льг для колишн╕х функц╕онер╕в, пенс╕╖ цих екс-комун╕ст╕в все одно вищ╕, н╕ж у перес╕чних громадян. Тож, мовляв, н╕чого ╖м нар╕кати. Скаж╕мо, середня пенс╕я колишнього оф╕цера м╕л╕ц╕╖ або служби безпеки – понад дв╕ з половиною тисяч╕ злотих (це понад 600 ╓вро), тод╕ як у середньостатистичного поляка вона на тисячу злотих менша.
 
Ростислав КРАМАР.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/2309287.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 25.02.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8709

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков