Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 03.06.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 03.06.2011
СЕВАСТОПОЛЬСЬК╤ ╤ННОВАЦ╤╥

 За наказом М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни у травн╕-червн╕ 2011 року було проведено Всеукра╖нську естафету педагог╕чних ╕нновац╕й п╕д назвою «Нов╕ горизонти укра╖нсько╖ школи». Мета естафети: вивчення ╕нновац╕йних форм роботи, спрямованих на розвиток загально╖ середньо╖ та дошк╕льно╖ осв╕ти та впровадження ╖х у практичну д╕яльн╕сть шк╕л.
 В╕дпов╕дно задуму ц╕╓╖ естафети, делегац╕╖ з одного рег╕ону ╖хали в ╕нший аби ознайомитися з ╕нновац╕йним досв╕дом, побачити як╕сь осв╕тянськ╕ родзинки, щось ц╕каве перейняти та запровадити у сво╓му рег╕он╕. ╤ найголовн╕ше: делегац╕я, яка прибувала до ╕ншого рег╕ону, мала побачити щось надзвичайне, ╕нновац╕йне, що можна було би запровадити у масштабах вс╕╓╖ держави.
 Севастопольц╕ знайомилися з особливостями осв╕ти Черкащини. До нашого ж м╕ста при╖здила делегац╕я педагог╕в з Ки╓ва. Таким чином, вс╕ област╕ одна з одною под╕лилися досв╕дом. Делегац╕╖ складалися з начальник╕в управл╕нь, фах╕вц╕в з дошк╕льно╖ та загально╖ середньо╖ осв╕ти, методист╕в, кер╕вник╕в шк╕л та дитячих садк╕в. Заступник начальника Севастопольського управл╕ння осв╕ти ╕ науки Жанна Слюсар (на фото) п╕сля в╕дв╕дин Черкасько╖ област╕ д╕лилася набутим досв╕дом.
 - Чим Вас здивували осв╕тяни Черкащини?
 - Нас вразив той факт, що в Черкаськ╕й област╕ зовс╕м в╕дсутня черга в дошк╕льн╕ навчальн╕ заклади, хоча там також свого часу 25% дитсадк╕в були передан╕ п╕дпри╓мницьким структурам. Правда, чисельн╕сть д╕тей у групах дещо перевищу╓ норму: зам╕сть 20 належних – 24-25. Така проблема ╕сну╓ ╕ в Севастопол╕. Вразило ще й те, що в населених пунктах Черкащини нема╓ дитячих садк╕в, як таких. Зам╕сть них створен╕ навчально-виховн╕ комплекси, в яких об’╓днана дошк╕льна та загальна середня ланка. Такий навчально-виховний комплекс охоплю╓ ╕ дошк╕льнят, ╕ школяр╕в. Заснован╕ вони звичайно ж на баз╕ колишн╕х дитячих садк╕в, як╕ у 90 роки в╕ддали агроф╕рмам та ╕ншим структурам, а зараз потихеньку повертають в комунальну власн╕сть.
 - Так╕ ╕нновац╕╖ можна запроваджувати в Укра╖н╕ в ц╕лому?
 - Так. М╕н╕стерство давно наполяга╓ на цьому. Я би не називала це ╕нновац╕╓ю за сво╓ю сутн╕стю. На м╕й погляд, це – одна з технолог╕й орган╕зац╕╖ осв╕ти, особлив╕сть осв╕тянського процесу того рег╕ону.
 Надзвичайно вразило й те, що майже у вс╕х школах, г╕мназ╕ях, л╕цеях ╕ спец╕ал╕зованих навчальних закладах ╓ музе╖: ╕сторичн╕, кра╓знавч╕, ╕стор╕╖ села, знаменитих односельчан тощо. Нам проводили екскурс╕╖ виключно д╕ти.
 Школи мають св╕й г╕мн, свою емблему. Дума╓ться, такий п╕дх╕д вихову╓ почуття патр╕отизму. Керують музеями заступники директора з виховно╖ роботи, педагоги-орган╕затори, ╕нколи – вчител╕ ╕стор╕╖ чи л╕тератури. Таким чином, у кожно╖ школи ╓ своя, скаж╕мо так, в╕зитка. Потужний виховний потенц╕ал таких музе╖в реал╕зу╓ться через п╕дготовку екскурсовод╕в, л╕н╕йки пам’ят╕, створення експозиц╕й, пошукову д╕яльн╕сть.
 Чимало уваги на Черкащин╕ прид╕ляють моральному вихованню учн╕в. ╢ така знаменита школа у сел╕ Сахн╕вка - школа педагога Захаренка, яка вихову╓ гуманне ставлення до св╕ту, щиросерд╕сть та доброчинн╕сть.
 З метою створення ╓диного ╕нформац╕йного осв╕тнього простору в Черкаськ╕й област╕ створений та пост╕йно оновлю╓ться ╕нформац╕йний осв╕тн╕й портал, який щоденно в╕дв╕дують понад 3000 користувач╕в.
 Кр╕м того, осв╕тянами Черкащини започаткований м╕жнародний фестиваль педагог╕чних ╕нновац╕й, який сприя╓ систематизац╕╖ ╕ обм╕ну ╕нновац╕йного педагог╕чного досв╕ду та ╓ стимулом для ╕нновац╕йного розвитку заклад╕в осв╕ти.
 Вс╕ вищеозначен╕ ╕нновац╕йн╕ п╕дходи та особливост╕ осв╕ти Черкасько╖ област╕ можна пропонувати для впровадження на всеукра╖нському р╕вн╕.
 - Яким чином черкаським школярам прищеплюють любов до Укра╖ни?
 - Там цей процес самозрозум╕лий: укра╖номовн╕ школи, скр╕зь укра╖нська символ╕ка. Стенди з символами Укра╖ни ми побачили практично у кожн╕й школ╕. Наприклад, зображена д╕вчина з косою, поруч калина, рушники. Й визначення: хл╕б – символ гостинност╕ укра╖нц╕в, коса – ознака д╕вочо╖ вроди й цноти тощо. Так╕ наст╕нн╕ панно ми бачили у кожному навчальному заклад╕. В Севастопольських школах також ╓ наст╕нн╕ панно, але не укра╖нознавчо╖ направленост╕. У нас – особливе м╕сто.
 - Чим же воно особливе?
 - Ну… воно не таке, як Черкаси.
 - Що привабило делегац╕ю з Ки╓ва, яка прибула до Севастополя?
 - Киян вразили наш╕ спец╕ал╕зован╕ школи з поглибленим вивченням ╕ноземних мов. Таке розма╖ття ╕ноземних мов: ╕спансько╖, французько╖, н╕мецько╖, англ╕йсько╖, як╕ вивчаються у пор╕вняно невеликому осв╕тянському простор╕, це – наше, скаж╕мо так, ноу-хау. Тому в нас так╕ висок╕ результати з цих предмет╕в на всеукра╖нських ол╕мп╕адах.
 Киян ще вразив «Союз дитячих орган╕зац╕й» та святкова хода д╕тей вулицями м╕ста 19 травня. У Ки╓в╕ такого нема╓.
 Я попросила Жанну Слюсар прокоментувати випадок п╕дм╕ни педагогами севастопольсько╖ школи №57 з музично-хоровим ухилом Державного Г╕мну Укра╖ни сво╖м, саморобним, та нав’язування його учням, в╕дзнятий минулого тижня на в╕део Миколою Владз╕м╕рським. Заступник начальника Севастопольського управл╕ння осв╕ти ╕ науки Жанна Валер╕╖вна Слюсар коментувати под╕ю в╕дмовилася. Вона зна╓ про ╕нцидент, але переконана, його ще треба вивчати.
 Якщо цей, на перший погляд, курйозний випадок з саморобним г╕мном держави не п╕дпада╓ п╕д визначення – ╕нновац╕я, то його можна, напевне, квал╕ф╕кувати як севастопольське ноу-хау. До реч╕, таких ноу-хау в нас – сила-силенна. Взяти хоч би щоденник севастопольського школяра незрозум╕ло яко╖ держави. Цей пол╕граф╕чний витв╕р м╕сцевих патр╕от╕в розпов╕да╓ учнев╕ про «город русской славы», звеличу╓ Катерину II, яку нав╕ть у сам╕й Рос╕╖ ╕накше, як розпусницею, н╕хто не назива╓, та демонстру╓ ╕мперський герб з двоголовим орлом.
 Це на Черкащин╕ учениц╕ споглядають на символи ж╕ночност╕ та цноти. Севастопольським школяркам п╕сля характеристик рос╕йсько╖ ╕мператриц╕, як╕ вони скачують з мереж╕ ╤нтернет, малювати косу до пояса – марна справа. Одна вт╕ха: поширити так╕ севастопольськ╕ ноу-хау на ╕нш╕ рег╕они держави, дякувати Богов╕, поки що не вда╓ться.
 
Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 03.06.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9005

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков