Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 24.06.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 24.06.2011
КУДИ ЩЕЗАЮТЬ ОЗДОРОВНИЦ╤?

 Розгора╓ться новий скандал навколо профсп╕лкових санатор╕╖в. Генпрокуратура заявила, що Федерац╕я профсп╕лок Укра╖ни замислила передати чергов╕ 18 ц╕л╕сних майнових комплекс╕в оздоровниць п╕вдня кра╖ни комерсантам, з маси вже розбазарених. У Криму готу╓ться масштабне захоплення рейдерами найприваблив╕ших курортних територ╕й ╕ санатор╕╖в, пов╕домляють ╖х прац╕вники на умовах анон╕мност╕. Про п╕дготовку до продажу оздоровниць у приватн╕ руки знають ╕ в уряд╕ автоном╕╖. Його глава Василь Джарти переконаний: якщо це в╕дбудеться, то на м╕сц╕ доступних за ц╕ною профсп╕лкових санатор╕╖в митт╓во з’являться нов╕ недосяжн╕ для загалу палаци й готел╕ «з видом на море». Вбиватиметься й надал╕ нац╕ональне надбання - ун╕кальний ландшафт ╕ природний потенц╕ал кримського П╕вденнобережжя. Законн╕стю продажу останн╕х профсп╕лкових оздоровниць зац╕кавилася й прокуратура автоном╕╖, яка почала свою перев╕рку. Зачастили сюди посадов╕ особи Укрпрофоздоровниц╕, котр╕й п╕дпорядкован╕ санатор╕╖. Лише останн╕м часом правоохоронц╕ порушили проти них в╕с╕м крим╕нальних справ, зокрема, 4 – за фактами незаконного в╕дчуження 5,6 тис. кв. м нерухомого майна. Сума збитку склала 20 млн. грн., об’╓ктами домагань стали 20 гектар╕в найц╕нн╕ших кримських земель. У прокуратур╕ наголосили: загальна площа земельних д╕лянок санаторно-курортних комплекс╕в Укрпрофоздоровниц╕ в Криму за останн╕ роки скоротилася з 120 гектар╕в майже на третину!
 Проте кер╕вники Федерац╕╖ профсп╕лок Укра╖ни уникають нав╕ть говорити на цю тему, вт╕м, переконуючи ЗМ╤, що продавати санатор╕╖ не збираються. Хоча йдеться вже не про першу «в╕дмову» в╕д сво╖х оздоровниць, а про к╕нець л╕кування й в╕дпочинку простих труд╕вник╕в ╕ ╖х д╕тей, подальше згортання турботи про здоров’я знесилено╖ чорнобильською б╕дою й нестатками нац╕╖.
 
ЯК «УБИВАЮТЬ» САНАТОР╤╥
 Найпоказов╕шими ╓ приклади Ялти, де розкрадено найб╕льше профсп╕лкових оздоровниць. А ще ж недавно тут була ц╕ла мережа спец╕ал╕зованих, ефективних санатор╕╖в легеневого, кард╕олог╕чного, ниркового та невролог╕чного проф╕л╕в. П╕сля приватизац╕╖, передач╕ в оренду, викупу й ╕нших форм прихоплення профсп╕лково╖ власност╕ чимало першокласних оздоровниць припинили сво╓ ╕снування, ╕нш╕ доведено до жалюг╕дного стану, щоб легше привласнити. Занедбано й кл╕матол╕кування, яким славилася Ялта в минулому стол╕тт╕, скаржаться безроб╕тн╕ медики.
 Акц╕онування санатор╕╖в в╕дбувалося кулуарно, без в╕дома трудових колектив╕в. Закрит╕ акц╕онерн╕ товариства оздоровниць справд╕ закрит╕ для ╖х прац╕вник╕в. Закрита й ╕нформац╕я про варт╕сть санатор╕╖в, к╕льк╕сть ╕ ц╕ну випущених акц╕й. Прац╕вникам оздоровниць нав╕ть формально не пропонували продаж акц╕й, з урахуванням трудового внеску за роки роботи. Вперто прихову╓ться, хто заробив на цьому, яка частка бариш╕в ос╕ла в кишенях минулих кер╕вник╕в Укрпрофоздоровниц╕. Приклад╕в прикро╖ дол╕ санатор╕╖в столиц╕ кримських курорт╕в хоч греблю гати.
 Прим╕ром, кард╕олог╕чний санатор╕й «Енергетик» ╕ невролог╕чний санатор╕й «Золотий пляж», п╕сля акц╕онування, перепродан╕ вже к╕лька раз╕в. Медперсонал давно зв╕льнено з роботи, медичну апаратуру продано. Окрем╕ корпуси санатор╕╖в здали в оренду комерц╕йним структурам. Обидва санатор╕╖ припинили сво╓ ╕снування. Як ╕ санатор╕й «Севастополь», корпуси якого викупили спритники, а персонал теж опинився на вулиц╕.
 Наступна жертва – закрита вже давно чотириповерхова ялтинська курортна пол╕кл╕н╕ка. В ╖╖ численних каб╕нетах, розташованих б╕ля сам╕с╕нького моря, л╕кувалося за курс╕вками за один за╖зд по дв╕ з половиною тисяч╕ хворих. Хто купив цю буд╕влю ╕ хто ╖╖ продав, у чий гаман п╕шли грош╕ – нев╕домо й дос╕.
 Ц╕леспрямовано знищували й колишн╕й санатор╕й ╕м. К╕рова, який мав аж тисячу м╕сць для л╕кування легеневих хворих. У час розкрадання його численн╕ корпуси в╕дходили в╕тчизняним ╕ московським д╕лкам за см╕шну ц╕ну – всього у к╕лька сотень тис. грн. На спортмайданчику б╕ля оздоровниц╕ «хтось» збудував п’ятиповерхову «хатинку» в парков╕й зон╕ санатор╕ю. Нових власник╕в медицина не ц╕кавить. ╥хня мета – гешефт ╕ нажива.
 ╤ це далеко не вс╕ прикр╕ факти. Санатор╕й «Ки╖в» на 400 м╕сць ран╕ше був кард╕онефролог╕чним. П╕сля передач╕ його у комунальну власн╕сть Ялти почалися перепродаж╕ його корпус╕в ╕менитим власникам. Г╕рка доля й Ялтинського л╕кувального пляжу, де оздоровлювалися пац╕╓нти ус╕х профсп╕лкових санатор╕╖в м╕ста. Це був центр кл╕матол╕кування ╕з зонами контролю самопочуття хворих, метеостанц╕╓ю, медпунктом, чотирма корпусами для популярно╖ ╕ ефективно╖ процедури – н╕чного сну п╕д шум хвиль на 400 л╕жок, залами для л╕кувально╖ ф╕зкультури тощо. Тепер все це власн╕сть приватно╖ ф╕рми. Хто заробив на цьому цин╕чному неподобств╕, хто продав л╕кувальний пляж?
 ╤, нарешт╕, про «вбивство» колишнього санатор╕ю ╕м. Куйбишева на тисячу л╕жок. П╕сля передач╕ його в комунальну власн╕сть мало що лишилося – розпродали все. А два корпуси в╕д╕йшли рос╕йським п╕дпри╓мствам. Та й санатор╕й «Запор╕жжя» опинився п╕д загрозою повно╖ втрати. Як не прикро, але увесь список втрачених доступних оберег╕в здоров’я нав╕ть важко перел╕чити.
 
«ПРИХВАТИЗОВАНО», РОЗКРАДЕНО, ПРОДАНО…
 Отже, треба негайно провести терм╕нову ╕нвентаризац╕ю жменьки останн╕х ялтинських профсп╕лкових санатор╕╖в, прокуратур╕ та сл╕дчим органам, нарешт╕, виявити ус╕х давн╕х й останн╕х винних у втратах, що сталися, ╕ дати свою беззастережну оц╕нку цим обурливим фактам ╕ явищам, як╕ стр╕мко ведуть до л╕кв╕дац╕╖ санатор╕╖в. Адже залишки ще не розхапано╖ приморсько╖ земл╕, як золото Клондайку, ваблять товстосум╕в дедал╕ б╕льше. Чи ж вряту╓ ун╕кальн╕ ц╕лющ╕ оздоровниц╕ нин╕шня влада, зобов’язана покласти цьому край? Бо ж сама заявила, що перетворить Крим на перлину Укра╖ни, й що боротьба з корупц╕╓ю для не╖ - серйозний ╕спит. Як ╕ для Генерально╖ прокуратури, яка просто зобов’язана, нарешт╕, «перекопати» вс╕ д╕лянки кримського узбережжя – рекреац╕йного, оздоровчого, природно-запов╕дного призначення та л╕сового й водного фонд╕в. Бо чомусь так виходить, що вс╕ попередн╕ перев╕рки й земельно-палацов╕ «перетряси» минулих рок╕в та останнього часу не зупиняли нахабного, вражаючого розмахом розграбування п╕вострова. Адже п╕сля кожно╖ декларовано╖ вже не раз хвил╕ «принципового наступу» на крим╕нальне розграбування недоторканого за законом узбережжя, об’╓ктам ╕ персонам «глобальних перев╕рок» ставало н╕ холодно, н╕ жарко. А вс╕ колишн╕ судов╕ розбирання вони струшували ╕з себе, як гуси воду. Тож приклад╕в воскрес╕ння «убитих» санатор╕╖в, очищення найчар╕вн╕ших кримських пейзаж╕в в╕д новобудов «хатинок», котедж╕в ╕ в╕лл сумн╕вно╖ законност╕ дос╕ ще не було.
 Ось ╕ зараз у багатьох кримчан постають запитання до влади, за яку вони голосували чи не активн╕ше в╕д ╕нших рег╕он╕в: яким чином в╕дбува╓ться так, що виходи ╕з кримського земельного лаб╕ринту правоохоронцям часто «допомагають» шукати т╕ «перев╕ряльники», яких самих треба пильно перев╕ряти? Чому ╕ як у члени ком╕с╕й проникають особи, котрим виг╕дна плутанина, за наявност╕ яко╖ не так пом╕тн╕ безпрецедентн╕ факти систематичного менжування дорогоц╕нним узбережжям ╕ його безц╕нними об’╓ктами? До того ж саме тими, як╕ держава вважа╓ загальнонац╕ональним скарбом. У ц╕й ситуац╕╖ люди все менше й менше спод╕ваються, що за умови об╕цяно╖ громадськост╕ прозорост╕ розсл╕дувань крим╕нальних справ втекти в╕д передбачено╖ законом в╕дпов╕дальност╕ нав╕ть п╕д зручним пол╕тичним прикриттям не вдасться н╕кому...

В╕ктор ХОМЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 24.06.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9088

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков