Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 01.07.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 01.07.2011
«САМОРОДКИ-2011»

 З 25 по 30 червня у Севастопол╕ проходив V М╕жнародний конкурс-фестиваль народно╖ музики «Самородки-2011». Започаткований в╕дд╕лом культури ╕ туризму Нах╕мовсько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ та культурним комплексом «Корабел», фестиваль проходить у Севастопол╕ вже вп’яте.
 Мета фестивалю - розвиток народно╖ творчост╕, вза╓мозбагачення культур р╕зних народ╕в та пропаганда ╕сторично╖ ╕ культурно╖ значимост╕ Севастополя. Для колектив╕в р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни, а також близького й далекого заруб╕жжя це - ун╕кальна можлив╕сть доторкнутися до ╕стор╕╖ та культури м╕ста, в╕дпочити на мальовничому узбережж╕ Чорного моря.
 Цього року у конкурс╕-фестивал╕ народно╖ музики «Самородки» взяли участь 8 оркестр╕в, 2 хори, 30 ╕нструментальних ╕ 13 вокальних гурт╕в, 45 сол╕ст╕в-╕нструментал╕ст╕в та 10 вокал╕ст╕в з рег╕он╕в Укра╖ни, Рос╕╖, Б╕лорус╕ та Бразил╕╖. 800 учасник╕в змагалися у виконанн╕ ╕нструментально╖ музики, вокалу та хорового сп╕ву.
 До складу жур╕, що оц╕нювало репертуар, виконавчу майстерн╕сть та сцен╕чну культуру учасник╕в, ув╕йшли:
 1. Любов Матв╕йчук – професор Нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ Укра╖ни, заслужена артистка асоц╕ац╕╖ народних ╕нструмент╕в Америки, лауреат м╕жнародних конкурс╕в.
 2. Дмитро Б╓л╕нск╕й – заслужений артист Рос╕╖, президент Рос╕йського клубу музикант╕в-народник╕в, директор квартету «Сказ».
 3. ╤гор Сн╓дков – професор Харк╕вського державного ун╕верситету мистецтв, лауреат м╕жнародних конкурс╕в у Нью-Йорку, Рим╕, Мюнхен╕ та В╕дн╕.
 4. Олександр Сметан╕н – Народний артист Рос╕╖, заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни, лауреат прем╕╖ АР Крим.
 5. Ернст Кузьма – заслужений артист Укра╖ни, в╕дм╕нник народно╖ осв╕ти, лауреат м╕жнародних конкурс╕в.
 6. Валентин Лобанов – кер╕вник С╕мферопольського оркестру народних ╕нструмент╕в ╕м. Г. Шендерьова, лауреат м╕жнародних конкурс╕в.
 Проведення фестивалю народно╖ творчост╕ «Самородки» сп╕впало з╕ святкуванням Дня Конституц╕╖. Концерти його учасник╕в, присвячен╕ ц╕й дат╕, пройшли в севастопольських музичних школах, в╕йськових частинах, на кораблях ВМСУ та ЧФ РФ, а також у м╕жнародному центр╕ в╕дпочинку молод╕ «Зоряний берег».
 За р╕шенням жур╕ медаллю ╕ дипломом Гран-Пр╕ нагороджен╕:
 1.Тр╕о бандуристок «Вишиванка», м. Полтава
 2. Дитячий фольклорний гурт «Акулинка», м. Б╓лгород, Рос╕я
 3. Кирило ╢встратов, домра, м. Саратов, Рос╕я.
 Серед лауреат╕в I ступеня у ном╕нац╕╖ «Вокал» жур╕ в╕дм╕тило Катерину Масленкову – кер╕вника севастопольського гурту «Горлиця». Окремо цей гурт став лауреатом II ступеня.
 Катя Масленкова – молодий талановитий фольклорист-музикознавець, керу╓ колективом три роки, й три роки посп╕ль «Горлиця» бере участь у фестивал╕ «Самородки». Спочатку гурт пос╕в трет╓ м╕сце, пот╕м, минулого року – перше, й зараз, на жаль, друге м╕сце. Катя – з рос╕йськомовно╖ севастопольсько╖ родини, але залюблена в укра╖нську мову, укра╖нську народну п╕сню.
 - Де ви особисто вчилися сп╕ву?
 - Я м╕сцева, з дитячих рок╕в сп╕вала в гурт╕ «Калинка» Севастопольського будинку дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕. Пот╕м захопилася укра╖нською народною п╕снею. Навчалася у Ки╖вському Нац╕ональному ун╕верситет╕ культури ╕ мистецтва. За фахом я – фольклорист-музикознавець. За роки навчання в ун╕верситет╕ я багато д╕зналася про фольклор р╕зних рег╕он╕в Укра╖ни. Ми ви╖жджали в експедиц╕╖, збирали фольклорн╕ п╕сн╕ Черн╕г╕вщини, Полтавщини, Черн╕вецько╖ област╕. П╕зн╕ше я збирала татарський фольклор у Криму.
 - Чим в╕др╕зняються фольклорн╕ п╕сн╕ рег╕он╕в Укра╖ни?
 - На Черн╕г╕вщин╕ просл╕джу╓ться м’який звук Л. Ближче до рос╕йського кордону сп╕вають б╕льш в╕дкритим звуком, н╕ж, скаж╕мо, на Полтавщин╕. Чимало р╕зних нюанс╕в.
 - Укра╖нському фольклорному гурту не важко у рос╕йськомовному м╕ст╕?
 - Важко. ╢ у нас в репертуар╕ ╕ рос╕йськ╕ п╕сн╕, але мен╕ б╕льше до вподоби укра╖нськ╕. Вони протяжн╕, а мова укра╖нська – н╕жна та милозвучна. Розмовля╓ш нею - наче сп╕ва╓ш. Та й ж╕нки у «Горлиц╕» п╕д╕бралися з р╕зних куточк╕в Укра╖ни. Для них це – р╕дне, а для мене – улюблене. Колектив аматорський, але ми намага╓мося д╕йти профес╕йност╕. ╤нколи нам це вда╓ться. Нещодавно ми поставили досить гарну обрядову р╕ч «Вес╕лля», з ус╕ма нюансами: перевдяганням, розпл╕танням та заплетенням коси.
 - На яких майданчиках Севастополя чи за його межами сп╕ва╓ гурт «Горлиця»?
 - У Севастопол╕ ми вже осво╖ли майже вс╕ сцени, а щодо ви╖зд╕в за його меж╕, тут ╓ складнощ╕. Я мр╕ю про достойне ф╕нансування гурту. Нещодавно нас запросили на фестиваль фольклорного сп╕ву до Ворзеля, ╓ таке м╕стечко п╕д Ки╓вом, але через брак кошт╕в ми так ╕ не змогли по╖хати. Намагалися нав╕ть самотужки шукати спонсор╕в, зверталися до депутат╕в, приватних п╕дпри╓мц╕в, пол╕тичних парт╕й, та все – марно. 5 тисяч гривень, саме ст╕льки було потр╕бно для по╖здки на фестиваль гурту з 8 ос╕б, ми так ╕ не змогли в╕днайти. Було невимовно прикро. Скрутн╕ часи…, люди не готов╕ вкладати грош╕ в мистецтво, культуру, мову.
 - На фестивал╕ Ви пос╕ли перше м╕сце, як вокал╕ст. Задоволен╕ результатом?
 - Так, я сп╕вала одну купальську й одну народну п╕сню «╤шов козак потайком». Звичайно ж, я задоволена, але я так люблю св╕й колектив, тож те, що стосу╓ться мене особисто, для мене - не так важливо. Мен╕ було б при╓мн╕ше, якби перше м╕сце отримала «Горлиця».
 Катя Масленкова – наймолодший, 24-р╕чний кер╕вник в╕домого у Севастопол╕ укра╖нського фольклорного гурту «Горлиця». Рос╕янка, що бездоганно говорить укра╖нською, бездоганно сп╕ва╓ й дба╓ про збереження укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕. Це ж справжн╕й самородок на кримськ╕й земл╕! Агов, укра╖нська громадо Севастополя! Як же могло таке статися, що гурт не потрапив на фестиваль на Ки╖вщину через брак кошт╕в?
 
Л╕д╕я СТЕПКО.
м. Севастополь.

На фото - Катя Масленкова

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 01.07.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9098

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков