Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3444)
З потоку життя (6681)
Душі криниця (3613)
Українці мої... (1482)
Резонанс (1541)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1720)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У СТАМБУЛ╤ ПРОЙШОВ М╤ТИНГ-ПРОТЕСТ ПРОТИ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ
Про це пов╕домля╓ Генеральне консульство Укра╖ни в Стамбул╕.


СУРКОВ Н╤ХТО, ЗВАТИ ЙОГО Н╤ЯК ╤ Н╤ЧОГО НАМ НЕВ╤ДОМОГО В╤Н НЕ СКАЗАВ
╤нтерв’ю п. Суркова, екс-куратора «укрпитання» в Кремл╕, зв╕сно, було пом╕чене...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЛЮДИ ДУМАЮТЬ, ЩО УКРА╥НА ЗАБУЛА ПРО НИХ
У Криму п╕сля окупац╕╖ його Рос╕╓ю залишилося ╕ нараз╕ прожива╓ дуже багато укра╖нських патр╕от╕в.


ПЛАН «ХОЛОДНО╥» ДЕОКУПАЦ╤╥ В╤Д «ГОЛОСУ»: НАСК╤ЛЬКИ В╤Н РЕАЛ╤СТИЧНИЙ
Факт наявност╕ стратег╕╖, як в╕дзначають експерти, це вже добре. Але водночас наголошують на...


ОКУПАНТИ ХОЧУТЬ ПОВТОРИТИ В КРИМУ «ЕКСПЕРИМЕНТ» З╤ СХ╤ДНОЮ ПРУС╤╢Ю
Укра╖на повинна ч╕тко розум╕ти, що в Криму ╓ в╕ддан╕ ╖й люди, але ╖х виживають, тому що туди йде...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 29.07.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 29.07.2011
«СВ╤ТЛИЦЯ» В╤ДЧИНЯ╢ ДВЕР╤!

 Нарешт╕, це сталося! Два тижн╕ тому, п╕сля майже 10-м╕сячного боргового «арешту» двер╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» за звичною останн╕ роки адресою по вул. Гагар╕на, 5 у С╕мферопол╕ були розпечатан╕. Ком╕с╕я, до складу яко╖ ув╕йшли прац╕вники редакц╕╖, Газетно-журнального видавництва М╕н╕стерства культури Укра╖ни та поважн╕ представники укра╖нсько╖ громади Криму, провела ╕нвентаризац╕ю редакц╕йного майна. Н╕би смерч пройшовся каб╕нетами, де до початку 2010 року вирувало життя, куди тягнулися люди, де звучали ╕ слово, ╕ п╕сня укра╖нськ╕, де безпереб╕йно ус╕ ц╕ роки працював видавничий газетний конве╓р, забезпечуючи читач╕в щотижня св╕жими номерами «Св╕тлички». В╕д зачахлих кв╕т╕в ╕ розпотрошено╖ оргтехн╕ки - сердечний б╕ль (десь под╕лися найпотужн╕ший комп’ютер для верстки ╕ ноутбук, ╤нтернет ╕ телефонн╕ комун╕кац╕╖ в╕др╕зан╕...). З часом розберемося, що й куди «випарувалося» (компетентн╕ органи допоможуть), а поки що наш пор╕д╕лий «св╕тличний» колектив узявся налаштовувати до роботи те, що залишилося. ╤ цей в╕ддрукований п╕сля майже п╕вторар╕чно╖ перерви номер «Кримсько╖ св╕тлиц╕» - найпереконлив╕ший доказ того, що газета воскреса╓!
 Звичайно, це н╕коли не в╕дбулося б без наполегливо╖ ╕ посл╕довно╖ д╕яльност╕ нового кер╕вництва Газетно-журнального видавництва М╕н╕стерства культури ╕ туризму Укра╖ни й позиц╕╖ самого М╕н╕стерства, спрямованих на в╕дродження укра╖нсько╖ культуролог╕чно╖ преси ╕, зокрема, «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Тож ма╓мо подякувати м╕н╕стру Михайлу Кулиняку та директору ГЖВ Олес╕ Б╕лаш (доньц╕ знаменитого укра╖нського композитора-п╕сняра Олександра Б╕лаша) за шанс повернути до Криму укра╖нську «Св╕тлицю», без яко╖ укра╖нська кримська громада н╕би оглухла, осл╕пла й он╕м╕ла.
 Про це, зокрема, йшлося на недавньому зас╕данн╕ читацького активу газети, якому було вже де з╕братися. Якою буде газета? Ск╕льки ще експериментуватимуть над ╖╖ формою ╕ зм╕стом? Де «Св╕тлиця» друкуватиметься, як поширюватиметься?
 З╕йшлися на тому, що в╕дродити дов╕ру читач╕в можна лише повернувши ╖м для початку ту «Св╕тлицю», яку у них в╕д╕брали п╕втора року тому. Нема╓ меж досконалост╕, газета повинна розвиватися, йти в ногу з часом, але для чого ж хоронити те хороше, що було напрацьовано редакц╕╓ю й читачами впродовж минулих 17-ти рок╕в ╕снування часопису? Х╕ба можна соб╕ уявити «Св╕тлицю» без ╖╖ п╕сенних та мовно-л╕тературних конкурс╕в, без читацького «Кримського Майдану», без неповторного дитячого «Джерельця»?
 Десь м╕сяць тому ми започаткували на власн╕й ╤нтернет-стор╕нц╕ рубрику «Юв╕лей: зворотний в╕дл╕к, або чи воскреснуть хоча б до державного 20-р╕ччя «Кримська св╕тлиця» та ╖╖ укра╖нотворч╕ ╕де╖?» Там перел╕чувалися т╕ здобутки газети, з якими справд╕ не соромно зустр╕чати будь-яку дату: масовий читацький конкурс на визначення найкращих укра╖нських п╕сень, мовно-комп’ютерний конкурс, конкурс духовно╖ краси «Кримчаночка», л╕тературний - «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕ т. д. Але не для того з’явилася ця рубрика, щоб самим соб╕ поплакатися та посипати голови попелом за втраченим. Переконан╕: це стимул д╕яти, перел╕к того, що «Св╕тлиця» просто зобов’язана найближчим часом в╕дродити на сво╖х стор╕нках. Тому аж н╕як не переродиться наша газета - минула добра слава цього не допустить! Бо без не╖ - це вже буде зовс╕м не «Св╕тлиця»...
 Ц╕лий в╕з проблем д╕стався у спадок в╕д попередник╕в не лише «Св╕тлиц╕», а й нашому ки╖вському видавцев╕ - Газетно-журнальному видавництву М╕нкультури: порушен╕ догов╕рн╕ стосунки з друкарнею, поштою, «Союздруком», обслуговуючими виробничий процес структурами, з господарями наших редакц╕йних прим╕щень.
 Через це газета, яку редакц╕йний колектив готуватиме до друку за звичною читачам привокзальною адресою у С╕мферопол╕, друкуватиметься у Ки╓в╕ ╕ поширюватиметься ус╕ма доступними на сьогодн╕ способами, зокрема, й через редакц╕ю (поки не в╕дновлено «Св╕тличн╕» стац╕онарн╕ телефони, з редакц╕╓ю можна зв’язатися за номером (050) 957-84-40).
 Про те, як у цих умовах все ж почати отримувати «Кримську св╕тлицю», можна дов╕датися безпосередньо у Газетно-журнальному видавництв╕ за адресою: вул. Васильк╕вська,1, м. Ки╖в, 03040, 2 поверх, 6 корпус. В╕дпов╕дальна особа за передплату - Сидоренко ╤рина. Тел.\факс (044) 498-23-64. Електронна адреса - sydorenko.iryna@gmail.com.
 Гуртуймося, «св╕тличани»! Ваша «Св╕тлиця», ╖╖ стор╕нки знову в╕дкрит╕ для вас!
 
В╕ктор КАЧУЛА,
 головний редактор «КС».
 
На фото: заступник директора ГЖВ В╕ктор Пасак (праворуч) благословля╓ входини до розпечатано╖ «Св╕тлиц╕».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 29.07.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9122

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков