Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 29.07.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 29.07.2011
У ЯЛТ╤ ОСВЯЧЕНО КАПЛИЦЮ ПРЕСВЯТО╥ ТР╤ЙЦ╤ — ПЕРШУ НА ТЕРИТОР╤╥ КРИМУ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКУ СВЯТИНЮ

 На день Пресвято╖ Тр╕йц╕, в район╕ панс╕онату “Прибережний” в Ялт╕ в╕дбулося освячення нещодавно збудованого храму на честь Пресвято╖ Тр╕йц╕. Святу Архи╓рейську Л╕тург╕ю та освячення храму зд╕йснили Кур╕альний ╓пископ Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду ╢пископ╕в УГКЦ, та Владика Василь (╤васюк), Екзарх Одесько-Кримський, у сп╕вслуж╕нн╕ з парохом ялтинсько╖ громади, деканом Кримського деканату отцем протопресв╕тером ╤горем Гаврил╕вим, а також ╕ншими священиками екзархату та священиками римо-католицько╖ церкви з Ялти та ╢впатор╕╖.
 На святкування знаково╖ для кримських греко-католик╕в под╕╖ у двор╕ невеликого храму, дещо схожого на зменшену коп╕ю Собору Свято╖ Соф╕╖ в Рим╕, окр╕м м╕сцевих параф╕ян, також з╕бралися численн╕ гост╕ – не лише з р╕зних куточк╕в Укра╖ни, а ╕ з Б╕лорус╕, Польщ╕ та Молдови. Урочиста Л╕тург╕я супроводжувалася незабутньо колоритним сп╕вом учасник╕в Галицького камерного хору “╢вшан”, як╕ спец╕ально прибули з╕ Львова до Ялти з нагоди освячення першо╖ на територ╕╖ Криму греко-католицько╖ святин╕. Невеликий за розм╕рами храм не м╕г вм╕стити вс╕х бажаючих бути присутн╕ми на Служб╕ Бож╕й, проте люди, як╕ перебували надвор╕, мали змогу чути трансляц╕ю Л╕тург╕╖ через гучномовець.
 У сво╖й пропов╕д╕ Владика Богдан закликав на другий день п╕сля П’ятидесятниц╕, яка вважа╓ться днем народження Церкви, вшанувати третю Божу особу – Духа Святого, задумавшися над т╕╓ю роллю, яку В╕н в╕д╕гра╓ в житт╕ кожного, ╕ в╕ддати Йому шану й любов як Богов╕. Владика зауважив, що без Святого Духа, який ╓ Душею Церкви, не було би само╖ церкви: як не може людське т╕ло жити без душ╕, так ╕ церква не може жити без Святого Духа. Наголосивши на тому, що кожне освячення ╕ благословення ╓ знаком передач╕ ласки в╕д Святого Духа, Владика зауважив, що молитва людська ╓ зг╕дна з Божою волею щодо нас, над якою ми ма╓мо задумуватись, ╕ закликав молитися за прикладом ╤суса: “Нехай буде не моя воля, а Твоя” й не боятися голосу сов╕ст╕, оск╕льки можлив╕сть бачити св╕й гр╕х ╓ великою ласкою Божою ╕ знаком присутност╕ Бога в житт╕: якою тяжкою би не була ф╕зична чи духовна хвороба людини – Бог, який ╓ всемогутн╕м л╕карем душ ╕ т╕л, уздоровить ╖╖. Та ж людина, яка не в змоз╕ побачити свого гр╕ха, не ма╓ Духа Святого. На зак╕нчення Владика Богдан побажав ус╕м присутн╕м, щоби Дух Святий проваджував, освячував та обер╕гав ╖х протягом життя.
 Церкву Пресвято╖ Тр╕йц╕ було збудовано зусиллями родини Петра та Оксани Токач╕в, котр╕, перейнявшись проблемами ялтинських греко-католик╕в, використали приватну земельну д╕лянку для того, щоби власним коштом побудувати на н╕й храм у подарунок в╕рянам-землякам. Благородний та достойний найвищо╖ похвали вчинок мецената не м╕г бути залишений непом╕ченим та нев╕ддяченим, родина Токач╕в отримала грамоту подяки з апостольським благословенням Папи Римського Бенедикта XVI та св╕тлину Вселенського Архи╓рея; п╕д час оголошення тексту грамоти п. Петро не зм╕г стримати сл╕з вдячност╕. Також родина меценат╕в була нагороджена подячною грамотою в╕д Глави УГКЦ Блаженн╕йшого Святослава, а в╕д кир Богдана особисто – списком ╕кони св. Климента, Папи Римського.
 П╕сля окроплення в╕рян та гостей свяченою водою Владики Богдан та Василь освятили храмовий дзв╕н на честь св. Климента й першими видобули з нього урочистий подзв╕н, п╕сля чого в рол╕ дзвонаря себе м╕г спробувати кожний бажаючий. Завершилась урочист╕сть невеликою трапезою.
 Поява на п╕вдн╕ Криму поки що ╓диного в рег╕он╕ греко-католицького храму через 10 м╕сяц╕в п╕сля закладення його п╕двалин стала при╓мною неспод╕ванкою для багатьох в╕рян УГКЦ та ╕нших конфес╕й, а також для людей добро╖ вол╕ з огляду на умови функц╕онування дев’яти кримських греко-католицьких громад, яким м╕сцева влада в╕дмовля╓ в прав╕ на зведення власного храму в силу тих чи ╕нших обставин. Служби Бож╕ для кримських греко-католик╕в нараз╕ в╕дправляються або у храмах ╕нших конфес╕й (Ялта, Керч), або в помешканнях священик╕в (С╕мферополь) чи спец╕ально пристосованих прим╕щеннях (╢впатор╕я, Севастополь).
 Нараз╕ ялтинська громада Перенесення мощей святого Миколая Чудотворця майже 19 рок╕в – в╕д початку сво╓╖ ре╓страц╕╖ й до сьогодн╕ – у судовому порядку добива╓ться вид╕лення земельно╖ д╕лянки для буд╕вництва власно╖ церкви. У травн╕ 2005 року п╕сля позитивного р╕шення Ялтинсько╖ м╕ськради з цього приводу екзарх Одесько-Кримський УГКЦ Владика Василь (╤васюк) освятив землю п╕д буд╕вництво храму – надану д╕лянку на сейсм╕чно нестаб╕льному ╜рунт╕ п╕д опорною ст╕ною. Проте, вже за деякий час над╕я громади на довгооч╕куване буд╕вництво омр╕яно╖ святин╕ пригасла через низку судових позов╕в щодо лег╕тимност╕ р╕шення Ялтинсько╖ м╕ськради стосовно надання земл╕ греко-католикам. Судов╕ процеси з цього приводу було спровоковано через в╕дкритий лист мешканц╕в Ялти з р╕зкими висловлюваннями проти буд╕вництва греко-католицького храму на територ╕╖ Велико╖ Ялти. По сут╕ под╕бн╕ акц╕╖ стали не лише проявом нетерпимост╕ стосовно параф╕ян УГКЦ, а й в╕двертим декларуванням небажання присутност╕ укра╖нц╕в у Криму.
 До цього часу м╕сцева громада УГКЦ, не маючи власного храму, змушена провадити Служби Бож╕ в римо-католицькому костел╕ Непорочного Зачаття Пресвято╖ Д╕ви Мар╕╖. В╕дсутн╕сть власно╖ рел╕г╕йно╖ споруди також призводить до того, що багато в╕рян греко-католицько╖ церкви, як╕ мешкають в Ялт╕, просто не знають не лише про м╕сце перебування рел╕г╕йно╖ громади, а й взагал╕ про ╖╖ ╕снування, в╕дв╕дуючи храми ╕нших конфес╕й. Постання на територ╕╖ П╕вденного узбережжя Криму нового греко-католицького храму да╓ над╕ю на пол╕пшення под╕бного прикрого становища, проте через велику к╕льк╕сть ялтинських греко-католик╕в питання про буд╕вництво храму в Ялт╕ не втрача╓ актуальност╕. Боротьба й молитва у цьому задум╕ все ще тривають.
 Д╕статись храму Пресвято╖ Тр╕йц╕ можна в╕д зупинки “Речовий ринок” у центр╕ Ялти маршрутним такс╕ № 34 до панс╕онату “Прибережний”.
 
Прес-служба Кримського деканату УГКЦ.
 Фото Миколи ВЛАДЗ╤М╤РСЬКОГО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 29.07.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9146

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков