Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 05.08.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 05.08.2011
Прихильник╕в незалежност╕ в Укра╖н╕ б╕льше, н╕ж ╖╖ противник╕в

Якби референдум щодо незалежност╕ Укра╖ни в╕дбувся у кв╕тн╕ 2011 року, населення переважною б╕льш╕стю (47%) проголосувало б за не╖, а проти висловилося б 28% наших сп╕вгромадян. Так╕ дан╕ багатор╕чного проекту ╤нституту соц╕олог╕╖ НАН Укра╖ни «Мон╕торинг соц╕альних зм╕н» оприлюднила на прес-конференц╕╖ у середу старший науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту, директор Фонду «Демократичн╕ ╕н╕ц╕ативи» ╕мен╕ ╤лька Кучерева ╤рина Бекешк╕на, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
 «Якби референдум про незалежн╕сть в╕дбувся зараз, то все одно наш╕ громадяни переважною б╕льш╕стю проголосували б за незалежн╕сть: к╕льк╕сть прихильник╕в незалежност╕ на 20% б╕льше, н╕ж тих, хто проголосував би проти, ╕ це досить великий в╕дрив», - сказала вона.
 ╤. Бекешк╕на додала, що, з ╕ншого боку, якщо пор╕вняти ц╕ дан╕ з отриманими напередодн╕ 10-р╕чного юв╕лею, к╕льк╕сть тих, хто проголосував би за незалежн╕сть, за цей час зменшилася на 10%. Науковець звернула увагу на те, що вони перейшли не до стану ╖╖ противник╕в, число яких за десять рок╕в залишилося стаб╕льним на р╕вн╕ 28%, а в розряд тих, кому байдуже, незалежна Укра╖на чи н╕. «Це, звичайно, прив╕д замислитися», - зауважила ╤. Бекешк╕на.
 Вона навела ще один парадоксальний, на ╖╖ думку, факт: попри те, що 47% громадян Укра╖ни проголосували б за ╖╖ незалежн╕сть, ст╕льки ж, тобто 47%, шкодують за тим, що розпався Радянський Союз. «Правда, це не зовс╕м т╕ сам╕ люди, але за цим шкоду╓ ╕ значна частина з тих, хто проголосував би за незалежн╕сть», - зазначила науковець.
 ╤. Бекешк╕на також пов╕домила: громадяни по-р╕зному сприймають зм╕ни, що в╕дбулися в житт╕ людей за роки незалежност╕. Якщо у 1994 роц╕ 43% населення вважали, що ц╕ зм╕ни були необх╕дн╕, хоч ╕ не такою ц╕ною, то зараз таку думку под╕ляють 25%. Майже третина наших сп╕вгромадян (23%) сьогодн╕ переконан╕, що необх╕дност╕ в таких зм╕нах не було взагал╕, а 19% ╕з задоволенням повернули б те, що було у доперебудовний пер╕од.
 Водночас, зауважила ╤. Бекешк╕на, ╕стотно пол╕пшилося суб’╓ктивне житт╓в╕дчуття людей пор╕вняно з 1998 роком: тод╕ б╕льш╕сть населення (60%) вважали, що «терп╕ти наше тяжке становище вже неможливо», а у 2011 роц╕ 53% наших сп╕вгромадян вважають, що «жити важко, але можна терп╕ти». Удв╕ч╕ - з 4 до 9% - зб╕льшилася й к╕льк╕сть тих, хто вважа╓, що «все непогано ╕ можна жити».
 Проект «Мон╕торинг соц╕альних зм╕н» було розпочато ╤нститутом соц╕олог╕╖ НАН Укра╖ни у 1992-1994 роках. Щороку опитувалося в середньому 1800 ос╕б за репрезентативною виб╕ркою, що представля╓ доросле населення Укра╖ни (старше 18 рок╕в). У кв╕тн╕ 2011 року було опитано 1200 ос╕б за репрезентативною виб╕ркою.
 
Укра╖нц╕ потребували у 90-х роках найнеобх╕дн╕шого, а нин╕ роботи

 Проблема ф╕зичного виживання тепер не так гостро сто╖ть перед нашими сп╕вв╕тчизниками, як у 90-т╕ роки минулого стол╕ття. Сьогодн╕ на перший план для них виходить можлив╕сть працювати ╕ заробляти. Про це, коментуючи дан╕ багатор╕чного проекту ╤нституту соц╕олог╕╖ НАН Укра╖ни "Мон╕торинг соц╕альних зм╕н", заявив заступник директора ╤нституту ╢вген Головаха.
 "Виявилося: якщо у 90-т╕ роки б╕льшост╕ людей не вистачало необх╕дного - продукт╕в харчування, одягу, начиння тощо, - тобто всього, що становить базис виживання людей, це була дом╕нанта, то, пор╕внюючи з к╕нцем 2010 року, не вистача╓, насамперед, можливост╕ працювати, заробляти, знаходити соб╕ додатковий зароб╕ток", - сказав в╕н, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
 ╢. Головаха зазначив, що дом╕нанта елементарного виживання "з над╕╓ю на державу, в як╕й уже розчарувалися", зм╕нилася дом╕нантою потреби в робот╕. "Це дуже важливий показник", - п╕дкреслив науковець.
 ╢. Головаха, зокрема, розпов╕в, що нашим сп╕вв╕тчизникам серед ╕нших ставили запитання, як вони оц╕нюють останн╕й р╕к за багатьма позиц╕ями - матер╕альними, духовними, пол╕тичними тощо.
"Якщо у 90-т╕ роки за п'ятибальною шкалою це була тверда "дв╕йка", на початку 2000-х це було 2,5 бала, то сьогодн╕ - вже майже "тр╕йка". Тобто загальн╕ оц╕нки незалежно в╕д тих настро╖в, як╕ сьогодн╕ ╓ в людей, показують, що певний рух у напрямку до пол╕пшення соц╕ально-психолог╕чного кл╕мату ╓", - п╕дсумував в╕н.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 05.08.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9162

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков