Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 02.09.2011
В╤ДДАЙТЕ НАШ╤ МАЯКИ!

«Гаряча» тема
 
  У Криму в╕дновилися акц╕╖ повернення укра╖нським структурам орендованих рос╕йським Чорноморським флотом маяк╕в. Адже без них наша морська держава дос╕ залиша╓ться «осл╕пленою», що ускладню╓ нав╕гац╕ю в зон╕ всього укра╖нського узбережжя. Старе питання з поверненням маяк╕в потр╕бно, нарешт╕, вир╕шити хоча б на двадцять першому роц╕ нашо╖
 Незалежност╕.
 Нин╕ територ╕ю штабу ЧФ Рос╕╖ в Севастопол╕ охороняють б╕йц╕ спецп╕дрозд╕л╕в м╕л╕ц╕╖ та моряки у бронежилетах. Така реакц╕я рос╕ян на оф╕ц╕йн╕ заяви Ки╓ва, що ╜рунтуються  на р╕шенн╕ суду, й вимоги громадськост╕ та пол╕тичних парт╕й повернути Укра╖н╕ орендован╕ ними маяки. Зокрема, у дн╕ святкування Державного прапора й Незалежност╕ Укра╖ни чергову акц╕ю задля актив╕зац╕╖ д╕яльност╕ виконавчо╖ служби з повернення Укра╖н╕ кримських маяк╕в нашо╖ держави зд╕йснило «Студентське братство». Адже 2 серпня Господарський суд Криму скасував ухвалену 23 вересня 2010 року постанову Виконавчо╖ служби про в╕дмову у в╕дкритт╕ виконавчого провадження щодо виконання судових р╕шень про передачу «Держг╕дрограф╕╖» маяк╕в, що використовуються Чорноморським флотом Рос╕╖ в Криму.
 У такий спос╕б тепер п╕длягають виконанню накази Господарського суду Криму в╕д 16 жовтня 2006 року та 26 серпня 2008 року про вилучення в М╕н╕стерства оборони Рос╕╖ п’яти маяк╕в: Тарханкутського, ╢впатор╕йського, Айтодорського, Ялтинського, Солодуновського у Калам╕тськ╕й затоц╕ б╕ля м╕ста Саки. А також найближчим часом мають бути вилучен╕ укра╖нськими судовими виконавцями й повернут╕ Укра╖н╕ дв╕ станц╕╖ рад╕онав╕гац╕йно╖ системи РС-10 - в ╢впатор╕╖ та на територ╕╖ Тарханкутського маяка, низка нав╕гац╕йних знак╕в та ╕нше обладнання, розташоване вздовж кримського узбережжя.
 З цього приводу м╕н╕стр оборони Укра╖ни Михайло ╢жель зазначив: «Коли заходиш у територ╕альн╕ води держави, то саме ця держава несе повну в╕дпов╕дальн╕сть за вс╕ заходи. Нонсенсом ╓ те, що так╕ об’╓кти використовуються ╕ншою державою. Г╕дрограф╕чн╕ об’╓кти повинн╕ належати наш╕й держав╕», - циту╓ силового м╕н╕стра департамент преси ╕ зв’язк╕в ╕з засобами масово╖ ╕нформац╕╖ М╕ноборони. Там же п╕дкреслили, що ведення переговор╕в ╕ прийняття р╕шень у цьому напрям╕ - компетенц╕я не М╕ноборони, а суд╕в ╕ МЗС.
 Рос╕я ж вважа╓, що питання належност╕ маяк╕в укра╖нськ╕ суди вир╕шувати не можуть. У МЗС Укра╖ни зазначили, що проти спроб громадських орган╕зац╕й силового проникнення на територ╕ю маяк╕в - ця справа ма╓ вир╕шуватися шляхом переговор╕в. Про це сказав на бриф╕нгу директор Департаменту ╕нформац╕йно╖ пол╕тики зовн╕шньопол╕тичного в╕домства Олег Волошин, наголосивши, що рос╕йська сторона в╕дмовля╓ться в╕д виконання р╕шень укра╖нського суду, посилаючись на ╖хню нев╕дпов╕дн╕сть регламенту вир╕шення сп╕рних питань, передбаченому базовими угодами по Чорноморському флоту РФ. «Ми не хочемо перетворювати питання маяк╕в, як це було в попередн╕ роки, на конфл╕ктну ситуац╕ю в Криму», - водночас п╕дкреслив Волошин.
 Нагада╓мо: ще в 2006 роц╕ Укра╖на неодноразово робила спроби вилучити маяки та ╕нше нав╕гац╕йне обладнання Чорноморського флоту РФ, посилаючись на р╕шення суд╕в р╕зних ╕нстанц╕й. При цьому справа зак╕нчувалася тим, що представники ЧФ РФ просто не пускали укра╖нських виконавц╕в на територ╕ю сво╖х баз.
 Як пояснюють експерти, суть проблеми в тому, що в договор╕ про базування ЧФ у Криму детально не прописано процес використання г╕дрограф╕чних об’╓кт╕в, включаючи маяки. До того ж, територ╕я кожного маяка - це к╕лька гектар╕в земл╕ морського узбережжя. В╕дтак проблема маяк╕в пов’язана не ст╕льки з питаннями державно╖ безпеки, ск╕льки з банальною матер╕альною зац╕кавлен╕стю окремих чиновник╕в, як╕ не бажають розлучатися з дачами на територ╕╖ маяк╕в. А конфл╕кти з Рос╕╓ю триватимуть доти, доки ЧФ перебуватиме в Укра╖н╕.
 Андр╕й КЛИМЕНКО, голова ради Тавр╕йського ╕нституту рег╕онального розвитку:
 - Якщо розглядати цю проблему саму по соб╕, то позиц╕я укра╖нсько╖ сторони вида╓ться зовс╕м лог╕чною. В╕дпов╕дно до морських правил, традиц╕й ╕ звича╖в за так╕ об’╓кти, як маяки, несе в╕дпов╕дальн╕сть держава, на територ╕╖ яко╖ вони розташован╕. Але якщо розглядати питання маяк╕в у загальнопол╕тичному контекст╕ рос╕йсько-укра╖нських в╕дносин, то можна трактувати д╕╖ укра╖нсько╖ сторони як в╕дпов╕дь на д╕╖ сторони рос╕йсько╖. Коли сперечаються нав╕ть не держави, а дво╓ людей, кожен шука╓ козир╕, як╕ покладе на ст╕л.
 Павло РУДЯКОВ, директор ╤нформац╕йно-анал╕тичного центру «Перспектива»:
 - Алгоритм розв’язання ц╕╓╖ проблеми однозначний: маяки, що перебувають на територ╕╖ нашо╖ держави, мають належати Укра╖н╕. Але оск╕льки ╕снують певн╕ м╕ждержавн╕ домовленост╕, то це питання ма╓ розв’язуватись на зовс╕м ╕ншому р╕вн╕, а не на р╕вн╕ укра╖нських судових ╕нстанц╕й. ╢ такий сегмент м╕жнародного права, як морське право. ╤ там ч╕тко визначено, хто ╕ як ма╓ регулювати ц╕ в╕дносини. У нас ╓ грамотн╕ юристи, ╕ усе можна вир╕шити в «регулярному режим╕». Пол╕тично╖ чи м╕ждержавно╖ проблеми маяк╕в не ╕сну╓. Думаю, це проблема майнова. Не потр╕бно нав╕ть ╖здити в автоном╕ю, щоб знати: Крим - це, насамперед, земля. ╤ це те, що ц╕кавить оф╕ц╕йн╕ й неоф╕ц╕йн╕ Ки╖в ╕ Москву. Чергова група людей хоче реал╕зувати сво╖ майнов╕ ╕нтереси, прикриваючись н╕бито ╕нтересами держави. Чи виграла б Укра╖на зараз, якби маяки повернулись у ╖╖ власн╕сть? Н╕. Виграла б група людей, яка за цим сто╖ть.
 ╢вген ЛУПАКОВ, заступник голови Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни:
 - Укра╖на як морська держава в╕дпов╕да╓ за безпеку в зон╕ сво╓╖ в╕дпов╕дальност╕, але забезпечити ╖╖ не може. Тому ╓диний вих╕д: укра╖нська влада ма╓ звернутись до м╕жнародного суду ╕з вимогою, щоб окупац╕йн╕ рос╕йськ╕ в╕йська були виведен╕ з територ╕╖ кра╖ни. Але, зда╓ться, Укра╖н╕ нец╕каво вир╕шувати це питання. Влада в╕двол╕ка╓ увагу громадян в╕д реальних проблем. А в угодах про умови перебування Чорноморського флоту РФ на територ╕╖ Укра╖ни та передачу в оренду певного майна г╕дрограф╕я розписана до окремого будиночка, кожен об’╓кт ч╕тко вказано.      ╤ в цих об’╓ктах г╕дрограф╕╖ жодного кримського маяка нема╓. Маяки не були в оренд╕ Чорноморського флоту. Навколо ж кожного маяка ╓ ще будинки. У них ран╕ше жили люди, як╕ обслуговували маяки. Зараз ╖х використовують хто як хоче. ╤ ╖хня к╕льк╕сть зроста╓. ╤ будують сво╖ дач╕, я думаю, нав╕ть не громадяни Укра╖ни.
 …Насамк╕нець, нагада╓мо, що Леон╕д Кучма, п╕дписавши в 1997 роц╕ угоду з Рос╕╓ю про базування Чорноморського флоту в Криму, в╕ддав п╕востр╕в ╕ м╕сто Севастополь на 20 рок╕в п╕д контроль ╕ноземно╖ держави. Нин╕ цю фактичну окупац╕ю укра╖нських територ╕й продовжено ще майже на 30 рок╕в. За цей час п╕д впливом Москви у Криму можуть трапитися р╕зн╕ под╕╖, можливо, й так╕, що зумовлять втрату цих земель Укра╖ною. В╕дтак - неминуча подальша втрата контролю над ус╕м узбережжям Чорного та Азовського мор╕в, посилення загального тиску на Укра╖ну ╕ висування нових територ╕альних вимог. А це може стати новим ╕мпульсом для сепаратистських рух╕в на сход╕, п╕вдн╕ й заход╕ кра╖ни, призвести до розпаду Укра╖ни ╕ краху державност╕.

В╕ктор ХОМЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9279

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков