Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 23.09.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 23.09.2011
БЛАГОСЛОВИ МЕНЕ, ЛЮБОВЕ!

Пастельн╕ роботи заслуженого художника Укра╖ни Тетяни Шевченко вп╕зна╓ш в╕дразу нав╕ть без ╖╖ п╕дпису в будь-як╕й живописн╕й колекц╕╖ за внутр╕шн╕м св╕тлом душ╕, що випром╕нюють оч╕ портретованих особистостей ╕ моделей. А на пейзажах нав╕ть невидиме його джерело наповню╓ сво╖м сяйвом всю картину.
- У кожн╕й з них закладено ф╕лософський початок, прочитуються ╕сторичн╕ корен╕ у вза╓мод╕╖ з часом образ╕в природи ╕ людей, виразних, яскравих, сповнених високих прагнень, - сказав на презентац╕╖ персонально╖ виставки художниц╕ «Я в╕рую: любов безсмертн╕ша в╕д нас» у Кримському науковому центр╕ Нац╕онально╖ академ╕╖ наук Укра╖ни ╖╖ директор Олександр Башта.
В╕дкрива╓ться експозиц╕йна колекц╕я, що склада╓ться в основному з великих за форматом майже тридцяти картин, портретною галере╓ю с╕м’╖ останнього рос╕йського ╕мператора Миколи ╤╤. На ╖╖ створення художницю надихнула бабуся, точн╕ше, не вона сама, а ╖╖ модельний образ наречено╖ з молодим чолов╕ком на другому план╕ в картин╕ «Бабусине вес╕лля». Ровесниця ХХ стол╕ття, вона часто розпов╕дала сво╖й онучц╕ про те, як 14-р╕чною д╕вчинкою бачила ╕мператора, який з дружиною при╖жджав на автомоб╕л╕ в Севастополь, де вона тод╕ жила з батьками. ╤мператриця Олександра Федор╕вна доглядала в госп╕талях поранених, а Микола ╤╤ зд╕йснював ╕нспекц╕ю в╕йськових об’╓кт╕в.
Перша презентац╕я ц╕╓╖ сер╕╖ портрет╕в ╕мператорсько╖ с╕м’╖ в╕дбулася тор╕к у Л╕вад╕йському палац╕, якому в нин╕шньому роц╕ виповню╓ться сто рок╕в. В╕н – як б╕лосн╕жний корабель причалив до берега Чорного моря. Так╕ ж б╕л╕ плаття на ж╕нках ╕мператорсько╖ с╕м’╖. Витончен╕сть та елегантн╕сть. А може, це ╖хн╕й саван?
Малю╓ Тетяна Шевченко пальцями, накладаючи на матер╕альну основу картини три шари сухих фарб, кожного разу додаючи до них нов╕ компоненти. Щоб прийти до такого в╕дшл╕фованого стилю живописного письма, чим т╕льки вона не займалася п╕сля зак╕нчення Кримського художнього училища ╕м. М. Самокиша: ╕ чеканкою, ╕ гобеленом, ╕ малюнками на тканин╕, ╕нтерес до яких у не╖ проявився ще на заняттях в ╕зостуд╕╖ С╕мферопольського палацу д╕тей ╕ молод╕.
Працюючи в рекламному бюро дизайнером, самост╕йно оволод╕ла нетрадиц╕йною техн╕кою вишивки витягнутою петлею ╕ вдосконалила свою майстерн╕сть наст╕льки, що була прийнята до Сп╕лки художник╕в кра╖ни як майстер художнього текстилю. Один з його вид╕в – валяння ╕з шерст╕ вона, до реч╕, використала ╕ на платт╕, одягнутому на презентац╕ю, при╓мно порадувавши новою модельною розробкою шанувальник╕в свого таланту, а колеги – в╕дпов╕дальний секретар С╕мферопольського в╕дд╕лення Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни Клавд╕я Шумейко, художник Борис Федосенко у сво╖х виступах в╕дзначили глибину ╖╖ творчих пошук╕в, кольорову фантаз╕ю ╕ художню правдив╕сть.
Однак у 1992 роц╕ на п╕ку майстерност╕ Т. Шевченко неспод╕вано залиша╓ ткацтво ╕ захоплю╓ться пастельним живописом. Уже в наступному роц╕ бере участь у групов╕й виставц╕ кримських художник╕в у н╕мецькому м╕ст╕ Хайдельберг. Дебют виявився усп╕шним, ╕ з того часу пастел╕ художниц╕ систематично виставляються на аукц╕онах у Цюр╕ху, Мюнхен╕, Дюсельдорф╕, Париж╕. Вона стала дипломантом М╕жнародно╖ виставки-конкурсу художник╕в-марин╕ст╕в «Марина-2000» в Одес╕, а в 2004 роц╕ як ╓диний представник з Укра╖ни серед 120 учасник╕в М╕жнародного конкурсу художник╕в компан╕╖ «Мерид╕ан-Арт» здобула в ньому перемогу. У тому ж роц╕ до звання заслуженого художника Автономно╖ Республ╕ки Крим в не╖ додалося звання заслуженого художника Укра╖ни.
- Оч╕ бояться, а руки роблять, тому треба братися за велик╕ справи, бо лише в них можна розкритися на повну силу, - порадила Т. Шевченко присутн╕м на презентац╕╖ виставки студентам ╕сторичного факультету Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. Вернадського, як╕ в рамках проведення науковим центром конференц╕й, присвячених 20-р╕ччю Незалежност╕ Укра╖ни, отримали можлив╕сть освоювати вуз╕вську програму, не т╕льки гортаючи стор╕нки навчальних пос╕бник╕в чи арх╕вних документ╕в, а й через призму мистецького св╕тобачення ╕ художнього осмислення рол╕ особистост╕ в держав╕ ╕ сусп╕льств╕, краси Кримського п╕вострова: м╕стечка б╕ля моря, осен╕ в Гурзуф╕, св╕тла над Карадагом, сосново╖ готики, дар╕в природи, н╕чного ╕ туманного бризу, п╕вон╕й ╕ кв╕т╕в серед кв╕т╕в.
З любов’ю створений художницею колективний портрет укра╖нських д╕вчат, сповнений натхнення та романтики юност╕, музикант╕в, дитини з м╕ф╕чною твариною. ╥╖ автопортрети ╓ ориг╕нальними, але найчаст╕ше моделями для цього жанру ставали для Т. Шевченко дитяч╕ обличчя, у тому числ╕ й трьох власних доньок, одна з яких – випускниця Кримського художнього училища ╕м. М. Самокиша, працю╓ дизайнером ╕ зд╕йсню╓ рекламно-╕нформац╕йний супров╕д живописно╖ творчост╕ мами у вигляд╕ лист╕вок, календар╕в, буклет╕в. Оформлення картин у рамки забезпечу╓ чолов╕к. Уже й наймолодша в художн╕й родин╕ внучка теж розпочала складати до окремо╖ папки сво╖ малюнки – для майбутньо╖ експозиц╕╖.
- Коли мен╕ картини подобаються, я ╕нод╕ повторюю ╖х, як, наприклад, «Гл╕цин╕я цв╕те», - говорить художниця.
Т╕льки з одн╕╓╖ вона н╕коли не зможе зробити коп╕ю. Це – «Венец╕анський карнавал». ╥╖ придбано в не╖ з ус╕ма авторськими правами на використання. ╤ тепер вона розтиражована на обкладинц╕ одного художньо-журнального видання, що реал╕зу╓ться в торгов╕й мереж╕. Ця ринкова затребуван╕сть живописця ╓ чи не найкращим сертиф╕катом ╖╖ майстерност╕ в сукупност╕ з талантом ╕ працьовит╕стю.
А в планах Тетяни Шевченко – нова тема за В╕льямом Шексп╕ром «Св╕т – театр, ус╕ люди в ньому – актори», робота над якою вже розпочата. Будемо ж чекати на нову зустр╕ч з художницею, ╖╖ в╕дверт╕стю, ф╕лософ╕╓ю л╕рики ╕ великою та╓мницею внутр╕шнього св╕ту, розгадку яко╖ знаходимо в ╖╖ картинах, закохавшись у них з першого погляду.

Валентина НАСТ╤НА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 23.09.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9391

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков