Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 21.10.2011 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 21.10.2011
МЕМОР╤АЛ ГОЛОДОМОРУ ПОТРЕБУ╢ РОЗШИРЕННЯ

Напередодн╕ 78-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 рок╕в Нац╕ональний музей «Мемор╕ал пам’ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕» в╕дкрива╓ виставку картин ╕з циклу «Розгойдан╕ дзвони пам’ят╕». Ц╕ твори — спроба заслуженого художника Укра╖ни, лауреата Нац╕онально╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕м. Тараса Шевченка Валер╕я Франчука передати траг╕чн╕ стор╕нки голоду мовою мистецтва. Цикл «Розгойдан╕ дзвони пам’ят╕» представлений 126 творами, над якими автор працював близько 13 рок╕в. Основн╕ образи картин змальован╕ з розпов╕дей матер╕ художника Мар╕╖ Брон╕слав╕вни, яка пережила лихол╕ття голодомор╕в в Укра╖н╕. Сьогодн╕ експонуються 68 картин.
В╕таючи присутн╕х, директор Мемор╕алу В╕ктор Д╕денко п╕дкреслив потребу розвитку музею Голодомору, адже представлена сьогодн╕ мистецька колекц╕я, документи та рел╕кв╕╖, як╕ сюди приносять люди, мають бути показан╕ в╕дв╕дувачам, а це неможливо зробити в нин╕шньому прим╕щенн╕ Мемор╕алу. Художник Валер╕й Франчук: «Сво╖ми творами я хочу показати молод╕ насл╕дки того жаху, який пережила укра╖нська нац╕я, адже з ц╕╓ю пам’яттю ми повинн╕ йти в майбутн╓. Я хочу, щоб цей цикл став пост╕йною експозиц╕╓ю Мемор╕алу, хоча сьогодн╕ музей просто не ма╓ м╕сця, де його повн╕стю експонувати».
Сп╕вголова Громадського ком╕тету ╕з вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ ╤ван Васюник зазначив: «Цей Мемор╕ал постав завдяки нашим сп╕льним зусиллям ╕ вже сьогодн╕ ми бачимо, як в╕н перетворю╓ться на загальнонац╕ональний осв╕тн╕й, культурний, досл╕дний центр. Але для того, щоб в╕н повною м╕рою м╕г виконувати поставлен╕ завдання, — Нац╕ональний мемор╕ал пам’ят╕ жертв Голодомор╕в потребу╓ належного розширення, як ╕ було заплановано в друг╕й черз╕ буд╕вництва. Тобто йдеться не т╕льки про Мемор╕альну залу пам’ят╕, де ми зараз в╕дкрива╓мо виставку, але й про прим╕щення музею, яке могло б розм╕стити повноц╕нну експозиц╕ю ╕ створити умови для прац╕ досл╕дник╕в та збер╕гання фонд╕в».
Нагада╓мо, що громадськ╕сть продовжу╓ традиц╕ю належного вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору. 26 листопада кияни знову прийдуть сюди, до Нац╕онального мемор╕алу Голодомору, м╕льйони укра╖нц╕в Укра╖ни та св╕ту зберуться разом у сво╖х м╕стах та селах, у родинах, щоб вшанувати пам’ять жертв геноциду 1932-1933 рок╕в, та запалять св╕чки пам’ят╕.
В╕дкриття виставки в╕дв╕дали в╕дом╕ громадськ╕, пол╕тичн╕ та мистецьк╕ д╕яч╕ Укра╖ни, серед яких Президент Укра╖ни 2005-2010 рок╕в В╕ктор Ющенко, а також представники посольств десяти держав: Н╕меччини, Польщ╕, Канади, Угорщини, Словаччини, Ватикану, Литви, Латв╕╖, Болгар╕╖ ╕ Румун╕╖.

Прес-центр Центру досл╕джень визвольного руху

НЕВ╤ДОМ╤ ЖЕРТВИ

У Володимир╕-Волинському перепоховали останки жертв масових розстр╕л╕в п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Як пов╕домили у прес-служб╕ Волинсько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖, п╕д час церемон╕╖ священики р╕зних конфес╕й в╕дслужили панахиду за загиблими. Останки 367 людських жертв були перевезен╕ з територ╕╖ вал╕в городища на Федор╕вське кладовище. ╥хня етн╕чна приналежн╕сть п╕дляга╓ додатковому вивченню, так само, як уточнюються масштаби ц╕╓╖ трагед╕╖. Предмети, як╕ були виявлен╕ б╕ля поховань, дозволяють припустити, що тод╕ були розстр╕лян╕ укра╖нц╕, поляки та ╓вре╖.
На скорботному м╕тингу виступив голова облдержадм╕н╕страц╕╖ Борис Климчук, який зауважив, що наступного року археологи продовжать розкопки на стародавньому городищ╕ у Володимир╕-Волинському, а на м╕сц╕ поховань встановлять пам’ятник.
Археолог╕чн╕ досл╕дження з виявленням та музе╓ф╕кац╕╓ю об’╓кт╕в давньоруського часу ще з 2010 року на стародавньому городищ╕ у Володимир╕-Волинському проводить експедиц╕я ДП «Волинськ╕ старожитност╕». При проведенн╕ розкопок поруч ╕з фундаментами ст╕ни замку у 2010 роц╕ було виявлено останки шести, а у 2011 — 35 нев╕домих ос╕б. 30 травня 2011 року у встановленому законодавством порядку складено акт про м╕сце встановлення поховання, який було направлено до Державно╖ м╕жв╕домчо╖ ком╕с╕╖ у справах ув╕чнення пам’ят╕ жертв в╕йни та пол╕тичних репрес╕й для отримання дозволу на проведення ексгумац╕йних роб╕т.
У липн╕ цього року ДП «Волинськ╕ старожитност╕» одержало в╕д м╕жв╕домчо╖ ком╕с╕╖ дозв╕л на проведення ексгумац╕йних роб╕т на городищ╕, в ход╕ яких фах╕вц╕ виявили ще 367 людських останк╕в.

(За пов╕домленням УН╤АН)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 21.10.2011 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9514

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков