Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 04.11.2011
Новини Криму

МУСУЛЬМАНИ СВЯТКУЮТЬ КУРБАН–БАЙРАМ

У нед╕лю, 6 листопада, о 8.15 ранку в мечетях та ╕сламських центрах Ки╓ва, Луганська, Харкова, Донецька, Одеси, В╕нниц╕, Запор╕жжя й Криму в╕дбудеться особливо урочиста молитва, участь у як╕й в╕зьме чимало мусульман кра╖ни. Цього дня мусульмани ц╕лого св╕ту святкують найб╕льше ╕сламське свято — ╤д аль адха (Курбан-байрам). Це свято жертвопринесення, що почина╓ться вранц╕ 10 зуль-х╕джа за мусульманським м╕сячним календарем ╕ трива╓ чотири дн╕. ╤д аль адха — кульм╕нац╕я хаджу (прощ╕ в Мекку): прочани виконують обряд жертвопринесення в долин╕ М╕на на згадку про жертвопринесення ╤браг╕ма (б╕бл. Авраама). Згадка про цю под╕ю ╓ в Б╕бл╕╖ ╕ в Коран╕.
Зд╕йснювати жертвопринесення наказано не т╕льки прочанам, а й кожному мусульманину, що ма╓ на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, в╕вц╕ й кози. Обряд викону╓ться п╕сля святково╖ молитви або у наступн╕ два дн╕ свята.
М’ясо жертовних тварин традиц╕йно д╕лять на 3 частини: одну залишають соб╕, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам ╕ сус╕дам, у тому числ╕ й немусульманам. Гарна традиц╕я — приготування з третьо╖ частини курбану святкового частування — плову, шашлика, мант╕в — для сус╕д╕в, друз╕в, родич╕в ╕ вс╕х, хто прийде в гост╕ у святков╕ дн╕.
Сенс обряду жертвопринесення передус╕м духовний. Кожен мусульманин на чесно зароблен╕ грош╕ повинен принести жертву й под╕литися з б╕дними й незаможними, пригостити святковою ╖жею сво╖х гостей. Це — акт щедрост╕ й пожертвування з над╕╓ю на Боже прощення. У Коран╕ сказано: «╥жте ╖хн╓ м’ясо й нагодуйте того, хто соромиться просити, ╕ того, хто просить не криючись… Не потр╕бн╕ Богов╕ н╕ м’ясо, н╕ кров ╖хн╕ (жертовних тварин) — лише ваша богобоязлив╕сть!» (Коран, 22:36–37).
Асоц╕ац╕я «Альра╕д» та ДУМУ «Умма» в╕тають вс╕х мусульман з╕ святом жертвопринесення Курбан-Байрам! Бажа╓мо благополуччя, милост╕ ╕ задоволення Всевишнього!

14 М╤ЛЬЙОН╤В — ЛИШЕ НА ОДНУ ВУЛИЦЮ

Ремонтн╕ роботи на вулиц╕ Горького в С╕мферопол╕, розташован╕й у центральн╕й частин╕ м╕ста, об╕йшлися в 14 млн. грн. ╕з державного ╕ м╕ського бюджет╕в.
У понед╕лок вулицю в╕дкрили п╕сля реконструкц╕╖, що тривала з весни, пов╕домили УН╤АН у прес-центр╕ м╕сько╖ ради С╕мферополя.
За ╖╖ ╕нформац╕╓ю, в╕дремонтовано фасади буд╕вель, що знаходяться в комунальн╕й ╕ приватн╕й власност╕, зам╕нено комун╕кац╕╖, обладнано автоматичний полив газон╕в, про╖жджу частину розширено на метр, встановлено нове осв╕тлення. На вулиц╕ висадили майже 200 молодих дерев ╕ 400 декоративних кущ╕в.
«Це перша вулиця в ╕сторичному центр╕ С╕мферополя, яку ми комплексно реконструювали. В план╕ наступного року ще дв╕ — ╕мен╕ Карла Маркса ╕ Пушк╕на», — сказав мер В╕ктор Аг╓╓в. В╕н пов╕домив також, що, як плану╓ться, у вих╕дн╕ автомоб╕льного руху на вулиц╕ Горького не буде. «Це дозволить проводити розважальн╕ заходи, концерти та й просто прогулюватися нею жителям С╕мферополя», — сказав В. Аг╓╓в.

КРИМ ГОТУ╢ТЬСЯ ПРИЙНЯТИ КРУ╥ЗНИЙ ФЛОТ

Ялтинський ╕ Севастопольський морськ╕ порти плану╓ться модерн╕зувати з метою створення в Криму сучасно╖ ╕нфраструктури з прийому ╕ обслуговування кру╖зного флоту. Про це УН╤АН пов╕домили у прес-служб╕ М╕н╕стерства ╕нфраструктури.
Як зазнача╓ться в пов╕домленн╕, також серед першочергових завдань подальшого розвитку галуз╕ морського ╕ р╕чкового транспорту — орган╕зац╕я належно╖ ╕ як╕сно╖ системи безпеки на морському ╕ р╕чковому транспорт╕ шляхом зм╕цнення ╕ розширення повноважень рег╕ональних орган╕в Державно╖ ╕нспекц╕╖ Укра╖ни з безпеки на морському ╕ р╕чковому транспорт╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9555

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков