Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ольга Мусаф╕рова, власний кореспондент «Новой газеты»: ЗАПОРУКА УСП╤ХУ УКРА╥НИ В ТОМУ, ЩОБ НЕ МАТИ СПРАВУ З РОС╤ЯНАМИ
Ольга Мусаф╕рова журнал╕ст, власкор «Новой газеты» в Укра╖н╕. З нею – ми на ти,...


"ПУТ╤Н ОТРИМА╢ НЮРНБЕРГ, А СЕНЦОВ "НОБЕЛЬ"
Верховна Рада звернулася ╕з заявою до Нобел╕вського ком╕тету щодо висунення кандидатури...


ЛЕРАНЕ ХАЙБУЛЛА╢ВА: «ЧЕТВЕРО НАС СПАСУТЬ»
Леране Хайбулла╓ва – кримська татарка. Вона ви╖хала з Криму ╕ утриму╓ в м╕ст╕ ╤рпен╕ на...


ПРИЙНЯТО ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ ЩОДО СКАСУВАННЯ ДЕПУТАТСЬКО╥ НЕДОТОРКАНОСТ╤ ЧИ ПРО ПОДАЛЬШЕ ЗАТЯГУВАННЯ З ТИМ?
Андр╕й Паруб╕й побажав ком╕тету усп╕шно╖ роботи над законопроектом.


Володимир Буткевич, заступник голови Конституц╕йно╖ ком╕с╕╖: КОНСТИТУЦ╤Я – ТО НЕ ╢МН╤СТЬ ДЛЯ ВС╤Х «ХОТ╢ЛОК»
Зустр╕тися з Володимиром Григоровичем не так вже й просто.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 04.11.2011
ЯКЕ ДИТИНСТВО — ТАКА Й КРА╥НА...

Майбутн╓ незалежно╖ Укра╖ни залежить в╕д спроможност╕ укра╖нсько╖ влади забезпечити г╕дне дитинство сво╖м наймолодшим громадянам. Таку думку висловив Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕д час Всеукра╖нсько╖ наради з питань захисту прав дитини.

«Д╕ти — це майбутн╓ будь-якого народу, держави. Молоде покол╕ння визначатиме усп╕х пол╕тичного, економ╕чного, ╕нтелектуального та культурного поступу», — сказав В. Янукович.
За словами Президента, захист прав дитини — багатовим╕рна проблема, яка охоплю╓ ц╕лу низку аспект╕в: осв╕ту, с╕мейне виховання, ф╕зичний ╕ духовний розвиток, забезпечення житлом та оздоровлення.
«За 20 рок╕в самост╕йност╕ Укра╖ни у цих напрямках зроблено чимало, але невир╕шених проблем ще б╕льше», — наголосив Глава держави.
В╕н зазначив, що беззаперечним пр╕оритетом державно╖ пол╕тики ╓ право дитини на осв╕ту.
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович незадоволений р╕внем залучення наймолодших укра╖нц╕в до дошк╕льно╖ осв╕ти, який по кра╖н╕ не перевищу╓ 56%. «Незважаючи на певн╕ зрушення у забезпеченн╕ д╕тей дошк╕льною осв╕тою, говорити про значн╕ здобутки ще зарано. Р╕вень залучення наших наймолодших громадян до дошк╕льно╖ осв╕ти загалом по держав╕ не перевищу╓ 56%», — сказав В. Янукович.
За словами Президента, в Укра╖н╕ не в╕дбува╓ться сутт╓вих зм╕н ╕ в царин╕ позашк╕льно╖ осв╕ти, хоча к╕льк╕сть в╕дпов╕дних навчальних заклад╕в р╕зного проф╕лю дещо зросла. Глава держави п╕дкреслив, що негайного розв’язання також потребу╓ проблема безперешкодного доступу д╕тей з особливими потребами до заклад╕в осв╕ти. «Загалом по кра╖н╕ т╕льки половина навчальних установ ╓ повн╕стю або частково доступними для ц╕╓╖ категор╕╖ д╕тей. Це неприпустимо мало», — сказав Президент.
В. Янукович наголосив ╕ на необх╕дност╕ сп╕впрац╕ влади з м╕сцевими громадами у вир╕шенн╕ питань оптим╕зац╕╖ мереж╕ загальноосв╕тн╕х шк╕л. «Батьки повинн╕ мати гарант╕╖, що навчальний процес для ╖хн╕х д╕тей буде пол╕пшено», — зазначив Глава держави.
* * *
Президент В╕ктор Янукович заявля╓ про необх╕дн╕сть перев╕рки роботи м╕сцево╖ влади щодо соц╕ального захисту багатод╕тних с╕мей. «Законодавство передбача╓ для багатод╕тних с╕мей низку соц╕альних п╕льг, значна частина яких на практиц╕ залишаються нереал╕зованими через надм╕рну бюрократизац╕ю процедури ╖х одержання. Необх╕дно приск╕пливо перев╕рити роботу м╕сцево╖ влади щодо соц╕ального захисту таких родин та реал╕зац╕╖ ╖хн╕х прав на п╕льги. Якщо потр╕бн╕ зм╕ни законодавства — будь ласка, готуйте пропозиц╕╖. Але якщо багатод╕тна с╕м’я не може скористатися законною п╕льгою через безд╕яльн╕сть чиновник╕в — ми будемо реагувати в цих випадках жорстко», — сказав Глава держави.
В. Янукович зауважив, що р╕вень п╕дтримки 250 тисяч багатод╕тних с╕мей дос╕ залиша╓ться одн╕╓ю з актуальних проблем. «Безперечно, багатод╕тн╕ с╕м’╖ потребують посилено╖ державно╖ п╕дтримки. Передус╕м це стосу╓ться забезпечення житлом, пол╕пшення соц╕ального захисту, сприяння у здобутт╕ осв╕ти. Члени таких родин, зазвичай, найменш захищен╕ в╕д безроб╕ття», — зазначив в╕н.
Президент додав, що держава у розв’язанн╕ ц╕╓╖ проблеми розрахову╓ на п╕дтримку соц╕ально в╕дпов╕дального б╕знесу.
* * *
Зростання р╕вня дитячо╖ злочинност╕ в Укра╖н╕ св╕дчить про неефективн╕сть роботи влади щодо попередження цього явища. «Незважаючи на переможн╕ реляц╕╖ в╕дпов╕дних орган╕в влади, продовжу╓ зростати п╕дл╕ткова злочинн╕сть та к╕льк╕сть злочин╕в, ско╓них проти д╕тей. Замисл╕ться: кожен 15-й злочин у держав╕ вчинений неповнол╕тн╕м. Серед засуджених та взятих п╕д варту таких нал╕чу╓ться понад 8 тисяч. Для мене це — красномовне св╕дчення слабко╖ роботи влади щодо запоб╕гання дитяч╕й злочинност╕, а подекуди ця робота повн╕стю в╕дсутня», — заявив Глава держави.
В╕н також наголосив на необх╕дност╕ розширення роз’яснювально╖ роботи з питань захисту прав д╕тей, як╕ перебувають у конфл╕кт╕ з законом.
* * *
В Укра╖н╕ буде створено спец╕альну громадську раду, яка оп╕куватиметься правами д╕тей. Про це заявив Президент В╕ктор Янукович на Всеукра╖нськ╕й нарад╕ з питань захисту прав дитини.
«Я вже дав доручення Юр╕ю Олекс╕йовичу Павленку (уповноваженому Президента з прав дитини. – Ред.), щоб в╕н разом ╕з Каб╕нетом М╕н╕стр╕в, М╕н╕стерством соц╕ально╖ пол╕тики в╕дпрацював необх╕дн╕ документи», — сказав Глава держави.
В╕н зазначив, що проекти цих документ╕в уже готов╕, але в них необх╕дно врахувати пропозиц╕╖, висловлен╕ учасниками сьогодн╕шньо╖ наради.
За словами Президента, громадськ╕й рад╕ з прав д╕тей буде надано право законодавчо╖ ╕н╕ц╕ативи, «а дал╕ вже справа за депутатами».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9557

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков