Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений


П╤СЛЯ СКАЗАНОГО, або «БАРИН ВСЁ НЕ ЕДЕТ…»
Коментар до звернення до Президента Укра╖ни та Генерального прокурора, в╕дправленого ще 5 м╕сяц╕в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 11.11.2011 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 11.11.2011
ХОЧ КРУТЬ, ХОЧ ВЕРТЬ - ВЖЕ УКРА╥НИ ЧВЕРТЬ?

В сво╖й хат╕ - своя правда?

Народн╕ депутати в╕д опозиц╕╖ закликають Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича ветувати закон про скорочення квот для нацiонального аудiовiзуального продукту з 50% до 25%. Про це йдеться у в╕дкритому лист╕ парламентар╕╖в, пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ депутата Володимира Явор╕вського, який ╓ одним ╕з автор╕в листа.
Опозиц╕онери називають цей закон «терористичним актом» рег╕онал╕в проти Укра╖ни, проти ╖╖ святинь — культури, мистецтва ╕ духовност╕.
Як зазначають автори листа, у вересн╕ цього року депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в Олена Бондаренко «вкинула» у Верховну Раду поправку до Закону Укра╖ни «Про телебачення ╕ рад╕омовлення».
«Стан телев╕з╕йного та рад╕оеф╕р╕в в Укра╖н╕ ╕ до цього був плачевним. З ус╕х екран╕в та приймач╕в на нас Н╕агарою вилива╓ться, як правило, рос╕йськомовна попса. Дуже часто вона «н╕яка», позбавлена будь-яких нац╕ональних ознак, вона нав╕ть не рос╕йська, а лишень рос╕йськомовна», — йдеться в лист╕.
За словами депутат╕в-опозиц╕онер╕в, «коли агресивна антиукра╖нська б╕льш╕сть Верховно╖ Ради проголосувала за цей провокац╕йний закон у першому читанн╕, ми спод╕валися, що вони зупиняться, що в ╖хньому середовищ╕ таки знайдеться бодай одна впливова ╕ мудра голова, котра отямить провокатор╕в-шов╕н╕ст╕в».
«Ус╕ наш╕ поправки, котр╕ могли врятувати бодай ╕снуючу присутн╕сть укра╖нського слова, укра╖нсько╖ п╕сн╕, укра╖нсько╖ культури ╕ мистецтва на телебаченн╕ та рад╕о — «механ╕чна» рука рег╕онального диригента з тупою вперт╕стю «косила» ╖х», — наголошу╓ться у в╕дкритому лист╕.
«Вони таки ухвалили цей п╕длий, антиукра╖нський закон у ╖хн╕й редакц╕╖, залишивши для м╕льйон╕в укра╖нц╕в жалюг╕дну частку еф╕ру. Всього 25% загальноукра╖нського теле- ╕ рад╕опростору. ╤ це на двадцять першому роц╕ п╕сля в╕дновлення самост╕йно╖ Укра╖нсько╖ держави», — п╕дкреслюють депутати.
Як в╕дзначають автори листа, «остання перешкода перед набранням чинност╕ цього закону — Президент. Для нього — це тест. Схвалення чи вето?»
* * *
Голова Ком╕тету Верховно╖ Ради з питань свободи слова та ╕нформац╕╖ Андр╕й Шевченко заклика╓ Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича заветувати зм╕ни до Закону «Про телебачення ╕ рад╕омовлення». Про це в╕н заявив на зас╕данн╕ парламенту.
Перед голосуванням Андр╕й Шевченко зауважив, що в ╕нших кра╖нах ╕сну╓ така квота, наприклад в ╤спан╕╖ — 51% квота на музику власного виробництва.
За словами А. Шевченка, ц╕ зм╕ни — «це спроба в╕ддати укра╖нський ринок у руки рос╕йського шоу-б╕знесу, рос╕йського мед╕а-б╕знесу».
В╕н п╕дкреслив, що «це не вдавалося зробити за попередн╓ стол╕ття, десятил╕ття й останн╕ роки, ╕ цього не вдасться зробити в майбутньому». А. Шевченко наголосив, що потр╕бно «зберегти статус-кво». «Ми повинн╕ дбати про укра╖нського виконавця, укра╖нського продюсера, укра╖нського режисера, укра╖нського журнал╕ста», — заявив депутат.
* * *
Як пов╕домляв УН╤АН, Верховна Рада 3 листопада скоротила до 25% частку укра╖нсько╖ аудiовiзуально╖ продукцi╖ в ефiрi телерадiоорганiзацiй. Ранiше ця квота була на рiвнi 50%.
За проект закону «рег╕оналки» Олени Бондаренко проголосували 238 депутат╕в з б╕льшост╕. У разi пiдписання закону Президентом, у загальному обсязi мовлення кожно╖ телерадiоорганiзацi╖ нацiональний аудiовiзуальний продукт або музичнi твори укра╖нських авторiв чи виконавцiв будуть становити не менше 25%. Решту 75% продукту нададуть iноземним виробникам.
Разом з тим, в Адм╕н╕страц╕╖ Президента Укра╖ни пооб╕цяли уважно розглянути ухвалений Верховною Радою закон про зниження квоти для нац╕онального ауд╕ов╕зуального продукту з 50% до 25%.
«Президент Укра╖ни Вiктор Янукович уважно стежить за розвитком ситуацi╖ в цiй сферi. Глава держави неодноразово наголошував на необхiдностi зваженого i розважливого пiдходу до цi╓╖ болючо╖ теми», — йдеться, зокрема, у вiдповiдi прес-служби Президента на запит видання «Дзеркало тижня» про можливiсть застосування вето до закону.
* * *
Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни Володимир Литвин в╕дклав п╕дписання закону щодо квот на в╕тчизняний продукт у теле- ╕ рад╕оеф╕р╕ до усунення неузгодженостей у текст╕ документа.
Як пов╕домила УКР╤НФОРМУ прес-секретар Голови ВР Ольга Чорна, В. Литвин п╕дтримав пропозиц╕╖ Головного юридичного управл╕ння Апарату Верховно╖ Ради щодо необх╕дност╕ усунення неузгодженостей в ухваленому Закон╕ «Про внесення зм╕н до Закону Укра╖ни «Про телебачення ╕ рад╕омовлення» ╕ направив текст закону до Ком╕тету ВР з питань свободи слова та ╕нформац╕╖.
В. Литвин, в╕дпов╕дно до статт╕ 131 Регламенту Верховно╖ Ради, доручив Ком╕тету з питань свободи слова та ╕нформац╕╖ п╕дготувати й внести на розгляд парламенту пропозиц╕╖ щодо усунення неузгодженостей у документ╕ в частин╕ частки продукту в еф╕р╕ теле- та рад╕оорган╕зац╕й, а також у частин╕ використання терм╕н╕в «нац╕ональний ауд╕ов╕зуальний продукт» та «програми укра╖нського виробництва».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 11.11.2011 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9602

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков