Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 18.11.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 18.11.2011
УКРА╥Н╤ ПОТР╤БНА СТРАТЕГ╤Я РОЗВИТКУ ГУМАН╤ТАРНО╥ СФЕРИ

Актуально!

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович наголошу╓ на важливост╕ прийняття стратег╕╖ гуман╕тарного розвитку Укра╖ни. Про це в╕н заявив 11 листопада п╕д час зас╕дання Громадсько╖ гуман╕тарно╖ ради.
«Вважаю необх╕дним розробити механ╕зм громадського обговорення проблем соц╕ально-гуман╕тарно╖ сфери», — зауважив Глава держави. В╕н висловив переконання, що ця галузь потребу╓ п╕двищено╖ уваги, оск╕льки ма╓ значний вплив на загальний стан сусп╕льства.
На думку Президента, ефективне вир╕шення соц╕ально-гуман╕тарних проблем сприя╓ громадянськ╕й консол╕дац╕╖, культурн╕й ╓дност╕, а також матер╕альному добробуту кра╖ни.
«Сл╕д закликати до конструктивного д╕алогу найширш╕ кола укра╖нського сусп╕льства. Залучити кращ╕ сили та найсв╕тл╕ш╕ уми для напрацювання стратег╕╖ розвитку гуман╕тарно╖ сфери», — наголосив В╕ктор Янукович.
Президент нагадав, що фах╕вц╕ Нац╕онально╖ академ╕╖ наук уже розробили в╕дпов╕дний проект. В╕н запропонував роз╕слати цей документ до Академ╕й правових та педагог╕чних наук, Академ╕╖ мистецтв та Сп╕лки ректор╕в вищих навчальних заклад╕в Укра╖ни. «Прошу презид╕╖ цих поважних установ орган╕зувати широке громадське обговорення стратег╕╖», — сказав В. Янукович. За п╕дсумками дискус╕╖ Президент запропонував розглянути проект стратег╕╖ на сп╕льному зас╕данн╕ презид╕й зазначених установ.
«Переконаний, така робота ╕ цей документ п╕сля доопрацювання Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни може бути внесений як законопроект на розгляд Верховно╖ Ради», — сказав Глава держави. Водночас в╕н додав, що це питання вочевидь буде надто пол╕тизуватися. «Об’╓днання зусиль ус╕х наявних ╕нтелектуальних сил нашо╖ кра╖ни разом ╕з пол╕тиками дасть позитивний результат», — наголосив Президент.
* * *
Перш н╕ж перейти до реформування законодавства у сфер╕ збереження нац╕онально╖ культурно╖ спадщини, необх╕дно завершити ╖╖ всеукра╖нський аудит. На цьому наголосив Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕д час Громадсько╖ гуман╕тарно╖ ради.
Глава держави нагадав, що розпочати цю роботу в╕н доручив на зас╕данн╕ Гуман╕тарно╖ ради у червн╕ поточного року. «Розраховую, що М╕н╕стерство культури забезпечить виконання цього доручення у найстисл╕ш╕ терм╕ни», — п╕дкреслив Глава держави.
Президент також доручив найближчим часом доопрацювати розроблений М╕н╕стерством культури законопроект «Про нац╕ональну культурну спадщину». «Беремо законопроект за основу, але його треба ще доопрацювати. У час╕ ми обмежен╕ — до середини грудня — щоб ми в цьому роц╕ подали його до Верховно╖ Ради», — сказав В╕ктор Янукович.
* * *
Культурна спадщина ма╓ залишатись недоторканною при розбудов╕ м╕ст. На цьому наголосив у п’ятницю, 11 листопада, Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович п╕д час зас╕дання Громадсько╖ гуман╕тарно╖ ради.
«Законодавством повинно бути ч╕тко визначено пр╕оритетн╕сть охорони культурно╖ спадщини над м╕стобуд╕вною д╕яльн╕стю», — наголосив Янукович ╕ додав, що у зв’язку з цим необх╕дно вдосконалити законодавство щодо збереження нац╕онально╖ культурно╖ спадщини.
Президент зауважив, що закони у ц╕й сфер╕ повинн╕ передбачати правов╕, орган╕зац╕йн╕, ф╕нансов╕, науков╕ та ╕нш╕ заходи для охорони культурно╖ спадщини.
* * *
Стратег╕я розвитку гуман╕тарно╖ сфери буде представлена на розгляд Верховно╖ Ради до к╕нця року. Про це радник Президента Укра╖ни, кер╕вник головного управл╕ння з гуман╕тарних ╕ сусп╕льно-пол╕тичних питань Адм╕н╕страц╕╖ Президента Ганна Герман заявила в еф╕р╕ «Рад╕о Свобода», пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.
«Це дуже важливо, щоб до к╕нця року, а 1 грудня ми в╕дзначатимемо 20 рок╕в референдуму про незалежн╕сть, остаточний документ — гуман╕тарна стратег╕я — було подано на розгляд Президента, заслухано ╕ подано до парламенту. Я в╕рю, що це в╕дбудеться», — сказала Г. Герман.
Вона п╕дкреслила: дуже важливо, щоб гуман╕тарна стратег╕я стала законом Укра╖ни, щоб н╕хто вже не сперечався, «чи чиновник ма╓ говорити по-укра╖нськи чи по-рос╕йськи, щоб не було якихось дискус╕й з приводу питань, визначених ╕ пр╕оритетних для держави».
Коментуючи висловлювання члена Гуман╕тарно╖ ради при Президентов╕ Укра╖ни Валер╕я Бебика стосовно того, що розроблена НАНУ стратег╕я ╓ дуже загальною ╕ радянською, Г. Герман зазначила: в розмов╕ з нею в╕н сказав, що зауваження стосувалося одного з попередн╕х проект╕в.
«А проект, який був поданий з урахуванням ╕ напрацювань робочо╖ групи Гуман╕тарно╖ громадсько╖ ради, ╕ того, що представив нам академ╕к Ге╓ць, коли ми попередньо обговорювали це питання, — це досить серйозний стратег╕чний документ. Я думаю, в╕н розставить ус╕ крапки над «╕», дасть в╕дпов╕дь на т╕ запитання, як╕ сьогодн╕ ╓ у сусп╕льств╕», — переконана Г. Герман.

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович на зас╕данн╕ Громадсько╖ гуман╕тарно╖ ради розкритикував закон, яким до 25% зменшено квоти на трансляц╕ю укра╖нсько╖ музики в еф╕р╕ рад╕останц╕й ╕ телеканал╕в, ╕ зауважив, що парламент перегляне цей документ.


«ВПЕРШЕ БЕРУТЬСЯ П╤Д ЗАХИСТ НАШ╤ П╤СН╤, ТРАДИЦ╤╥ ТА ОБРЯДИ...»
ВИСТУП М╤Н╤СТРА КУЛЬТУРИ УКРА╥НИ МИХАЙЛА КУЛИНЯКА НА ГРОМАДСЬК╤Й ГУМАН╤ТАРН╤Й РАД╤ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВ╤ УКРА╥НИ 11 ЛИСТОПАДА 2011 РОКУ

Шановний В╕кторе Федоровичу!
Шановн╕ члени Громадсько╖ гуман╕тарно╖ ради!
М╕н╕стерство культури сп╕льно з Нац╕ональним ╕нститутом стратег╕чних досл╕джень завершу╓ розробку Концепц╕╖ стратег╕╖ ново╖ культурно╖ пол╕тики.
Головною тезою ц╕╓╖ Концепц╕╖ ╓ те, що культурна, або в ╖╖ широкому тлумаченн╕ – гуман╕тарна пол╕тика, ╓ частиною державно╖ безпеки в план╕ осмислення нац╕ональних ╕нтерес╕в. Цю тезу вже було озвучено в посланн╕ Президента в кв╕тн╕ цього року. Хочу зазначити, що вс╕ напрацювання М╕н╕стерства культури Укра╖ни проводяться за сучасними методолог╕ями культурно╖ пол╕тики Ради ╢вропи та в╕дпов╕дно до резолюц╕╖ Генерально╖ Асамбле╖ ООН «Культура ╕ розвиток».
Концепц╕╓ю стратег╕╖ ново╖ культурно╖ пол╕тики передбачено визначення ╖╖ пр╕оритетних напрямк╕в, серед яких на перше м╕сце виходить охорона культурно╖ спадщини. Саме наш╕ пам’ятки роблять Укра╖ну вп╕знаваною на культурн╕й мап╕ ╢вропи та св╕ту, адже в наш╕й держав╕ понад 146 тисяч нерухомих пам’яток культури.
На жаль, наявне законодавство щодо охорони культурно╖ спадщини вже не в╕дпов╕да╓ вимогам часу та не врахову╓ останн╕х м╕жнародних зобов’язань Укра╖ни. Тому М╕н╕стерством культури розроблено проект Закону Укра╖ни «Про нац╕ональну культурну спадщину».
Цей проект не просто об’╓дну╓ три чинн╕ закони («Про охорону культурно╖ спадщини», «Про охорону археолог╕чно╖ спадщини» та «Про вивезення, ввезення та повернення культурних ц╕нностей»). У ньому вперше в укра╖нському законодавств╕ ч╕тко прописано захист об’╓кт╕в всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО. Так само вперше береться п╕д захист нематер╕альна культурна спадщина – наш╕ п╕сн╕, традиц╕╖ та обряди. ╤нш╕ держави вже давно ╖х законодавчо захищають ╕ нав╕ть вносять до списку ЮНЕСКО, наприклад, наш╕ сус╕ди-б╕лоруси внесли народний обряд «Колядн╕ цар╕». Впевнений, що карпатське вес╕лля чи наддн╕прянськ╕ веснянки теж свого часу стануть об’╓ктами всесв╕тньо╖ спадщини.
Запропонований проект у ч╕тк╕й в╕дпов╕дност╕ до м╕жнародних конвенц╕й законодавчо закр╕плю╓ за археолог╕чними пам’ятками статус нац╕онального надбання ╕ повн╕стю виключа╓ можлив╕сть ╖хньо╖ приватизац╕╖. Тобто п╕д захист закону потрапляють не лише нерухом╕ археолог╕чн╕ об’╓кти, але й вс╕ археолог╕чн╕ колекц╕╖. Вони включаються до державно╖ частини музейного фонду – з в╕дпов╕дним контролем та в╕дпов╕дальн╕стю за ц╕л╕сн╕сть.
╤ чи не найголовн╕ше – Закон пропону╓ в╕дновити археолог╕чну експертизу при в╕дведенн╕ земл╕ п╕д буд╕вництво та посилити в╕дпов╕дальн╕сть за порушення законодавства щодо охорони культурно╖ спадщини. Тобто запроваджу╓ться прийнятий у цив╕л╕зованому св╕т╕ п╕дх╕д до забудови ╕сторичних м╕сць ╕ територ╕й. Тод╕ варвар з ломом чи бульдозером трич╕ подума╓, перш н╕ж заз╕хнути на пам’ятку археолог╕╖ чи арх╕тектури. ╤ ситуац╕я, яка днями сталася з прим╕щенням капели ╕мен╕ Ревуцького та видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», стане просто неможливою.
Проект Закону розроблено Науково-досл╕дним ╕нститутом пам’яткоохоронних досл╕джень ╕з залученням досв╕дчених фах╕вц╕в Департаменту культурно╖ спадщини ╕ культурних ц╕нностей та ╤нституту археолог╕╖ Нац╕онально╖ академ╕╖ наук. На в╕дм╕ну в╕д ╕нших под╕бних проект╕в, в╕н пройшов експертне обговорення, а нин╕ доступний для громадського обговорення на ╤нтернет-сайт╕ М╕н╕стерства культури (http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/259694).
Тому прошу вс╕х член╕в Гуман╕тарно╖ ради п╕дтримати мо╓ звернення до Президента Укра╖ни щодо внесення законопроекту «Про нац╕ональну культурну спадщину» до Верховно╖ Ради як нев╕дкладного. Я усв╕домлюю, що законопроект не ╓ ╕деальним, але М╕н╕стерство культури разом з проф╕льним ком╕тетом парламенту та громадськ╕стю до другого читання врахують ус╕ слушн╕ зауваження.
В посланн╕ Президента наступний р╕к проголошено Роком культури та в╕дродження музе╖в. Проте ф╕нансування пам’яткоохоронно╖ сфери нин╕ ╓ критичним. Вважаю, пане Президенте, що ситуац╕я вимага╓ Вашого особистого втручання, адже наступного року Укра╖на прийматиме ╢ВРО-2012. У нас ╓ ун╕кальний шанс показати м╕льйонам турист╕в та вбол╕вальник╕в сво╖ культурн╕ пам’ятки, ╕ вкладен╕ в них кошти покращать ╕м╕дж Укра╖ни на багато рок╕в наперед. Хоча справжньою вигодою в╕д збереження культурно╖ спадщини буде вдячн╕сть майбутн╕х покол╕нь громадян Укра╖ни!

«ЦЕ ВЗАГАЛ╤ КРИЧУЩИЙ ВИПАДОК...»

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович наголошу╓, що кричущий випадок з будинком у Ки╓в╕ на вулиц╕ Басейна, 1/2-а, в якому знаходяться прим╕щення видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та Мун╕ципально╖ академ╕чно╖ чолов╕чо╖ хорово╖ капели ╕мен╕ Л. Ревуцького, св╕дчить про необх╕дн╕сть внесення в╕дпов╕дних зм╕н до законодавства. Як переда╓ УН╤АН, про це Глава держави сказав на зас╕данн╕ Гуман╕тарно╖ ради.
«Те, що трапилося з будинком, де знаходиться видавництво Малковича (╤ван Малкович — власник ╕ директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») та капела ╕м. Ревуцького — це взагал╕ кричущий випадок», — сказав Президент. В╕н позитивно оц╕нив оперативне втручання у ситуац╕ю Ки╖всько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ й особисто голови КМДА Олександра Попова.
«Це дало можлив╕сть врегулювати цю ситуац╕ю. Але я переконаний, що р╕вень под╕бних загроз для всесв╕тньо в╕домих укра╖нських ╕сторичних об’╓кт╕в, зокрема, актив╕зац╕я нового буд╕вництва без урахування вимог щодо ╖хньо╖ охорони вимага╓ вжиття на державному р╕вн╕ нев╕дкладних заход╕в ╕ на цьому неодноразово наголошували експерти ЮНЕСКО», — сказав Президент.
У зв’язку з цим в╕н наголосив на необх╕дност╕ внесення зм╕н до чинного законодавства. При цьому Президент п╕дкреслив, що ц╕ зм╕ни необх╕дно розглядати в комплекс╕, щоб один галузевий закон не перекреслював ╕нш╕ спец╕альн╕ закони.
«Сл╕д пам’ятати, що культурна спадщина укра╖нського народу ╓ нев╕д’╓мною частиною культурно╖ спадщини всього людства, тому ми ма╓мо докласти зусиль для збереження належного р╕вня ╖╖ охорони та в╕дродження», — сказав В. Янукович.
На його переконання, новим законом ма╓ бути ч╕тко визначено пр╕оритетн╕сть вимог щодо охорони культурно╖ спадщини над м╕стобуд╕вною д╕яльн╕стю. За словами Президента, законом треба передбачити необх╕дний обсяг правових, орган╕зац╕йних, ф╕нансових, економ╕чних, наукових та ╕нших заход╕в для належно╖ охорони арх╕тектурних пам’яток. При цьому Укра╖на ма╓ дотримуватися положень ратиф╕кованих ╓вропейських конвенц╕й щодо охорони культурно╖ спадщини.
За даними прес-служби КМДА, 22 серпня цього року кер╕вник капели ╕м. Л. Ревуцького звернулася ╕з заявами до Печерського райуправл╕ння ГУ МВС Укра╖ни в м╕ст╕ Ки╓в╕ та прокуратури Печерського району столиц╕, а КП «Ки╖вжитлоспецексплуатац╕я» склало припис ТОВ «Тригл╕ф» про терм╕нове припинення проведення ремонтних роб╕т ╕ в╕дновлення до первинного стану демонтованого м╕жповерхового перекриття.
У жовтн╕ КП «Ки╖вжитлоспецексплуатац╕я» звернулось до Господарського суду Ки╓ва з позовом до ТОВ «Тригл╕ф» щодо припинення ремонтних роб╕т ╕ в╕дновлення м╕жповерхового перекриття.
8 листопада власник ╕ директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» ╤. Малкович заявив, що прим╕щення видавництва ╕ хорово╖ капели ╕м. Ревуцького за адресою: вулиця Басейна, 1/2-а намага╓ться захопити приватна ф╕рма. За його словами, хорова капела, прим╕щення яко╖ знаходиться поруч з прим╕щенням видавництва, ще 20 серпня цього року зазнала «крим╕нального проникнення в╕д сус╕д╕в знизу».
Видавець пов╕домив, що тод╕ представники приватно╖ ф╕рми знизу прор╕зали отв╕р площею 3 метри на 1 метр у зал хорово╖ капели. В╕н зазначив, що того ж дня до прим╕щення викликали м╕л╕ц╕ю, роботи були припинен╕, й ф╕рм╕ винесли припис — залатати отв╕р.
Однак 8 листопада нев╕дом╕ люди з прим╕щення т╕╓╖ ж приватно╖ ф╕рми через той самий отв╕р потрапили до прим╕щення хорово╖ капели, забарикадувались там зсередини, ╕ почали все руйнувати. За словами ╤. Малковича, нев╕дом╕ винесли з к╕мнати вс╕ реч╕, зокрема й рояль. В╕н пояснив, що прим╕щення видавництва знаходиться на в╕дстан╕ трьох метр╕в через ст╕ну в╕д к╕мнати капели.
За останньою ╕нформац╕╓ю, м╕л╕ц╕я порушила крим╕нальну справу за фактом пошкодження приватною ф╕рмою будинку на вул. Басейн╕й, №1/2-а, в якому розташован╕ Мун╕ципальна академ╕чна чолов╕ча хорова капела ╕м. Ревуцького та дитяче видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 18.11.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9617

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков