Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 18.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 18.11.2011
ДЕ КРАЩ╤ ГОРИ ДЛЯ СОЛДАТА - У НАС В КРИМУ ЧИ У КАРПАТАХ?

Нещодавн╕ довгооч╕куван╕ методичн╕ збори з командирами г╕рсько-п╕хотних п╕дрозд╕л╕в на навчальн╕й баз╕ 36-╖ окремо╖ бригади берегово╖ оборони ВМС ЗС Укра╖ни у Перевальному певною м╕рою знаков╕. Хоча б тому, що перш╕ в 20-р╕чн╕й практиц╕ в╕тчизняного в╕йська, в╕дтак визначили сп╕льн╕ погляди щодо орган╕зац╕йно-методичного ╕ ресурсного забезпечення г╕рського вишколу в систем╕ заход╕в бойово╖ п╕дготовки загалом.
Штатних г╕рсько-п╕хотних батальйон╕в у нашому в╕йську, як в╕домо, поки що т╕льки два – один в Ужгород╕, другий – в Криму, у вже згадан╕й 36-й бригад╕. А ще так чи ╕накше мають справу з г╕рською тематикою у механ╕зованому та аеромоб╕льному полках 13-го арм╕йського корпусу. Тож не випадково, що саме представники цих частин ╕ були присутн╕ на зборах у Перевальному.
Варто зазначити, що приймаюча сторона — Центр в╕йськ берегово╖ оборони ВМС ЗС Укра╖ни — зробила все, щоб перший млинець, як кажуть, не став глевким. Нав╕ть попри те, що г╕рська п╕дготовка як дисципл╕на у флотському об’╓днанн╕ «прописалась» т╕льки-но цього року, а сам 1-й г╕рсько-п╕хотний батальйон сформували 1 грудня 2010 року. Проте, як розпов╕в заступник командувача ВМС ЗС Укра╖ни з берегово╖ оборони — начальник Центру в╕йськ берегово╖ оборони полковник ╤гор Воронченко (збори пройшли п╕д його загальним кер╕вництвом), допомогли досв╕дчен╕ фах╕вц╕ «з╕ сторони». Скаж╕мо, начальник Кримського територ╕ального управл╕ння ВСП ЗС Укра╖ни генерал-майор В╕ктор Шевченко. Свого часу, на зор╕ сво╓╖ оф╕церсько╖ юност╕, в╕н командував кращим г╕рським батальйоном на Закавказз╕.
Перший день триденного заходу був присвячений переважно теор╕╖. З оф╕церами провели сем╕нар, на якому йшлося про усталений порядок п╕дготовки ╕ проведення бойових заход╕в у г╕рськ╕й м╕сцевост╕. При цьому враховувалась специф╕ка самих г╕р, бо Карпати ╕ Кримськ╕ гори, до яких «прив’язан╕» наш╕ г╕рськ╕ батальйони, сутт╓во р╕зняться.
— Тут скел╕ крут╕ш╕, гори в╕дкрит╕ш╕, — розпов╕дав начальник розв╕дки — командир взводу старший лейтенант Олександр Недобитко, — у Карпатах б╕льш полог╕, л╕сист╕. Якщо брати скелелаз╕ння, то у нас в Ужгородському навчальному центр╕ всього дв╕ придатн╕ для цього скел╕ — одна заввишки 16, ╕нша близько 40 метр╕в. У Перевальному, як я переконався, виб╕р практично не обмежений.
На сем╕нар╕ закарпатц╕ (╖хн╕й батальйон ╕сну╓ з 2005 року) под╕лилися з╕ сво╖ми колегами набутим досв╕дом, висловились стосовно переваг ╕, навпаки, недол╕к╕в альп╕н╕стського спорядження, взуття тощо. А ╖м було що сказати. Якщо, прим╕ром, ╕тал╕йськ╕ обв’язки зарекомендували себе непогано, то ось в╕тчизнян╕ черевики не зовс╕м — «не тримають ногу», до того ж швидко зношуються.
Насиченим на под╕╖ став другий день методичних збор╕в. В╕н пройшов на г╕рськ╕й д╕лянц╕ Ангарського пол╕гона. Старожили називають цю м╕сцину по-сво╓му — Три колодяз╕. Вона здавна приваблювала сюди в╕йськових фах╕вц╕в. Сама природа наче спец╕ально з╕брала докупи все, що ╖м потр╕бно: скельн╕ виступи на будь-який смак, р╕чечка, що в’╓ться пом╕ж скелями ╕ густим л╕сом, печери, як╕, до реч╕, слугували над╕йним прихистком кримським партизанам у роки минуло╖ в╕йни.
На 8-ми навчальних точках було представлено багато чого слушного ╕ ц╕кавого. Скаж╕мо, ╕нженерна розв╕дка водно╖ перешкоди, а пот╕м ╖╖ подолання р╕зними способами. Начальник служби тилу п╕дполковник Володимир ╤ванов показав, як п╕дручними предметами можна проф╕льтрувати воду, що ст╕ка╓ з г╕р, для вживання, нашвидкуруч обладнати в горах м╕сце для об╕гр╕ву, ноч╕вл╕, приготовування ╖ж╕. Розпов╕ли учасникам збор╕в ╕ про особливост╕ орган╕зац╕╖ системи рад╕озв’язку батальйону в горах, надання першо╖ медично╖ допомоги.
До проведення показового заняття з г╕рсько╖ п╕дготовки долучились вже спецпризначенц╕ ВВ МВС п╕д кер╕вництвом ╖хнього комбата п╕дполковника Владислава Боняра. Вони, зокрема, продемонстрували спуски ╕ п╕дйоми на скел╕ за допомогою сучасного альп╕н╕стського спорядження. До реч╕, хлопц╕ були одягнен╕ у зручн╕ одностро╖ ки╖всько╖ ф╕рми «СТС», яка займа╓ться виготовленням спец╕ального, в тому числ╕ г╕рського, тактичного спорядження для силових в╕домств, причому, не т╕льки в╕тчизняних. ╥╖ колишн╕й кер╕вник, до слова, у недавньому минулому оф╕цер морського «спецназу» Юр╕й Старов прямо на пол╕гон╕ розгорнув показ ц╕╓╖ продукц╕╖. Хай там як, а чолов╕к спод╕ва╓ться побачити у ф╕рмовому спорядженн╕, що витриму╓ конкуренц╕ю з аналог╕чними заруб╕жними розробками, ╕ наших арм╕йц╕в.

Василь САДОВСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 18.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9625

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков