Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
╤нвестиц╕йний прорив Криму у Китай

Запросини до Криму

Крим активно розвива╓ться ╕ готовий до приходу ╕нвестор╕в, у тому числ╕ китайських. Запрошувати ╕нвестор╕в ╕з П╕днебесно╖ вирушила до Китаю представницька делегац╕я автоном╕╖. У ход╕ презентац╕йного туру 8-17 листопада в╕дбулося п’ять презентац╕й ╕ безл╕ч зустр╕чей, п╕д час яких кримчани постаралися дати м╕сцевим чиновникам ╕ б╕знесменам максимально повне уявлення про край ╕ його широк╕ можливост╕. Тур проходив такими важливими точками Китаю, як столиця Пек╕н, «всекитайський пляж» — остр╕в Хайнань ╕ ф╕нансовий центр Аз╕╖ — Гонконг.

Цього року Автономна Республ╕ка Крим пос╕ла друге м╕сце серед рег╕он╕в Укра╖ни з припливу ╕ноземних ╕нвестиц╕й. За словами члена делегац╕╖, кер╕вника Агентства рег╕онального розвитку Олекс╕я Стародубова, з с╕чня до серпня цього року автоном╕я залучила 324 млн. долар╕в. Ось т╕льки китайських ╕нвестиц╕й серед них ще нема╓. Це при тому, що Китай, друга економ╕ка св╕ту за обсягом ВВП, л╕диру╓ в рейтингу за темпами зростання ╕нвестування за кордон, а за обсягами прямого ╕нвестування поступа╓ться лише США.
За перш╕ 10 м╕сяц╕в цього року Китай уклав прям╕ ╕нвестиц╕╖ в обсяз╕ $46,25 млрд. у 2733 п╕дпри╓мства в 130 кра╖нах ╕ рег╕онах св╕ту. Найб╕льшими одержувачами китайських ╕нвестиц╕й стали Гонконг, кра╖ни АСЕАН, ╢С, Австрал╕я, США, Рос╕я та Япон╕я. Укра╖на вся, не лише Крим, поки перебува╓ на узб╕чч╕ цього процесу. Проте к╕лька проект╕в — у робот╕, переговори з них ведуться на стад╕╖ обговорення техн╕чних ╕ комерц╕йних деталей.
Зокрема, в Криму — це проекти реконструкц╕╖ м╕жнародного аеропорту «С╕мферополь» ╕ комплексу «Порт Ялта», а також проект ╕з перенесення потужностей ╢впатор╕йського морського торг╕вельного порту на П╕вденну косу озера Донузлав. Тут уже йде предметна розмова. Невелика частина делегац╕╖ спец╕ально зл╕тала до Шанхая, де зустр╕лася з партнерами ╕з компан╕╖ INVESTEK Ltd, що ма╓ у Шанха╖ св╕й ╕нвестфонд ╕з залучення китайських грошових ресурс╕в, а також ╕з представниками страхово╖ компан╕╖ Sinosure та банком China Development Bank. З INVESTEK п╕д час Чорноморського економ╕чного форуму в жовтн╕ цього року п╕дписано два меморандуми з ╕нвестування в проекти реконструкц╕╖ м╕жнародного аеропорту «С╕мферополь» ╕ комплексу «Порт Ялта». «╤нвестиц╕╖ в них складають по 300 млн. долар╕в кожен», — пов╕домив О. Стародубов. ╤з цими ж партнерами обговорювалося ╕ ф╕нансування проекту з перенесення потужностей ╢впатор╕йського порту на П╕вденну косу озера Донузлав. «Китайська сторона готова вид╕лити 1,2 млрд. долар╕в у рамках меморандуму про сп╕впрацю з компан╕╓ю China National Technological Import & Export Corporation», — заявив глава Агентства рег╕онального розвитку. Очолюване ним агентство п╕дписало з ц╕╓ю структурою два меморандуми — основний у грудн╕ 2010 року ╕ додатковий, про створення робочо╖ групи, 12 жовтня цього року. За словами Стародубова, робоча група ма╓ до к╕нця року уточнити вс╕ техн╕чн╕ детал╕ й оформити конкретну пропозиц╕ю за умовами ╕нвестування. Говорили про ц╕ проекти до цього ╕ в компан╕ях China State Shipbuilding Corporation ╕ China Rail Signalling & Communication.
Серед ╕нших проект╕в, як╕ Агентство рег╕онального розвитку плану╓ реал╕зувати з китайською стороною, — буд╕вництво парогазово╖ електростанц╕╖ в м╕ст╕ Щолк╕не. Попередня домовлен╕сть про це була досягнута ще у вересн╕ минулого року п╕д час в╕зиту до КНР Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича. Щоправда, з тих п╕р серйозно просунутися не вдалося. Кр╕м того, кримчани пропонують до розгляду проект ╕з буд╕вництва тематичного парку пригод «Диноленд», на який потр╕бно 120 млн. долар╕в. У таку ж суму об╕йдеться буд╕вництво п’ятиз╕ркового готелю «Кемп╕нськи» на П╕вденному берез╕ Криму. Масштабним ╕ довгостроковим ╓ проект розвитку Зах╕дного рег╕ону Криму, його попередня варт╕сть оц╕ню╓ться в 20 млрд. долар╕в, ╕з яких на першому етап╕ (до 2015-2017 рок╕в) знадобиться 5,5 млрд. долар╕в.
П╕д час в╕зиту також було п╕дписано Меморандум про вза╓морозум╕ння м╕ж Радм╕ном Криму, Екс╕мбанком Китаю ╕ Китайською нац╕ональною корпорац╕╓ю машинно╖ промисловост╕ ╕ генп╕дряд╕в. Рамковий документ передбача╓ сп╕впрацю в реал╕зац╕╖ проект╕в ╕з розвитку с╕льського господарства в Криму.
Форма реал╕зац╕╖ сп╕льних проект╕в може бути р╕зною ╕ враховуватиме побажання обох стор╕н: це може бути ╕ приватно-державне партнерство, ╕ приватн╕ п╕дпри╓мства — будь-яка форма, яка покаже свою ефективн╕сть. «Будь-який ╕нвестор хоче розум╕ти, як╕ ╕нструменти да╓ йому держава на вищому р╕вн╕ для того, щоб забезпечити стаб╕льн╕сть того рег╕ону, куди його запрошують; наск╕льки ця стаб╕льн╕сть тривала ╕ ст╕йка. Лише у так╕й атмосфер╕ ╕ в такому кл╕мат╕ можна реал╕зувати проекти. Сьогодн╕ свою м╕с╕ю — дати ось такий р╕вень п╕дтримки — уряд Криму викону╓», — заявила член Нац╕онально╖ ради Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення Оксана ╢лманова, яка входила до складу кримсько╖ делегац╕╖.
Треба сказати, що Китай — не перша кра╖на, куди вирушили кримськ╕ пол╕тики. Вони вже презентували сво╖ можливост╕, у тому числ╕ ╕ вищезгадан╕ проекти, в Лондон╕, Брюссел╕, В╕дн╕, в Рос╕╖ та Б╕лорус╕. Тепер вир╕шили продемонструвати потенц╕ал укра╖нсько╖ автоном╕╖ на Сход╕. ╥хн╕м планам сприя╓ те, що на фон╕ загального потепл╕ння градуса пол╕тичних стосунк╕в актив╕зувався ╕ б╕знес. Вл╕тку наш╕ кра╖ни оф╕ц╕йно стали стратег╕чними партнерами. Тод╕ ж у Криму побував китайський л╕дер Ху Цз╕ньтао, який залишився задоволений п╕востровом. У Криму, який часто включають у програму в╕зит╕в китайських кер╕вник╕в до Укра╖ни, взагал╕ вс╕м подоба╓ться.
Проте Крим може при╓мно дивувати не лише чиновник╕в. Курорти ╕ палаци чекають на простих турист╕в ╕з КНР. М╕н╕стр курорт╕в ╕ туризму Криму Олександр Л╕╓в приголомшив китайських туроператор╕в незвично щедрою пропозиц╕╓ю — шестиденний тур до Стамбула ╕ к╕лькох м╕ст Криму всього за... 300 долар╕в (без урахування перельоту, який партнери — Turkish Airlines — об╕цяють зробити також недорогим). Справа за малим — переконати китайц╕в у реальност╕ пропозиц╕╖, спец╕ально розроблено╖ для турист╕в ╕з КНР. Та ще п╕дписати м╕ж туристичними адм╕н╕страц╕ями двох кра╖н меморандум, проект якого китайц╕ направили до Укра╖ни ще 10 рок╕в тому, п╕сля чого все ╕ «затихло». До реч╕, про ав╕ал╕н╕╖. Добиратися до Криму з Китаю незручно: з трьох можливих шлях╕в — через Ки╖в, Москву ╕ Стамбул — найдорожчою ╕ найб╕льш незручною виявилася дорога через Борисп╕ль. На фон╕ млявого ╕нтересу в╕тчизняних перев╕зник╕в до проблеми ╕ виник туристичний альянс з Turkish Airlines.
Але кримська влада розрахову╓, що п╕востр╕в у майбутньому стане справжн╕м транспортним вузлом — морським ╕ ав╕ац╕йним. Тому народилася пропозиц╕я до компан╕╖ «Хайнанськ╕ ав╕ал╕н╕╖» зд╕йснювати сп╕льно з м╕сцевим перев╕зником «Кримав╕а», створеним усього к╕лька м╕сяц╕в тому, рейси до укра╖нських ╕ рос╕йських м╕ст. «Ми вийшли з пропозиц╕╓ю до «Хайнанських ав╕ал╕н╕й» (четверта за розм╕ром ав╕акомпан╕я в Кита╖) створити на баз╕ кримського п╕дпри╓мства «Кримав╕а» сп╕льну ав╕акомпан╕ю, яка базуватиметься в аеропорту «С╕мферополь» ╕ обслуговуватиме рейси С╕мферополь-Ки╖в, С╕мферополь-Москва, а в л╕тн╕й час ще ╕ С╕мферополь-Нижн╕й Новгород, С╕мферополь-Петербург», — розпов╕в депутат кримського парламенту, голова Пост╕йно╖ ком╕с╕╖ Верховно╖ Ради АРК ╕з питань санаторно-курортного комплексу ╕ туризму Рустам Тем╕ргал╕╓в. Як поставляться до тако╖ ╕н╕ц╕ативи хайнанськ╕ ав╕ал╕н╕╖, покаже час, до того ж, тут потр╕бна згода багатьох стор╕н.
Зате ця ав╕акомпан╕я виявила зац╕кавлен╕сть кримськими винами. Причому купувати ╖х хочуть не лише для того, щоб наливати на бортах сво╖х ав╕алайнер╕в, як╕ л╕тають до багатьох кра╖н св╕ту ╕ по всьому Китаю, а й з метою постачання у велик╕ компан╕╖ та держструктури, супермаркети. Про все це представники компан╕╖ розпов╕ли в сво╖й штаб-квартир╕ в м╕ст╕ Хайкоу (пров╕нц╕я Хайнань) директоров╕ заводу шампанських вин «Новий Св╕т» Ян╕н╕ Павленко. Кр╕м того, Павленко п╕дписала в Пек╕н╕ контракт ╕з компан╕╓ю Charming Wines на постачання продукц╕╖ «Нового Св╕ту», а також контракт ╕з мережею ресторан╕в укра╖нсько-рос╕йсько╖ кухн╕ в Кита╖.
«Крим визначений урядом Укра╖ни як один ╕з пр╕оритетних рег╕он╕в розвитку кра╖ни. Ми вийшли на етап, коли почали активно пропагувати, що ми зробили ╕ до чого готов╕. На сьогодн╕шн╕й день Крим готовий до приходу ╕нвестор╕в. Ми прагматичн╕ ╕ повн╕стю усв╕домлю╓мо сво╖ можливост╕ ╕ ресурси. Ми розум╕╓мо, якими ╕нструментами треба реал╕зовувати сп╕льн╕ проекти, зд╕йснюючи прозору систему ведення б╕знесу», — розпов╕дала п╕д час ус╕х зустр╕чей глава делегац╕╖ в╕це-прем’╓р, м╕н╕стр економ╕чного розвитку ╕ торг╕вл╕ Криму Катерина Юрченко. Вона переконувала в тому, що сьогодн╕ на п╕востров╕ — пол╕тична й економ╕чна стаб╕льн╕сть, що потенц╕йним партнерам н╕чого боятися, що центральна ╕ рег╕ональна влада багато уваги прид╕ля╓ створенню гармон╕╖ та ╕нвестиц╕йного комфорту. Китайська сторона дуже позитивно реагувала на так╕ слова, адже саме част╕ зм╕ни кер╕вництва ╕ директив в╕длякують китайських ╕нвестор╕в, як╕ хочуть бути упевнен╕ в дол╕ сво╖х кап╕тал╕в.
Хочеться думати, що чергов╕ перестановки в кер╕вництв╕ АРК не з╕псують враження в╕д переговор╕в ╕ презентац╕й кримчан у Кита╖.  ╤ вони з розум╕нням поставляться до того, що глава делегац╕╖ поверталася на Батьк╕вщину, вже не будучи заступником голови Радм╕ну АРК. Головне, — щоб курс уряду на Китай не зм╕нився. ╤ запланований наступного року кримсько-китайський б╕знес-форум п╕д ег╕дою торговельно-промислових палат двох кра╖н в╕дбувся.
Крим зробив перший великий «рег╕ональний прорив» на ╕нвестиц╕йний ринок Китаю. У грудн╕ «прориватися» буде вже Центр: у Гонконз╕ ╕ Шанха╖ в╕дбудеться черговий етап road show — презентац╕я ╕нвестиц╕йних пропозиц╕й Укра╖ни в 16 пров╕дних ф╕нансових центрах св╕ту Державним агентством ╕з ╕нвестиц╕й та управл╕ння нац╕ональними проектами.

Ольга ТАНАС╤ЙЧУК

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9638

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков