Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
ВИБОРИ БУДУТЬ ЗА ЗМ╤ШАНОЮ СИСТЕМОЮ, БЕЗ УЧАСТ╤ БЛОК╤В

Актуально!

Верховна Рада Укра╖ни ухвалила в ц╕лому закон Укра╖ни «Про вибори народних депутат╕в». Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за ухвалення в╕дпов╕дного р╕шення проголосували 366 народних депутат╕в з 404 заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
Зокрема «за» проголосували 187 депутат╕в в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, 62 — в╕д «БЮТ-Батьк╕вщини», 36 — НУ-НС, 24 — КПУ, «Реформи заради майбутнього» — 19, Народна парт╕я — 20, позафракц╕йн╕ — 18.
Законом передбачено, що вибори проводитимуться за зм╕шаною системою — 225 депутат╕в обираються в загальнодержавному багатомандатному окруз╕ за виборчими списками в╕д пол╕тичних парт╕й, а 225 — за мажоритарною системою.
Виборчий процес чергових вибор╕в розпочина╓ться за 90 дн╕в до дня голосування.
Участь у виборах беруть т╕льки пол╕тичн╕ парт╕╖, а участь блок╕в пол╕тичних парт╕й не передбачена.
Кр╕м того, законом визначено, що суб’╓ктами подання кандидатур до складу окружних виборчих ком╕с╕й ╓ пол╕тична парт╕я, депутатська фракц╕я, яка заре╓стрована в апарат╕ ВР поточного скликання та вс╕ пол╕тичн╕ парт╕╖ — суб’╓кти виборчого процесу.
Кандидат у народн╕ депутати може висуватися як за списком пол╕тично╖ парт╕╖, так ╕ одночасно в одномандатному окруз╕.
Обраною до Верховно╖ Ради вважа╓ться пол╕тична парт╕я, що отримала м╕н╕мум 5% голос╕в виборц╕в ╕ кандидат за мажоритарним округом, який одержав б╕льш╕сть голос╕в виборц╕в, як╕ взяли участь у голосуванн╕.
Зг╕дно з законом документом, який п╕дтверджу╓ особу та громадянство Укра╖ни виборця на виборах депутат╕в, ╓: паспорт громадянина Укра╖ни; тимчасове посв╕дчення громадянина Укра╖ни (для ос╕б, недавно прийнятих до громадянства Укра╖ни); картка (дов╕дка) установи виконання покарань або сл╕дчого ╕золятора, що повинна м╕стити: пр╕звище, ╕м’я, по батьков╕, число, м╕сяць, р╕к народження, громадянство, фотокартку особи, п╕дпис кер╕вника та печатку установи (для ос╕б, як╕ перебувають в установах виконання покарань або сл╕дчих ╕золяторах); паспорт громадянина Укра╖ни для ви╖зду за кордон; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; в╕йськовий квиток (виключно для в╕йськовослужбовц╕в строково╖ служби).
Ус╕ парт╕╖ — суб’╓кти виборчого процесу — мають р╕вн╕ права ╕ можливост╕ брати участь у виборчому процес╕. Депутатом може бути обраний громадянин Укра╖ни, який на день вибор╕в досяг двадцяти одного року, ма╓ право голосу ╕ прожива╓ в Укра╖н╕ протягом останн╕х п’яти рок╕в. Не може бути висунутий кандидатом та обраний депутатом громадянин, який ма╓ судим╕сть за вчинення умисного злочину, якщо ця судим╕сть не погашена ╕ не знята у встановленому законом порядку.
Право висування кандидат╕в у депутати належить громадянам Укра╖ни, як╕ мають право голосу. Це право реал╕зу╓ться ними через парт╕╖ або шляхом самовисування.
В╕дпов╕дно до закону вибори депутат╕в проводяться у загальнодержавному окруз╕, який включа╓ в себе всю територ╕ю Укра╖ни, та у 225 одномандатних округах, що утворюються Центральною виборчою ком╕с╕╓ю та ╕снують на пост╕йн╕й основ╕. Виборч╕ д╕льниц╕ утворюються з чисельн╕стю в╕д двадцяти до двох тисяч п’ятисот виборц╕в.
Виборч╕ д╕льниц╕ под╕ляються на:
1) мал╕ — з чисельн╕стю виборц╕в до 500 ос╕б;
2) середн╕ — з чисельн╕стю виборц╕в в╕д 500 до 1500 ос╕б;
3) велик╕ — з чисельн╕стю виборц╕в понад 1500 ос╕б.
Суб’╓ктами подання кандидатур до складу окружних виборчих ком╕с╕й ╓:
пол╕тична парт╕я, депутатська фракц╕я яко╖ заре╓стрована в Апарат╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни поточного скликання; вс╕ пол╕тичн╕ парт╕╖ — суб’╓кти виборчого процесу.
Витрати на п╕дготовку ╕ проведення вибор╕в депутат╕в зд╕йснюються виключно за рахунок кошт╕в Державного бюджету Укра╖ни, вид╕лених на п╕дготовку та проведення вибор╕в депутат╕в, та кошт╕в виборчих фонд╕в парт╕й, кандидати у депутати в╕д яких заре╓строван╕ в загальнодержавному окруз╕, кандидат╕в у депутати в одномандатних округах.
Парт╕я, кандидати у депутати в╕д яко╖ заре╓строван╕ в загальнодержавному окруз╕, кандидат у депутати в одномандатному окруз╕ для ф╕нансування сво╓╖ передвиборно╖ аг╕тац╕╖ зобов’язан╕ утворити власний виборчий фонд, що форму╓ться в порядку, встановленому цим Законом.
Виборчий фонд парт╕╖ форму╓ться за рахунок власних кошт╕в парт╕╖, а також добров╕льних внеск╕в ф╕зичних ос╕б.
Виборчий фонд кандидата у депутати в одномандатному окруз╕ форму╓ться за рахунок його кошт╕в та добров╕льних внеск╕в ф╕зичних ос╕б. Добров╕льний внесок до виборчого фонду одн╕╓╖ парт╕╖ не може перевищувати чотирьохсот розм╕р╕в м╕н╕мальних зароб╕тних плат, кандидата у депутати в одномандатному окруз╕ — двадцяти розм╕р╕в м╕н╕мальних зароб╕тних плат. Власн╕ кошти парт╕╖, кандидата у депутати в одномандатному окруз╕, як╕ перераховуються на в╕дпов╕дний рахунок, не п╕длягають обмеженням за сумою ╕ к╕льк╕стю перерахувань. Забороня╓ться робити добров╕льн╕ внески до виборчого фонду: ╕ноземцям та особам без громадянства; анон╕мним жертводавцям (без зазначення в плат╕жному документ╕ в╕домостей, передбачених частиною четвертою ц╕╓╖ статт╕).
В╕дпов╕дно до закону висування кандидат╕в у депутати парт╕ями розпочина╓ться за дев’яносто ╕ зак╕нчу╓ться за с╕мдесят дев’ять дн╕в до дня голосування. Одна ╕ та ж особа може бути включена до виборчого списку кандидат╕в у депутати в╕д парт╕╖ та висунута лише в одному з одномандатних виборчих округ╕в в порядку висування парт╕╓ю або в порядку самовисування.
Окр╕м того, парт╕я, яка висунула виборчий список кандидат╕в у депутати у загальнодержавному окруз╕, до подання документ╕в Центральн╕й виборч╕й ком╕с╕╖ для ре╓страц╕╖ кандидат╕в у депутати вносить в безгот╕вковому порядку на спец╕альний рахунок Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ грошову заставу в розм╕р╕ двох тисяч м╕н╕мальних розм╕р╕в зароб╕тно╖ плати. Парт╕я, яка висунула кандидата в депутати в одномандатному окруз╕, кандидат у депутати, який балоту╓ться в одномандатному окруз╕ в порядку самовисування, до подання документ╕в Центральн╕й виборч╕й ком╕с╕╖ для ре╓страц╕╖ вносить на спец╕альний рахунок Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ грошову заставу в розм╕р╕ дванадцяти м╕н╕мальних розм╕р╕в зароб╕тно╖ плати.
В╕дпов╕дно до закону забороня╓ться використання прим╕щень орган╕в державно╖ влади, орган╕в влади Автономно╖ Республ╕ки Крим та орган╕в м╕сцевого самоврядування, для проведення передвиборно╖ аг╕тац╕╖ за рахунок кошт╕в виборчих фонд╕в парт╕й, кандидат╕в у депутати в одномандатному окруз╕. Забороня╓ться розм╕щення аг╕тац╕йних матер╕ал╕в та пол╕тично╖ реклами на будинках ╕ в прим╕щеннях орган╕в державно╖ влади, орган╕в влади Автономно╖ Республ╕ки Крим та орган╕в м╕сцевого самоврядування, п╕дпри╓мств, установ ╕ орган╕зац╕й державно╖ та комунально╖ форми власност╕. Забороня╓ться розм╕щення пол╕тично╖ реклами в одному блоц╕ з комерц╕йною чи соц╕альною рекламою.
Розм╕щення нос╕╖в пол╕тично╖ реклами на зовн╕шн╕й поверхн╕ та всередин╕ транспортних засоб╕в громадського користування, у тому числ╕ такс╕, розм╕щення пол╕тично╖ реклами у прим╕щеннях та на буд╕влях станц╕й метропол╕тену, автобусних та зал╕зничних вокзал╕в, порт╕в та аеропорт╕в, а також розповсюдження матер╕ал╕в передвиборно╖ аг╕тац╕╖, у тому числ╕ пол╕тично╖ реклами через телерад╕отрансляц╕йн╕ або ╕нш╕ ╕нформац╕йн╕ мереж╕ спов╕щення пасажир╕в та ╕нформац╕йн╕ табло у прим╕щеннях станц╕й та вагонах метропол╕тену, автобусних та зал╕зничних вокзал╕в, порт╕в та аеропорт╕в, у транспортних засобах громадського користування забороня╓ться.
Цим законом забороня╓ться розповсюдження зав╕домо недостов╕рних або наклепницьких в╕домостей про парт╕ю — суб’╓кта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостов╕рний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.
В╕дпов╕дно до закону у раз╕ встановлення судом при розгляд╕ виборчого спору повторного або одноразового грубого порушення засобом масово╖ ╕нформац╕╖ вимог цього Закону суд прийма╓ р╕шення про тимчасове (до зак╕нчення виборчого процесу) зупинення д╕╖ л╕ценз╕╖ або про тимчасову заборону (до зак╕нчення виборчого процесу) випуску друкованого видання.
Законом також забороня╓ться проводити передвиборну аг╕тац╕ю, що супроводжу╓ться наданням виборцям, закладам, установам, орган╕зац╕ям кошт╕в або безоплатно чи на п╕льгових умовах товар╕в (кр╕м товар╕в, що м╕стять в╕зуальн╕ зображення назви, символ╕ки, прапора парт╕╖, за умови, що варт╕сть таких товар╕в не перевищу╓ три в╕дсотки м╕н╕мального розм╕ру зароб╕тно╖ плати), послуг, роб╕т, ц╕нних папер╕в, кредит╕в, лотерейних б╕лет╕в, ╕нших матер╕альних ц╕нностей. Така передвиборна аг╕тац╕я або надання виборцям, закладам, установам, орган╕зац╕ям кошт╕в або безоплатно чи на п╕льгових умовах товар╕в, послуг, роб╕т, ц╕нних папер╕в, кредит╕в, лотерейних б╕лет╕в, ╕нших матер╕альних ц╕нностей, що супроводжу╓ться закликами або пропозиц╕ями голосувати або не голосувати за певну парт╕ю чи кандидата у депутати або згадуванням назви парт╕╖ чи ╕мен╕ кандидата, вважа╓ться непрямим п╕дкупом виборц╕в.
Кандидати у депутати, включен╕ до виборчого списку парт╕╖, який отримав менше п’яти в╕дсотк╕в голос╕в виборц╕в, у в╕дношенн╕ до сумарно╖ к╕лькост╕ голос╕в виборц╕в, поданих за кандидат╕в у депутати, включених до виборчих списк╕в парт╕й права на участь у розпод╕л╕ депутатських мандат╕в не мають. Депутатськ╕ мандати розпод╕ляються м╕ж виборчими списками парт╕й пропорц╕йно до к╕лькост╕ отриманих голос╕в виборц╕в кандидатами у депутати, включеними до виборчих списк╕в парт╕й.
Зг╕дно з законом у виборчому бюлетен╕ не буде графи «проти вс╕х».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9643

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков