Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
ГОЛОДОМОР В УКРА╥Н╤ БУВ ОДНИМ З НАЙБ╤ЛЬШИХ ЗЛОЧИН╤В КОМУН╤ЗМУ

Це був геноцид...

ГОЛОДОМОР В УКРА╥Н╤ БУВ ОДНИМ З НАЙБ╤ЛЬШИХ ЗЛОЧИН╤В КОМУН╤ЗМУ

Голодомор в Укра╖н╕ був жахливою трагед╕╓ю ╕ одним з найб╕льших злочин╕в комун╕зму. Про це наголошу╓ться у заяв╕, розповсюджен╕й оф╕сом прес-секретаря Б╕лого дому з нагоди Дня пам’ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕.
«У час, коли ми в╕дзнача╓мо 20-ту р╕чницю Незалежност╕ Укра╖ни, яка ╓ св╕дченням сили духу та р╕шучост╕ народу Укра╖ни, ми також згаду╓мо про жертви, понесен╕ 78 рок╕в тому п╕д час катастроф╕чного голоду, який отримав назву Голодомор — або «смерть в╕д голоду», — йдеться в заяв╕. — Ця жахлива трагед╕я, що сталася через навмисне захоплення врожаю ╕ господарств по вс╕й Укра╖н╕ Йосипом Стал╕ним, була одним з найб╕льших злочин╕в комун╕зму», — говориться в заяв╕.
«П╕сля ц╕╓╖ грубо╖ ╕ навмисно╖ спроби зламати волю народу Укра╖ни, укра╖нц╕ проявили велику мужн╕сть ╕ ст╕йк╕сть. Створення гордо╖ ╕ незалежно╖ Укра╖ни двадцять рок╕в тому демонстру╓ вражаючу глибину любов╕ укра╖нського народу до свободи ╕ незалежност╕», — п╕дкреслюють у Б╕лому дом╕.
«США ц╕нують дружбу м╕ж нашими народами ╕ висловлюють сво╖ глибок╕ сп╕вчуття з цього сумного приводу. Згадуючи цю трагед╕ю, ми знову зобов’язу╓мося ╕ п╕дтверджу╓мо нашу сп╕льну р╕шуч╕сть запоб╕гти можливост╕ повторення под╕бних траг╕чних д╕й у майбутньому», — зазнача╓ться в заяв╕.

Натал╕я КОСТ╤НА

ПАМ’ЯТНИК ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ ВСТАНОВЛЯТЬ У ВАШИНГТОН╤

Предстоятель Укра╖нсько╖ Греко-Католицько╖ церкви блаженн╕йший Святослав (Шевчук), у рамках свого в╕зиту в США, освятив м╕сце в центр╕ американсько╖ столиц╕, де буде споруджено пам’ятник жертвам Голодомору. Про це пов╕домля╓ прес-служба УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ очолив молебень до Богородиц╕ в храм╕ Пресвято╖ родини. Кр╕м того, глава УГКЦ пров╕в ряд зустр╕чей з конгресменами та представниками Держдепартаменту США, а також зустр╕вся з Надзвичайним ╕ Повноважним Послом Укра╖ни в США Олександром Моциком. Також в╕н дав ╕нтерв’ю Мирослав╕ Гонгадзе в програм╕ «Час-Тайм».
«Наша Церква ╓ глобальною, ╕ скр╕зь, де б’╓ться укра╖нське серце, там б’╓ться серце укра╖нського душпастиря... Сьогодн╕ наша Церква в╕д╕гра╓ в сусп╕льств╕ роль морального авторитету, який ми крок за кроком намагалися представити. Кр╕м того, наша Церква ╓ потужним голосом Укра╖ни ╕ укра╖нства в усьому св╕т╕», — сказав блаженн╕йший Святослав.
В╕зит блаженн╕йшого Святослава в США завершився 21 листопада.

УВКР ЗАКЛИКА╢ ВЛАДУ УКРА╥НИ ВИЗНАТИ ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ

Укра╖нська всесв╕тня координац╕йна рада заклика╓ нин╕шню владу Укра╖ни визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом укра╖нсько╖ нац╕╖, тим б╕льше, що на сьогодн╕ вже десятки держав сол╕даризувалися з Укра╖ною ╕ засуджують комун╕стичний геноцид укра╖нц╕в 1932-1933 рр., внасл╕док якого загинули м╕льйони ╕ м╕льйони невинних чолов╕к╕в, ж╕нок ╕ д╕тей.
Про це йдеться у передан╕й агентству УН╤АН заяв╕ Укра╖нсько╖ всесв╕тньо╖ координац╕йно╖ ради з нагоди 78-о╖ р╕чниц╕ Голодомору 1932-1933 рр. Автори заяви звертаються також до укра╖нських громад за межами Укра╖ни з проханням продовжити сво╖ зусилля щодо визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом укра╖нсько╖ нац╕╖ у тих кра╖нах, де ще не прийнято в╕дпов╕дного р╕шення.
Також у заяв╕ м╕ститься заклик до громадськост╕ Укра╖ни взяти активну участь у поминанн╕ жертв Голодомору традиц╕йно в останню суботу листопада. «Нехай жалобн╕ з╕брання б╕ля пам’ятних знак╕в, тиха хода до м╕сць упоко╓ння загиблих ╕ запалена св╕чка у в╕кн╕ стане нашою даниною пам’ят╕ безвинно страчених», — йдеться у заяв╕.

НА УКРА╥НЦЯХ ВИПРОБУВАЛИ «НАЙДЕШЕВШУ ЗБРОЮ МАСОВОГО ЗНИЩЕННЯ»

Укра╖нський народ ╕ весь цив╕л╕зований св╕т дос╕ оч╕кують на достеменне вивчення Голодомору ╕ розв╕нчання м╕ф╕в про геноцид укра╖нц╕в у 1932-1933 роках ХХ ст. Про це заявив предстоятель Укра╖нсько╖ Греко-Католицько╖ церкви Святослав (Шевчук) у Нью-Йорку, пов╕домля╓ Департамент ╕нформац╕╖ УГКЦ.
Блаженн╕йший Святослав наголосив, що под╕╖ 1932-1933 рок╕в ╓ досить малов╕домими. На його думку, ще не вс╕ в Укра╖н╕ мають в╕двагу говорити про них правду, часто ц╕ под╕╖ замовчуються з ╕деолог╕чних чи нав╕ть опортун╕стичних причин.
В╕н назвав великим позитивом те, що сьогодн╕ принаймн╕ н╕хто не може заперечити того, що Укра╖на – житниця ╢вропи, пережила не один голод. «Це лихо з р╕зних причин пронеслося по землях Укра╖ни у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Однак найб╕льш жахливим ╕ штучно викликаним голодом, якого, на щастя, н╕коли не зазнали ╕нш╕ народи колишнього Радянського Союзу, був великий голод 1932-1933 рок╕в. Нав╕ть сьогодн╕ нам досить важко назвати точну к╕льк╕сть жертв цього злочину. Найостанн╕ш╕ досл╕дження кажуть, що за один р╕к померло щонайменше 4 м╕льйони людей», – наголосив глава УГКЦ.
В╕н нагадав, що цей штучний голод, викликаний в один ╕з найб╕льш урожайних рок╕в на укра╖нських чорноземах, був ретельно спланований урядом Радянського Союзу. На думку предстоятеля УГКЦ, це було випробовування «найдешевшо╖ у св╕т╕ збро╖ масового знищення».
В╕н нагадав, що ця акц╕я геноциду укра╖нського народу була зд╕йснена у три етапи: перший – в╕докремити укра╖нську етн╕чну територ╕ю в╕д решти територ╕╖ Союзу ╕ створити в╕йськову, ╕деолог╕чну та ╕нформац╕йну ╖╖ ╕золяц╕ю; другий – насильно вилучити у дек╕лька етап╕в ус╕ без винятку продукти харчування, як╕ мало населення ╕ як╕ цього року дала земля; трет╕й – залишити пов╕льно вмирати м╕льйони людей у страшних муках голоду без можливост╕ надати ╖м допомогу чи дозволити шукати харчування в ╕нших м╕сцях.
Блаженн╕йший Святослав вважа╓, що голод г╕рший за концтабори. «Пов╕льно вмирати з голоду ╓ наст╕льки жахливим, що одна ж╕нка, яка пережила цей голод у дитинств╕, а пот╕м була в’язнем Аушв╕ца, пор╕внюючи ц╕ дв╕ тортури, стверджувала, що голод ╓ чимось набагато страшн╕шим в╕д концентрац╕йного табору, бо нав╕ть в Аушв╕ц╕ давали щось ╖сти. Ус╕ т╕, хто дивом вижив у часи Голодомору, одноголосно стверджують, що голод ╓ чимось страшн╕шим нав╕ть за в╕йну, оск╕льки на в╕йн╕ хтось усе-таки може врятуватися, а в╕д такого штучного голоду спас╕ння практично не було», – зауважив глава УГКЦ.
На його думку, голод не лише нищить т╕ло, а й «глибоко ранить людську душу, зароджу╓ в н╕й страх, що парал╕зу╓ волю для спротиву т╕й ╕деолог╕╖, яка забира╓ свободу, ╕ цей страх переда╓ться в╕д покол╕ння до покол╕ння. Ц╕ рани можна зц╕лити лише за допомогою пам’ят╕». Ось чому, на його переконання, пам’ятати про ц╕ под╕╖ ╓ важливим не лише для зц╕лення ран минулого, але й щоб запоб╕гти повторенню под╕бних злочин╕в у майбутньому.
Водночас предстоятель УГКЦ наголосив, що пам’ятаючи про укра╖нський геноцид, «ми не шука╓мо соб╕ ворог╕в, на котрих би хот╕ли вилити наш б╕ль ╕ з ними поквитатися. Ми ╓ християнським народом. До ц╕╓╖ пам’ят╕ нас кличе наше християнське сумл╕ння, яке ц╕╓ю пам’яттю хоче проголосити усьому св╕ту правду про ц╕ под╕╖ ╕ саме правдою про них попередити ╕ запоб╕гти новим злочинам проти людства будь-яко╖ ╕деолог╕╖».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9647

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков