Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АДЕЛЬ СТАН╤СЛАВСЬКА: Я ТА, ЩО ТРИМА╢ СВ╤Т
Сьогодн╕ господинею Поетично╖ Св╕тлиц╕ ╓ Адель Стан╕славська. Справжн╓ ╕м'я – Олександра...


«РИМОВАНИЙ ╤РП╤НЬ»
3 жовтня в столичному Будинку письменник╕в в╕дбулася презентац╕я зб╕рника поез╕╖ «Римований...


«ЯК ДАЛ╤ ЛОВИТИМЕШ ГАВИ - НЕ БУДЕ У ТЕБЕ ДЕРЖАВИ!»
Наше покол╕ння на цих знущаннях повинно поставити крапку. Щоб н╕коли ╕ н╕кому не хот╕лося б╕льше...


ЗАХИСТИ, ПОКРОВО-МАТИ!
День Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ — велике християнське свято, яке щор╕чно в╕дзнача╓мо 14...


ТА╥НА СЛОВА
У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
ОГОЛОШУ╢ТЬСЯ КОНКУРС НА СТВОРЕННЯ ПАМ’ЯТНИКА ВИШИВАЛЬНИЦ╤ В╤Р╤ РО╥К

До уваги арх╕тектор╕в, дизайнер╕в, художник╕в ╕ скульптор╕в! Родина Ро╖к В╕ри Серг╕╖вни сп╕льно з ДО «В╤КЦ», Кримською орган╕зац╕╓ю НСХУ ╕ редакц╕╓ю газети «Кримська св╕тлиця» оголошують конкурс на створення пам’ятника на могил╕ Героя Укра╖ни, заслуженого майстра народно╖ творчост╕ Укра╖ни Ро╖к В╕ри Серг╕╖вни.
1. Мета конкурсу: створення пам’ятника в нац╕ональному стил╕ з урахуванням орнамент╕в, створених В. С. Ро╖к.
2. Жур╕ конкурсу склада╓ться з член╕в родини В. С. Ро╖к. До його складу входять також Н╕к╕т╕н С. О. — скульптор, член Кримсько╖ ф╕л╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни, ╢рмаков В. Е. — генеральний директор ДО «Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр», Качула В. В. — головний редактор газети «Кримська св╕тлиця», Вдовиченко ╤. ╤. — директор музею ╤стор╕╖ м╕ста С╕мферополь, Лавренюк С. П. — учениця В. С. Ро╖к.
3. Порядок ╕ строки проведення конкурсу.
3.1. На конкурс приймаються роботи з ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни.
3.2. Конкурсн╕ роботи приймаються на будь-яких нос╕ях впродовж 90 дн╕в з дня публ╕кац╕╖ положення про конкурс у газет╕.
3.3. У над╕сланих матер╕алах учасники конкурсу повинн╕ вказати сво╖ дан╕ та адресу. До конкурсних роб╕т повинн╕ додаватися коротк╕ пояснювальн╕ записки з зазначенням матер╕ал╕в, використаних для пам’ятника.
3.4. На конкурс приймаються не б╕льше 5-ти роб╕т одного автора.
3.5. Над╕слан╕ роботи не повертаються.
3.6. Конкурсн╕ роботи можна надсилати на адресу редакц╕╖ або В╤КЦ з прим╕ткою «На конкурс «Надгробок на могил╕ В. С. Ро╖к». (ukriccenter@gmail.com, м. С╕мферополь, вул. Павленка, 48, АР Крим, 95051).
3.7. П╕дсумки конкурсу жур╕ п╕дбива╓ протягом 20 дн╕в з дня зак╕нчення конкурсу.
4. Процедура визначення переможц╕в конкурсу.
4.1. Роботи оц╕нюються за такими критер╕ями:
— в╕дпов╕дн╕сть мет╕ конкурсу;
— художн╕й р╕вень роботи — використання мотив╕в укра╖нсько╖ народно╖ вишивки;
— ориг╕нальн╕сть ╕де╖;
— як╕сть виконання.
4.2. Р╕шення жур╕ ╓ остаточним ╕ публ╕ку╓ться в газет╕ «Кримська св╕тлиця».
4.3. За висновками конкурсу визнача╓ться переможець, який нагороджу╓ться грошовою прем╕╓ю у розм╕р╕ 5 тис. грн.
4.4. Переможець може отримати винагороду особисто в редакц╕╖ газети п╕сля публ╕кац╕╖ висновк╕в конкурсу. ╤ногородн╕м винагорода може бути над╕слана поштою.
4.5. Якщо переможець виявить бажання виконати свою ╕дею в натур╕, то умови роб╕т будуть з ним обговорюватися безпосередньо з Ро╖ком Вадимом Михайловичем. 
4.6. Автори найб╕льш ц╕кавих роб╕т будуть в╕дзначен╕ книгами, присвяченими творчост╕ Героя Укра╖ни В╕ри Ро╖к.


НА РУШНИКАХ ВМ╤СТИЛОСЯ ЖИТТЯ
 
Червоно-жовтим полум’ям горять клени, сяють золотом крони бер╕з, радують око пишноголов╕ айстри, розливаються озерцями то тут, то там оранжев╕ густоцв╕ття гвоздик... Жовтень... Саме в день Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ в галере╖ образотворчого мистецтва очам в╕дв╕дувач╕в в╕дкрилося диво вишивок нашо╖ землячки, почесного громадянина Лубен, Героя Укра╖ни В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к. Авторки нема╓ серед живих, а вони продовжують дивувати людей сво╖м п╕днесеним настро╓м, л╕ризмом, досконал╕стю, веселими кольорами, новизною бачення сусп╕льних явищ, природи, що нас оточу╓.
Ще за життя В╕ра Серг╕╖вна мр╕яла до свого стор╕ччя (воно було в╕дзначене вже без не╖ 25 кв╕тня 2011 року) при╖хати з виставкою «Укра╖нський рушничок» саме в Лубни, найр╕дн╕ше м╕сто з ус╕х, в яких довелося жити чи просто бувати. Не судилося... Тож ╖╖ прижитт╓ве бажання вир╕шив виконати син Вадим Михайлович Ро╖к. В╕н п╕дготував роботи для виставки, присвячено╖ 100-р╕ччю майстрин╕, в Лубенськ╕й галере╖ образотворчого мистецтва.
Урочистост╕ в день в╕дкриття виставки розпочалися з виступу директора кра╓знавчого музею Тамари Дяченко. Вона в╕дзначила великий талант вишивальниц╕, наголосила, що В╕ра Серг╕╖вна була палким патр╕отом Укра╖ни й р╕дного м╕ста, багато зробила для популяризац╕╖ нац╕онально╖ вишивки не лише в Криму, де жила, а й в ус╕х рег╕онах нашо╖ держави та в десятках кра╖н, як╕ в╕дв╕дала з виставкою.
Я особисто познайомилася з В╕рою Серг╕╖вною в р╕к в╕дзначення 1000-л╕ття Лубен, коли в галере╖ демонструвалися ╖╖ роботи. Мене вразило ф╕лософське наповнення панно, рушник╕в, серветок та ╕нших вишивок. А хвилини сп╕лкування в╕дкрили багатий ╕нтелектуальний св╕т ц╕╓╖ талановито╖ ж╕нки, ╖╖ широку ерудиц╕ю, глибок╕ знання р╕зних вид╕в народного мистецтва, одержим╕сть, в╕рн╕сть нац╕ональним традиц╕ям. З того часу наш╕ зв’язки не переривалися. Про це та про смислове навантаження окремих роб╕т, зокрема, рушника «Мир», занесеного в Енциклопед╕ю Укра╖ни, та деяких ╕нших я розпов╕ла присутн╕м на виставц╕. А були тут старшокласники 3-о╖, 7-о╖ шк╕л, шанувальники мистецтва вишивки, декотр╕ з лубенських майстринь.
Хвилююче говорила про дружбу з в╕домою вишивальницею педагог╕чного та учн╕вського колектив╕в школи № 7 ╖╖ директор ╤рина Гринь. Прочитавши про не╖ в газет╕ «Лубенщина» й ╕нших виданнях, вчител╕-ентуз╕асти, серед яких — Любов Васил╕вна Шуть, вир╕шили ближче ознайомитись з творч╕стю майстрин╕, а через деякий час обладнали музейну к╕мнату укра╖нсько╖ вишивки. В╕ра Серг╕╖вна п╕дтримала ╕н╕ц╕ативу, передала для к╕мнати деяк╕ вироби, друкован╕ матер╕али, книги, проспекти сво╖х виставок, десятки фотограф╕й. Тепер це музей укра╖нсько╖ вишивки ╕мен╕ Героя Укра╖ни, почесного громадянина Лубен В╕ри Ро╖к.
Про те, як в╕дзначили мешканц╕ С╕мферополя, митц╕ з Ки╓ва, Полтави, кер╕вники м╕ста й АРК, друз╕ з р╕зних к╕нц╕в Укра╖ни, громадськ╕сть 100-р╕ччя вишивальниц╕, розпов╕ла науковий сп╕вроб╕тник галере╖ Юл╕я Новоселецька, котра побувала в к╕нц╕ кв╕тня в Криму на урочистостях. З уст учениць 7-о╖ школи прозвучав л╕тературно-мистецький монтаж, котрий по╓днав розпов╕дь про головн╕ в╕хи життя ╕ творчост╕ В╕ри Серг╕╖вни, також присвячен╕ ╖й в╕рш╕ лубенц╕в, зокрема, «Ця ж╕нка вишива╓ Укра╖ну» поетеси Натал╕╖ Баклай, ╕ в╕дому п╕сню про мат╕р «Пос╕яла жито...» на слова Бориса Ол╕йника. Укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕ виконали юн╕ бандуристки — учениц╕ дитячо╖ музично╖ школи.
Роботи В╕ри Ро╖к — це г╕мн життю, ╖х можна читати, як поез╕ю, в╕дгадувати захован╕ у в╕зерунках думки, в╕дкривати глибину людських почутт╕в... Не в╕д╕рвати очей в╕д рушник╕в, сорочок, панно, серветок талановито╖ землячки. Лубенц╕ рад╕, що виставка «Укра╖нський рушничок», присвячена 100-р╕ччю в╕д дня ╖╖ народження, зав╕тала в р╕дне м╕сто вишивальниц╕.
Наприк╕нц╕ листопада ця виставка в╕дкри╓ться в Кра╓знавчому музе╖ ╕м. ╤. Са╓нка в с. Вовчик Лубенського району.

╢вген╕я ЛОГВИНЕНКО,
член Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни
м. Лубни

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9658

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков