Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 25.11.2011
ЯК МИ З ГРЕКАМИ ПОДРУЖИЛИСЬ

Дружба — це почуття, без якого нам жити на ц╕й земл╕ просто некомфортно. Ми — це члени Мало╖ академ╕╖ л╕тератури ╕ журнал╕стики. Це почуття да╓ сили, збагачу╓, розвива╓, духовно удосконалю╓. Тому в нашому колектив╕ пост╕йно присутн╓ прагнення п╕дтримувати дружн╕ стосунки з ╕ншими. Так, п’ять рок╕в тому народилася наша дружба з грецькою громадою села Чорноп╕лля Б╕лог╕рського району.
Ми були дуже рад╕, коли чорноп╕льц╕ на наше прохання при╖жджали до нас у школу, а ми ╖здили в гост╕ до них. Виступали з концертною програмою, знайомилися з красивим селом, людьми, звичаями, традиц╕ями грек╕в, як╕ живуть у ц╕й м╕сцевост╕.
А познайомилися так. Щор╕чно наша фестивальна група бере участь у м╕жнародному дитячому творчому конкурс╕ «Рек╕тське суз╕р’я» в Карпатах. Нам треба було представити сво╓ село Сонячну Долину. Колись тут жили греки. Тому хот╕лося розпов╕сти на фестивал╕ не т╕льки про красу кримсько╖ природи, а й показати елементи культури та побуту стародавн╕х грек╕в на наш╕й земл╕. Готувалися ми дуже сумл╕нно ╕ з великим ╕нтересом, а допомагали нам у цьому методично ╕ практично чорноп╕льц╕: костюми, атрибутика, п╕сн╕, танц╕, мова, музика, ╕гри. ╤ на «Рек╕тському Суз╕р’╖-2008» ми завоювали Гран-пр╕, були дуже цьому рад╕ ╕ вдячн╕ нашим друзям.
Дружба наша м╕цн╕╓. 15 жовтня, п╕сля великого свята Покрови, знову в╕дбулася довгооч╕кувана по╖здка до Чорноп╕лля. З╕ свого творчого багажу ми вибрали кращ╕ номери художньо╖ самод╕яльност╕ у подарунок. Адже ця по╖здка вже друга, тож хот╕лося, щоб друз╕ побачили зростання нашо╖ сцен╕чно╖ майстерност╕ ╕ теж долучилися до роботи МАЛ╕Ж.      
Нас знову прив╕тно прийняли в Чорноп╕лл╕ — у Будинку культури (директор Натал╕я Микола╖вна Кас╓╓ва). Зустр╕ч почалася урочистим врученням хл╕ба-сол╕ ╕ молитвою. П╕сля нашого художнього виступу з╕ «словом у в╕дпов╕дь» представив свою програму м╕сцевий ансамбль «Карачоль». Виконували грецьк╕ танц╕ та п╕сн╕ рос╕йською та грецькою мовами (кер╕вники Соф╕я Олександр╕вна К╕фн╕д╕ та Олена Микола╖вна Мещерякова).
Ця по╖здка нас ще б╕льше здружила. Разом з чорноп╕льцями мал╕жани вивчили грецький танець «Хасапосерв╕ко». Друз╕ пригостили нас нац╕ональними стравами: ксеротиганою, долмадак╕╓ю, грецьким салатом. Тутешн╕ учн╕ показали нашим хлопцям село: дитсадок, спортмайданчик, школу, пам’ятник загиблим у роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни во╖нам.
Швидко промайнув час сп╕лкування. Фотографування на пам’ять, обм╕н номерами моб╕льних телефон╕в, усм╕шки на обличчях — все говорило про те, що дружба наша буде тривати й дал╕. А напутн╕ слова кер╕вника грецько╖ громади ╤рини Костянтин╕вни Зеково╖ запам’яталися нам особливо: «Дитина народжу╓ться з любов’ю в душ╕ до вс╕х, хто ╖╖ оточу╓. ╤ наше завдання — вчител╕в, виховател╕в — п╕дтримувати ╕ розвивати це почуття в наших учнях».
«Що ж краще дружби у житт╕? Адже нам друз╕ вс╕м потр╕бн╕», — ц╕ рядки з в╕рша почесного члена МАЛ╕Ж, учителя математики нашо╖ школи Тетяни Семен╕вни Волченково╖, який вона написала спец╕ально для наших друз╕в з Чорноп╕лля, якнайкраще передають наш настр╕й. Дяку╓мо вс╕м, хто нам допомагав ╕ надихав.

Н. П. ОСТРЕЙКО,
вчитель-методист укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, кер╕вник в╕дд╕лення МАЛ╕Ж Сонячнодолинсько╖ школи
м. Судак

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 25.11.2011 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9664

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков