Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 16.12.2011
У МУЗЕЮ – ЮВ╤ЛЕЙ

9 грудня одразу трьома виставками Центральний музей Тавриди в╕дзначив сво╓ 90-р╕ччя. А перш н╕ж в╕дв╕дувач╕ вирушили ознайомлюватися з експозиц╕╓ю, яка давала уявлення про д╕яльн╕сть музею за цей чималий терм╕н, в╕дбулася урочиста частина цього заходу – з виступами та перер╕занням стр╕чки п╕д пильним оком численних фотокамер та ╕нших засоб╕в ув╕чнення святкових под╕й.
Першим мав слово директор музею Андр╕й Мальг╕н, який розпов╕в про непросту долю музею, нев╕д’╓мну в╕д дол╕ ус╕╓╖ кра╖ни. Болючого удару по його кер╕вництву завдали стал╕нськ╕ репрес╕╖, яких зазнали дво╓ директор╕в ц╕╓╖ установи. А сам╕ експонати зазнали удару дещо п╕зн╕ше – в роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни. Та життя на цьому не зупинилося – сьогодн╕ музей нарахову╓ 120 тис. експонат╕в. Андр╕й Мальг╕н подякував кримськ╕й влад╕, яка сприя╓ розвитков╕ музею, а високопосадовц╕, в свою чергу, беручи участь в урочист╕й церемон╕╖, знайшли тепл╕ слова для музейних прац╕вник╕в та наголосили на особлив╕й рол╕, яку мають в╕д╕гравати музе╖ у вихованн╕ юних кримчан, як це ╕ було завжди. А ще заступник голови ВР АРК Григор╕й ╤оффе та м╕н╕стр культури Альона Плак╕да зробили «компл╕мент» музе╓в╕ стосовно його далеко не критичного в╕ку, бо в Криму ╓ й такий, що може похвалитися сво╓ю 200-р╕чною ╕стор╕╓ю.
На свят╕, як ╕ годиться, були й подарунки. Особливий – з рук генерального консула Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Криму В.Андр╓╓ва. Це була картина ╕з зображенням самого музею. Подарунком можна вважати ╕ налагодження сп╕вроб╕тництва з Рос╕╓ю в арх╕вн╕й сфер╕, яке збагатило музей коп╕ями ран╕ше недоступних документ╕в. Сам же директор музею теж д╕став заохочення. Йому було вручено диплом Асоц╕ац╕╖ музе╖в ╕ запов╕дник╕в Криму, яку очолю╓ В’ячеслав Пересунько, котрий розпов╕в про попередн╕ «м╕сця дислокац╕╖» головного музею Тавриди та про плани на майбутн╓, зокрема, створення мемор╕ально╖ квартири Алемдара Караманова.
Св╕й внесок до свята зробили ╕ буд╕вельники, виконавши велик╕ ремонтн╕ та реставрац╕йн╕ роботи.
Ц╕кавим виявилося ╕ ознайомлення з музейними експозиц╕ями. Щодо Центрального музею Тавриди (до 2006 р. – Кримський кра╓знавчий музей), то тут можна було дов╕датися не лише про його ╕стор╕ю, але й про структуру. До його складу входять л╕тературно-мемор╕альний будинок-музей ╤лл╕ Сельв╕нського, Алуштинський ╕сторико-кра╓знавчий музей, б╕бл╕отека «Таврика», яка м╕стить ун╕кальне з╕брання л╕тератури про Крим, видано╖ у XVII-XX стол╕ттях, ╕ нарахову╓ у сво╓му фонд╕ 40 тис. том╕в.
Як розпов╕ла музейний прац╕вник Олена Вишневська, насправд╕ ╕стор╕я музею, який мав тод╕ ╕ншу назву, почина╓ться значно ран╕ше ╕ становить 127 рок╕в. Вона привернула увагу присутн╕х до старовинних книг ╕з приватно╖ колекц╕╖, ж╕ночих прикрас, куточка, що характеризував радянську епоху в св╕тл╕ трудових досягнень ╖╖ громадян.
Дал╕ гост╕ попрямували в залу, присвячену ╕стор╕╖ Криму, де представлен╕ епохи зал╕за, бронзи, каменю, античн╕сть, ранн╓ Середньов╕ччя та подальш╕ пер╕оди нашо╖ минувшини. Тут можна було ознайомитися з тисячами археолог╕чних експонат╕в, серед яких — вироби ╕з каменю, бронзи, зал╕за, шк╕ри, тканини. А ще це — керам╕ка, зброя, витвори мистецтва, як╕ приходять на зм╕ну прим╕тивним речам. ╤ ось уже чару╓ око половецька кам’яна скульптура, височ╕ють античн╕ амфори. Невже все це д╕йсно — осколки колись багатого на под╕╖ ╕ явища життя?
У трет╕й зал╕ можна досхочу надивитися на грош╕, дорогоц╕нн╕ матер╕али та ювел╕рн╕ прикраси. Виставка ця назива╓ться «Скарбниця кримсько╖ Гот╕╖». Ц╕каво спостер╕гати незвичн╕ тенденц╕╖ в одяз╕, р╕зноман╕тн╕ пряжки, д╕адеми, сережки, брошки, масивн╕, важк╕, як╕ не дуже гармонують ╕з сучасним поняттям краси, тим б╕льше – гламуру.
Под╕бним чином прикрашали ╕ коней, на яких, окр╕м збру╖, було чимало зайвого, зате красивого.
Тут можна пор╕вняти сарматський ж╕ночий костюм ╕з готським. На так╕ та ╕нш╕ знах╕дки особливо багатими виявилися кримськ╕ села Лучисте, М╕чур╕не, Дружне.
Але все це, звичайно ж, зовс╕м не розпов╕дь про Центральний музей Тавриди ╕ нав╕ть не загальний огляд його експонат╕в, а лише запрошення в╕дв╕дати його затишн╕ зали ╕ б╕льше д╕знатися про малов╕доме.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 16.12.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9742

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков