Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.12.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.12.2011
РАДУ╢ СВ╤Т «РАДОНИЦЯ»!

У сучасному шоу-б╕знесовому, теле-брутальному, дико-кап╕тал╕стичному цин╕чному св╕т╕ дуже непросто вберегти душ╕. Наш╕ доросл╕ — загартован╕, а що говорити про наших д╕тей?
Та все ж це можливо! Не перевелися ще в Криму ентуз╕асти, як╕ допомагають д╕тям не лише розкрити сво╖ таланти й найкращ╕ духовн╕ якост╕, але й спрямовують ╖х на збагачення цього св╕ту духовн╕стю. ╤ один ╕з найяскрав╕ших приклад╕в цього — ╓диний у Криму дитячий автентичний фольклорний ансамбль «Радониця».
Почалося все з маленько╖ Оленки Пол╓тн╓во╖. ╥╖ батько, кер╕вник народного хору, прищепив д╕вчинц╕ любов до фольклорно╖ музики. Зак╕нчивши Ки╖вський нац╕ональний ун╕верситет культури ╕ мистецтв за фахом «Кер╕вник хорового колективу», вона пере╖хала до С╕мферополя. А у листопад╕ 1999 року — заснувала фольклорний ансамбль «Радониця», чи╖м кер╕вником залиша╓ться ╕ дос╕. Наймолодш╕й учасниц╕ ансамблю лише п’ять рочк╕в, але сп╕ва╓ вона вже майже як профес╕онал, найстаршим — до п’ятнадцяти.
Назва «Радониця» з’явилася не в╕дразу. За словами Олени Микола╖вни, вона довго над цим м╕ркувала, оск╕льки хот╕ла дати г╕дну назву ун╕кальному дитячому колективу, у майбутн╕х творчих перемогах якого н╕ на мить не сумн╕валася. Зупинилася на «Радониц╕», бо етимолог╕чно назва сходить до радост╕ за св╕й р╕д, його ╕стор╕ю, кор╕ння, уславлення ╕ продовження, а саме цим юн╕ учасники колективу ╕ займаються. Вони в╕дроджують ус╕ т╕ укра╖нськ╕ п╕сн╕ та традиц╕╖, що мало не були втрачен╕ впродовж в╕к╕в. Окр╕м традиц╕йного виконання фольклору, колектив ще освою╓ ╕ пласт духовно╖ народно╖ музики: це в╕рш╕, кантати ╕ псалми, а також духовн╕ сп╕ви, рел╕г╕йн╕ розсп╕ви.
Сам╕ учасники з╕знаються, що п╕знають багато нового не лише ╕з тих фольклорних та високодуховних твор╕в, як╕ вивчають, але й завдяки ╕ншим виконавцям. Наприклад, нещодавно п╕д час фестивалю «Червона рута» вони спостер╕гали за надзвичайно колоритним обрядом гуцульського вес╕лля. Н╕чого красив╕шого ╖м ще не доводилося бачити!
На рахунку цих молодих талант╕в понад 60 перемог у р╕зноман╕тних конкурсах та фестивалях. Серед них: XI М╕жнародний фестиваль-конкурс вокального ╕ хорового мистецтва ╕м. Ф. ╤. Шаляп╕на (гран-пр╕ в ном╕нац╕╖ «Народний вокал»), V Всекримський фестиваль «П╕сня — душа народу, Х╤╤ Всеукра╖нський фестиваль «Червона рута» (виконання обряд╕в) та багато ╕нших.
Окр╕м гуртових виступ╕в, деяк╕ з д╕тей займаються й сольною кар’╓рою. Наприклад, наймолодша Св╕тланка нещодавно пос╕ла призове м╕сце у м╕ському конкурс╕ юних сп╕вак╕в.
За словами Олени Микола╖вни, основною метою творчо╖ д╕яльност╕ колективу ╓ вивчення, засво╓ння ╕ в╕дтворення культурних традиц╕й укра╖нського, рос╕йського та ╕нших народ╕в. Учасники колективу, в╕дновлюючи, реконструюючи традиц╕йний одяг сво╖х прабабусь, сам╕ шиють соб╕ костюми з тканин, схожих на старовинн╕, тчуть пояси, виготовляють головн╕ убори, нижуть б╕сер, вишивають.
Завдяки сво╖м старанням та перемогам д╕ти вже змогли побувати у таких кра╖нах, як Франц╕я та Н╕дерланди, а незабаром до списку при╓дна╓ться ╕ Грец╕я. П╕д час цих подорожей хлопц╕ та д╕вчата ознайомилися з новими для себе культурами та народними традиц╕ями, побували у багатьох музеях та знайшли нових друз╕в.
Нин╕шн╕ учасники д╕знавалися про ансамбль з р╕зних джерел: комусь батьки розпов╕ли, хтось почув про «Радоницю» у школ╕ чи подивився концертний виступ, комусь турботлив╕ бабус╕ та д╕дус╕ порадили. Тепер уже багато з них займаються фольклорною музикою по 8-9 рок╕в ╕ не шкодують, бо б╕льш╕сть ╕з них пов’язують сво╓ подальше життя саме з автентичною фольклорною музикою. Тим паче, що в них ╓ гарний приклад: дв╕ випускниц╕ «Радониц╕» вже вчаться у вищих музичних навчальних закладах. Як ╕ ран╕ше, зараз, щоб потрапити у ансамбль, треба мати голос ╕ талант та пройти прослуховування.
Можна багато говорити про те, який недосконалий цей похмурий св╕т ╕ не запалити жодно╖ св╕чки, аби в╕н став св╕тл╕шим. Учасники «Радониц╕» прикрашають ╕ збагачують цей св╕т сво╓ю д╕яльн╕стю. Вони не т╕льки беруть участь у конкурсах заради перемог, але й займаються благод╕йн╕стю. Д╕ти багато виступають у дитячих будинках та школах, сп╕впрацюють з Кримською ╓парх╕╓ю Укра╖нсько╖ Православно╖ Церкви. ╤ до цього Нового року вони також планують дек╕лька р╕здвяних виступ╕в.
Цей усп╕х та подальш╕ творч╕ перемоги були б неможливими без п╕дтримки батьк╕в та люблячих сердець прихильник╕в ун╕кального ансамблю. З Оленою Микола╖вною д╕ти вчаться сп╕вати та в╕дроджувати давн╕ укра╖нськ╕ традиц╕╖, а завдяки ╤горю Васильовичу Ковальову, директору 1-╖ г╕мназ╕╖ ╕м. К. Ушинського м. С╕мферополя, ╖м ╓ де проводити репетиц╕╖, бо саме в╕н надав ансамблю можлив╕сть займатися у ст╕нах свого навчального закладу.
Тож «Радониця» продовжу╓ й дал╕ радувати цей св╕т сво╖м мистецтвом. Долучайтеся й ви до в╕чного народного духовного джерела!

Ольга БУЙВ╤Д

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.12.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9770

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков