Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2638)
З потоку життя (5717)
Душі криниця (3224)
Українці мої... (1419)
Резонанс (1424)
Урок української (983)
"Білі плями" історії (1616)
Крим - наш дім (530)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОВЕЛИ В ОСТАННЮ ПУТЬ ФЕДОРА СТЕПАНОВА…
Символ╕чно-скорботно якось склалося – 15 с╕чня, у третю р╕чницю смерт╕ кримського...


«╢ ЛЮДИ, ЯК СКЕЛЯ…»
15 с╕чня минуло вже три роки в╕д то╖ траг╕чно╖ мит╕, коли перестало битися серце поета,...


ВОЛОДИМИРА БАЛУХА ЗАСУДИЛИ ДО 3 РОК╤В ╤ 7 М╤СЯЦ╤В КОЛОН╤╥
ПОРОШЕНКО - ПРО ВИРОК БАЛУХУ: ОКУПАНТИ НЕ ЗЛАМАЮТЬ УКРА╥НСЬКОГО ДУХУ


У ЦЬОМУ СВ╤Т╤ СУМНО БЕЗ ЧОРНОВОЛА…
Чорнов╕л був ╕ залишився ╕сторичною альтернативою, нереал╕зованою можлив╕стю –...


В╤Н ПРАГНУВ ЗРОБИТИ СВ╤Т КРАЩИМ
Пам’ят╕ Федора Степанова
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 13.01.2012 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 13.01.2012
НАРОДЖЕНИЙ НА Р╤ЗДВО

К╕лька рок╕в тому «Кримська св╕тлиця» друкувала допис «Народжен╕ на Р╕здво», присвячений трьом людям: в╕домому поету-фронтовику О. Л╓с╕ну, заслуженому арх╕тектору Укра╖ни, теж фронтовику Ю. Крикуну ╕ великому патр╕отов╕ нашо╖ В╕тчизни, майстру-шляховику Ю. Кунцову. Тож д╕йшли висновку, що на Р╕здво «випадков╕» люди не народжуються, а лише г╕дн╕ та довгов╕чн╕ (вс╕ вони переступили 80-р╕чний, а то й 85-р╕чний руб╕ж).
╤ ось життя виявило ще одного «народженого на Р╕здво», цьогор╕ч ще й юв╕ляра. В╕н — добре в╕дома в укра╖нських колах людина, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в з 10-р╕чним стажем. Так, це Василь Леонт╕йович Овчарук, теж буд╕вельник за фахом, а за покликанням — ще й буд╕вничий Укра╖ни (такою колись нагороджували медаллю).
Але за Василем Леонт╕йовичем нагороди чомусь не полювали. Можливо, тому, що нагороджують здеб╕льшого оч╕льник╕в, а в╕н, попри посаду, за сво╖м характером був просто буд╕вничим, тим, хто береться за найважчу цеглину ╕ сутт╓во, що без присутност╕ фотокамер. Нав╕ть про те, що два м╕сяц╕ Василь Овчарук в╕дпрацював на л╕кв╕дац╕╖ Чорнобильсько╖ катастрофи, я дов╕далась нещодавно ╕ ц╕лком випадково.
Хоча пана Василя знаю давно, добре знала ╕ його попередник╕в на парт╕йн╕й посад╕. Першою була Лариса Барзут, яка в усьому ставала першопрох╕дником — таку вже мала вдачу. ╥╖ зм╕нив Василь Богуцький. Пам’ятаю ще одного члена проводу КУНу — Василя Грицика, а оск╕льки Бог любить Тр╕йцю, то не здивувалася, що на посаду голови було запропоновано Василя Овчарука, активного ╕ принципового парт╕йця.
Пригаду╓ться, як пана Василя мучили сумн╕ви, бо який же укра╖нський нац╕онал╕ст послугову╓ться мовою ╕ншо╖ держави? А життя його склалося так, що, народжений на Хмельниччин╕, арм╕йську службу в╕н проходив у Казахстан╕, а дал╕ був рос╕йськомовний С╕мферополь, де вже оселився брат Василя. Але не на цю мову «закодували» його батьки, щир╕ укра╖нц╕ Ганна та Леонт╕й. А ще — заклали в душу сина пост╕йне прагнення до навчання ╕ самоудосконалення. ╤ особливий ╕нтерес ще хлопчиною в╕н виявляв до ╕стор╕╖ Укра╖ни та до отих людей, яких називали «бандер╕вцями» ╕ як╕ були вояками ОУН-УПА. З часом, окр╕м публ╕кац╕й, що базувалися на матер╕алах КДБ, стали з’являтися й ╕нш╕, не зав’язан╕ на негатив╕, ╕ Василь переконався – ╕стина ╓ саме там, де в╕н ╖╖ й шукав. Але все одно знань, як╕ мав, допитлив╕й людин╕ було замало. Вже в роки укра╖нсько╖ незалежност╕ Василь зак╕нчу╓ в Ки╓в╕ ╤нститут нац╕онально-демократичних в╕дносин, який розкрива╓ перед ним нов╕ обр╕╖, адже лекц╕╖ тут читають не лише в╕тчизнян╕ фах╕вц╕, але й ╕ноземн╕ пол╕ттехнологи. А одне з найяскрав╕ших вражень того часу, якщо не всього життя, — це знайомство з╕ Славою Стецько, котр╕й п╕зн╕ше Василь присвятив сво╖ спомини, опубл╕кован╕ в зб╕рц╕. Познайомився в╕н особисто ╕ з вояками УПА.
Тож щодо очолювання Кримсько╖ парт╕йно╖ орган╕зац╕╖, то пан Василь згодом переборов сво╖ сумн╕ви. Пот╕м якось непом╕тно заговорив гарною укра╖нською мовою. Так само непом╕тно став по-справжньому публ╕чною людиною — дедал╕ його виступи були ц╕кав╕шими, зм╕стовн╕шими, а ось принциповост╕ ╖м завжди не бракувало.
— Все життя самоудосконалююсь, — з╕знався в╕н.
А колись поскаржився, що якби знайшов соб╕ зм╕ну, то в╕д╕йшов би в╕д справ, даючи дорогу молод╕.
Здивувалася, адже, зда╓ться, ще учора його самого вважали молодою зм╕ною. А Василь ╕ д╕йсно молодий, хоч ╕ зустр╕в 7 с╕чня сво╓ 60-р╕ччя. Молодий, бо продовжу╓ зростати, бо не зна╓ втоми, бо не збайдуж╕в до того, як складаються дол╕ його однопарт╕йц╕в (а кримська орган╕зац╕я нарахову╓ понад 200 член╕в). ╤ серед них ╓ й зовс╕м стареньк╕, так╕, як Матв╕й Голян, Теодоз╕я Кобилянська, Володимир Чермошенцев — одн╕ з тих, про кого йдеться у в╕дпов╕д╕ на традиц╕йне прив╕тання «Слава Укра╖н╕!»
А яко╖ ж думки про Василя Овчарука його ки╖вське кер╕вництво? В╕д голови КУНу Степана Брацюня чую таке:
— Наш друг Василь — справжня для нас знах╕дка. Це в╕н розбудував парторган╕зац╕ю, яка була представлена лише в к╕лькох м╕стах. В╕н — бо╓ць, укра╖нський лицар, який н╕чого не пошкоду╓ за в╕ру ╕ Укра╖ну.
Та ми це зна╓мо ╕ сам╕. Словом ╕ д╕лом пан Василь п╕дтримував «Кримську св╕тлицю», працював на ╖╖ передплату, нав╕ть за власний рахунок. ╤ в найскрутн╕ш╕ часи залишався нашим незрадливим другом та приб╕чником.
Про те, чи солодко бути в Криму оф╕ц╕йним «вождем» укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, год╕ й говорити. Але Василь Овчарук щоденним сво╖м прикладом доводить — самов╕ддано любити свою державу — то не вада, вада — ╖╖ не любити.

Тамара СОЛОВЕЙ

Колектив редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» щиро в╕та╓ юв╕ляра з ц╕╓ю значною датою в його житт╕. Бажа╓мо нашому товаришев╕ щастя, здоров’я, усп╕х╕в у його пол╕тичн╕й д╕яльност╕, добра, радост╕ й ус╕ляких гаразд╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 13.01.2012 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9813

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков