Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АДЕЛЬ СТАН╤СЛАВСЬКА: Я ТА, ЩО ТРИМА╢ СВ╤Т
Сьогодн╕ господинею Поетично╖ Св╕тлиц╕ ╓ Адель Стан╕славська. Справжн╓ ╕м'я – Олександра...


«РИМОВАНИЙ ╤РП╤НЬ»
3 жовтня в столичному Будинку письменник╕в в╕дбулася презентац╕я зб╕рника поез╕╖ «Римований...


«ЯК ДАЛ╤ ЛОВИТИМЕШ ГАВИ - НЕ БУДЕ У ТЕБЕ ДЕРЖАВИ!»
Наше покол╕ння на цих знущаннях повинно поставити крапку. Щоб н╕коли ╕ н╕кому не хот╕лося б╕льше...


ЗАХИСТИ, ПОКРОВО-МАТИ!
День Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ — велике християнське свято, яке щор╕чно в╕дзнача╓мо 14...


ТА╥НА СЛОВА
У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 20.01.2012
МАСКО-МАСКО, Я ВАС ЗНАЮ!

Напередодн╕ Нового 2012 року Севастопольський художн╕й музей ╕м. М. Крошицького оголосив конкурс новор╕чних масок. А 13 с╕чня, перед святкуванням Старого Нового року, авторитетне жур╕ з художник╕в та дизайнер╕в на чол╕ з директором Севастопольсько╖ художньо╖ школи Олександром Бурцевим п╕дбило п╕дсумки та в╕дзначило найб╕льш як╕сн╕ та приваблив╕ роботи.
На конкурс, у якому могли брати участь, як д╕ти, так ╕ доросл╕, над╕йшло понад 100 роб╕т. З кращих ╕з них фах╕вц╕ музею зробили виставку. В╕дв╕дувач╕в виставки ознайомлювали з ╕стор╕╓ю появи у сусп╕льному житт╕ карнавал╕в та ╖х нев╕д’╓мних атрибут╕в – масок.
Маски виготовляли ще у ранньокласовому сусп╕льств╕. Мисливц╕, надягаючи маски тварин, перемагали страх перед ними та засв╕дчували свою ╓дн╕сть з природою. 
За античних час╕в у театрах маски були обов’язковими для актор╕в. Ще до виникнення театр╕в актори, зад╕ян╕ у м╕стер╕ях, також ховали обличчя п╕д масками. В╕домо, що до християнських зимових свят звичай ряження перейшов з пер╕оду язичництва.
Придворн╕ костюмован╕ бали стали результатом перетворення та продовження народних традиц╕й.
З часом карнавали стали дуже  популярними, оск╕льки створювали св╕т, протилежний ╕снуючому. Особливо рад╕в перевдяганню й маскарадам перес╕чний люд, бо, кр╕м буйства й веселощ╕в, там ус╕ були р╕вн╕. Сховавшись за маскою, можна було вчинити те, на що без не╖ н╕коли б не в╕дважився.
У стародавньому Рим╕ костюмован╕ бали називали сатурнал╕ями. ╥х проводили п╕сля збирання врожаю на честь бога Сатурна. Впродовж свята скасовувалися вс╕ умовност╕: кожен веселився на св╕й смак  ╕ розсуд, н╕що не вважалося занадто см╕ливим чи, скаж╕мо, ганебним. Нав╕ть рабам можна було, сховавши обличчя п╕д маскою, сид╕ти за одним столом з хазя╖ном.
Духом свободи карнавалу особливо захоплювалися мешканц╕ Венец╕╖. Тамтешн╕ костюмован╕ бали могли тривати б╕льш як п╕вроку.
Католицька церква, долучивши до ново╖ в╕ри дохристиянськ╕ традиц╕╖, використала давн╓ свято для п╕дготовки християн до Великого посту перед Великоднем. Зв╕дти й назва carne vale, що в переклад╕ з ╕тал╕йсько╖ означа╓ буквально «прощавай, м’ясо».
Традиц╕я проведення венец╕анського карнавалу збереглася й донин╕.  У ХХ стол╕тт╕ завдяки м╕жнародному туризму венец╕анський карнавал став одн╕╓ю з головних принад не лише м╕ста, а й кра╖ни загалом.
Венец╕анськ╕ маски вир╕знялися неабиякою вишукан╕стю. ╥х виготовляли з╕ шк╕ри, тканини або за допомогою ориг╕нально╖ техн╕ки пап’╓-маше. Для сучасних костюмованих карнавал╕в маски виготовляють вручну, оздоблюють ср╕блом, золотом, б╕жутер╕╓ю, стразами тощо.
Два тижн╕ фах╕вц╕ Севастопольського художнього музею в╕дкривали в╕дв╕дувачам виставки новор╕чних масок та╓мниц╕ костюмованого балу, занурюючи сучасник╕в у чар╕вний св╕т давнини, де за кожною маскою ховалася певна ╕нтрига.
А 13 с╕чня авторитетне жур╕, не називаючи переможц╕в у традиц╕йний спос╕б з визначенням м╕сць, в╕дзначило роботи дитячих творчих об’╓днань: «Маяк», «Перспектива», «Бригантина», художньо╖ школи при ф╕л╕╖ Льв╕всько╖ академ╕╖ мистецтв й, звичайно ж, Севастопольсько╖ художньо╖ школи. Найб╕льше голос╕в жур╕ було в╕ддано за маски «Арлек╕но», «Чорний дракон», «Б╕л╕ ноч╕», «Петрушка». Автори в╕дзначених масок отримали ц╕нн╕ подарунки.

Л╕д╕я СТЕПКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 20.01.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9859

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков