Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2638)
З потоку життя (5717)
Душі криниця (3224)
Українці мої... (1419)
Резонанс (1424)
Урок української (983)
"Білі плями" історії (1616)
Крим - наш дім (530)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗРОБИВ ХАМСЬКУ ПРОПОЗИЦ╤Ю. ╤НШО╥ МОВИ У РОС╤╥ ДЛЯ УКРА╥НИ НЕ БУВА╢
Якщо у нас не в╕йна, а АТО, тод╕ не можна казати, що ми захища╓мо ╢вропу ╕ весь цив╕л╕зований...


У РФ П╤СЛЯ ПРИ╥ЗДУ ДОП╤НГ-КОМ╤С╤╥ НА ТУРН╤Р «ЗАХВОР╤ЛИ» 40 ЛЕГКОАТЛЕТ╤В
Деяк╕ з них надали дов╕дки про хворобу.


СУД В╤ДХИЛИВ АПЕЛЯЦ╤Ю НА ПРОДОВЖЕННЯ АРЕШТУ СУЩЕНКУ
27 листопада 2017 року Мосм╕ськсуд продовжив терм╕н утримання п╕д вартою Сущенка на два м╕сяц╕ -...


ПОСОЛЬСТВО РФ В БЕРЛ╤Н╤ П╤КЕТУВАЛИ НА П╤ДТРИМКУ КРИМСЬКИХ ТАТАР
╤гор Ейдман розпов╕в, що головною метою акц╕╖ було показати н╕мцям безпрецедентн╕сть ситуац╕╖.


МОСКВА «ЗАВАЛИТЬ» КИ╥В ПРОПОЗИЦ╤ЯМИ ЗАРАДИ ЛЕГАЛ╤ЗАЦ╤╥ АНЕКС╤╥ КРИМУ
Про це заявив п╕д час прес-конференц╕╖ у Ки╓в╕ заступник директора Центру досл╕джень арм╕╖,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2012
╢ДН╤СТЬ – СИМВОЛ НАД╤╥

В╕длуння свята

День соборност╕ ╕ свободи в С╕мферопол╕ пройшов у традиц╕йному русл╕. М╕сцева влада ще на тижн╕ доправила до пам’ятника Тарасу Шевченку два кошики кв╕т╕в, бо 22 с╕чня — нед╕ля, ╕ у не╖ — вих╕дний. До того ж стр╕чки на кв╕тах останн╕м часом залишають без напису, ╕ це позбавля╓ можливост╕ дов╕датись, хто ж таки в╕ддав шану цьому знаменному дню в ╕стор╕╖ Укра╖ни. А забарвлення його, до реч╕, ц╕лком нейтральне, ╕ можна не боятися, що тебе зарахують чи то до правих, чи то до л╕вих радикал╕в.

У цей день в 1919 роц╕ на Соф╕йськ╕й площ╕ в Ки╓в╕ було проголошено злуку Укра╖нсько╖ та Зах╕дноукра╖нсько╖ Народних Республ╕к, ╕ на деяких мапах, що збер╕гаються й дос╕, до складу Укра╖ни входять нав╕ть Перемишль, Кубань та Курськ. Але не судилося — влада УНР б╕льше була зор╕╓нтована на б╕льшовицький режим, у той час, як ЗУНР та ╖╖ кер╕вництво вважали його неприйнятним. Тож ╕ про╕снувала об’╓днана Укра╖на менше року, а невм╕ння шукати сп╕льну мову спричинило ╖╖ подальше розчленування.
Здавалося б, цей урок варто пам’ятати як н╕який ╕нший. Бо соборн╕сть держави ╕ дос╕ слугу╓ предметом пол╕тичних спекуляц╕й, це вже не згадуючи про побутов╕ конфл╕ктн╕ ситуац╕╖. Хоча те, що сила — в ╓днанн╕, н╕ для кого не новина, й без гасла: «Сх╕д ╕ Зах╕д — разом» не обходиться жодне протистояння пом╕ж громадою ╕ владою. Це усв╕домлюють ╕ опозиц╕онери, яким не обов’язково перетинати державу, аби посп╕лкуватися, тим б╕льше, що суперечност╕, до яких причетна ╕стор╕я, для них не ╓ вир╕шальними.
На п╕втори години ран╕ше, н╕ж на Соф╕йськ╕й площ╕ з об’╓днавчою метою з╕бралися л╕дери опозиц╕╖ та ╖хн╕ прихильники, в С╕мферопол╕ б╕ля пам’ятника Великому Кобзарев╕ вже звучали об’╓днавч╕ гасла.
— Я не буду говорити, яка у нас влада, але вона не робить н╕чого б╕льше за те, н╕ж дозволя╓ народ. Треба об’╓днатися, здолати страх, бо попереду ще вир╕шення земельного питання, а без земл╕ не буде й Укра╖ни, — так розм╕ркову╓ Володимир Чуканов, голова ветерансько╖ орган╕зац╕╖ з Алушти.
А голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ КУНу Василь Овчарук вда╓ться до ╕стор╕╖ ╕ зауважу╓, що представник╕в ус╕х нац╕ональностей ма╓ об’╓днати сама держава ╕ доки наша увага буде прикутою до «наркотично╖» газово╖ труби, можемо залишитися без земл╕ й без держави. Л╕дер КУНу нагадав також, що саме у с╕чн╕ народилися Степан Бандера та Ярослав Стецько.
Цього разу до пост╕йних в╕дв╕дувач╕в укра╖нських патр╕отичних заход╕в вперше при╓дналися ╕ представники «Батьк╕вщини»-БЮТ (велика сила об’╓днавчих ╕дей!). Прихильниця ц╕╓╖ пол╕тично╖ сили прочитала в╕тання-звернення в╕д Юл╕╖ Тимошенко, в якому йшлося про те, що люди, для котрих найважлив╕ше — це власне збагачення, намагаються розд╕лити народ за будь-якою ознакою, але ми ма╓мо п╕дтвердити свою ╓дн╕сть.
╢дине, що у виступах не п╕длягало об’╓днанню, це День соборност╕ та свято Помаранчевого майдану — День свободи. Про це говорив, зокрема, л╕дер КРО УНП Олег Фомушк╕н. Якщо вдуматися, то це об’╓днання таки д╕йсно еклектичне, бо його складов╕ не зб╕гаються н╕ в час╕, н╕ за тими символами, як╕ уособлюють, та ╕ створена держава, котру таки розшматували суперечност╕, навряд чи може асоц╕юватися з джерелом свободи, тим б╕льше, в позитивному значенн╕.
У виступах, звичайно ж, йшлося ╕ про вибори. Бо тема об’╓днання в практичному смисл╕ — це тема висунення по мажоритарному округу ╓диного кандидата в депутати в╕д опозиц╕йних сил, а в ╕деальному вар╕ант╕ — перерозпод╕л голос╕в у парламент╕. Думаю, аби не ця перспектива, б╕ля пам’ятника (та ще й у негоду!) не майор╕ли б прапори БЮТ. Зате тут не були представлен╕ н╕ «Свобода», н╕ «Демократична платформа «Собор», н╕ РУХ. Не було й жодного представника кримськотатарського народу.
Тож дуже доречними виявилися слова голови Укра╖нсько╖ громади Криму Владислава Хмеловського, який буквально наказав соб╕ й ус╕м: досить нудьги ╕ депрес╕й, треба просинатися ╕ братися за д╕ло.
Безперечно, ╓дина можлив╕сть сьогодн╕ долучитися до влади — це ╓дн╕сть. Але, як п╕дказу╓ наша 93-р╕чна ╕стор╕я та й ╕стор╕я недавнього минулого (уряд Ющенка–Тимошенко), здобути владу — це ще не остання крапка, а лише початок речення, ╕ штучне об’╓днання може перекреслити тяжко вистражданий результат. Лише гармон╕йне по╓днання ╕нтерес╕в, переконань та моральних принцип╕в може забезпечити обнад╕йливу довгострокову перспективу. ╤нш╕ можлив╕ принципи важко назвати демократичними.
Щодо громадян Укра╖ни, не пов’язаних з пол╕тикою, то вони створювали жив╕ ланцюги дружби ╕ ╓днання, рухалися, колона назустр╕ч колон╕, з двома половинами укра╖нського прапора — синьою ╕ жовтою, доводячи сво╖ми д╕ями, що Сх╕д ╕ Зах╕д таки разом, ╕ не лише в критичн╕ моменти. Бо вс╕ ми — одна нац╕я, один народ ╕ жити нам п╕д син╕м небом та косити золоту ниву. Звичайно, якщо пол╕тики не в╕ддадуть ╖╖ в чуж╕ руки.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9860

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков