Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2012
ДОЛЕНОСНА ПРИСЯГА

21 с╕чня у ВМС ЗС Укра╖ни урочисто в╕дзначили знаменну ╕сторичну под╕ю – 20-р╕ччя складання присяги на в╕рн╕сть Укра╖н╕ та укра╖нському народу 17-ою бригадою корабл╕в охорони водного району, яка дислокувалася в Донузлавському гарн╕зон╕ Чорноморського флоту колишнього СРСР.
З цього приводу у Севастопол╕ в╕дбувся урочистий м╕тинг з покладанням кв╕т╕в до п╕дн╕жжя пам’ятника гетьману Сагайдачному. До з╕брання звернувся командувач ВМС ЗС Укра╖ни 2006-2010 рок╕в ╤гор Тенюх:
— Шановн╕ адм╕рали, шановн╕ оф╕цери, сьогодн╕ б╕ля цього ╕сторичного пам’ятника великому державному д╕ячев╕, гетьману, флотоводцю Петру Сагайдачному ми святку╓мо неперес╕чну ╕сторичну под╕ю. 20 рок╕в тому особовий склад патр╕отично налаштовано╖ 17-о╖ бригади та частина Кримсько╖ в╕йськово-морсько╖ бази, в надзвичайно складних умовах, прийняли важливе ╕сторичне р╕шення: служити Укра╖н╕, служити укра╖нському народу. В той час, коли розмови про створення В╕йськово-Морського флоту, а п╕зн╕ше В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни, велися лише у каб╕нетах, особовий склад ц╕╓╖ бригади сво╖м вольовим вчинком створив п╕дстави для р╕шення кер╕вництва держави про створення ВМС Укра╖ни. Велика пошана Вам ╕ подяка. Це Ваш см╕ливий громадянський вчинок став поштовхом до створення ВМС ЗС Укра╖ни. Честь Вам ╕ хвала! Слава Укра╖н╕! Слава В╕йськово-Морським Силам!
Було пом╕тно, що все з╕брання з особливою повагою  ставиться до контр-адм╕рала запасу Юр╕я Шалита, командира 17-о╖ бригади, називаючи його головним геро╓м ц╕╓╖ знаменно╖ под╕╖. Тому под╕литися спогадами я прошу саме його:

— Напевне, дуже складно приймати так╕ доленосн╕ р╕шення?
— Непросто. Ситуац╕я на той час склалася так, що н╕чого в жоден б╕к не рухалося. Уважно в╕дсл╕дковуючи тод╕шн╕ пол╕тичн╕ обставини, ми розум╕ли, що вони, чим дал╕, тим б╕льше, заходять у глухий кут. Президент Рос╕╖ Борис ╢льцин впевнено заявляв, що н╕хто не хоче служити у ВМС Укра╖ни. Ки╓ву тод╕ було не до флоту через величезну к╕льк╕сть  проблем державотворчого характеру. Треба було якось змусити цей процес рухатися вперед.
Через сво╖х посланц╕в до мене звернувся м╕н╕стр оборони Укра╖ни генерал-полковник Морозов з проханням допомогти Укра╖н╕, допомогти Збройним Силам держави, показати, чи справд╕ на Чорноморському флот╕ хтось ма╓ бажання служити Укра╖н╕. Першим кроком для цього мало стати складання присяги на в╕рн╕сть власн╕й держав╕.
Сво╖х особистих погляд╕в я н╕коли не приховував, знав настро╖ сво╖х п╕длеглих, проте вир╕шувати таке серйозне питання без ╖хньо╖ участ╕ я не м╕г. Тому з╕брав службов╕ збори й сказав, що м╕й голос важитиме р╕вно ст╕льки, ск╕льки голоси кожного з них. За нами родини, за нами д╕ти, тому прийматимемо р╕шення колег╕ально. Але якщо хтось буде «проти», чи, скаж╕мо, б╕льш╕сть буде «проти», про ц╕ збори н╕хто й н╕коли не буде знати. Ор╕╓нтуватимемося виключно на результат голосування.
На с╕чень 1992 року планувалося складання присяги молодими матросами на в╕рн╕сть СНД. Ми тод╕ вир╕шили, що цей день стане днем складання присяги на в╕рн╕сть Укра╖н╕ ╕ ╖╖ народов╕. Це р╕шення було ухвалено 72 % голос╕в. Й що ц╕каво: служити Укра╖н╕ тод╕ заприсяглися не лише етн╕чн╕ укра╖нц╕, а й матроси з Прибалтики, Середньо╖ Аз╕╖ тощо. П╕зн╕ше ми поц╕кавилися природою ╖хнього вчинку й отримали в╕дпов╕дь: «Ми хот╕ли п╕дтримати укра╖нц╕в».
— Були як╕сь насл╕дки такого вчинку?
— Були, й досить серйозн╕:  р╕шенням командувача Чорноморського флоту адм╕рала ╤горя Касатонова мене в╕дсторонили в╕д командування бригадою. Проте вс╕х зняти одразу вони не могли. Оголити корабл╕, штаб – це було практично неможливо. Тому основний удар завдали по мен╕: приблизно 5 д╕б я перебував п╕д арештом, б╕ля дверей мо╓╖ каюти стояв вартовий. Мене звинуватили у порушенн╕ порядку п╕дпорядкованост╕. Тобто спочатку я мав довести нам╕ри особового складу до в╕дома командування та взяти дозв╕л. Але ж я знав, що це — крах ус╕х наших нам╕р╕в ╕ спод╕вань.
— Ви, напевне, дуже уважно сл╕дку╓те за сьогодн╕шн╕м станом ВМС ЗС Укра╖ни. Можете под╕литися власними роздумами?
— Пройшло 20 рок╕в, не побудовано жодного в╕йськового корабля, жодного катера, жодно╖ шлюпки, аби якось п╕дняти р╕вень нашого флоту. Г╕рко й сумно.
Того дня в клуб╕ Академ╕╖ ВМС ЗС Укра╖ни в╕дбулися урочист╕ збори ╖╖ особового складу, на яких ветеран╕в     17-о╖ бригади в╕д ╕мен╕ командування та В╕йськово╖ ради ВМС ЗС Укра╖ни прив╕тав виконуючий обов’язки командувача в╕це-адм╕рал Юр╕й ╤ль╖н. На цих урочистих зборах ветеранам ВМСУ були вручен╕ знаки Головнокомандувача Збройних Сил – начальника Генерального штабу Збройних Сил «За заслуги перед Збройними Силами Укра╖ни», грамоти та знаки командувача ВМС «За заслуги перед ВМС ЗСУ».
Кр╕м цього, ╖м були вручен╕ спец╕ально виготовлен╕ до цього юв╕лею знаки – «Перша в Укра╖н╕ бригада надводних корабл╕в. 20 рок╕в».
До ц╕╓╖ под╕╖ в╕йськовий журнал╕ст Мирослав Мамчак написав та видав художньо-документальну пов╕сть: «Донузлав: на злам╕ ╕стор╕╖ флоту».
На зборах виступили колишн╕й командир 17-о╖ бригади корабл╕в охорони водного району контр-адм╕рал запасу Юр╕й Шалит та командувач ВМС ЗС Укра╖ни  2006-2010 рок╕в адм╕рал запасу ╤гор Тенюх.
З нагоди ц╕╓╖ знаменно╖ дати ветеран╕в ВМС прив╕тав командувач Севастопольського округу Укра╖нського козацтва, генерал-полковник козацтва, заслужений юрист Укра╖ни Анатол╕й Жерновий. Телерад╕окомпан╕я «Бриз» ВМС ЗСУ демонструвала з╕бранню новостворений документальний ф╕льм про ╕стор╕ю укра╖нського флоту.
Блискуча концертна програма артист╕в музичного центру ВМС ЗСУ завершила урочистост╕.

Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9861

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков