Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 27.01.2012
НЕ ДОПУСТИМО РОЗПРОДАЖУ Р╤ДНО╥ ЗЕМЛ╤!

Земле моя, Мат╕нко...

Земля в Укра╖н╕ — одна з найкращих у св╕т╕. Висока як╕сть земл╕ обумовлена тим, що протягом багатьох тисячол╕ть покол╕ння наших предк╕в завдяки висок╕й культур╕ землеробства доглядали та пестили р╕дну землю-годувальницю, турбуючись про долю майбутн╕х покол╕нь.
Як в╕домо, зараз у св╕т╕ з кожним днем зроста╓ чисельн╕сть народонаселення, де браку╓ орно╖ земл╕, особливо в кра╖нах Сходу — Кита╖, ╤нд╕╖, В’╓тнам╕, в кра╖нах Латинсько╖ Америки, Африки. Житт╓вого простору на Земл╕ ста╓ все менше, ╕ в багатьох кра╖нах надзвичайно гостро поста╓ питання забезпечення населення продуктами харчування. За даними ООН у св╕т╕ голоду╓ близько 1 млрд. населення.
К╕льк╕сть розорано╖ земл╕ в Укра╖н╕ — понад 33 млн. гектар╕в, населення — приблизно 46 млн. Таку ж к╕льк╕сть орно╖ земл╕ разом мають Франц╕я, ╤тал╕я та Велика Британ╕я, в яких проживають 170 млн. людей. Такий величезний резерв ма╓ Укра╖на ╕з забезпечення продовольством.
Укра╖на, маючи близько третини св╕тових чорнозем╕в, могла б вир╕шувати продовольч╕ проблеми ╕нших кра╖н, отримуючи за це валюту. Та на сьогодн╕шн╕й день укра╖нське с╕льгоспвиробництво не може нав╕ть забезпечити сво╖х громадян дешевими продуктами харчування на р╕вн╕ ╓вропейських стандарт╕в.
Система управл╕ння аграрним сектором давно назр╕ла. В св╕т╕ ╕сну╓ дв╕ концепц╕╖ формування сучасних земельних в╕дносин, як зазнача╓ президент Рос╕йського в╕дд╕лення ╓вропейського наукового товариства соц╕олог╕в-аграрник╕в В. Старов╓ров. Одна з них, якою користуються розвинен╕ кра╖ни ╢вропи, США, Китай та В’╓тнам, – це «еволюц╕йна соц╕ал╕зац╕я волод╕ння землею, де права на землю дедал╕ б╕льше ╕ б╕льше зводяться до функц╕╖ землекористування».
На превеликий жаль, наш╕ можновладц╕, проводячи земельну реформу, ведуть Укра╖ну ╕ншим шляхом – це модерн╕зац╕я земельних в╕дносин ╕з розширенням приватно╖ власност╕ на землю. За таким курсом земельн╕ в╕дносини розвиваються в кра╖нах Латинсько╖ Америки, аз╕йських, африканських кра╖нах та тих, що утворилися п╕сля розпаду колишнього Радянського Союзу.
Зг╕дно з Указом Президента Л. Кучми в╕д 3.12.1999 р. «Про передачу земл╕ у приватну власн╕сть» та ухваленим Верховною Радою Укра╖ни 25.10.2001 р. «Земельним кодексом» селянину н╕бито передали у власн╕сть частку земл╕ (пай). Та п╕сля тотально╖ руйнац╕╖ колгосп╕в та радгосп╕в (т╕льки за 2000 р╕к розграбовано та продано за безц╕нь виробнич╕ фонди АПК на 36,5 млрд. грн., а за 2001 р. – на 16,5 млрд. грн., що т╕льки за два роки склало близько 60 % основних фонд╕в агропромислового комплексу Укра╖ни станом на 1992 р╕к) власниками цих ресурс╕в стали в основному колишн╕ кер╕вники колгосп╕в та радгосп╕в, а також практично вся радянсько-комун╕стична «номенклатура», яка мала в╕дношення до кер╕вництва р╕зних структур с╕льгоспвиробництва районного та обласного масштаб╕в. Весь цей контингент ╕ став засновником великих с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств. А власники земельних па╖в, у б╕льшост╕ сво╖й не маючи н╕ техн╕ки, н╕ кошт╕в для самост╕йного оброб╕тку земл╕, змушен╕ були передати свою землю в оренду та працювати на н╕й як найманц╕, отримуючи за оренду м╕зерн╕ кошти.
Якщо ран╕ше найбагатш╕ люди в кра╖н╕, як╕ «прихватизували» основн╕ засоби виробництва у металург╕╖, х╕м╕чн╕й промисловост╕, в енергетиц╕, суднобудуванн╕, банк╕ри, високопосадовц╕ не виявляли жодного ╕нтересу до с╕льськогосподарського виробництва ╕ земл╕, то тепер, в умовах зростання попиту та ц╕н на продовольство у св╕т╕,  переглядають сво╖ позиц╕╖. Так, наприклад, найбагатша людина Укра╖ни Р. Ахметов разом з Мар╕упольським металург╕йним комб╕натом придбав у власн╕сть близько 300 тисяч гектар╕в с╕льськогосподарських уг╕дь. Колишн╕й власник використовував продукц╕ю с╕льгоспвиробництва для забезпечення прац╕вник╕в комб╕нату продуктами харчування за доступними ц╕нами. Тепер на баз╕ заводських цех╕в створено Агрохолдинг, що забезпечить новим власникам нов╕ надприбутки. Не в╕дстають в╕д м╕льярдер╕в ╕ можновладц╕: в╕це-прем’╓р в уряд╕ М. Азарова С. Т╕г╕пко, який займався ф╕нансово-банк╕вською д╕яльн╕стю, створив холдинг з оброб╕тку земл╕ та фактично волод╕╓ 50 тис. га земл╕, а Б. Колесн╕ков, також в╕це-прем’╓р, що створив «АПК ╤нвест» з виробництва та переробки продукц╕╖ тваринництва, ма╓ у волод╕нн╕ 20 тис. га с╕льськогосподарських уг╕дь.
У держав╕, за даними ЗМ╤, ╕сну╓ 5 найб╕льших с╕льськогосподарських п╕дпри╓мств, як╕ волод╕ють в╕д 240 до 430 тис. га земл╕ кожне... Власники уг╕дь не дотримуються агротехн╕чних умов, виснажують ╜рунти ╕ взагал╕ не дбають про примноження родючост╕, бо вирощують т╕льки те, на чому можна швидко збагатитися, що користу╓ться найб╕льшим попитом на св╕товому ринку: зерно, ол╕йн╕ культури тощо.
Др╕бн╕ фермерськ╕ господарства змушен╕ продавати свою продукц╕ю за низькими ц╕нами, щоб хоч якось розрахуватись за оренду земл╕, техн╕ку для ╖╖ оброб╕тку та придбання дорогих паливно-мастильних матер╕ал╕в. Скуповуючи за низькими ц╕нами продукц╕ю с╕льгоспвиробництва, спекулянти за рахунок перепродажу стають власниками величезних кошт╕в.
Безглузд╕сть приватизац╕╖ земл╕ в держав╕ п╕сля усусп╕льнення колективно╖ власност╕, що н╕бито в╕дкрива╓ шлях до ╕ндустр╕ал╕зац╕╖ с╕льського господарства, усв╕домлюють нав╕ть ╕н╕ц╕атори таких реформ, але аж надто вже велика спокуса нажитись на перепродаж╕ земл╕. Зрештою, продаж земл╕ трива╓ ╕ тепер, незважаючи на заборону.
В к╕нц╕ грудня минулого року посп╕хом, без обговорення нав╕ть у Верховн╕й Рад╕, було ухвалено Закон Укра╖ни «Про зм╕ни до «Земельного кодексу Укра╖ни», який дозволя╓ з 1 с╕чня 2013 року продавати або в╕дчужувати громадянам Укра╖ни або юридичним особам земельн╕ д╕лянки для ведення с╕льського (фермерського) господарства та ╕ншого товарного с╕льсьгосподарського виробництва зг╕дно ╕з «Законом про ринок земл╕».
На перший погляд «Закон про ринок земл╕» ускладню╓ можлив╕сть монопол╕зувати землю. Та наше сусп╕льство ма╓ г╕ркий досв╕д приватизац╕╖ промислових об’╓кт╕в та ц╕лих галузей народного господарства, як╕ опинились у руках ол╕гарх╕в та можновладц╕в. Найбагатш╕ пол╕тики, ╖хн╕ родини протягом дек╕лькох рок╕в скуплять найкращ╕ земл╕. В нин╕шньому проект╕ вказаного закону продаж земл╕ ╕ноземним громадянам забороня╓ться. Проте вже прозвучали заяви, що через дек╕лька рок╕в ринок земл╕ в Укра╖н╕ може бути л╕берал╕зовано, що допустить на нього ╕ноземних ос╕б. Так буде п╕сля того, як велик╕ корпорац╕╖ та наближен╕ до влади найбагатш╕ люди заволод╕ють за низькими стартовими ц╕нами найкращими землями держави. П╕сля л╕берал╕зац╕╖ ц╕на земл╕ зросте в десятки раз╕в, власники ╖╖ продадуть, а величезн╕ статки вивезуть за кордон у офшорн╕ зони.
«Поки що ми можемо в╕двернути катастрофу — не допустити продажу земл╕», — говорить один з орган╕затор╕в Народного Руху Укра╖ни Кузьма Матв╕юк, який займа╓ться розвитком кооперативного руху на Хмельниччин╕. «Земля разом з пов╕трям, водою, сонячним св╕тлом утворюють наш житт╓вий прост╕р. Ус╕ мають р╕вн╕ права на житт╓вий прост╕р – це наше природне право ╕ воно не може бути привласнене окремою особою чи групою ос╕б».
Заборона на продаж земл╕ ╕сну╓ здавна... У Старому зав╕т╕ Б╕бл╕╖ записано: «...земля не буде продаватись назавжди, бо Моя та Земля, бо ви приходьки та ос╕л╕ у Мене». У стародавн╕й «Велесов╕й книз╕» волхви ╕ праукра╖нськ╕ отц╕ запов╕дали прийдешн╕м покол╕нням: «А тому, хто захот╕в би Земл╕ вашо╖, то киньте до вуст уповн╕. Хай покладе до пащ╕ сво╓╖ ╕ не каже н╕ слова! Будьте ж синами сво╖х р╕дних Бог╕в ╕ сила ╥хня пребуде з вами!» В╕домий класик рос╕йсько╖ л╕тератури Л. Толстой також виступав проти продажу земл╕, про що св╕дчать його вислови: «Земля — наша сп╕льна мати, вона году╓ нас, да╓ нам притулок... ╤ ось, незважаючи на це, люди заводять мову про ╖╖ продаж... Але ж продаж земл╕, створено╖ небесним творцем, ╓ диким безглуздям... Земля, як пов╕тря ╕ сонце, належить ус╕м ╕ не може бути предметом чи╓╖сь власност╕... Продаж земл╕ ╓ прихованим продажем особи в рабство».
Великий укра╖нський пророк Т. Г. Шевченко також вважав тяжким злочином продаж земл╕:

«Ви — розб╕йники несит╕,
Голодн╕ ворони!
По якому правдивому,
Святому Закону
╤ землею, вс╕м даною,
╤ сердешним людом
Торгу╓те?
Стереж╕ться ж,
Бо лихо вам буде,
Тяжке лихо…»

Анатол╕й ╤ВАНОВ,
голова Кримського в╕дд╕лення Всеукра╖нського об’╓днання ветеран╕в

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 27.01.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9874

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков