Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4600)
З потоку життя (7298)
Душі криниця (4291)
Українці мої... (1719)
Резонанс (2369)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1873)
Крим - наш дім (1481)
"Будьмо!" (273)
Ми єсть народ? (257)
Бути чи не бути? (479)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (284)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МОВОВБИВСТВО – СКЛАДОВА РАШИЗМУ. АЛЕ МИ ПЕРЕМАГА╢МО
Науковц╕ з╕брали фактаж за понад 300 рок╕в про намагання знищити укра╖нську мову…


К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2014
ЗВЕРНЕННЯ

До народних депутат╕в Укра╖ни
До пол╕тично╖ парт╕╖ «Народний фронт»
До пол╕тично╖ парт╕╖ «Блок Петра Порошенка»
До пол╕тично╖ парт╕╖ «Об’╓днання «Самопом╕ч»
До пол╕тично╖ парт╕╖ «Радикальна парт╕я Олега Ляшка»
До пол╕тично╖ парт╕╖ «Всеукра╖нське об’╓днання «Батьк╕вщина»

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, кримчани, представники громадських та рел╕г╕йних орган╕зац╕й Криму, громадяни Укра╖ни, в╕та╓мо з проведенням демократичних, в╕льних позачергових вибор╕в. В╕та╓мо Вас з обранням народними депутатами Укра╖ни та проходженням Ваших пол╕тичних сил до парламенту Укра╖ни.
Водночас ми стурбован╕ попередн╕ми текстами коал╕ц╕йних угод, де не передбачено вир╕шення основно╖ проблеми нац╕онально╖ безпеки Укра╖ни — питання тимчасово окупованих територ╕й Укра╖ни. В ╖хньому зм╕ст╕ в╕дсутн╕ ч╕тк╕ положення щодо сьогодення та майбутнього Криму.
Ми вважа╓мо, що в╕дновлення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та повернення Криму до складу Укра╖ни повинно стати нац╕ональною ╕де╓ю та головним завданням як Президента Укра╖ни, так ╕ ново╖ коал╕ц╕╖ в особ╕ новообраного парламенту та уряду Укра╖ни.
Зверта╓мося до представник╕в майбутньо╖ коал╕ц╕╖, до тих, хто плану╓ ув╕йти до коал╕ц╕╖ в парламент╕ та беруть участь у перемовинах, переглянути коал╕ц╕йну угоду пол╕тичних парт╕й та додати до не╖ розд╕л про Крим та так╕ пункти:
Зг╕дно з Законом Укра╖ни «Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни» впродовж 15 дн╕в утворити спец╕альний центральний орган державно╖ влади з питань тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни, який повинен взяти на себе головне завдання – стратег╕чне планування та забезпечення державних механ╕зм╕в щодо повернення Криму, а саме створення М╕н╕стерства з питань Криму.
Доручити спец╕альному центральному органу державно╖ влади з питань тимчасово окуповано╖ територ╕╖ Укра╖ни впродовж 60 дн╕в з дня його створення розробити стратег╕ю повернення Криму та винести ╖╖ на затвердження ВР Укра╖ни.
Скасувати ганебний Закон Укра╖ни «Про створення в╕льно╖ економ╕чно╖ зони «Крим» та про особливост╕ зд╕йснення економ╕чно╖ д╕яльност╕ на тимчасово окупован╕й територ╕╖ Укра╖ни».
Покласти особисту в╕дпов╕дальн╕сть на нового Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни за виконання ЗУ «Про забезпечення прав ╕ свобод внутр╕шньо перем╕щених ос╕б».
Впродовж 30 дн╕в створити механ╕зм ╕з забезпечення та захисту прав громадян Укра╖ни, як╕ залишились на тимчасово окупован╕й територ╕╖ АР Крим.
Ухвалити Закон Укра╖ни «Про статус кримськотатарського народу як кор╕нного народу Укра╖ни».
Створити м╕жфракц╕йне депутатське об’╓днання «Крим» у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни.
Створити Ком╕тет Верховно╖ Ради Укра╖ни з питань тимчасово окуповано╖ територ╕╖.
Створити Громадську раду з питань тимчасово окуповано╖ територ╕╖ АР Крим при Каб╕нет╕ М╕н╕стр╕в Укра╖ни.
Створити державний ╕нформац╕йний центр «Крим».
Просимо забезпечити права та свободи кримчан на окупован╕й територ╕╖ та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б. Спод╕ва╓мось на розум╕ння та на виважен╕сть Ваших законодавчих ╕н╕ц╕атив та р╕шень.

З повагою,
Арх╕╓пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського
патр╕архату КЛИМЕНТ,
Координатори громадського руху «╢вромайдан-Крим»
Андр╕й Щекун, Серг╕й Ковальський, Серг╕й Мокренюк

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2014 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14330

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков