Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2003
УЛЮБЛЕНА УЧИТЕЛЬКА МОЯ ...
Вікторія ПЕТРОВА

Ось і відлунала музика випускних балів. Багато кримських учнів залишили стіни рідних шкіл, і віднині починається для них доросле життя. Університети, інститути, технікуми, училища, перша самостійна праця - усе це у випускників попереду. Багато чого забудеться зі шкільного життя, але юнаки і дівчата завжди пам’ятатимуть своїх улюблених вчителів, людей, які уперше відкрили перед ними, своїми вихованцями, широкий світ науки. З-поміж інших ніколи не забудуть вони й свою вчительку української мови та літератури гімназії №1 м. Сімферополя Людмилу Василівну ЗЕЛЕНОВУ. З нею ми й вирішили поспілкуватись.
- Людмило Василівно, у чому привабливість професії вчителя?
- В тому, що усе своє життя вчителі спілкуються з молоддю, тому ми завжди себе відчуваємо молодими. Вчителі не старіють душею, вони вічномолоді. Мені здається, що в цьому краса і принада професії вчителя.
- Скільки років Ви вже працюєте в школі?
- Загальний педагогічний стаж - 33 роки. Починала свій трудовий шлях вчителькою в сільській школі, потім 18 років відпрацювала в середній школі № 24 м. Сімферополя і ось вже три роки працюю в гімназії № 1.
- Чи пам’ятаєте своїх перших учнів?
- Звичайно ж, пам’ятаю, і вони мене пам’ятають. Не завжди пам’ятаю імена та прізвища, але при зустрічі і вони згадують мене, і я їх. А особливо тих учнів, які дуже добре вчилися.
- У чому труднощі Вашої професії, зокрема вчителя української мови?
- Вивчення української мови в Криму - справа не проста. Тут переважає російськомовне населення і спілкування  і серед дорослих, і серед учнів відбувається в основному російською мовою. Якби більше спілкувалися українською, то й знання учнів з цього предмета були б набагато кращі.
- Зараз Ви вчитель, а ким хотіли стали в дитинстві?
- У шкільні роки я мріяла стати перукарем. Дуже любила робити красиві зачіски - і в мене це добре виходило! Але перевагу віддала Одеському університету...
- Людмило Василівно, а чому Ви обрали своїм фахом українську мову, а не іншу?
- Українська мова - моя рідна мова. Адже я народилася на Полтавщині, землі, яка дала нашій культурі, і зокрема літературі, дуже багато славнозвісних імен - Івана Котляревського, Панаса Мирного, Павла Загребельного, Бориса Олійника, Василя Симоненка... Та хіба всіх перелічиш, хто з великих народився й виріс у нашому краї!..  З дитинства я розмовляла своєю рідною мовою, співала пісень, читала багато художньої літератури і коли закінчила школу, то вирішила, що буду вчителькою саме рідної, а не якоїсь іншої мови.
- Чи були у Вас такі ситуації, коли б хотілося змінити професію?
- Звичайно, такі ситуації бували, та інколи й зараз бувають, коли виникають якісь непорозуміння з учнями. Але то все скороминуще. Знаходимо спільну мову, а серце вчителя таке, що воно швидко відходить, забуваються всі образи.
- Чи є у Вас улюблені учні?
- Бувають улюблені, але люблю всіх дітей. У гімназії мої найулюбленіші учні Марійка та Аня Опанасюк. Улюбленці - це ті діти, які беруть активну участь в громадському житті школи, в олімпіадах, завойовують призові місця.
- Що Вас вразило, коли Ви вперше почали працювати в гімназії?
- Тут я вже три роки. У нас дуже дружна кафедра вчителів української мови. Усі допомагають одне одному. Велику увагу приділяють позакласній роботі. Зараз у нас є команда «Таврида», яка брала участь у турнірному змаганні з командою української гімназії в мовно-комп’ютерному конкурсі, який вже не вперше проводить газета «Кримська світлиця». І хоч наша команда не перемогла команду з української гімназії, але все ще попереду.
- Людмило Василівно, як Ви проводите свій вільний від шкільної роботи час?
- Проводжу на дачі - працюю на городі. Моя дачна ділянка розташована в дуже мальовничому місці - у селі Піонерському, поблизу Сімферополя. Там дуже приємно, свіже повітря, річка. Відпочиваю душею і радісна, хоч трохи і втомлена фізично, повертаюсь додому. Коли є можливість, то влітку всією сім’єю їздимо на море.
- Що б Ви побажали своїм учням,  а також читачам «Кримської світлиці»?
- Я бажаю усім учням Криму, особливо випускникам, поступити навчатися до вищих навчальних закладів. Хай збуваються їхні мрії! А взагалі всім дітям добре відпочити влітку, щоб з новими силами восени продовжити навчання. А «Кримській світлиці»  бажаю гарних вдалих номерів, захоплюючих матеріалів та багато передплатників. Дуже цікава й корисна газета, особливо для вчителів-словесників та учнів, які вивчають українську мову.
- Щиро дякую Вам, Людмило Василівно, за цікаву розповідь. Бажаємо Вам успіхів у Вашій благородній і почесній праці, щастя Вам та усіляких гараздів!
Розмову вела Вікторія ПЕТРОВА,
учениця 10-го класу гімназії № 1.
м. Сімферополь.
На фото: вчителька української мови гімназії № 1 Людмила Василівна Зеленова.

НАГАДУЄМО учасникам мовно-комп'ютерного конкурсу в "Кримській світлиці", що одне із турнірних завдань - написати розповідь про вчителя української мови та літератури. Найкращі ваші твори будуть опубліковані, а команди отримають додаткові призові очки у боротьбі за комп'ютер. Беріть приклад з Вікторії Петрової - вона показала конкурсантам, якою може бути ця розповідь. Можете краще? Доведіть!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1031

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков