Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2003
Новини Криму та України
журналісти

Віктор ЯНУКОВИЧ: "СТАБІЛІЗАЦІЯ НА "ХЛІБНОМУ" РИНКУ ВІДБУДЕТЬСЯ У НАЙБЛИЖЧІ ДВА ТИЖНІ"

Таку заяву Прем`єр-міністр України Віктор Янукович зробив, відповідаючи на запитання народних  депутатів. «Я в цьому впевнений, бо ми вжили всіх заходів для того, щоб це саме так сталося», - сказав він.
За словами Віктора Януковича, уряд уже зробив інтервенції на ринок борошна. «Зараз переробляється пшениця з держрезерву, і ми будемо продовжувати таку політику», - заявив глава уряду, зазначивши, що до кінця липня ринок держави буде отримувати з держрезерву борошно першого гатунку за ціною не вище 980 гривень за тонну, що має повністю наситити ринок.
Водночас глава уряду поскаржився на неможливість регулювати ціни на ринку в «ручному режимі». За його словами, уряд зіткнувся з тим, що не мав змоги законно впливати на цінову політику». «Але ми будемо робити все, щоб подолати ситуацію, і інформуватимемо про наслідки своєї роботи Верховну Раду та суспільство», - наголосив Віктор Янукович.

* * *

Цього тижня уряд України поінформує Верховну Раду і громадян України про виявлені в результаті проведених перевірок правоохоронними органами факти зловживань на аграрному ринку. Про це говорив Прем`єр-міністр України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з приводу ситуації, яка склалася на продовольчому ринку держави. Я впевнений, сказав глава уряду, що правоохоронні органи повинні дати таку інформацію, яка буде підтверджена слідчими органами.
Віктор Янукович нагадав, що ще з перших днів своєї роботи уряд разом із правоохоронними органами розпочав боротьбу зі зловживаннями на аграрному ринку. За його словами, за цей період виявлено понад 400 злочинів, 97 розкрадань, до відповідальності притягнено 317 осіб. В останні дні, зауважив Віктор Янукович, контрольні органи виявили значні факти приховування продовольчих товарів суб`єктами господарювання в надії на подальше підвищення цін. «Таким фактам уже дано відповідну оцінку і порушено кримінальні справи», - резюмував Прем`єр.

* * *

Уряд спільно з Верховною Радою і керівниками регіонів нині повністю контролює ситуацію на продовольчому ринку України, запевнив Прем`єр-міністр України, виступаючи у Верховній Раді. Віктор Янукович нагадав, що з другої половини червня, зважаючи на негативні прогнози збирання цьогорічного врожаю, громадяни України почали масово скуповувати крупи, борошно, макарони та цукор. В окремих областях, за його словами, реалізація цих продуктів збільшилася у 6 - 7 разів. Таке масове зростання попиту, зауважив Прем`єр, миттєво спровокувало спекуляції. «Окремі ділки підняли ціни на крупи майже до 70 відсотків, на борошно - до 50 відсотків, на цукор - до 30 відсотків, а в таких областях, як Дніпропетровська і Запорізька, було повністю втрачено контроль за цінами на хліб», - наголосив глава уряду. «Таке зростання цін має, передусім, спекулятивний характер», - додав він.
Однак, за словами Віктора Януковича, уряд нині повністю контролює ситуацію на продовольчому ринку, вже введено обмеження на торговельні надбавки на рівні рентабельності в Автономній Республіці Крим та в Києві. Аналогічні дії, за його словами, проводяться у всіх інших регіонах України.

"ЦІНА НА ХЛІБ В КРИМУ НЕ ПОВИННА ПЕРЕВИЩУВАТИ ЙОГО ПОПЕРЕДНЬОЇ ВАРТОСТІ"

Про це йшла мова на нараді, яку провів з участю представників Ради міністрів,  силових та контролюючих органів автономії голова Верховної Ради АРК Борис Дейч. Всім службам дані відповідні доручення ретельно, досконально перевірити господарську діяльність ВАТ “Кримхліб”, яке продовжує реалізовувати свою продукцію за невиправдано завищеними цінами,  тим самим штучно створюючи ажіотаж. Відповідальність за це покладена також на республіканський комітет з торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування населення та на Фонд майна Автономної Республіки Крим, який володіє достатньою кількістю акцій ВАТ “Кримхліб” для впливу на господарську діяльність підприємства. Як підкреслив Б. Дейч, “Рада міністрів Криму не заважає працювати “Кримхлібу”, що підтверджує керівництво підприємства, а, навпаки, недостатньо його контролює”.
 Галина ГРОМИК,
 прес-секретар голови ВР АРК.

РАДА ЩЕ РАДИТЬСЯ...

Погоджувальна рада керівників парламентських комітетів, фракцій і депутатських груп ще не визначила день розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції України, повідомив журналістам після завершення засідання Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він зауважив, що виникли деякі дискусійні проблеми, тому вирішено провести нараду лідерів фракцій з тим, щоб узгодити остаточно всі питання щодо цього законодавчого акту.
 Голова парламенту також наголосив, що протягом нинішнього пленарного тижня планується розглянути майже 150 законопроектів із 100 питань, спрямованих на удосконалення законодавчої бази економічного, політичного, соціального, культурно-освітянського, наукового, агропромислового спрямування.

КРАЩЕ МЕНШЕ, ТА КРАЩЕ

Кількість політичних партій в Україні скоротилася зі 125 (на початок року) до 101. Накази про вилучення з Реєстру об’єднань громадян записів про реєстрацію 22 партій міністр юстиції Олександр Лавринович підписав за підсумками перевірки політичних партій на підставі рішень Верховного Суду. Ще три партії прийняли рішення про саморозпуск.
 Як уже повідомляв Укрінформ, відповідно до Закону «Про політичні партії в Україні» дану перевірку проводить Мін`юст, починаючи з 14 квітня. Під час перевірки, зокрема, визначаються відповідність статутів партій вимогам зазначеного Закону, встановлюється наявність структурних  осередків партій в областях України. Виключені із Реєстру політичні партії цих вимог не дотримували.
Нині Мін`юст перевіряє ще ряд партій, зокрема, Екологічну партію України «Захист», Комуністичну партію (трудящих), Конституційно-демократичну партію, Ліберально-демократичну партію, партію «Жінки України», Партію захисту знедоленого народу України, партію захисту пенсіонерів України, партію мусульман України, партію «Нова генерація України» та інші.
Коментуючи кореспондентові Укрінформу перевірку, міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що на відповідність Закону буде перевірено документи і діяльність всіх політичних партій. Отже, не виключено, що кількість політичних партій зменшуватиметься й далі. На такий прогноз «настроює» й той факт, що в усіх регіонах України структурні утворення мають лише 27 політичних партій.

НАТО ФЛОТУ НЕ ЗАШКОДИТЬ?

Міністр оборони України Євген Марчук стверджує, що в контексті реалізації євроатлантичних прагнень України питання про денонсацію угоди з базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму «не порушувалося, не порушується і порушуватися не буде». Про це він заявив 1 липня після переговорів у Києві з главою військового відомства Російської Федерації Сергієм Івановим.
 У свою чергу міністр оборони Російської Федерації підкреслив, що після підписання базової угоди з базування Чорноморського флоту питання, що вимагають додаткового вирішення, повинні обговорюватися в рамках роботи відповідної міжурядової комісії з питань діяльності ЧФ.
Євген Марчук відзначив, що комісія складається з цивільних осіб і це, на його думку, є ще одним прикладом цивільного контролю над військовою організацією в Україні.

* * *

2 липня в Севастополі відбулися урочисті заходи, присвячені закінченню походу кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації в Індійський океан.
У церемонії зустрічі загону бойових кораблів ЧФ РФ взяв участь міністр оборони Росії Сергій Іванов. Виступаючи на урочистому мітингу, присвяченому закінченню виконання завдань бойової служби загоном кораблів ЧФ, глава російського військового відомства відзначив: «Флот активізувався. Флот боєготовний і буде виконувати ті завдання, які перед ним ставляться».
На мітингу був оголошений наказ міністра оборони РФ про заохочення особового складу загону бойових кораблів. Низці офіцерів вручені медалі «За  мужність», а також присвоєні дострокові звання.
"Контекст-медіа".

Юрій КОСТЕНКО: “Я НЕ ДИВУЮСЯ, ЧОМУ  БЮДЖЕТНИКИ В УКРАЇНІ ОТРИМУЮТЬ 237 ГРИВЕНЬ...”

“Якщо оренда військово-морських баз в Криму для російського Чорноморського флоту на рік коштує трохи більше, ніж перехід Зенедіна Зідана до мадридського “Реала”, і це влаштовує Міноборони, то я не дивуюся, чому бюджетники в Україні отримують 237 грн., а пенсіонери
і того менше”, - зазначив перший заступник голови фракції “Наша Україна”, лідер Української народної партії Юрій Костенко, коментуючи  заяву міністра оборони Євгена Марчука про те, що Росія не має заборгованості за оренду кримських баз для свого флоту. Євген Марчук заявив також, що “Київ не має наміру ні зараз, ні
в майбутньому денонсувати договір про розміщення російського Чорноморського флоту на українській території”.
Юрій Костенко назвав таку щедрість “звичайним розбазарюванням”, причиною якого є “або нерозуміння, або ігнорування національних інтересів України з боку найвищих державних чинів”. Позицію України, і, зокрема, Міноборони щодо дислокації російського Чорноморського флоту в Криму, Юрій Костенко поставив в один ряд з “позицією керівництва України щодо повернення ощадбанківських заощаджень українських громадян, та щодо ядерного роззброєння, коли до тієї ж таки Росії абсолютно безкоштовно вивезли всю тактичну ядерну зброю на мільярди доларів”. Загальні втрати держави, наголошує він, лише по цих двох позиціях становлять понад $150 млрд., і це при тому, що річний бюджет України - менше $10 млрд.
“Те, що однією рукою роздають мільярди, а іншою бюджетникам платять копійки, переконуючи їх, що грошей у держави немає, - це скоріше демонстрація політики банкрутства, а не української національної політики”, - вважає Юрій Костенко.

Для довідки. У 1992 р. Юрій Костенко очолював українську урядову делегацію на переговорах з Росією щодо ядерного роззброєння. Займав жорстку позицію, завдяки якій ядерна зброя, що розташовувалася на території України, була визнана власністю нашої держави. Не погоджувався на невигідні для України умови вивезення зброї
в Росію. Був замінений іншим урядовцем, який швидко підписав принизливі для України угоди.
(За повідомленнями прес-служби УНП).

КУЧМІ - "НЕТ", СОЦІАЛІЗМУ - "ДА"

2 липня представники Кримського рескому Комуністичної партії України і Російської громади Криму пікетували Раду міністрів АРК і Представництво Президента України в Криму. У пікеті взяли участь декілька десятків чоловік.
Як повідомив агентству «Контекст-медіа» секретар рескому КПУ Валерій Чумаченко, пікетники висунули дві основних вимоги: відставка уряду Криму на чолі із Сергієм Кунициним і зниження цін на основні продукти харчування. Крім того, у прийнятій резолюції пікетники зажадали відставки «прогнилого режиму на чолі з Кучмою» і зміни політичного курсу країни на соціалізм.
«Це попереджувальний пікет», - відзначив В. Чумаченко. За словами секретаря рескому КПУ, якщо вимоги не будуть задоволені, комуністи проведуть у Криму ряд акцій цивільної непокори, пік яких прийдеться на вересень цього року.  "Контекст-медіа".

СБУ ЗНЕШКОДИЛА ГРУПУ КІБЕР-ЗЛОЧИНЦІВ

Діяльність організованого злочинного угруповання, що спеціалізувалося на незаконному використанні пластикових платіжних засобів міжнародних систем та викраданні грошових коштів з банкоматів, припинили співробітники Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ та Київського ГУ МВС України.
 Як повідомили Укрінформу в прес-центрі СБУ,  лише за попередніми даними, злочинцям вдалося викрасти з банкоматів Києва близько 250 тисяч гривень. Зараз члени угруповання, до складу якого входили громадяни України та один іноземець, затримані і перебувають під слідством.

КАЛИНІВСЬКЕ ДИВО:  ЩО Ж ТО БУЛО?

Православні українці готуються відзначити 80-ту річницю Калинівського дива. Як повідомили кореспондентові Укрінформу у прес-службі Української православної церкви, 4 -5 липня з міста Вінниця до Калинівки пройде Хресний хід, присвячений подіям, що сталися 80 років тому.
За письмовими свідченнями очевидців і архівними матеріалами колишніх радянських органів безпеки, 1923 року червоноармієць, який повертався з громадянської війни, вистрілив у поклінний придорожній хрест поблизу с. Калинівки, що на Вінниччині. Куля втрапила у руку на зображенні Спасителя і з рани потекла кров. Це тривало п`ять місяців, тут побували десятки тисяч прочан з різних куточків України. Пройшли хресні ходи з Києво-Печерської та Почаївської лавр. Приїхав цілий потяг православних прочан з Польщі, але їм не дозволили вийти з вагонів. Відомо багато випадків зцілень біля святині.
 Тодішня влада шукала пояснень та намагалася розвінчати Калинівське диво. Місцевого фельдшера Мурованого, який засвідчив, що з хреста тече людська кров, було розстріляно. Почалися жорстокі репресії проти православних віруючих та духовенства: розстріли, ув`язнення та заслання тих, хто приходив на прощу до Калинівського Хреста. На початку листопада, вночі, Хрест було зрізано та знищено. Ніяких «хитрих» пристосувань при цьому не було знайдено.
 У 1993 році, коли віруючі відзначали 70-ту річницю Калинівського дива, військовослужбовці місцевого гарнізону виготовили та встановили величний дубовий хрест на святому місці. Тоді ж була відновлена традиція Хресних ходів з Вінниці до Калинівки на чолі з правлячим архієреєм за участі численного духовенства та віруючих.
 Нині планується спочатку відправа подячного молебня біля Свято-Воскресенського храму м. Вінниці, який здійснить митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Макарій. Після цього Хресний хід вирушить до місця, де сталося диво - Калинівки, що за 25 кілометрів від Вінниці. У ніч з 4 на 5 липня біля Хреста відбудеться всеношна та Божественна літургія.

КРИМІНАЛЬНИЙ МЕТАСТАЗ

У червні поточного року в Сімферополі було зареєстровано 727 злочинів, з яких 613 розкрито по "гарячих" слідах. Про це повідомив начальник міліції громадської безпеки Сімферопольського міського управління ГУ МВС України в АРК Сергій Петрушко на оперативно-господарській нараді в міськвиконкомі.
За інформацією С. Петрушка, за минулий місяць у місті скоєно 6 убивств (розкрито 4), 50 грабунків (розкрито 36), 3 зґвалтування (усі розкриті), 219 крадіжок (розкрито 148), 20 випадків хуліганства (усі розкриті) і 80 - завдань тілесних ушкоджень (розкрито 61). Крім того, співробітниками правоохоронних органів виявлені 33 факти незаконного збереження зброї, при цьому вилучено 10 одиниць вогнепальної зброї, 867 патронів, 14 ножів. Також виявлено 130 фактів незаконного зберігання і вживання наркотичних речовин.
Як повідомив начальник міліції громадської безпеки Сімферополя, за різні адміністративні правопорушення в минулому місяці до відповідальності притягнуто 8 598 чоловік, з них 926 - за дрібне хуліганство, 476 - за появу в громадських місцях у нетверезому вигляді.
У червні в кримській столиці зареєстровано 64 ДТП, у результаті яких постраждало 68 чоловік. За порушення Правил дорожнього руху адміністративно покарані 5 438 чоловік, у тому числі 153 водіїв, які керували автотранспортом у нетверезому стані.                   "Контекст-медіа".

ГЕНПРОКУРОР У КРИМУ
Генеральний прокурор України Святослав Пiскун здiйснює робочу поїздку по Автономнiй Республiцi Крим.
Предметом його особливої уваги є виконання доручення Президента України про перевiрку додержання вимог чинного законодавства щодо цiльового використання державних коштiв, матерiально-технiчних засобiв, нерухомостi та земельних дiлянок вiйськовими частинами, якi дислокуються на територiї Автономної Республiки Крим.
За матерiалами перевiрки розслiдуються понад 20 кримiнальних справ, частина вже надiслана до суду. Крiм того, до рiзних видiв вiдповiдальностi притягнуто десятки службових осiб, державi повернуто понад 100 тис. грн.  Генеральний прокурор провiв наради з правоохоронцями Автономної Республiки, працiвниками вiйськових прокуратур Пiвденного регiону та Вiйськово-Морських сил України. Вiн особисто ознайомився зi станом розслiдування кримiнальних справ, дав вiдповiднi доручення керiвникам прокуратур.
Прес-служба Генеральної прокуратури України.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1037

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков