Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 04.07.2003
СИН МУСТАФИ ДЖЕМІЛЄВА ЇДЕ ДОБРОВОЛЬЦЕМ ДО ІРАКУ
Володимир ПРИТУЛА

В українському суспільстві тривають дебати, чи треба надсилати українських військових до Іраку. Відомо, що на початку червня Верховна Рада України ухвалила рішення про участь українського військового контингенту у силах зі стабілізації в Іраку. Серед тих, хто голосував “за”, - відомий український політик, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Його син - Ельдар Ебубекиров записався добровольцем до складу української бригади, яка чекає на відправлення до Іраку.
 Ельдар Ебубекиров зараз проходить відповідну підготовку і готується до відправки в Ірак. Тож я мав змогу порозмовляти з його батьками - лідером Меджлісу Мустафою Джемілєвим і головою Ліги кримськотатарських жінок Сафінар Джемілєвою. Сафінар-ханум розповідає, що Ельдар - прийомний син Мустафи-ефенді, але саме його він вважає своїм батьком. В традиціях кримських татар - не ділити дітей на рідних і прийомних: “Він - син від першого мого чоловіка. Його батько помер, коли Ельдар був совсім маленьким. І тому він знає як батька тільки Мустафу Джемілєва. Між ними дуже добрі, теплі і дружні стосунки, і хлопець ніколи не відчував, що росте без батька”.
 Сафінар-ханум каже, що з розумінням поставилася до рішення 29-літнього сина: “У мене троє чоловіків у сім’ї. І я вважаю, що чоловік має вирішувати сам. А жінка насамперед має підтримувати чоловіка в його справах. Обидва сини і чоловік Мустафа - самостійні у своїх рішеннях, і кожен не любить заперечень. Я знаю, якщо вони вже вирішили, то все одно будуть робити. Тож краще - з любов’ю, з Богом нехай іде, і, я думаю, все буде добре”.
 Видно, що пані Джемілєва хвилюється за сина, який за фахом сапер і, очевидно, в Іраку займатиметься розмінуванням, але переконує і мене, і себе, що служба в стабілізаційних силах йому піде на користь: “Це для нього буде ще одним випробовуванням. Він себе відчує чоловіком. Відчує себе Джемілєвим. Я думаю, все це буде йому корисним. Це нові враження, новий життєвий досвід, нове бачення світу, нове бачення життя взагалі”, - каже Сафінар Джемілєва, мама українського військовослужбовця Ельдара Ебубекирова.
 А що ж з цього приводу вважає його батько, Мустафа Джемілєв? “Ельдар взагалі слідкує за розвитком ситуації, він знав про позицію Меджлісу кримськотатарського народу стосовно подій в Іраку. Це було його особисте рішення, але коли він запитав, як ти дивишся, батьку, якщо я туди поїду, я відповів: звичайно, я буду радий. Тим більше у парламенті були розмови, мовляв, вони голосують за відправку чужих дітей, а своїх, напевно, залишають. Тому із задоволенням це сприйняв”, - сказав Мустафа Джемілєв.
 

В АЛЬ-КУТІ СПОКІЙНО...
Особовий склад 5-ї окремої механізованої бригади ЗС України має приступити до виконання завдань у складі  багатонаціональних стабілізаційних сил в Іраку
1 вересня, повідомили Укрінформу в прес-службі Міністерства оборони України.
Українські військовослужбовці на території провінції Васіт патрулюватимуть дві життєво важливі автомагістралі, охоронятимуть 120-кілометрову ділянку кордону з Іраном, а також спеціальні об’єкти, серед яких 5 складів з боєприпасами колишньої іракської армії.
У провінції понад 70% населення становлять шиїти. Місцеві органи самоврядування ще не сформовано, лише в Аль-Куті розпочали діяти перші підрозділи поліції. Ситуація в провінції в основному характеризується як відносно стабільна. Адже в цьому регіоні з моменту оголошення завершення бойових дій не було зафіксовано жодного випадку нападу чи обстрілу військовослужбовців коаліційних сил.
 Місцем розташування українського підрозділу стане аеродром колишньої авіаційної дивізії іракської армії в Аль-Куті. Спочатку українські військовослужбовці мешкатимуть в наметах, пізніше переселяться у відремонтовані казарми. Електропостачання забезпечуватимуть дизельні установки, а продукти харчування українцям поставлятимуть американці.

ТИМ ЧАСОМ...

ВІЙНА МОЖЕ СПАЛАХНУТИ ЗНОВУ?

Німецька преса коментує повоєнну ситуацію в Іраку та позитивний розвиток у відносинах між Європейським союзом та США. Стосовно нинішньої оцінки результатів іракської війни газета «РЕЙНІШЕ ПОСТ», зокрема, пише:
 «У воєнному сенсі Ірак програв війну проти США та британців. Режим Саддама Хусейна повалено, і роки свавілля, зла й страху минули. Але переможці сприймаються багатьма як окупанти, з якими слід боротися до останньої краплини крові. В Іраку організується інтіфада на зразок палестинської. Американцям і британцям важко протистояти цьому збройному опору, не кажучи вже про те, щоб його зламати. Партизанська тактика позбавлених влади вихованців Саддама становить серйозну загрозу, якої необхідно позбутися, інакше війна може спалахнути знову.
Американці та британці не можуть спокійно спостерігати, як їхніх солдатів підстрілюють у темних кутках чи вбивають у терактах. Нормальну ситуацію не можна створити за одну ніч. Країна лежить у руїнах, суспільство дезорієнтовано, люди живуть у хаотичних умовах. На жовтень заплановано конференцію з питань відбудови. Беручи до уваги ситуацію, що склалася, - це запізно. Люди потребують зараз переконливих політичних сигналів і залучення до процесу формування майбутнього. Інакше воєнна перемога перетвориться на політичну поразку. Адже зараз вже досить поширені погляди, що Іраку намагаються нав'язати якийсь колоніальний шлях розвитку. А невдоволеність формує ідеальне підґрунтя для радикалів, для переслідуваної еліти старої партії Баас чи керівних кадрів розпущеної армії, які прагнуть помсти. До речі, країна перетворилася на базар зброї. Майже кожний має її вдома в шафі, а це окриляє інтіфаду», - робить висновок «РЕЙНІШЕ ПОСТ».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 04.07.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1038

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков