Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 18.10.2002 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 18.10.2002
ЧИ ВДАСТЬСЯ Кофі АHHAHУ ПОМИРИТИ ЛЮДСТВО?
Лєйла БАБАЄВА

Українці зробили великий внесок у зміцнення миру на планеті, вважає Кофі Аннан, який кілька місяців тому був гостем українського парламенту. Під час зустрічі з Володимиром Литвином генеральний секретар ООН підкреслив важливу роль, яку відігравали українські миротворчі сили протягом останнього десятиліття. А президент Леонід Кучма нагородив Кофі Аннана орденом Ярослава Мудрого першого ступеня за його роботу у справі зміцнення миру в світі.
Кофі Аннан, сьомий генеральний секретар ООН, був обраний на цей пост 1 січня 1997 року. Він народився у 1938 році у Гані, економічну освіту здобув в Америці. У складі Об'єднаних Націй став працювати з 1962 року. Під час його головування у миротворчій місії ООН у світі виникло чимало міжнародних конфліктів, у тому числі у Боснії та Руанді. У середині 90-х років у Руанді, колишній бельгійській колонії, розташованій в Екваторіальній Африці, мав місце справжній геноцид, який засоби масової інформації, такі жадібні до несподіваних сенсацій, чомусь обійшли повною мовчанкою. Більше півмільйона тутсі загинули у ході міжетнічного конфлікту. На межі знищення опинилися найвищі люди на планеті: середній зріст чоловіків тутсі дорівнює 1 м 85 см. Найвищі досягають 2 м 28 см. І не-зважаючи на те, що невдача блакитних касок у врегулюванні цього конфлікту пояснювалась скоріше небажанням більшості членів Ради Безпеки підтримати дії ООН, Кофі Аннан взяв на себе велику частку відповідальності. Пізніше, у 1999 році, за його дорученням були опубліковані жахливі звіти про катастрофи у Руанді та Сребрениці.
Першим кроком Кофі Аннана на посту генерального секретаря був візит до Вашингтона, де він намагався заручитися підтримкою консервативного Конгресу. Він пообіцяв скоротити бюджет ООН та вимагав у відповідь, аби Сполучені Штати сплатили 1,6 млрд. доларів боргів. Не секрет, що неефективність дій Організації Об'єднаних Націй останніми роками та її тривала фінансова криза обумовлені саме несплатою Сполученими Штатами своїх внесків.
Пан Аннан пішов і на інші рішучі кроки. На відкритті Генеральної Асамблеї ООН у 1999 році він позитивно висловився щодо так званого "гуманітарного втручання", чітко зазначивши, що державний суверенітет не може бути ширмою для урядів, які масово порушують права своїх громадян. Поряд з цим він не став приховувати, що економічні санкції проти Іраку спричиняють гуманітарну кризу в цій країні.
Тривалий період своєї роботи Кофі Аннан присвятив боротьбі за права людини. Йому самому довелося дуже рано зазнати на собі прояви расизму. "Я виріс у колоніальній Африці, - розповів Кофі Аннан в інтерв'ю журналу "Парі Матч". - Я був підлітком, коли у Гані почалася боротьба за незалежність. Коли я навчався у Сполучених Штатах, мені дуже часто доводилося на власні очі бачити, що таке расизм".
13 років Кофі Аннан живе у щасливому шлюбі зі своєю дружиною Нане. Вони познайомилися у Женеві, де Нане працювала у юридичному відділі Верховного Комісаріату з питань біженців. За фахом вона юрист, але має ще й інше покликання - живопис і з задоволенням малює у вільний час. Їхній шведсько-африканський союз викликає у всіх захоплення. Тут перетинаються дві діаметрально протилежні культури: "Друзі Нане дуже пунктуальні, - посміхається Кофі Аннан. Коли ми їх запрошуємо на обід, вони завжди приходять точно у призначену годину. Ну, а мої, то зовсім інша історія! Вони ведуть африканський стиль життя: приїздять із запізненням на годину, але, якщо  приїхали, то випроводити їх вже практично неможливо. Спочатку моя дружина від цього божеволіла. Але я дав їй гарну пораду: "Люба, сприймай легше життя!" - І, поміркувавши, додає: "З моїм обранням на пост генерального секретаря багато чого змінилося у нашому житті. Ми все ж намагаємося знайти рівновагу між тим, що я називаю великим світом, і маленьким світом сімейного життя, кохання, родинного кола. Час, який ми проводимо разом, для нас священний. Знаєте, після мого обрання я отримав між інших телеграму від одного англійського журналіста, Уїльяма Сокроуса, наступного змісту: "Сподіваюся, ви гарно поміркували, перш ніж погодитися на цей пост. Бо ця робота - отруєний подарунок. В усякому разі, мої вітання!"
Так, робота генерального секретаря ООН не з легких. Під час Другої світової війни дядько дружини Кофі Аннана, шведський дипломат Рауль Валленберг, врятував життя тисяч угорських євреїв. У наш час Кофі Аннан доклав значних зусиль, аби врятувати життя арабів та євреїв, які, здається, зовсім заплуталися у коловороті міжетнічного конфлікту. Дуже успішною була і його місія до Іраку у 1998 році. "Саддам Хусейн був далеко не з найважчих співбесідників, з якими мені доводилося спілкуватися. Він був дивовижно спокійним та непроникним. Він мені сказав наприкінці розмови: "А ви мужня людина, що погодилися прийти до мене на переговори". Тоді я зрозумів, що він мене уважно слухав і не залишився байдужим до моїх слів".
Що ж, у 1998 році Кофі Аннану вдалося переконати іракського лідера. Чи вдасться це йому зараз? Чи вдасться зупинити нову криваву операцію, що загрожує безпеці цілої нації, цілого народу? Чи то буде у жовтні, чи у лютому, як дехто з лідерів планує, енергійний генеральний секретар ООН з білосніжною усмішкою на темному обличчі, який отримав за свій дипломатичний хист прізвисько "лагідне ягня з чарівним голосом", скаже не останнє слово у розв'язанні цього гордієвого вузла.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 18.10.2002 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=108

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков