Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 30.11.2012
УКРА╥НА ОТРИМАЛА ЗАКОН ПРО РЕФЕРЕНДУМ

Закон Укра╖ни «Про всеукра╖нський референдум» опубл╕ковано у газет╕ «Голос Укра╖ни» (№ 226 в╕д 28 листопада 2012 року).
 Закон передбача╓, що всеукра╖нський референдум ╓ одн╕╓ю ╕з форм безпосередньо╖ демократ╕╖ в Укра╖н╕, способом зд╕йснення влади безпосередньо укра╖нським народом, що поляга╓ у прийнятт╕ (затвердженн╕) громадянами Укра╖ни р╕шень з питань загальнодержавного значення шляхом та╓много голосування в порядку, встановленому цим законом.
Порядок п╕дготовки ╕ проведення всеукра╖нського референдуму регулю╓ться Конституц╕╓ю Укра╖ни, цим законом, а також ╕ншими законодавчими актами Укра╖ни.
Предметом всеукра╖нського референдуму можуть бути будь-як╕ питання за винятком тих, вир╕шення яких не допуска╓ться Конституц╕╓ю, законами Укра╖ни.
На всеукра╖нський референдум можуть виноситися дек╕лька питань з одн╕╓╖ проблеми.
За предметом всеукра╖нський референдум може бути: про схвалення ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖ Укра╖ни, внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни, скасування, втрату чинност╕ чи визнання нечинним закону про внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни (конституц╕йний референдум); про зм╕ну територ╕╖ Укра╖ни (ратиф╕кац╕йний референдум); щодо ухвалення чи скасування закону Укра╖ни або внесення зм╕н до чинного закону Укра╖ни (законодавчий референдум); з будь-якого питання за винятком тих, щодо яких референдум не допуска╓ться зг╕дно з Конституц╕╓ю Укра╖ни (загальний референдум).
Президент проголошу╓ всеукра╖нський референдум за народною ╕н╕ц╕ативою, якщо його ╕н╕ц╕йовано з додержанням встановлених Конституц╕╓ю та законами Укра╖ни вимог щодо орган╕зац╕╖ ╕ порядку проведення всеукра╖нського референдуму за народною ╕н╕ц╕ативою.
Результати народного волевиявлення на всеукра╖нському референдум╕ ╓ обов’язковими.
Новий всеукра╖нський референдум з ╕нших питань, що ран╕ше виносились на референдум, окр╕м внесення зм╕н до розд╕л╕в I, III ╕ XIII Конституц╕╖ Укра╖ни з одного й того самого питання, може бути проведено не ран╕ше, н╕ж через р╕к з дня оголошення результат╕в проведеного референдуму.
Реал╕зац╕я ╕н╕ц╕ативи щодо внесення зм╕н до розд╕л╕в I, III ╕ XIII ц╕╓╖ Конституц╕╖ з одного й того самого питання можлива Верховною Радою наступного скликання.
Суб’╓ктами ╕н╕ц╕ювання всеукра╖нського референдуму ╓ укра╖нський народ, Верховна Рада Укра╖ни, у випадках та порядку, встановленому Конституц╕╓ю Укра╖ни та цим законом. Суб’╓ктом призначення (проголошення) ╓ Президент Укра╖ни та Верховна Рада Укра╖ни.
Конституц╕йний референдум щодо внесення зм╕н до розд╕л╕в ╤, ╤╤╤, Х╤╤╤ Конституц╕╖ Укра╖ни признача╓ться Президентом Укра╖ни з ╕н╕ц╕ативи ВР, з урахуванням вимог частини восьмо╖ статт╕ 22 цього закону.
Ратиф╕кац╕йний референдум щодо зм╕ни територ╕╖ Укра╖ни признача╓ться Верховною Радою.
Всеукра╖нський референдум за народною ╕н╕ц╕ативою проголошу╓ться Президентом, з урахуванням вимог частини восьмо╖ статт╕ 22 цього закону.
Всеукра╖нський референдум за народною ╕н╕ц╕ативою — це форма прийняття громадянами Укра╖ни р╕шень з питань загальнодержавного значення з урахуванням обмежень, встановлених Конституц╕╓ю Укра╖ни та цим законом.
Шляхом всеукра╖нського референдуму за народною ╕н╕ц╕ативою укра╖нський народ, як нос╕й суверен╕тету ╕ ╓дине джерело влади в Укра╖н╕, може реал╕зувати сво╓ виключне право визначати ╕ зм╕нювати конституц╕йний лад в Укра╖н╕ шляхом прийняття Конституц╕╖ Укра╖ни (установчу владу) у порядку, який визначений цим законом.
Шляхом всеукра╖нського референдуму за народною ╕н╕ц╕ативою укра╖нський народ, як нос╕й суверен╕тету ╕ ╓дине джерело влади в Укра╖н╕, зд╕йснюючи сво╓ волевиявлення, може в порядку, який визначений цим законом, схвалювати нову редакц╕ю Конституц╕╖ Укра╖ни, вносити зм╕ни до Конституц╕╖ Укра╖ни, скасовувати, визнавати таким, що втрача╓ чинн╕сть, чи визнавати нечинним закон про внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни.
Через всеукра╖нський референдум за народною ╕н╕ц╕ативою укра╖нський народ, як нос╕й суверен╕тету ╕ ╓дине джерело влади в Укра╖н╕, зд╕йснюючи сво╓ волевиявлення, може в порядку, який визначений Конституц╕╓ю Укра╖ни та цим законом, приймати закони Укра╖ни (вносити до них зм╕ни), кр╕м закон╕в, ухвалення яких на референдум╕ не допуска╓ться зг╕дно з Конституц╕╓ю Укра╖ни, скасовувати закони Укра╖ни, визнавати закони Укра╖ни такими, що втратили чинн╕сть, чи визнавати нечинними закони Укра╖ни або окрем╕ ╖хн╕ положення.
За народною ╕н╕ц╕ативою може бути проведено всеукра╖нський референдум з будь-яких питань за винятком тих, щодо яких всеукра╖нський референдум не допуска╓ться зг╕дно з Конституц╕╓ю Укра╖ни.
Всеукра╖нський референдум проголошу╓ться за народною ╕н╕ц╕ативою на вимогу не менш як трьох м╕льйон╕в громадян Укра╖ни, як╕ мають право голосу, за умови, що п╕дписи щодо призначення референдуму з╕брано не менш як у двох третинах областей ╕ не менш як по сто тисяч п╕дпис╕в у кожн╕й област╕.
Указ Президента щодо проголошення всеукра╖нського референдуму за народною ╕н╕ц╕ативою опубл╕кову╓ться в оф╕ц╕йних друкованих виданнях протягом трьох дн╕в з моменту його п╕дписання.
Всеукра╖нський референдум щодо схвалення ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖ Укра╖ни, внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни, скасування, втрати чинност╕ чи визнання нечинним закону про внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни — це форма реал╕зац╕╖ укра╖нським народом свого права визначати конституц╕йний лад в Укра╖н╕ шляхом прийняття ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖ Укра╖ни на всеукра╖нському референдум╕.
Законопроект про внесення зм╕н до розд╕л╕в ╤ «Загальн╕ засади», III «Вибори. Референдум», XIII «Внесення зм╕н до Конституц╕╖ Укра╖ни» пода╓ться до Верховно╖ Ради Укра╖ни Президентом Укра╖ни або народними депутатами Укра╖ни, як╕ становлять не менш як дв╕ третини в╕д конституц╕йного складу Верховно╖ Ради Укра╖ни ╕, за умови його прийняття не менш як двома третинами в╕д конституц╕йного складу Верховно╖ Ради Укра╖ни, затверджу╓ться всеукра╖нським референдумом.
Указ Президента щодо призначення всеукра╖нського референдуму опубл╕кову╓ться в оф╕ц╕йних друкованих виданнях протягом трьох дн╕в з моменту його п╕дписання.
Всеукра╖нський референдум про зм╕ну територ╕╖ Укра╖ни — це форма прийняття громадянами Укра╖ни р╕шення щодо затвердження закону про ратиф╕кац╕ю м╕жнародного договору про зм╕ну територ╕╖ Укра╖ни.
Постанова Верховно╖ Ради Укра╖ни щодо проведення всеукра╖нського референдуму опубл╕кову╓ться в оф╕ц╕йних друкованих виданнях протягом трьох дн╕в з моменту його п╕дписання.
Не може бути ╕н╕ц╕йовано призначення всеукра╖нського референдуму щодо законопроект╕в з питань податк╕в; бюджету; амн╕ст╕╖.
На всеукра╖нський референдум за народною ╕н╕ц╕ативою не може бути винесене (╕н╕ц╕йоване) питання про зм╕ну територ╕╖ Укра╖ни.
Тексти ново╖ редакц╕╖ Конституц╕╖ Укра╖ни та законопроект╕в, що виносяться на конституц╕йний та законодавчий референдум, не повинн╕ скасовувати чи обмежувати зм╕ст та обсяг ╕снуючих прав ╕ свобод людини ╕ громадянина, або бути спрямованими на л╕кв╕дац╕ю незалежност╕ чи на порушення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни.
Всеукра╖нський референдум не може призначатися (проголошуватися) чи проводитися в умовах во╓нного чи надзвичайного стану на вс╕й територ╕╖ Укра╖ни.
*   *   *
Як пов╕домляв УН╤АН, Верховна Рада ухвалила Закон «Про всеукра╖нський референдум» 6 листопада.
27 листопада Президент Укра╖ни п╕дписав цей закон. В╕н набува╓ чинност╕ наступного дня п╕сля оф╕ц╕йно╖ публ╕кац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 30.11.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11086

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков