Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 15.03.2013
ПОДОРОЖ ЮНО╥ ПОЛ╤СЯНКИ ДО КРИМУ

В╕тер мандр╕в

З Наталкою Кидун я познайомився наприк╕нц╕ минулого року. Тод╕ в╕дбулася ц╕кава зустр╕ч на факультет╕ журнал╕стики Льв╕вського нац╕онального ун╕верситету. Вона проходила в демократичн╕й атмосфер╕ — розпов╕дав про «Кримську св╕тлицю» ╕ життя кримського укра╖нства, ставив запитання студентам, а вони — мен╕. Говорили про культуру, пол╕тику, мову, студентське життя. Коли обговорювалося мовне питання, Наталка встала ╕ р╕шуче висловилася, мовляв, не варто особливо нагн╕тати мовну ╕стер╕ю, тому що для людей це не головне. ╤ коли ╖х не роз’╓днують пол╕тики ╕ пол╕тикани, то вони можуть чудово порозум╕тися м╕ж собою. Студенти були про це ╕ншо╖ думки, хтось, п╕дтримуючи мою «нац╕онально стурбовану позиц╕ю», нав╕ть сказав з ╕рон╕╓ю: «Не слухайте ╖╖ — вона взагал╕ б╕лоруска!..». Пот╕м з’ясувалося, що вона не б╕лоруска, а все-таки укра╖нка, але з близького до Б╕лорус╕ прикордонного селища Зар╕чне Р╕вненсько╖ област╕. А позитивне ставлення до П╕вденно-Сх╕дно╖ Укра╖ни, зокрема й до Криму, у не╖ склалося на основ╕ власних вражень в╕д подорожей. «Особистий досв╕д» молодих людей я поважаю. Тим б╕льше, коли т╕ подорож╕ були тривалими, а у Натал╕ саме так ╕ було. Тому домовився з нею про невеличке ╕нтерв’ю для «Кримсько╖ св╕тлиц╕». Зустр╕лися, щоправда, не скоро, а лише через два м╕сяц╕. Зате тепер можу запропонувати нашим читачам ц╕каву розмову з юною пол╕сянкою.
— Минуло╖ весни я по╖хала на тиждень в Ялту, — так спочатку розраховувала, — ╕ мен╕ там дуже сподобалося, — розпов╕да╓ Наталя. — Тому вир╕шила залишитися на довший терм╕н, ц╕лий м╕сяць прожила в цьому дивовижному курортному м╕ст╕ (не маючи жодного знайомого) ╕ мен╕ було дуже ц╕каво. Пот╕м мене запросила художниця, яка проводить щор╕чн╕ курси з живопису. ╤ я деякий час жила у не╖. Нам було ц╕каво, тому що я теж малюю... Пот╕м я автостопом об’╖хала весь п╕востр╕в: Судак, Феодос╕я, Севастополь...
— Розкаж╕ть про людей Криму. Що ц╕кавого запам’яталося?
— Кримчани? Ну, зна╓те, вони ж р╕зн╕... Але оск╕льки я ╖хала з позитивним настро╓м, то мен╕ траплялися лише хорош╕ люди. Жодного негативу! Я просто була в як╕йсь ейфор╕╖... Вс╕ мен╕ допомагали в усьому — коли вдруге при╖хала в Ялту, господар╕ нав╕ть не хот╕ли брати з мене грошей. Я ╖х переконувала: «Це ж ваш зароб╕ток, це ж курортний сезон!», але вони були непохитними. Дуже багато друз╕в у мене з’явилося в Криму!
— Ви з ними п╕дтриму╓те контакт?
— Звичайно, п╕дтримую! Причому не лише електронною поштою; незабаром хочу знову по╖хати до Криму ╕ пров╕дати мо╖х нових приятел╕в. Адже кримчани мене пост╕йно запрошують у гост╕. Та й не лише кримчани, там я можу зустр╕тися з друзями з Москви, П╕тера ╕ нав╕ть... з Франц╕╖. Вони люблять Крим ╕ часто там бувають.
— А як сп╕лку╓теся з французами?
— Англ╕йською. Вони вс╕ нею волод╕ють. Один з них п╕вроку подорожував Рос╕╓ю, просторами Аз╕╖, а зак╕нчив свою подорож десь в ╤ндонез╕╖. Французи мене нав╕ть запрошували на Р╕здво до Франц╕╖, шкода, що у мене не вийшло. Але, спод╕ваюся, що вл╕тку я там побуваю.
— А кримчани мають як╕сь особливост╕ характеру? Якось в╕др╕зняються в╕д галичан чи в╕д вас, пол╕щук╕в Р╕вненщини?
— Важко в╕дпов╕сти на це запитання... Мовою х╕ба що в╕др╕зняються, а так сутт╓во╖ р╕зниц╕ нема╓. Хоча... якщо говорити саме про мешканц╕в П╕вденного Криму та й ╕ншо╖ приморсько╖ частини п╕вострова, то вони пост╕йно думають про те, як б╕льше заробити в сезон. Мабуть, вища схильн╕сть до комерц╕╖. Нав╕ть там, де «дик╕ пляж╕» ╕ нема в╕дпов╕дно╖ ╕нфраструктури, м╕сцев╕ розвозять ╖жу, а в╕дпочиваюч╕ ╖╖ купують. Хоч маленький, та зароб╕ток!
До реч╕, кримчани м╕ж собою сутт╓во в╕др╕зняються: Севастополь, Коктебель, Джанкой — це р╕зн╕ м╕ста, в яких живуть зовс╕м р╕зн╕ люди. Скаж╕мо, севастопольц╕ спок╕йн╕ш╕, а в Коктебел╕ люди завжди кудись посп╕шають, я й сама швидко втомлювалася в╕д коктебельсько╖ метушн╕... Але якщо пор╕внювати Севастополь ╕ Ялту, то остання мен╕ подоба╓ться б╕льше. Там особлива енергетика. Але ╕ там весною краще, н╕ж вл╕тку. Взагал╕, до Криму краще ╖хати навесн╕ або восени. ╤ спок╕йн╕ше, ╕ ц╕ни нижч╕.
— Кримськ╕ назви населених пункт╕в подобаються: Сонячне, Сонячна Долина, Морське, Веселе, Новий Св╕т?
— Дуже подобаються! А ще у Новому Св╕т╕ чудове вино. Один знайомий працював десь на винзавод╕ ╕ пост╕йно мене пригощав. Нав╕ть додому дещо привезла.
— А батьки не хвилювалися, що вас так довго не було?
— Вони спочатку нав╕ть не знали, де я. Коли я зателефонувала татов╕ ╕ сказала, що я в Ялт╕, то в╕н був дуже здивований. А загалом батьки поставилися до цього дуже спок╕йно, адже дов╕ряють мен╕. Знають, що я про себе можу потурбуватися сама, що з╕ мною н╕чого поганого не може статися, бо це... не вперше в╕дбува╓ться. Я люблю десь по╖хати — на в╕дм╕ну в╕д мо╓╖ р╕дно╖ сестри, яка ╓ мо╓ю повною протилежн╕стю ╕ любить сид╕ти вдома.
А я т╕ п╕вроку, що була в Криму, взагал╕ не хвор╕ла! Просто заряджалася енерг╕╓ю в╕д земл╕. ╤ життя мен╕ там обходилося дешевше, н╕ж у Львов╕. П╕вроку прожила в Криму, а п╕вроку живу думками про Крим...

Серг╕й ЛАЩЕНКО

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 15.03.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11533

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков