Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«СПРАВА ВЕДЖ╤╢ КАШКА»: У МЗС В╤ДРЕАГУВАЛИ НА ВИРОКИ КРИМСЬКОГО «СУДУ»
“Ми вимага╓мо негайного зв╕льнення Р.Айвазова та ╕нших кримських татар, як╕ перебувають у...


УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ АВТОРАМ КРАЩИХ ТВОР╤В ДЛЯ Д╤ТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
Прем╕я Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори для д╕тей...


НА В╤ДНОВЛЕННЯ НОТР-ДАМУ З╤БРАЛИ МАЙЖЕ М╤ЛЬЯРД ДОЛАР╤В
Про це пов╕домля╓ ╢вропейська правда з посиланням на Associated Press.


МОСКОВСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ╤ЩЕ НА ТРИ М╤СЯЦ╤ В С╤ЗО УС╤Х УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В
Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необх╕дност╕ отримання результат╕в...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ КОМАНДУ
"Це — волонтери у пол╕тиц╕, це соц╕альна м╕с╕я, ╕ це правда", - сказав Зеленський.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 12.04.2013 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 12.04.2013
В╤ДСТОЮЮЧИ ПРАВО НА БЕЗПРАВ’Я...

Колись мен╕ здавалося, що адвокати мають бути надзвичайно добрими ╕ гуманними людьми, бо ╖м доводиться захищати нав╕ть тих, хто на це зовс╕м не заслугову╓, ╕ в╕д чи╖х злочин╕в ╕нод╕ ста╓ моторошно.
Але, як показу╓ досв╕д сп╕лкування з компетентними особами, керуються профес╕йн╕ захисники здеб╕льшого зовс╕м не гуманними почуттями ╕, можливо, нав╕ть навпаки, особливо якщо це сприятиме власному матер╕альному благополуччю.
╤ хоча розпов╕дь про д╕╖ останнього ╕з адвокат╕в Ваг╕па Кер╕мова його батька Мазах╕ра Аскер-огли п╕д час прес-конференц╕╖ «Порушення прав людини в судовому судочинств╕ АРК» була другорядною, чомусь саме вона особливо вр╕залася в пам’ять. Цей «гуманний» адвокат, одержавши 15 тис. долар╕в як гонорар та на процес судочинства з умовою, що залишки суми будуть повернут╕, «поверта╓» ╖х ╕ дос╕, хоча Ваг╕п уже два роки в╕дбува╓ покарання!
Та чи справедливо в╕н його в╕дбува╓? ╤стор╕я заплутана. За словами батька, син сид╕в за кермом автомоб╕ля, ╕ його товариш, що був добре нап╕дпитку, с╕пнув за ручку гальма, в результат╕ чого сталася авар╕я — автомоб╕ль п╕шов юзом, а пот╕м загор╕вся ╕ загинуло два пасажири. Чим вмотивована ця вит╕вка, про яку св╕дчать четверо людей — вс╕ пасажири, що вижили, окр╕м того, хто це вчинив, ╕ за ким, як було чутно, стоять велик╕ грош╕ ╕ велик╕ люди?
З якою швидк╕стю рухався автомоб╕ль ╕ яка м╕ра вини кожно╖ людини, причетно╖ до автокатастрофи? Цим мало займатися сл╕дство ╕ займалося, але Аскер-огли вбача╓ в провадженн╕ ц╕╓╖ справи багато порушень. Хоча б те, що перший допит його сина та потерп╕лих в╕дбувся б╕льш як через 2 м╕сяц╕ п╕сля трагед╕╖ ╕ в справ╕ з’явився запис, що Ваг╕п був п’яний, попри те, що проведена гарячими сл╕дами експертиза алкоголю в його кров╕ не виявила. Та адвокати ус╕м цим не дуже переймалися. Перший з них забажав ще б╕льше — 18 тис. долар╕в. Це за те, щоб дозволили травмованому п╕д час ДТП Ваг╕пов╕ (на двох милицях) доч╕куватися суду вдома. Батько в╕д цього хапуги в╕дмовився, але це не вплинуло на х╕д под╕й, ╕ адвоката, який фактично не захищав обвинуваченого, а сп╕впрацював ╕з прокуратурою ╕ заповнював документи так, н╕бито Ваг╕п визнав свою провину, не було усунено.
Схоже, сума у 18 тис. долар╕в для алуштинського суду ╓ знаковою. Саме з ╖╖ допомогою виручив свого зятя, взявши на себе його вину, ╕ чолов╕к, який у такий спос╕б став причетним до алуштинського ДТП, що сталося у 2007 роц╕, ╕ в якому загинула 50-р╕чна ж╕нка. Громадянка Конарьова йшла по п╕шох╕дному переходу ╕з внучкою на руках, а ╖╖ донька вже перейшла дорогу ╕ чекала на них з ╕ншого боку вулиц╕, як ж╕нку збива╓ автомоб╕ль, дитина, що на руках, в╕дл╕та╓ вб╕к ╕ ряту╓ться, а ╖╖ бабуся гине. З╕ св╕дк╕в (а волею дол╕ одним ╕з них став Ваг╕п Кер╕мов) вимагають покази, що не в╕дпов╕дають д╕йсност╕. Ваг╕п в╕дмовля╓ться обманювати, зокрема, св╕дчити, що на час трагед╕╖ вже було поноч╕, оск╕льки т╕льки-но заходило сонце. У справ╕ з’являються незрозум╕л╕ записи, типу такого, що ДТП сталося «при непрерывном движении туда и обратно» потерп╕ло╖. З яко╖ б це радост╕ вона ╕з с╕м’╓ю, у тому числ╕, малою дитиною на руках невпинно моталася туди-сюди по дороз╕? В результат╕ справа була направлена на дорозсл╕дування, а вод╕й ╕ зараз на свобод╕, хоча минуло вже 7 рок╕в.
Проте у м╕сцях ув’язнення — Ваг╕п, якому саме це ╕ пооб╕цяли за вперте небажання давати неправдив╕ покази. Бо волею дол╕ в╕н теж став учасником дорожньо-транспортно╖ пригоди ╕, що вже дивуватися, його справою займався той самий сл╕дчий, що ╕ справою, пов’язаною ╕з загибеллю ж╕нки.
Вс╕╓ю ц╕╓ю ╕нформац╕╓ю под╕лилися з присутн╕ми батько Ваг╕па та правозахисник ╕з Харкова Валер╕й Миколайович Литвиненко, причетний до обох судових справ. В╕н зауважу╓, що як за х╕м╕чним складом крапл╕ морсько╖ води можна зробити висновок про все море, так к╕лька випадк╕в неправосудного судочинства дають п╕дстави говорити про всю нашу судову систему. ╤ дода╓:
— Ми — в перш╕й десятц╕ за к╕льк╕стю пол╕тв’язн╕в у св╕т╕, а за р╕внем корупц╕╖ перем╕стилися з╕ 134-го м╕сця на 152. Зараз в╕дбува╓ покарання 150 тис. ос╕б ╕ 40 тис. перебувають у сл╕дчих ╕золяторах, де людин╕ для сну в╕дводиться близько 50 см в╕льного м╕сця. ╤ тут чекають свого вироку разом ╕ здоров╕ люди, ╕ хвор╕ на СН╤Д та туберкульоз. Мен╕ як юристу ╕з 40-р╕чним стажем добре в╕домо, що значну частину обвинувачених притягають до в╕дпов╕дальност╕ або ╕з порушенням закону, або ж попри в╕дсутн╕сть ╖хньо╖ вини. ╤ вплинути на цей процес практично неможливо — причетн╕ до судочинства люди вперто в╕дстоюють сво╓ право на безправ’я. Нин╕ небезпека чату╓ на кожну людину: ╖╖ можуть затримати, побити, принизити. Думаю, що р╕зноман╕тн╕ пол╕тичн╕ батал╕╖ у верхах мають на мет╕ лише одне: аби в╕двол╕кати увагу сусп╕льства в╕д того, як у нас порушуються права людини, та в╕д корупц╕╖. Бо сьогодн╕ можна порушити карну справу за грош╕ практично проти будь-кого ╕ так само виправдати будь-якого злочинця.
Правозахисник подав чимало скарг у р╕зн╕ ╕нстанц╕╖, отримуючи т╕льки в╕дписки. Остання його скарга з╕ словами «про встановлення ╕ припинення д╕яльност╕ ворог╕в народу Укра╖ни» адресована Президентов╕.
У прес-конференц╕╖ взяла також участь ╤рина Анатол╕╖вна Захарова, кер╕вник Алуштинського в╕дд╕лення М╕жнародного конгресу захисту прав ╕ свобод людини «Св╕т», яка коротенько розпов╕ла про досв╕д боротьби ╕з беззаконням сво╓╖ орган╕зац╕╖. Про все це можна дов╕датися також ╕з газети «Свобода слова», яка вида╓ться «п╕д ег╕дою м╕сцевого представництва м╕жнародно╖ громадсько╖ орган╕зац╕╖ «М╕жнародний конгрес захисту прав ╕ свобод людини «Св╕т» в АРК».
Детальн╕ше про д╕яльн╕сть ц╕╓╖ орган╕зац╕╖, яка проводить сво╖ акц╕╖ не лише в Криму, але й в столиц╕ нашо╖ держави, ми розпов╕мо незабаром, п╕сля повернення ╤рини Захарово╖ ╕з чергово╖ д╕лово╖ по╖здки до Ки╓ва, де в╕дбува╓ться безстрокове п╕кетування за граф╕ком орган╕в судово╖ та державно╖ влади.
У виступах орган╕затор╕в прес-конференц╕╖ час в╕д часу лунали пов╕домлення про готовн╕сть ображеного люду до крайн╕х заход╕в, до того, аби взятися за зброю.
Ще б пак! Адже нав╕ть люди, яких Бог милував в╕д под╕бних ситуац╕й, чи не щодня чують в засобах масово╖ ╕нформац╕╖ про «перевертн╕в у погонах», про виб╕ркове правосуддя та неправедно засуджених. На цьому ж будуються ╕ художн╕ ф╕льми, що не сприя╓ зростанню престижу н╕ наших правоохоронних орган╕в, н╕ держави як тако╖. ╤ сьогодн╕ далеко не у кожного повернеться язик вимовити: «Моя м╕л╕ц╕я мене береже», хоча в ╖╖ лавах як були, так ╕ залишаються чесн╕ самов╕ддан╕ люди.
Лише за цей р╕к за кермом було затримано в Криму 2191 п’яного вод╕я, це вже не кажучи про тих, хто був п╕д впливом наркотичних речовин. Ось в передач╕ «З м╕сця пригоди» показують вод╕я-рос╕янина, гостя Криму, який взагал╕ перебува╓ у нап╕всв╕домому стан╕. Але ж в╕дбирати права у ╕ноземця м╕л╕ц╕я не ма╓ права. В╕н в╕дбудеться штрафом, який для людини з добрими статками не б╕льше, н╕ж укус комара. А житель Волинсько╖ област╕ розпов╕да╓ про земляка, який травмував дванадцятеро людей, та н╕ це, н╕ ще к╕лька ДТП у п’яному вигляд╕ не посприяли ╕золяц╕╖ його в╕д сусп╕льства — на м╕сц╕ пригоди з’являвся сл╕дчий з таким же пр╕звищем, як ╕ у обвинуваченого, котрий складу злочину не встановлював.
Думаю, у кожного телеглядача ╓ сво╖ приклади — те, що б╕льше запам’яталося, не кажучи вже про так╕ резонансн╕ под╕╖, як убивство Оксани Макар, де стороною обвинувачення виступили повн╕ майдани обуреного люду п╕сля того, як гвалт╕вник╕в ╕ вбивць випустили на волю.
Лише страх нев╕дворотно╖ ╕ справедливо╖ кари у раз╕ ско╓ння злочину може припинити цю вакханал╕ю в держав╕, ╕ лише переконання, що безвинна людина не потрапить за ╜рати, дозволить громадянам почуватися в╕льними людьми.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 12.04.2013 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11640

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков