Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«СПРАВА ВЕДЖ╤╢ КАШКА»: У МЗС В╤ДРЕАГУВАЛИ НА ВИРОКИ КРИМСЬКОГО «СУДУ»
“Ми вимага╓мо негайного зв╕льнення Р.Айвазова та ╕нших кримських татар, як╕ перебувають у...


УРЯД ПРИСУДИВ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ЛЕС╤ УКРА╥НКИ АВТОРАМ КРАЩИХ ТВОР╤В ДЛЯ Д╤ТЕЙ ТА ЮНАЦТВА
Прем╕я Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни ╕мен╕ Лес╕ Укра╖нки за л╕тературно-мистецьк╕ твори для д╕тей...


НА В╤ДНОВЛЕННЯ НОТР-ДАМУ З╤БРАЛИ МАЙЖЕ М╤ЛЬЯРД ДОЛАР╤В
Про це пов╕домля╓ ╢вропейська правда з посиланням на Associated Press.


МОСКОВСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ╤ЩЕ НА ТРИ М╤СЯЦ╤ В С╤ЗО УС╤Х УКРА╥НСЬКИХ МОРЯК╤В
Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необх╕дност╕ отримання результат╕в...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ КОМАНДУ
"Це — волонтери у пол╕тиц╕, це соц╕альна м╕с╕я, ╕ це правда", - сказав Зеленський.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 06.06.2014
УКРА╥НСЬКУ ЦЕРКВУ ВИЖИВАЮТЬ ╤З КРИМУ, АБО ЧИ В╤РЯТЬ У БОГА ГОБЛ╤НИ?

«Козаки» крим╕нально╖ зовн╕шност╕ у нед╕лю вранц╕ в кримському сел╕ Перевальному вдерлися до храму Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату, розтрощили його та побили священика ╕ в╕рян, не давши провести богослуж╕ння. Про це пов╕домля╓ться на сайт╕ УПЦ КП.
«Лише через три години прибули пол╕цейськ╕, як╕, однак, стали на б╕к нападник╕в. Як бандити-«козаки», так ╕ пол╕цейськ╕ пояснювали сво╖ д╕╖ тим, що «Ки╖вський патр╕архат веде антирос╕йську д╕яльн╕сть, ╕ таким не м╕сце у рос╕йському Криму», — йдеться у пов╕домленн╕.
Перед тим бандити завдали побо╖в ваг╕тн╕й прихожанц╕ та доньц╕ прото╕╓рея ╤вана Катькала, хвор╕й на церебральний парал╕ч, розбили авт╕вку священика. Як пов╕домля╓ сайт «Крим.Реал╕╖», на звернення керуючого Кримською ╓парх╕╓ю арх╕╓пископа Климента рос╕йська влада окупованого Криму не в╕дреагувала.
«Очевидно, що напад на храм Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ УПЦ Ки╖вського патр╕архату у с. Перевальному ╓ спланованою акц╕╓ю. Адже напередодн╕, у суботу ввечер╕, до отця ╤вана Катькала додому при╖здив священик Московського патр╕архату ╕ вимагав добров╕льно «зв╕льнити» храм, заявивши: «Це тво╖ останн╕ дн╕ в Криму», — наголошу╓ться у пов╕домленн╕.
У цьому зв’язку прес-центр Ки╖всько╖ патр╕арх╕╖ висловив р╕шучий протест проти насильницьких д╕й, вчинених проти храму, духовенства ╕ в╕руючих Ки╖вського патр╕архату в с. Перевальному. «Ми вимага╓мо в╕д рос╕йсько╖ влади в Криму покласти край утискам православних укра╖нських в╕руючих, а в╕дпов╕дальних ос╕б з числа нападник╕в та пол╕цейських, як╕ ╖м сприяють, притягнути до в╕дпов╕дальност╕», — наголошу╓ Укра╖нська церква.
УПЦ КП також протесту╓ проти тиску на громади Ки╖вського патр╕архату з боку духовенства Московського патр╕архату в Криму. «Враховуючи, що Кримська ╓парх╕я перебува╓ у склад╕ УПЦ Московського патр╕архату, оч╕ку╓мо, що кер╕вництво ц╕╓╖ Церкви засудить так╕ д╕╖ сво╖х представник╕в ╕ вживатиме заход╕в для недопущення повторення под╕бного у майбутньому», — наголошу╓ться у пов╕домленн╕.
«Лють шов╕н╕стичних ╕ антихристиянських сил виклика╓ те, що наша Церква ╓ опорою для в╕руючих у Христа, б╕льш╕сть з яких — етн╕чн╕ укра╖нц╕. На превеликий жаль, у сьогодн╕шньому Криму не в поваз╕ Божа правда, свобода, права в╕руючих та укра╖нц╕в. Цин╕чн╕ та зухвал╕ д╕╖ з пересл╕дування нашо╖ Церкви на Кримському п╕востров╕ чиняться п╕д акомпанемент об╕цянок кримсько╖ та рос╕йсько╖ влади поважати права православних в╕руючих Ки╖вського патр╕архату, письмов╕ гарант╕╖ рос╕йського радника С. Аксьонова про безперешкодну д╕яльн╕сть Кримсько╖ ╓парх╕╖, гарантування свободи в╕роспов╕дання у нормативних актах Криму, Рос╕╖ та Укра╖ни», — говориться в заяв╕ арх╕╓пископа Климента.
Арх╕╓пископ С╕мферопольський i Кримський Климент також зазначив, що завдяки зусиллям «Державно╖ Ради Республ╕ки Крим» кафедральний собор УПЦ Ки╖вського патр╕архату в С╕мферопол╕ опинився п╕д загрозою закриття. Нещодавно цей орган ухвалив р╕шення п╕дняти орендну плату за прим╕щення, в якому розташований наш головний кримський храм, у 600 тисяч раз╕в! «╤ це в умовах, коли значна частина економ╕чно активних параф╕ян змушена була останн╕м часом залишити Крим, а ставки оренди для ╕нших православних конфес╕й не зм╕нюються. Вс╕ наш╕ спроби зустр╕тися з кримською владою для обговорення найболюч╕ших проблем в╕руючих Ки╖вського патр╕архату наштовхнулися на глуху ст╕ну небажання ╕ нерозум╕ння владоможц╕в», – заявив арх╕╓пископ Климент.
«Розгляда╓мо так╕ д╕╖ влади, як неприховане прагнення знищити УПЦ Ки╖вського патр╕архату в Криму, грубе порушення прав православних та укра╖нсько╖ громади Кримського п╕вострова! Вимага╓мо в╕д влади Криму ╕ Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ негайно припинити вс╕ види репрес╕й та дискрим╕нац╕╖ нашо╖ Церкви в Криму, гарантувати реал╕зац╕ю наших законних прав на свободу в╕роспов╕дання, розсл╕дувати злочини, вчинен╕ проти в╕руючих, та притягнути винних до в╕дпов╕дальност╕! Зверта╓мось до ООН, ОБС╢, Ради ╢вропи, Укра╖ни з переконливим проханням не допустити знищення нашо╖ Церкви в Криму, захистити в╕руючих в╕д свав╕лля та пересл╕дувань!» – говориться у заяв╕ арх╕╓пископа С╕мферопольського ╕ Кримського Климента Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату в Криму.
* * *
Секретар Предстоятеля УПЦ МП митрополит Олександр засудив напад на храм у с. Перевальному.

1 червня 2014 р. на багатостраждальн╕й кримськ╕й земл╕ сталася под╕я, яка потенц╕йно здатна зруйнувати м╕жконфес╕йний мир в Укра╖н╕. Як пов╕домляють ЗМ╤, о 8-й годин╕ ранку в с. Перевальному С╕мферопольського району озбро╓ною групою, яка оголосила себе прихильниками Московського патр╕архату, був вчинений напад ╕ погром у храм╕ Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату. В результат╕ акц╕╖ вандал╕зму постраждали ваг╕тна ж╕нка та донька кл╕рика храму, яка хвора на церебральний парал╕ч.
З огляду на це, як Секретар Предстоятеля та арх╕╓рей Укра╖нсько╖ православно╖ церкви, заявляю наступне:
1. Д╕╖ ос╕б, що проникли до храму УПЦ КП та вчинили там акт вандал╕зму, порушують не лише закони Укра╖ни, на територ╕╖ яко╖ стався цей прикрий випадок, але ╕ в╕чн╕ Бож╕ запов╕д╕, а отже, ус╕, хто брав участь у ц╕й ганебн╕й акц╕╖, ╓ злочинцями як з точки зору св╕тського закону, так ╕ з точки зору християнсько╖ етики та церковного права;
2. У Посланн╕ Предстоятел╕в пом╕сних православних церков, яке було прийнято на Фанар╕ у березн╕ 2014 року (пункт 3, що стосу╓ться ситуац╕╖ в Укра╖н╕), було однозначно засуджено загрози «насильницького захоплення святих монастир╕в ╕ храм╕в», а також висловлена над╕я про повернення «Наших Брат╕в, що перебувають сьогодн╕ поза Церковним сп╕лкуванням». Под╕я, яка сьогодн╕ у вс╕х на слуху, ╓ далекою в╕д задекларованого Вселенським Соборним розумом.
3. Блаженн╕йший Митрополит Володимир завжди наголошував, що рана церковного розд╕лення може бути вил╕кувана виключно шляхом д╕алогу любов╕, що виключа╓ будь-як╕ прояви насильства та примусу. Таким чином, особи, як╕ вчинили напад на храм УПЦ КП, св╕домо зневажили позиц╕ю Предстоятеля Укра╖нсько╖ православно╖ церкви та порушили його волю;
4. Розглянувши д╕╖ нападник╕в у контекст╕ актуально╖ конфес╕йно╖ ситуац╕╖, ма╓мо зазначити, що вони мають ус╕ характерн╕ риси пол╕тично╖ провокац╕╖, метою яко╖ ╓ порушення крихкого м╕жконфес╕йного миру в наш╕й кра╖н╕;
5. Звертаючись до наших брат╕в у Христ╕, з якими ми сьогодн╕ не ма╓мо молитовного та ╓вхарист╕йного сп╕лкування, я щиро прошу вибачення за вчинений особами, що вважають себе представниками Московського патр╕архату, злочин та прошу ╖х виявити мудр╕сть, утримавшись в╕д вза╓мних насильницьких д╕й стосовно Укра╖нсько╖ православно╖ церкви.
Укра╖на прагне сусп╕льно╖ ╕ церковно╖ ╓дност╕, про яку щодня п╕дносить сво╖ молитви до Господа Предстоятель нашо╖ Церкви Блаженн╕йший Митрополит Володимир. Не дозволимо ж зовн╕шн╕м пол╕тичним силам спровокувати в наш╕й кра╖н╕ нову хвилю насильства. Захистимо м╕жконфес╕йний мир в Укра╖н╕.
Боже Великий, ╢диний, нам Укра╖ну храни!

+Олександр,
Митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський,
В╕кар╕й Ки╖всько╖ митропол╕╖, Секретар Предстоятеля УПЦ

* * *

1 червня, в╕дразу п╕сля пов╕домлень у ЗМ╤ про напад ряджених «козак╕в» на Покровський храм УПЦ Ки╖вського патр╕архату в Криму, цей злочин засудив Головний рабин Ки╓ва ╕ Укра╖ни Як╕в Дов Блайх.
Свою реакц╕ю в╕н оприлюднив через соц╕альну мережу Twitter. «По-моему, пострадал весь Украинский народ и весь мир. Война против свободы совести, религии и верующих. Стыд и позор», – написав ребе Блайх.
У в╕дпов╕дь на запис Посла США в Укра╖н╕ Джеффр╕ Пай╓тта щодо прибирання барикад на вул. Грушевського, яке в╕н назива╓ завершенням ери, пов’язу╓ з обранням нового мера ╕ визнача╓, як «демократ╕ю в д╕╖», ребе Блайх пише: «Завершення ери в Ки╓в╕. Початок ери в окупованому Криму. Церкви Ки╖вського патр╕архату грабують в Криму. Демократ╕я проти диктатури».

* * *

Мусульмани анексованого Криму стурбован╕ нападом «нев╕домих» на православний храм.

«Духовне управл╕ння мусульман Криму висловлю╓ глибоку стурбован╕сть з приводу протиправних д╕й окремих ос╕б в╕дносно дух╕вництва в Криму, до яко╖ б конфес╕╖ вони не належали. Муфт╕ят Криму зверта╓ться до кримсько╖ влади з проханням знайти й притягти до в╕дпов╕дальност╕ винних», – заявили в прес-служб╕ ДУМК.
За словами муфт╕я мусульман Криму хадж╕ Ем╕рал╕ Абла╓ва, «неприпустимо, коли в багатонац╕ональному Криму, що став р╕дним домом для багатьох народ╕в, священнослужител╕ й параф╕яни зазнають гон╕ння». «Заради мирного майбутнього вс╕х жител╕в Криму винн╕ у вчиненому повинн╕ зазнати кари, щоб запоб╕гти повторенням под╕бних випадк╕в», – заявив муфт╕й мусульман Криму.
Хадж╕ Ем╕рал╕ Абла╓в також нагадав, що дотепер н╕чого не в╕домо у справ╕ мусульманина — кримського татарина Решата Аметова, т╕ло якого з ознаками насильства й катувань знайшли 15 березня 2014 року поблизу села Суничне Б╕лог╕рського району.

* * *

Храм у сел╕ Перевальному С╕мферопольського району Криму ╕ дал╕ залиша╓ться недоступним ан╕ для священика, ан╕ для в╕рян Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату.

«Двер╕ у храм виламан╕, внутр╕шн╓ облаштування частково потрощене. Ран╕ше до храму можна було потрапити без необх╕дност╕ проходити через в╕йськовий контроль (поруч розташована в╕йськова частина, яку були вимушен╕ залишити укра╖нськ╕ в╕йська). Зараз пост контролю перенесений так, що прох╕д в╕дбува╓ться повз нього», – по╕нформували у прес-служб╕ УПЦ КП.
В УПЦ КП зазначили, що «козаки», як╕ зайняли церкву у нед╕лю, залишили територ╕ю того ж дня. «Сталося це п╕сля того, як до храму п╕д’╖хав автомоб╕ль, в якому св╕дки бачили пом╕чника настоятеля м╕сцево╖ громади Московського патр╕архату. Нападники скупчилися б╕ля машини ╕ зв╕дти отримували кошти – очевидно, це було платнею за виконане завдання», – пов╕домили у прес-служб╕ (УПЦ МП цю заяву нараз╕ не коментувала).
В УПЦ КП зазначили, що настоятель параф╕╖, прото╕╓рей ╤ван Катькало, попри ц╕ под╕╖, не ма╓ нам╕ру ви╖жджати з Криму.
Цього тижня мала в╕дбутися зустр╕ч арх╕╓пископа С╕мферопольського i Кримського Климента з представниками кримсько╖ «влади», де в╕н мав нам╕р обговорити труднощ╕, з якими УПЦ КП стикнулася п╕сля анекс╕╖ Криму Рос╕╓ю...

* * *

P. S. За В╕к╕пед╕╓ю — гобл╕ни — зл╕, неохайн╕ ╕ потворн╕ м╕ф╕чн╕ ╕стоти або духи в англ╕йському фольклор╕. Схоже, що ╕ в кримському також — з огляду на те, що творять ц╕ «духи» в Криму з Укра╖нською церквою — ╕ не лише з нею...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 06.06.2014 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=13389

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков