Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3106)
З потоку життя (6330)
Душі криниця (3468)
Українці мої... (1457)
Резонанс (1489)
Урок української (988)
"Білі плями" історії (1663)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЩО РОЗГЛЯДАТИМЕ РАДА П╤СЛЯ ЗАКОНУ ПРО УКРА╥НСЬКУ МОВУ
«На Чистий четвер ми приймали закон декомун╕зац╕ю, на Чистий четвер ми приймемо закон про...


ЦВК ПЕРЕНЕСЛА НА ГОДИНУ ДЕБАТИ НА СУСП╤ЛЬНОМУ
В╕дпов╕дне р╕шення ухвалено на зас╕данн╕ ЦВК у четвер


Серг╕й Жадан, поет, письменник, громадський д╕яч: Я МОЖУ ПРИПУСТИТИ СИТУАЦ╤Ю, КОЛИ ВСЕ БУДЕ «В╤ДМОТАНО» НАЗАД
До сучасних вибор╕в лиша╓ться тиждень, тому розмова про пол╕тику, природно, займа╓ не менше часу,...


САВЧЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО Б╤ЛЬШЕ НЕ СЯДЕ ДО В'ЯЗНИЦ╤
про це вона сказала в еф╕р╕ каналу "112 Укра╖на".


ПОСОЛЬСТВО США ПРОКОМЕНТУВАЛО СИТУАЦ╤Ю З ПРИВАТБАНКОМ
Посольство США в Укра╖н╕ заявля╓, що м╕жнародн╕ партнери п╕дтримали нац╕онал╕зац╕ю ПриватБанку у...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2014 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 24.10.2014
ЛУКАШЕНКО ЗВИНУВАТИВ РОС╤Ю ╤ СКАЗАВ, ЩО В╤Н — УКРА╥НЕЦЬ...

Президент Б╕лорус╕ Олександр Лукашенко минуло╖ п’ятниц╕ на прес-конференц╕╖ для журнал╕ст╕в рег╕ональних ЗМ╤ з Рос╕╖ багато говорив про Укра╖ну. Зокрема, в╕н закликав зупинити в╕йну на Донбас╕ ╕ звинувачував Рос╕ю у порушенн╕ м╕жнародних угод п╕д час анекс╕╖ Криму та п╕дтримц╕ так званих «ДНР» ╕ «ЛНР». Б╕лоруський президент також з╕знався, що в╕н ма╓ укра╖нське кор╕ння.
Майже всю першу годину прес-конференц╕╖ для рос╕йських журнал╕ст╕в, яка тривала 5 з половиною годин, Олександр Лукашенко присвятив под╕ям в Укра╖н╕, а пот╕м ще багато раз╕в повертався до них. В╕н, серед ╕ншого, говорив про посередницьк╕ д╕╖ Б╕лорус╕ у конфл╕кт╕ на Донбас╕, зокрема, зауважив, що в╕д початку був готовий нав╕ть направити туди б╕лоруський в╕йськовий контингент для розведення учасник╕в конфл╕кту, але начебто на Заход╕ в╕д його пропозиц╕╖ в╕дмовилися.
Рос╕йськ╕ журнал╕сти, як╕ сприймають Лукашенка як в╕рного союзника Рос╕╖, запитували в нього, чому Б╕лорусь та Рос╕я «не д╕ють сп╕льним фронтом» щодо ситуац╕╖ в Укра╖н╕, вони явно не спод╕вались почути в╕дпов╕д╕ з критикою д╕й Рос╕╖.
«Давайте не будемо темнити один перед одним: якщо б не Рос╕я, то дн╕ «ДНР» ╕ «ЛНР» були б давно зл╕чен╕», – зазначив Олександр Лукашенко.
Б╕лоруський президент назвав под╕╖ на Донбас╕ «р╕заниною» ╕ наголосив, що конфл╕кт в Укра╖н╕ може бути вир╕шений т╕льки шляхом переговор╕в, бо переможц╕в у ц╕й в╕йн╕ не буде. Лукашенко в╕дмовився в╕дпов╕дати на запитання, чи визна╓ в╕н Крим рос╕йським, проте прочитав лекц╕ю про Будапештський меморандум 1994 року, який в╕н особисто п╕дписував в╕д ╕мен╕ Б╕лорус╕, ╕ нагадав його головну суть.
«Тому неприпустимо, якщо якась держава порушу╓ територ╕альну ц╕л╕сн╕сть, яку було гарантовано, ╕ забира╓ частину територ╕╖ в т╕╓╖ чи ╕ншо╖ держави», – наголосив Президент Б╕лорус╕.
При цьому Олександр Лукашенко заявив, що не бо╖ться територ╕альних заз╕хань Рос╕╖ на б╕лоруськ╕ земл╕, нав╕ть пожартував, що добре було б передати Б╕лорус╕ Кал╕н╕нградську область чи зах╕дн╕ рег╕они Рос╕╖, ╕ ц╕ слова в╕н адресував Пут╕ну.
«Я кажу: Володимире Володимировичу, ви не переживайте, у нас нема╓ напруження у ц╕й царин╕. Це ви, кажу, ма╓те напружуватися, тому що частина псковських, смоленських та брянських земель колись належала Б╕лорус╕. Тому доведеться под╕литися», – зазначив Лукашенко.
В╕н об╕цяв прийняти вс╕х б╕женц╕в ╕з Укра╖ни, яких у Б╕лорус╕ вже нарахову╓ться, за його даними, близько 30 тисяч. При цьому Лукашенко з╕знався про сво╓ укра╖нське походження.
«У нас важко розр╕зати людину ╕ подивитися, рос╕янин це чи б╕лорус. Ми цього й не робимо, тому що в Б╕лорус╕ зм╕шане все: рос╕йська кров, польська, укра╖нська, ╓врейська, нав╕ть татар у нас 30 тисяч живе. Б╕лорус – це така гримуча сум╕ш, конгломерат. Чому ж ╕ розумн╕ люди – бо просякли ус╕м цим. Але це я не про себе, я про б╕лорус╕в. Я б╕льше укра╖нець, напевно», – сказав Президент Б╕лорус╕.
Коли в Олександра Лукашенка спитали, про що в╕н як президент найб╕льше жалку╓, в╕дпов╕дь була в╕дверта.
«Я шкодую дуже про те, що я вив╕в ядерну зброю з Б╕лорус╕. Ми це зробили абсолютно безоплатно. Так, я мав виконувати домовленост╕, ухвален╕ ще до мене. Але гадаю, що у тому безлад╕, який тод╕ був, н╕хто на мене надто не натиснув би. Кучма ж сказав, що ми обслуговувати ╖╖ не зможемо. Сьогодн╕, з висоти прожитого, вважаю, що все ми б обслужили, все було б нормально, але нами н╕хто б так не понукав, як тепер», – зауважив Лукашенко.
Б╕лоруськ╕ пол╕тологи пом╕чають зм╕цнення незалежницько╖ риторики з уст Лукашенка ╕ пояснюють це реакц╕╓ю на агрес╕ю Рос╕╖ проти Укра╖ни.
«Коли Лукашенко говорить про територ╕альн╕ зм╕ни, це, скор╕ше, захисна реакц╕я на ту ╕деолог╕ю, яка зараз пану╓ в Рос╕╖. На зразок т╕╓╖, що сьогодн╕шн╕ незалежн╕ республ╕ки – це результат радянсько╖ пол╕тики, штучн╕ утворення, як╕ ╕сторично н╕коли не ╕снували», – говорить пол╕толог ╕з М╕нська Павел Усов.
На думку спостер╕гач╕в, ця прес-конференц╕я Президента Б╕лорус╕ була одн╕╓ю з найб╕льш антирос╕йських за його 20 рок╕в при влад╕. Олександр Лукашенко – кр╕м критики д╕й Рос╕╖ в Криму та на Донбас╕ – скаржився, що Рос╕я не хоче постачати в Б╕лорусь зброю, а також, що у Москв╕ роблять кроки, як╕ призводять до ф╕нансових збитк╕в у М╕нську.

Валер╕й КАЛ╤НОВСЬКИЙ
Рад╕о «Свобода»

ТИМ ЧАСОМ...
Президент Б╕лорус╕ Олександр Лукашенко не може бути союзником держави, в як╕й перем╕г Майдан. У цьому переконувала в ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» опозиц╕онерка з Б╕лорус╕, яка була змушена залишити свою Батьк╕вщину, головний редактор сайту «Харт╕я-97» Натал╕я Рад╕на. На ╖╖ думку, Лукашенко був ╕ залиша╓ться мар╕онеткою Кремля, й сьогодн╕ на територ╕╖ Б╕лорус╕ розташован╕ рос╕йськ╕ в╕йська. Ц╕ в╕йська можуть в╕дкрити новий фронт у в╕йн╕ проти Укра╖ни, стверджу╓ журнал╕стка. ╤ взагал╕, вважа╓ Натал╕я Рад╕на, не можна будувати нову демократичну державу, дружачи ╕з диктатором. Хоча одним ╕з перших на Майдан╕ загинув б╕лорус, нова ки╖вська влада не гребу╓ контактами ╕з нин╕шн╕м б╕лоруським режимом...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2014 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=14186

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков