Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2004
Новини Криму та України
журналісти, агенства

В. Литвин:  "КРИЗА  ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В  УКРАЇНІ  ЦІЛКОМ  ОЧЕВИДНА..."

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин достроково закрив 15 січня четверту сесію парламенту. На такий крок керівник Верховної Ради пішов після того, як парламентська більшість, комуністи та опозиція так і не змогли домовитись з питань політреформи, а депутати фракцій "Наша Україна", СПУ та БЮТ заблокували парламентську трибуну.
15 січня вранці лідери фракцій та груп провели чергові переговори, у ході яких обговорено ряд документів, спрямованих на розблокування роботи парламенту і закріплення гарантій проведення політреформи.  Однак компромісу між більшістю та опозицію так і не вдалося досягти.
Як вже повідомлялося Укрінформом, на цьому пленарному тижні народні депутати не працювали, оскільки керівники фракцій та груп вели переговори щодо можливості розблокування роботи Верховної Ради.
Відповідно до календарного плану, четверта сесія парламенту мала бути закрита 16 січня 2004 року. П'ята сесія повинна розпочатися 3 лютого.

* * *

Криза парламентаризму в Україні сьогодні цілком очевидна, зазначив у розмові з журналістами Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, проте "ми повинні не дати зруйнувати інститут парламентаризму, адже тим самим збережемо демократичні засади розвитку суспільства".
Володимир Литвин наголосив, що нинішня ситуація в парламенті - це трагедія для України. За його словами, потенціал сил "для втихомирювання ситуації вичерпується". "Сьогодні я намагаюся узгодити позиції й інтереси різних політичних сил, але це вже непроста справа, - підкреслив він. - Якщо поведінка народних депутатів не зміниться, то парламент буде не зрізом українського суспільства, а аномалією, - сказав Голова Верховної Ради, - а це не потрібно ні депутатам, ні суспільству".


НАЗУСТРІЧ СВЯТУ  ЗЛУКИ

Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про відзначення 85-ї річниці проголошення Акта злуки", повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Документ видано з метою належного відзначення визначної події в історії України - 85-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та враховуючи значення цієї події для утворення Української соборної незалежної держави.
Глава держави доручив Кабінету Міністрів України:
а) затвердити план заходів з відзначення 85-ї річниці проголошення Акта злуки, передбачивши, зокрема:
покладання квітів до пам'ятників діячам Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, учасникам національно-визвольних змагань;
організацію та проведення 22 січня 2004 року зборів громадськості у столиці України - місті Києві, місті Севастополі, обласних і районних центрах, інших містах, селищах, селах;
обмін візитами трудових, освітніх і мистецьких колективів між різними областями та регіонами України;
проведення у навчальних закладах і військових частинах тематичних уроків, лекцій з метою патріотичного виховання молоді;
карбування та введення в обіг у встановленому порядку ювілейної монети на відзнаку 85-ї річниці проголошення Акта злуки;
б) завершити у 2004 році спорудження у містах Києві, Ужгороді, Луганську, Чернігові та Севастополі монументів Соборності України.
Міністерство освіти і науки України разом з Національною академією наук України мають провести тематичні наукові конференції, присвячені 85-й річниці проголошення Акта злуки, у містах Києві, Львові, Ужгороді, Луганську, Чернігові та Севастополі (з наступним виданням їх матеріалів), а також відповідні "круглі столи" в інших населених пунктах України.
Леонід Кучма зобов'язав Міністерство культури і мистецтв України, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації:
провести культурно-мистецьку акцію в Палаці мистецтв "Український дім" (Київ);
забезпечити відкриття в музеях та бібліотеках тематичних експозицій з історії Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки;
організувати проведення концертів, виставок творів майстрів мистецтв та народної творчості, інших культурно-мистецьких заходів.
Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, пов'язаних із відзначенням 85-ї річниці проголошення Акта злуки, зокрема, за участю представників української громадськості за кордоном.
Державний комітет архівів України має організувати в Палаці мистецтв "Український дім" (Київ) виставку архівних документів та фотоматеріалів, присвячену знаковим подіям Української національної революції, зокрема 85-й річниці проголошення Акта злуки.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України зобов'язано забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів із відзначення 85-ї річниці проголошення Акта злуки та Дня Соборності України, організувати цикли тематичних теле- та радіопередач з нагоди цієї історичної події.

 

ЧИНОВНИКІВ ЗРІВНЯЛИ. А НАРОД?

Президент України Леонід Кучма доручив Кабінету Міністрів зрівняти  заробітні плати державних чиновників та працівників місцевого самоврядування, усунувши різницю в зарплатні по відомствах і регіонах до травня 2004 року. В Указі Президента "Про заходи з реалізації стратегії реформування системи державної служби в Україні на 2004 рік" йдеться про упорядкування системи оплати чиновників, ліквідування міжвідомчих і місцевих розбіжностей у розмірах зарплат. До кінця січня Кабмін повинен провести моніторинг і почати вирівнювати зарплати службовців, працівників місцевого самоврядування і тих, хто працює в недержавному секторі економіки.


В НОВИЙ рік - БЕЗ боргІВ

За інформацією голови Ради міністрів АРК Сергія Куницина, новий 2004 рік майже без боргів зустріли працівники бюджетної сфери. Їм була повністю виплачена поточна зарплата. Натомість "застаріла" заборгованість бюджетникам становить 5 110 тис. грн., а "небюджетники" недоотримали майже 71 мільйон гривень. Не краще становище і з погашенням боргів за електроенергію. Кримські користувачі заборгували 542 33 тисячі гривень, з яких 15 332 тисячі - за минулий рік. Враховуючи все це, прем'єр-міністр доручив органам влади автономії вжити необхідних заходів для повного погашення в 2004 році заборгованості по виплаті заробітної плати та за поставку енергоносіїв.


"ЗАЛІКОВУЮТЬ" ЗЕМЛЕТРУС

Мобільний шпиталь МНС України продовжує надавати допомогу потерпілим від землетрусу в Ірані, який стався 26 грудня 2003 року. Протягом кількох днів підземні поштовхи продовжувалися. Найбільше постраждало історичне місто Бам у провінції Керман. 60 відсотків будинків в руїнах, а історична частина міста, вік якої близько двох тисяч років, повністю зруйнована. За останніми даними, землетрус забрав життя понад 30 тисяч осіб.
За добу фахівцями шпиталю було надано медичну допомогу 215 хворим та постраждалим, з них 42 дитини (всього надано допомогу 3 тис. 546 особам). Прийнято  пологи у чотирьох жінок, прооперовано 11 осіб, виконано 18 рентгенівських, 14 ультразвукових та 68 лабораторних досліджень. На стаціонарному лікуванні перебуває 85 осіб, з яких 12 - у важкому стані.


ТРАГЕДІЯ В УЗБЕКИСТАНІ

13 січня в Узбекистані сталася авіакатастрофа пасажирського літака ЯК-40 національної авіакомпанії Узбекистану. 32 пасажири і 4 члени екіпажу рейсу Термез - Ташкент загинули під час приземлення літака в столичному аеропорту. Фахівці відкидають можливість терористичного акту, а причинами аварії називають погані погодні умови. Серед загиблих - голова представництва ООН в Узбекистані Р. Конрей. Президент України Леонід Кучма надіслав жалобну телеграму Президентові Республіки Узбекистан Ісламу Карімову у зв'язку з катастрофою, у якій висловив щирі співчуття сім'ям загиблих і всьому узбецькому народові.


"Гуманітарка" ВІД МИРОТВОРЦІВ

Українські миротворці в Іраку передали гуманітарну допомогу в центральну лікарню "Аль-Захра" провінції Васіт та в початкову школу міста Аль-Кут. Від українців іракські учні отримали меблі, шкільні дошки, канцелярське приладдя. А до лікарні передані комплекс необхідних лікувальних препаратів майже 50 найменувань. Серед них антибіотики, перев'язувальні матеріали, одноразові шприци та інше. "Ми ще ніколи не отримували ліки від конкретної держави, - сказав головний лікар "Аль-Захрі", - а тому дуже вдячні Україні за підтримку та турботу".


З УКРАЇНОЮ - ДО ЗІРОК!

У рамках міжнародного проекту "Морський старт" з плавучої стартової платформи "Одіссей" в Тихому океані успішно здійснено перший в цьому році запуск ракети "Зеніт-3SL". Українська ракета вивела на орбіту бразильський супутник зв'язку "Естрела ду сул". За оцінками спеціалістів, всі ступені ракети спрацювали бездоганно.  Апарат розрахований на 15 років експлуатації і призначений для надання телекомунікаційних послуг жителям Бразилії, а також для забезпечення доступу в Інтернет пасажирам авіалайнерів під час польоту над Атлантикою. Отже, світ ще раз переконався, що Україна - держава, з допомогою якої можна прокласти надійний і не надто дорогий шлях до космосу.


ХТО СКАЗАВ, ЩО КОНЬЯК НЕ ГОРИТЬ?

Як повідомив Центр громадських зв'язків ГУ МНС України в Криму, минулої суботи в Ялті сталася пожежа. Горів коньячний цех "Магарач", який належить Інституту винограду і вина Української академії аграрних наук. На момент приїзду пожежників вогнем було охоплено біля 300 кв. м території. Гасіння пожежі ускладнилося слабким напором води в мережі міськводоканалу. Був організований човниковий підвіз води. Завдяки чітким та злагодженим діям підрозділів МНС вогонь не перекинувся на коньячний склад, в якому зберігаються найцінніші сорти цього напою, дегустаційну залу та склад виноматеріалів. За попередньою версією пожежа сталася внаслідок порушення техніки безпеки під час проведення зварювальних робіт. Збитки встановлюються.


УЖЕ НЕ ВИБУХНУТЬ...

Близько 1 800 боєприпасів, артилерійських снарядів, мінометних мін, гранат, детонаторів, а також тисячі патронів, що залишилися з часів Великої Вітчизняної війни, знешкодили в Криму торік сапери Військ берегової оборони Військово-Морських сил Збройних сил України. Найбільш складним і небезпечним розмінування було на території Великої фортеці у м. Керч, де сапери знешкодили близько 600 вибухонебезпечних предметів.
У нинішньому році особливу увагу сапери приділять Севастопольській, Феодосійській та Євпаторійській ділянкам розмінування, де в 1941 - 1944 роках йшли жорстокі бої з німецько-фашистськими загарбниками.


ВРЯТУЄ СВІТ КРАСА!

В Севастополі підбито підсумки міського огляду-конкурсу зі святкового оформлення об'єктів міста. В чотирьох номінаціях конкурсу взяли участь понад 150 підприємств Севастополя. В номінації "Краще оформлення фасадів будівель і вітрин" переможцями стали: магазин "Грей", ПП "Ореол", готель "Україна".
Переможці огляду-конкурсу були нагороджені почесними грамотами міськдержадміністрації. А 16 підприємствам, які брали активну участь в конкурсі, оголошено подяку. Як відзначила головний художник Севастополя Ганна Поморцева, місто під час проведення заходу "перетворилося на різдвяну казку". Сподіваємось, що і після закінчення зимових свят Севастополь не втратить своєї чарівної краси.


НАПАСТЬ НА НАШІ ГОЛОВИ...

В Сімферополі успішно завершилася рідкісна операція по видаленню з голови людини... дев'ятисантиметрового хробака. 70-річний чоловік, якому, до речі, кілька місяців тому діагностували доброякісну пухлину, раптом відчув себе погано, був доставлений у лікарню, де його й прооперували.
Подібна небезпека, як пояснюють медики, може спіткати будь-кого - мікроскопічні личинки гельмінтів можуть переноситися навіть комарами. В організмі людини паразит за півроку досягає доволі великих розмірів - від семи до сорока сантиметрів. Перші ознаки хвороби можуть проявитися через кілька місяців або навіть років - зуд та невелика пухлина в тому місці, де поселився хробак. Позбутися його можна тільки хірургічним способом. Перший випадок дірофіляріозу на півострові зафіксували у 1975 році. Загалом в Криму таких випадків зареєстровано 18.
За останні два місяці це вже другий такий випадок в автономії. Раніше в республіканській лікарні прооперували жінку, причиною недуги якої став гельмінт, що поселився в її оці. "Свіжих" хробаків відправили на експертизу до Києва, щоб спробувати визначити, звідки ж ця напасть взялася в Криму?
(За повідомленнями інформагенцій та газет).


ДО 60-річчя від дня депортації

18 травня 2004 року виповниться 60 років від дня депортації з півострова кримськотатарського народу. В цей день 1944 року з Криму було вислано майже 183,2 тисячі кримських татар. З 1993 року 18 травня - День пам'яті жертв депортації. Підготовці до цієї дати було присвячено засідання Меджлісу, яке відбулося цього тижня в Сімферополі. На ньому було затверджено план першочергових заходів з вирішення політико-правових, соціально-економічних і культурно-етнічних проблем кримськотатарського народу, які приурочені до 60-ї річниці депортації.
Так, Меджліс пропонує вишукати в Державному і республіканському бюджетах кошти для виділення кримським татарам в 2004 - 2010 роках безвідсоткових довгострокових кредитів на будівництво житла, вирішити питання виділення земельних ділянок на Південному березі Криму.
Пропонується внести зміни в Конституцію АРК стосовно забезпечення функціонування кримськотатарської мови в автономії поряд з державною, адекватного представництва кримських татар в органах республіканської влади та місцевого самоврядування.
В плані першочергових заходів і пропозиція до Верховної Ради України про створення комісії з відновлення історичної топоніміки в Криму. За словами голови Меджлісу Мустафи Джемілєва, головним завданням цієї комісії повинно стати складання повного списку топонімів. "Мова йдеться про відновлення істинної історичної топоніміки, а не просто довоєнної", - заявив він.
Не залишилися без уваги і проблеми збереження історичних, культурних та архітектурних пам'яток кримськотатарського народу. Меджліс запропонував органам державної влади в 2004 - 2005 роках виділити кошти на реконструкцію Ханського палацу і комплексу "Зинджирли-медресе" в Бахчисараї, Юсуповської мечеті в селищі Соколине, архітектурного ансамблю "Текіє дервішей" і "Хан-Джамі" в Євпаторії, мечеті "Джума-Джамі" в Керчі та ряду інших пам'яток. А безпосередньо до 60-ї річниці депортації кримських татар Меджліс пропонує Раді міністрів АРК вирішити питання щодо виділення землі для будівництва соборної мечеті в сімферопольському парку "Салгирка", коштів на відновлення культового місця "Салгир-баба" в Сімферополі, історичної пам'ятки "Дюрбе" в Бахчисараї, а також на благоустрій території на місці історичної та архітектурної пам'ятки "Азизлер" в Бахчисараї. Міністерству фінансів України пропонується виділити кошти на будівництво меморіалів пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Сімферополі і Севастополі.
Як повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, ним вже підготовлений проект закону, в якому йдеться про оголошення днів мусульманських свят Курбан-Байраму (свято жертвоприношення) і Ураза-Байраму (свято розговіння після завершенні посту в місяці Рамазан) святковими днями для всіх жителів Криму.
Планом заходів також передбачається створення на базі ДТРК "Крим" каналу з кримськотатарською мовою мовлення, а на базі редакції газети "Къырым" - громадсько-політичної газети кримськотатарською мовою, яка виходитиме не менше трьох разів на тиждень.
Крім того, Меджліс пропонує підготувати і провести в березні 2004 року засідання Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України за участю глави держави.
Безпосередньо ж в дні 60-річчя депортації планується проведення вечора-реквієму в Національному оперному театрі України, "круглого столу" в Києві, траурних мітингів і засідань в містах і районних центрах АРК, виставок, зустрічей, прес-конференцій.
Головою оргкомітету з підготовки і проведення траурних заходів призначено народного депутата України Мустафу Джемілєва, а до складу оргкомітету увійшли Рефат Чубаров, Ремзі Ільясов, Ільмі Умеров та інші.
План першочергових заходів до 60-ї річниці депортації кримськотатарського народу направлений до Адміністрації Президента України,  Верховної Ради і Кабміну України, Представництва Президента України в АРК, а також до Верховної Ради і Ради міністрів Криму.

 

НА ЗАХИСТ РІДНОЇ ТУЗЛИ

На сьогоднішній день на заходи для інженерного захисту острова Тузла і будівництво в Керченській протоці судноплавного каналу між островом і російською греблею з Державного бюджету України перераховано 2,8 млн.  грн. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомив помічник начальника Головного управління капітального будівництва при Раді міністрів АРК Геннадій Ткаченко.
За його словами, виділених коштів вистачить тільки на розробку документації і початок робіт. Всього на будівництво захисних споруд і судноплавного каналу необхідно понад 90 млн. грн., - повідомив Г.  Ткаченко.
Як вже повідомлялося, у грудні минулого року під час відкриття прикордонної застави на острові Тузла міністр транспорту України Георгій Кирпа заявив про необхідність будівництва в Керченській протоці каналу між Тузлою і російською греблею. Канал, ширина якого повинна скласти 80 метрів, глибина - 5 метрів, дозволить врегулювати перетікання води між Чорним і Азовським морями, що раніше здійснювалося через мілину, де сьогодні проходить російська гребля.


ГІМНАЗІЮ БУДУЮТЬ В ТРИ ЗМІНИ

До кінця першого кварталу 2004 року в двох корпусах новобудови української гімназії в Сімферополі повністю завершаться опоряджувальні роботи і почнеться комплектація меблями та обладнанням. За словами представника будівельної компанії "Консоль", роботи на об'єкті ведуться в три зміни і найближчим часом будівельники завершать спорудження двох перших корпусів. Але через значне подорожчання вартості об'єкту на території гімназії не будуватиметься гуртожиток для викладачів та учнів.  Будівельники прогнозують завершення будівництва до 1 вересня цього року. Сімферопольська гімназія на 720 місць - перший в Криму навчальний заклад такого типу з українською мовою навчання.


НОВОМУ СВІТУ - НОВИЙ КОМПЛЕКС!

В Новому Світі відкрито навчально-виховний комплекс нового типу. Він прийматиме дітей, починаючи з дошкільного віку. Зараз тут навчається 45 учнів молодших класів. А в перспективі - це школа 1 - 3-го ступенів з екологічним ухилом.
В селищі Новий Світ, де мешкає близько 300 дітей шкільного віку, до цього часу не було власної школи. Виховний комплекс відкрито в приміщенні колишнього дитячого садочка, і на його реконструкцію із селищного бюджету було витрачено 360 тисяч гривень.
В церемонії відкриття взяв участь голова Верховної Ради Криму Борис Дейч, який подарував новоселам комп'ютер. Всього в Криму три подібні навчально-виховні комплекси нового типу, у тому числі в Ялті і Сімферополі.


Ніна Карпачова:  "ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ - ЗАВДАННЯ ДЕРЖАВНОГО МАСШТАБУ"

12 січня 2004 року м. Севастополь відвідала Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова. Прибувши до Криму на запрошення Верховної Ради автономії для участі у парламентських слуханнях з дотримання та захисту прав та свобод людини в  Автоном-ній Республіці Крим,  свій візит на півострів вона почала з Севастополя.
У вересні 2003 року український омбудсмен проводила в місті комплексну перевірку  і зараз вирішила особисто проконтролювати, як міська влада виконує
її пропозиції та реагує на зауваження,  висловлені за підсумками проведеної роботи.
Тоді Н. Карпачова відвідала низку підприємств, організацій та військових частин міста, провела зустрічі та бесіди з громадянами. З 520 осіб, що побували на прийомі в Уповноваженої, 16% мали претензії до міського судочинства, 12% звернулося з питань покращення житлових умов, 6,5 - з проханням захистити їх  право на труд.
Під час нинішнього візиту Н. Карпачова вдруге відвідала Севастопольський ізолятор тимчасового утримання (з її слів, цей об'єкт перебуває на особливому контролі) і відзначила там позитивні зрушення.
Зустрічаючись у  Севастополі  з керівництвом міста та його мешканцями, вона відмітила, що рівень безробіття тут складає 0,7% за середніх показників  в Україні 3,7%.
На думку Н. Карпачової, Севастополь робить потужні кроки на виконання вимог Уповноваженої ВР України з прав людини із забезпечення конституційних прав громадян.
Прес-служба Севастопольської держадміністрації.

* * *

За останні роки  Україна втратила понад 4 млн. своїх співвітчизників. Приблизно 29 відсотків її населення живе за межею бідності. Соціальне розшарування суспільства на багатих і бідних призвело до 13-кратного розриву щодо рівня грошових прибутків. Всі ці болючі питання, пов'язані з подоланням бідності, певною  мірою стосуються проблематики дотримання прав людини в Україні і мають бути пріоритетними на загальнодержавному  і загальнонаціональному рівні. Про це 14 січня, виступаючи на депутатських слуханнях Верховної Ради Автономної Республіки Крим з питання стану дотримання прав людини у Криму, заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.
Як відзначила у своєму виступі Ніна Карпачова, за результатами проведеного у вересні минулого року в Криму моніторингу за дотриманням прав людини в автономії вдалося вийти на розв'язання актуальних проблем як для кримчан, так і для усього українського суспільства. Зокрема, відзначила вона, в Україні понад два з половиною мільйони сімей потребують поліпшення житлових умов, "тут потрібно відзначити як позитивний досвід кримчан, які першими в Україні знайшли реальні шляхи вирішення проблеми гуртожитків, передаючи їх у комунальну власність, а потім приватизуючи". Сьогодні, за словами Карпачової, подібна робота почала проводитися і в інших містах України - Києві, Харкові, Севастополі. Продовжуючи житлову тему, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини повідомила про домовленості з Кабінетом Міністрів України про створення Фонду соціального житла для громадян, які потребують державного захисту.
Говорячи про ефективність депутатських слухань, що пройшли у Криму, Ніна Карпачова в інтерв'ю кореспондентові Укрінформу зазначила, що, на її погляд, "сьогодні вдалося досягнути нового, вищого рівня розуміння з боку чиновників, правоохоронців та інших державників проблеми прав людини, яка є не приватною проблемою кожного, а проблемою державного масштабу".
(УКРІНФОРМ).


Анатолій Матвієнко: "Банкова розв'язує собі свободу маневру на майбутнє...
Зранку 14 січня опозиційна трійка - "Наша Україна", БЮТ та СПУ виступила з узгодженими компромісними пропозиціями, які змусили б розблокувати роботу парламенту. В основі цих пропозицій лежало легітимне голосування в сесійній залі за всі три законопроекти про конституційну реформу, у яких вже наявний позитивний висновок Конституційного суду. Однак "більшість" категорично відмовилася  прийняти цю компромісну пропозицію.
У мене виникає логічний сумнів: навіщо це робиться? Адже, якщо у "більшості" і комуністів  є досить голосів для того, щоб проголосувати проект Медведчука - Симоненка 4105 в сесійній залі, то чого ж їм боятися такого легітимного голосування? Виникає й можлива відповідь: нелегітимна процедура ухвалення змін до Конституції залишає перед Банковою можливість у будь-який момент "відіграти"
ситуацію назад.
Сьогодні ті, хто серйозно розглядає можливість балотування Л. Кучми та третій термін, передбачають, очевидно, і такий варіант: відразу під обрання Президента надходить скарга про те, що при ухваленні змін до Конституції було порушено процедуру. І суд відразу ж задовольняє цю скаргу. А значить, Л. Кучма (чи будь-який інший ставленик Банкової) відразу ж стає Президентом, обраним на п'ять років з попередніми, майже диктаторськими повноваженнями.
У зв'язку з цим велику тривогу у мене викликає відверте намагання "більшості" залучити на свій бік О. Мороза. По кулуарах парламенту ходить інформація про те, що соціалістам зараз пропонують ділові пропозиції, від яких неможливо відмовитися. Йдеться, зокрема, про підприємства і свердловини, які дають чималий річний прибуток. І за цих умов майбутнє України значною мірою залежатиме від того, наскільки соціалісти зуміють втриматися від спокуси і залишитися принциповими.
Прес-служба УРП "Собор".


ОПОЗИЦІЯ ЗА РЕФОРМИ, ПРОТЕ...

Голова Кримської крайової організації Народного руху України Леонід Пілунський ініціював зустріч з журналістами сімферопольських ЗМІ, під час якої висловив власну думку та позицію партії стосовно подій, які відбуваються в Україні в світлі політичної реформи.
"Влада показала, що вона спроможна впливати на будь-які процеси в країні, тому ця реформа і стартувала", - підкреслив Л. Пілунський. За всім цим стоїть лише ідея закріплення позиції олігархів - і більш нічого. А необізнаність українського народу в усіх політичних процесах, що відбуваються, сприяє успішній реалізації їхніх меркантильних прагнень. Власне, і спосіб формування "більшості" в парламенті Леонід Пілунський назвав фарисейським, тобто "за блага".
Взагалі ж, представники опозиції, зокрема блоку "Наша Україна", не виступають проти реформ: дійсно, потрібно проводити розумний перерозподіл влади. "Опозиція, зокрема блок "НУ", - сказав пан Леонід, - не погоджується з тим, як формується  вертикаль президентської влади в країні". "НУ" виступає проти того, щоб парламент обирав Президента, і проти того, що під виглядом будівництва парламентсько-президентської республіки насправді нічого не відбувається і за Президентом залишаються величезні повноваження.
Леонід Пілунський також висловив свою точку зору на позицію українських комуністів. Він вважає, що перехід комуністичної фракції на сторону пропрезидентських сил в парламенті - це не просто зрада простого народу України, пограбованого "більшістю". Цим вона підписала вирок комуністичному руху. "Чого варта вся боротьба голови кримських комуністів, одного з керівників КПУ, депутата ВР України Леоніда Грача проти корупції, коли він сьогодні в парламенті виступає вкупі з тими політичними діячами, з якими "воював" всі ці роки?" - підкреслив Л. Пілунський і висловив припущення: всі ці дії комуністів, можливо, пов'язані з тим, що вони вже самі розуміють, що комунізм своє віджив, а тому потрібно ділити "заводи і фабрики".
Юлія ДОРОФЕЙ.


ОБНІМАТИСЬ - НЕ ЗНАЧИТЬ ЖЕНИТИСЯ!

10 січня в Алушті відбувся мітинг, організований Прогресивною соціалістичною партією України (ПСПУ), у якому взяли участь близько 200 чоловік, в основному - громадяни пенсійного віку.
Виступаючи перед ними, лідер ПСПУ Наталія Вітренко висловилася за припинення співпраці України з Міжнародним валютним фундом і вступ країни в союз Росії і Білорусі. Н. Вітренко також повідомила присутнім, що її партія виступає проти пенсійного страхування, що вона за пенсійне забезпечення на рівні, не нижче за прожитковий мінімум.
Під час свого виступу лідер ПСПУ піддала різкій критиці лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка. На її думку, "Ющенко обніматиметься з Кучмою так, як сьогодні Саакашвілі - новий Президент Грузії  - обнімається з Шеварднадзе". Але ж, пані Наталіє, хіба для України був би таким вже неприйнятним "грузинський варіант"?

Громадсько-політична рада демократичних організацій Криму прийняла рішення звернутися безпосередньо до кримчан з приводу так званої політичної реформи в Україні. Про це  під час прес-конференції повідомив журналістам кримських ЗМІ Валерій Пробий-Голова, представник блоку "Наша Україна" в Криму.
Наша країна, вважають представники опозиції,  перебуває в повній інформаційній блокаді, ЗМІ не подають правдивої інформації про події, від яких залежить доля усіх громадян України. Громадсько-політична рада демократичних сил Криму закликає кримчан приєднатися до акції протесту проти обрання Президента України парламентом. В зверненні до кримчан, зокрема, говориться: "Режим, який за десятиліття збагатив невелику купку людей, принизив більшість своїх співгромадян, кинув країну в злидні і соціальну деградацію, не повинен розраховувати на підтримку народу".
Документ закликає жителів півострова надсилати листи і телеграми до ВР України і до депутатів всіх рівнів з вимогою "не відбирати у народу право обирати Президента". Під цим всекримським зверненням свої підписи поставили кримські організації блоку "Наша Україна", Соціалістичної партії України, УРП "Собор", партій "Батьківщина", "Демократичний союз" та "Яблуко".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=1634

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков