Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2710)
З потоку життя (5783)
Душі криниця (3257)
Українці мої... (1423)
Резонанс (1432)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1620)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАКЛИКАЛА В ООН В╤ДРЕАГУВАТИ НА НЕЗАКОНН╤ ВИБОРИ ПУТ╤НА В КРИМУ
Проведення Рос╕╓ю президентських вибор╕в в окупованому Криму стане черговим грубим порушенням...


США РОЗШИРИЛИ САНКЦ╤╥ ПРОТИ РОС╤╥
Про це йдеться в оф╕ц╕йному пов╕домленн╕ Оф╕су з питань контролю за ╕ноземними активами (OFAC)...


Серг╕й Плох╕й, професор ╕стор╕╖ Укра╖ни Гарвардського ун╕верситету: ╢ВРОПА БУДЕ ЗМ╤НЮВАТИСЯ, В ТОМУ ЧИСЛ╤ Й ЗАВДЯКИ УКРА╥Н╤
Нещодавно книга професора Гарвардського ун╕верситету Серг╕я Плох╕я "Брама ╢вропи. ╤стор╕я Укра╖ни...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ТВОР╤В НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ ╤ВАНА ФРАНКА
До 1 травня 2018 року приймаються нов╕ ориг╕нальн╕ публ╕цистичн╕ твори


ПОРОШЕНКО ВРУЧИВ ШЕВЧЕНК╤ВСЬКУ ПРЕМ╤Ю-2018
церемон╕я нагородження в╕дбулася у п’ятницю, 9 березня, в Нац╕ональному музе╖ Тараса...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 06.01.2017
НЕ КОМПРОМ╤С, А КАП╤ТУЛЯЦ╤Я

Депутат в╕д БПП Мустафа Най╓м вважа╓, що кроки, як╕ пропону╓ В╕ктор П╕нчук для вир╕шення конфл╕кту на Донбас╕, принесуть втрати Укра╖н╕ й будуть "кап╕туляц╕╓ю". Про це в╕н написав у блоз╕ на "Укра╖нськ╕й правд╕", реагуючи на статтю П╕нчука у "The Wall Street Journal", де той пропону╓ чотири ключов╕ поступки для компром╕су.
Най╓м не згоден з ус╕ма пропозиц╕ями П╕нчука: вибори на захоплен╕й бойовиками частин╕ сх╕дно╖ Укра╖ни, в╕дв’язка питання Криму в╕д питання в╕йни на Донбас╕, тимчасова в╕дмова Укра╖ни в╕д курсу на при╓днання до ╢вросоюзу, повна в╕дмова в╕д ╕де╖ вступити в НАТО. 
"Ус╕ ц╕ пункти в т╕й чи ╕нш╕й ╕нтерпретац╕╖ я чув не раз – ╕ в Ки╓в╕, ╕ у Вашингтон╕, ╕ в Берл╕н╕. Головний ╖х лейтмотив – перед загрозою рос╕йсько╖ експанс╕╖ Укра╖на ма╓ стати нейтральною державою", – зазнача╓ парламентар.
За його словами, у жодному з таких компром╕с╕в "нема╓ вказ╕вки, на як╕ поступки п╕де Рос╕йська Федерац╕я".
"Припинення вогню, убивства на наш╕й територ╕╖ й виведення в╕йськ ╕з ЛНР-ДНР – це ж умови М╕нських угод, як╕, по-перше, Рос╕╓ю ж порушен╕, а по-друге, не передбачають в╕дмови в╕д членства в ╢С ╕ НАТО, визнання анекс╕╖ Криму й зменшення санац╕йного тиску на Рос╕ю", – зазнача╓ Най╓м.
"Я щиро вважаю, що в наявн╕й ситуац╕╖ компром╕с, який завда╓ болю й втрат лише одн╕й сторон╕ – це не компром╕с, а кап╕туляц╕я", – заявля╓ в╕н.
Най╓м упевнений, що ╕дея провести вибори, незважаючи на невиконання М╕нських угод, не витриму╓ критики.
"Результатом несправедливих вибор╕в на окупованих територ╕ях стане не "демонстрац╕я прихильност╕ мирному об'╓днанню", а обрання п╕д дулом автомат╕в тих же людей, як╕ правлять рег╕оном сьогодн╕ за п╕дтримки рос╕йсько╖ збро╖. Ц╕ною такого компром╕су стане легал╕зац╕я влади вбивць, яким буде дано карт-бланш на м╕жнародному р╕вн╕", – пише в╕н.
На думку депутата, це не вряту╓ тисяч╕ житт╕в. "Навпаки, ми приречемо на легал╕зоване нашою п╕дтримкою й визнанням рабство м╕льйони людей. Якщо зараз рег╕оном керують люди, як╕ отримали владу ц╕ною вбивств, по праву сили й за п╕дтримки рос╕йсько╖ збро╖, то п╕сля вибор╕в т╕ ж сам╕ люди отримають владу в тому числ╕ й ╕з наших рук", – вважа╓ Най╓м.
В╕н також упевнений: "╤сторично не можна пробачити й прийняти визнання анекс╕╖ одного рег╕ону в обм╕н на припинення вбивств в ╕ншому. Такий п╕дх╕д ан╕ пол╕тично, ан╕ ╕сторично, ан╕ з погляду побудови повноц╕нно╖ держави не зробить Укра╖ну сильн╕шою".
Най╓м згоден ╕з П╕нчуком лише в одному: Укра╖н╕ необх╕дно стати наст╕льки усп╕шною, щоб жител╕ анексованих ╕ окупованих територ╕й прагли жити в так╕й кра╖н╕ "так само, як сх╕дн╕ н╕мц╕ прагли стати частиною Зах╕дно╖ Н╕меччини".
На його думку, потр╕бно не п╕д╕гравати таким "компром╕сам" ╕ чекати остаточно╖ втрати права голосу, а боротися з╕ слаб╕стю влади й "системно готуватися до мирно╖ зм╕ни ел╕т для того, щоб коли настане час нашого покол╕ння, не повторити ц╕ помилки".
http://www.pravda.com.ua

***
Укра╖нський б╕знесмен ╕ ф╕лантроп В╕ктор П╕нчук сво╖ми пропозиц╕ями, викладеними в газет╕ The Wall Street Journal, запрошу╓ укра╖нц╕в до кап╕туляц╕╖ ╕ вбивства власного майбутнього, переконаний народний депутат Укра╖ни фракц╕╖ "Блок Петра Порошенка", голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Те, що В╕ктор П╕нчук сором'язливо назива╓ "бол╕сним компром╕сом", насправд╕ ╓ запрошенням нас, Укра╖ни ╕ укра╖нц╕в, зокрема ╕ Крим ╕ кримських татар, до кап╕туляц╕╖. Причому, до кап╕туляц╕╖ тотально╖, самознищувально╖, оск╕льки П╕нчук не може не розум╕ти, що сл╕дом за здачею Криму ╕ Донбасу, в╕дмовою вступати в ╢С ╕ НАТО Укра╖на просто перестане ╕снувати як незалежна держава", - написав Р. Чубаров на сво╖й стор╕нц╕ в соцмереж╕ Facebook у п'ятницю.
В╕н зазначив, що В. П╕нчук пропону╓ "нам сво╖ми руками" зробити те, що "ворогам не вдалося домогтися за стол╕ття - знищити укра╖нську нац╕ональну г╕дн╕сть ╕ вбити в╕ру в свою державоспроможн╕сть".
Як пов╕домлялося, у статт╕ для The Wall Street Journal В. П╕нчук запропонував влад╕ та громадянам Укра╖ни п╕ти на "болюч╕ компром╕си" заради завершення конфл╕кту з РФ.
Серед озвучених ним ╕н╕ц╕атив, зокрема, тимчасове виключення Укра╖ною ╕з заявлених ц╕лей членства кра╖ни в ╢С, в╕дмовитися в╕д нам╕ру вступити в НАТО в коротко- ╕ середньостроков╕й перспектив╕ ╕ погодитися на нейтрал╕тет.
Також в╕н наполяга╓ на позиц╕╖, що "Крим не повинен стати перешкодою на шляху р╕шення, яке покладе к╕нець в╕йн╕ на сход╕ на справедлив╕й основ╕" за одночасного збереження позиц╕╖, що Крим – це частина Укра╖ни, ╕ його необх╕дно повернути. Кр╕м цього, В. П╕нчук запропонував Укра╖н╕ погодитися на проведення м╕сцевих вибор╕в в окремих районах Донбасу до повного повернення п╕д св╕й контроль над ц╕╓ю територ╕╓ю з метою продемонструвати свою прихильн╕сть мирному об'╓днанню".
Ще одн╕╓ю пропозиц╕╓ю б╕знесмена ╓ згода Укра╖ни на поступове зняття санкц╕й з РФ.
http://ua.interfax.com.ua

БАНКОВА ЖОРСТКО В╤ДПОВ╤ЛА П╤НЧУКУ

The Wall Street Journal опубл╕кував колонку заступника глави Адм╕н╕страц╕╖ президента Укра╖ни Костянтина ╢л╕с╓╓ва п╕д заголовком "Повага до Укра╖ни вкрай важлива для досягнення тривалого миру", пише "╢вропейська правда".
У н╕й в╕н в╕дпов╕да╓ на статтю П╕нчука, в як╕й той пропонував Укра╖н╕ поступитися кримським питанням, прагненням до членства в ╢С ╕ НАТО задля залагодження конфл╕кту на Донбас╕.
"Не можу погодитися ╕з його (П╕нчука) закликом до компром╕су, який базу╓ться на побоюваннях. Страх ╕ слабк╕сть – поган╕ радники. Вони лише роз╕гр╕вають апетити Рос╕╖", – заявля╓ ╢л╕с╓╓в.
У статт╕ перерахован╕ три ключових позиц╕╖ Укра╖ни.
"Н╕ розвороту ╓вропейсько╖ та ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖. Це було б здачею незалежност╕ та суверен╕тету Укра╖ни", – зауважу╓ посадовець.
"Н╕ торг╕вл╕ територ╕╓ю Укра╖ни, чи то Донбас, чи Крим. Ц╕ територ╕╖ не можуть бути предметом торг╕вл╕ за мир", – стверджу╓ в╕н.
"Н╕ виборам на Донбас╕, доки рос╕йськ╕ чоботи (в╕йськов╕ - gazeta.ua) лишаються на укра╖нськ╕й земл╕", – наголошу╓ представник АП. На його думку, "домовленост╕ на умовах Рос╕╖ - неправильна пол╕тика".

***
Президент Петро Порошенко не в╕дв╕да╓ традиц╕йний "укра╖нський ланч" у Давос╕ (Швейцар╕я), який орган╕зову╓ фонд В╕ктора П╕нчука. Про це пише LB.ua з посиланням на джерела в МЗС.
Р╕шення ухвалено п╕сля публ╕кац╕╖ у газет╕ Wall Street Journal статт╕ В╕ктора П╕нчука з пропозиц╕ями щодо врегулювання конфл╕кту м╕ж Укра╖ною ╕ Рос╕╓ю.
"Президент матиме свою програму в Давос╕, проте до П╕нчука п╕сля статт╕ точно не п╕де", - заявив один з╕ сп╕врозмовник╕в.
П╕нчук щор╕чно п╕д час Всесв╕тнього економ╕чного форуму в Давос╕ проводить укра╖нський ланч, на якому обговорюють тенденц╕╖ розвитку Укра╖ни. Всесв╕тн╕й економ╕чний форум в╕дбудеться 17-20 с╕чня.
gazeta.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 06.01.2017 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=17910

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков