Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 24.03.2017
Анжела Сущенко, дружина Романа Сущенка: У ЛЕФОРТОВО МИ ТОРКНУЛИСЯ ОДНЕ ОДНОГО ДОЛОНЯМИ ЧЕРЕЗ СКЛО

У понед╕лок нарешт╕ в╕дбулося те, про що давно говорив, а останн╕ми днями ╕ натякав адвокат Марк Фейг╕н. П╕сля численних клопотань нарешт╕ було дозволено побачення Анжели Сущенко з ╖╖ чолов╕ком, журнал╕стом «Укр╕нформу», незаконно затриманим у Москв╕.
Розпов╕да╓мо про вс╕ подробиц╕ ц╕╓╖ зустр╕ч╕, з яко╖ добре видно, що йдеться про журнал╕стську родину, а не Spy Kids, як намагаються нас переконати рос╕йськ╕ спецслужби.

НЕЗАКОННА ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА
- Чи в╕дчували ви якесь особливе ставлення до вас при проходженн╕ кордону?
- Спочатку н╕. У М╕нську все було абсолютно спок╕йно. Але ось уже в Москв╕ на останньому контрол╕ в Домод╓дово довелося трохи похвилюватися. Там стояли хлопець ╕ д╕вчина у прикордонн╕й форм╕. ╤ у них були чотири аркуш╕ формату А4. Громадяни з рос╕йськими паспортами проходили окремо ╕ спок╕йно. А тих, у кого укра╖нський паспорт, зв╕ряли з якимись наявними списками. Спочатку мене не знаходили в них. Ну, думаю, швидко зак╕нчилася по╖здка... Але пот╕м все ж знайшли, в╕дзначили ╕ я п╕шла дал╕.
- А яка була ситуац╕я при проходженн╕ у С╤ЗО Лефортово?
- Ми при╖хали туди не точно до названого часу, 10.00, а трохи ран╕ше, оск╕льки потр╕бно було ще оформити невелику передачу. Це р╕зн╕ укра╖нськ╕ шоколадки ╕ невеликий шмат укра╖нського сала у вакуумн╕й упаковц╕. Особисте замовлення в╕д Романа.
- Так, зворушлива для кожного укра╖нця гастроном╕чна деталь...
- Мен╕ сказали, що мене викличуть. ╤ це сталося десь о 10.40: «Анжело Юр╕╖вно, проходьте у друг╕ двер╕». Через перегородку з односторонн╕м дзеркалом я в╕ддала св╕й паспорт, його там подивилися. Пот╕м вийшла м╕сцева сп╕вроб╕тниця ╕ повела мене дал╕, в╕дкриваючи двер╕ кодом ╕ сво╓ю карткою. Важлив╕ реч╕, заборонен╕ для пронесення дал╕, телефон, годинник, я залишила в спец╕альн╕й ком╕рц╕. П╕сля чого я пройшла металошукач. ╤ та сама прац╕вниця ще мене обшукала, перев╕рила, чи нема╓ чогось зайвого в одяз╕. ╥й же я сказала, що хочу показати Роману св╕ж╕ с╕мейн╕ фотограф╕╖ (д╕ти, Ромин╕ батьки) ╕ малюнки сина. Вона сказала, що можна, але т╕льки якщо на них нема╓ п╕дпис╕в. На фотограф╕ях п╕дпис╕в не було. А от з малюнками почалися проблеми.
- Як╕ саме?
- Тато з сином любили гуляти б╕ля Ейфелево╖ веж╕. ╤ Максим вир╕шив намалювати саме це, щоб тато згадав про т╕ дн╕. В╕н п╕дписав малюнок словами «Ейфелева вежа» французькою та укра╖нською мовами. Тобто це ╕ були заборонен╕ п╕дписи. На ╕ншому малюнку син намалював жовтий л╕так, щоб «тато повернувся на ньому додому». А на третьому – був намальований будинок ╕ с╕м'я з п╕дписами «Мама, тато, Юля...».
- Ви привезли малюнки назад, додому?
- Н╕, залишила ╖х нашому консулу. В╕н ще буде робити запити, клопотати з ╖х приводу.

ТОРКНУЛИСЯ ОДИН ОДНОГО ДОЛОНЯМИ ЧЕРЕЗ СКЛО
- Зрозум╕ло. Повернемося до побачення. Де воно проходило?
- Ми зайшли до прим╕щення, призначеного для зустр╕чей. Там ╓ столи для сп╕лкування без перегородок. Наш адвокат сказав, що вони з Романом сп╕лкуються в таких умовах. Але мене в╕двели до спец╕ального в╕дс╕ку, де ╓ скляна перегородка ╕ дв╕ лавки ╕ дв╕ трубки з р╕зних стор╕н. Роман вже сид╕в там, чекав мене. Я зайшла, ми прив╕тались, притиснувши долон╕ до скла з двох стор╕н. Нам сказали, що можна брати трубки ╕ говорити.
- Тобто все якось дуже по-к╕ношному. Ми ж усе це в голл╕вудських ф╕льмах бачили.
- Так. Але тут ще за Романом в окремому в╕дс╕ку сид╕ла людина, яка дуже уважно стежила за мною, мо╓ю жестикуляц╕╓ю та м╕м╕кою. А ми ж ст╕льки не бачилися. Ст╕льки хот╕лося розпов╕сти. ╤ я коли починала жестикулювати, емоц╕йно «говорити руками», вона напружувався. Я намагалася не звертати уваги на присутн╕сть ц╕╓╖ людини, дивитися т╕льки на Романа. Але зовс╕м в╕дсторонитися було складно.
- Можете трохи розпов╕сти, як ╕ про що ви говорили?
- Ну, перш за все, говорила в основному я. Хот╕ла переказати Роману ус╕ наш╕ новини. Про с╕м'ю, про д╕тей, про школу... А в╕н, треба сказати, п╕дготувався до нашо╖ зустр╕ч╕ дуже грунтовно. Перед ним лежав аркуш з╕ списком запитань.
- Ну, справжн╕й журнал╕ст, профес╕онал. Правда, тут в якост╕ ╕нтерв'юйованого – дружина.
- Роман сказав, що наш╕ листи до нього не доходять. ╤ до його дня народження теж ще н╕чого не прийшло. Окремо питав, що там у Франц╕╖, як╕ новини у зв'язку з президентськими виборами. «Уявляю, - каже, - як ╕ ск╕льки я зараз писав би про це, якби був зараз у Франц╕╖». В╕н отриму╓ ╕нформац╕ю про це з рос╕йського телебачення. А там кажуть, як ╖м зручно: що Ле Пен – безумовний л╕дер. Що кандидат, який симпатизу╓ Рос╕╖, повинен перемогти. Однозначно... Я сказала, що все не зовс╕м так. В╕н в╕дпов╕в, що ╕ сам розум╕╓ це. ╤ хоче знати б╕льше. Тобто, з профес╕йно╖ точки зору, у нього душа болить за Франц╕ю.
- Не сумн╕ваюся, що душа за Франц╕ю у нашого паризького власкора болить у зв'язку з Укра╖ною, «нормандським форматом». А що Роман зна╓ про укра╖нськ╕ новини?
- Тут ситуац╕я трохи краща. В╕н регулярно зустр╕ча╓ться з консулом, з адвокатом. Юля для нього дайджести робить. П╕д час зустр╕ч╕ з адвокатом Роман ╖х прочиту╓. Але ╕ тут Роман хот╕в би мати б╕льше ╕нформац╕╖. У Лефортово в╕н майже в╕дразу, з листопада, п╕дписав «Дзеркало тижня». Але номера до нього надходять вкрай нерегулярно.
- Наск╕льки нерегулярно?
- Ну, наприклад, за березень ще н╕чого не прийшло. А, скаж╕мо, за грудень прийшло лише к╕лька номер╕в – ╕ то наприк╕нц╕ с╕чня. ╤ взагал╕ щось почина╓ приходити. Приходить т╕льки п╕сля скарг, клопотань, заяв адвоката. Все, що сказано усно, абсолютно марно, йде в пов╕тря. На пост╕йн╕ письмов╕ заяви хоч якось, але реагують.

НАД╤Я НА ЗУСТР╤Ч З╤ СВЯЩЕНИКОМ НА ВЕЛИКДЕНЬ
- Ситуац╕я зрозум╕ла. Може, Роману варто було б п╕дписатися на деяк╕ рос╕йськ╕ видання, з найпристойн╕ших – «Новая газета», «Ведомости», журнал The New Times.
- Дякую, я зверну на це увагу. Треба ще подивитися, чи ╓ вони у списку видань, дозволених для п╕дписки у С╤ЗО Лефортово. З укра╖нських мед╕а там ╓ т╕льки «Дзеркало тижня». Тому Роман в╕дразу взявся за нього... Ну, тобто, не зовс╕м. ╢ ще укра╖нськ╕ видання для сад╕вник╕в-городник╕в, для спортсмен╕в-рибалок. «Найкорисн╕ш╕ ЗМ╤ для С╤ЗО», - як сказав чолов╕к.
- Як Роман в╕дреагував на с╕мейн╕ фото?
- Зрад╕в, звичайно. Побачив, як росте, як швидко зм╕ню╓ться Максим. Особливо розпитував про його школу.
- До реч╕, а як в╕н вигляда╓?
- Зна╓те, в ц╕лому, непогано. Бадьоренько. Трима╓ться. Але, звичайно, в╕дчува╓ться, що людина вже п╕вроку п╕д замком, мало бува╓ на сонц╕, на св╕жому пов╕тр╕.
- Ск╕льки тривало ваше сп╕лкування?
- Я сама не змогла б вам сказати, ск╕льки. Годинник ж забрали. Сказали, що побачення буде до об╕ду. А коли у них об╕д, я якось в╕дразу запитати ╕ не додумалася. Коли побачення вже зак╕нчувалося, нам сказали, що залишилося 5 хвилин. Пот╕м оголосили про завершення. Роман встав, руки за спину – ╕ вийшов. Пот╕м я п╕шла. Адвокат ╕ консул, як╕ мене чекали, сказали, що я була в╕дсутня 2 години 40 хвилин. З урахуванням того, ск╕льки часу зайняли процедурн╕ моменти, ми сп╕лкувалися десь 2:10-2:15. Малюнки, як я вже говорила, в╕ддала консулу. А фотограф╕╖, п╕д опис «14 штук», - адм╕н╕страц╕╖ С╤ЗО. Спод╕ваюся, що через якийсь час вони все ж будуть передан╕ Роману.
- Адвокат Фейг╕н говорив, що в╕н буде вимагати можливост╕ подальших побачень, а також з╕дзвон╕в ╕з родичами.
- Так, це дуже важливо. Ось, уяв╕ть соб╕ – батьки Романа так хочуть поговорити з ним, хоча б телефоном. Адже нав╕ть якщо ╖м дозволять побачення, така дорога для них досить важка, багато хвилювань. А так вони змогли б все ж таки почути голос р╕дного сина.
- Ми з вами пострадянськ╕ люди, ╕ добре зна╓мо, що нав╕ть за ате╖стичних радянських час╕в Великдень в Укра╖н╕ був всенародним святом. Носили комсомольськ╕ значки, але на вулиц╕ христосувались. Чи ╓ над╕я, що на цей Великдень, 16 кв╕тня, до Романа нарешт╕ пропустять священика його конфес╕╖ – УПЦ Ки╖вського патр╕архату?
- Ви ма╓те рац╕ю. Це велике свято для вс╕х нас. ╤ ми з адвокатом будемо клопотати, щоб таку зустр╕ч дозволили. Зна╓те, коли Фейг╕н був у Париж╕, я на прохання Романа передала йому його хрестик, не золотий, не ср╕бний, не на ланцюжку. А просто чорне дерево на чорному шнурочку. Роману в╕ддали його не в╕дразу. Але, врешт╕-решт, п╕сля клопотань, через м╕сяць-п╕втора, все ж таки передали. ╤ зараз на побаченн╕ Роман показав мен╕ його... Одним словом, ми спод╕ва╓мося, що на Великдень йому дозволять зустр╕ч з нашим священиком.
- Дякую, ви дуже докладно розпов╕ли про цю зустр╕ч. Що хот╕ли б сказати наприк╕нц╕ розмови?
- Роман дяку╓ ус╕м, хто про нього пам'ята╓ ╕ хвилю╓ться, переда╓ прив╕т р╕дному «Укр╕нформу», вс╕м сво╖ колегам. А я в╕д нас обох хочу подякувати Президенту Укра╖ни, який зустр╕чався з нами ╕ трима╓ цю справу на контрол╕, МЗС, М╤П Укра╖ни, Посольству Укра╖ни в Москв╕.

Олег Кудр╕н
«Укр╕нформ»
***
Як в╕домо, власного кореспондента «Укр╕нформу» у Франц╕╖ Романа Сущенка, на порушення м╕жнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року в Москв╕, куди в╕н прибув ╕з приватною по╖здкою. 7 жовтня йому було висунуто звинувачення у "шпигунств╕". У ФСБ Рос╕╖ заявили, що Сущенко ╓ сп╕вроб╕тником Головного управл╕ння розв╕дки М╕ноборони Укра╖ни. У ГУР МОУ спростували цю заяву, в тому числ╕ оф╕ц╕йно, заявивши, що вона не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕.
Лефортовський районний суд продовжив Сущенку терм╕н перебування п╕д вартою до 30 кв╕тня. М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни висловило р╕шучий протест у зв'язку з цим р╕шенням.
Роман Сущенко працю╓ в Укра╖нському нац╕ональному ╕нформац╕йному агентств╕ "Укр╕нформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франц╕╖ - з 2010 року.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 24.03.2017 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=18299

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков